2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben simdiki kızıma hiç birini kullanamadm dogdugundan beri yıkıyorum 🙉
Bezi sordum kuzum. Bez olarak ne kullandın? Islak mendil kullanmamak en iyisi diyorlar aslında pamuğu ıslatıp silmek gerekiyormuş. Çok kirlendiğinde de yıkamak gerekiyormuş. En iyisini yapmışsın. Ama ben o kadar uğraşamam biliyorum illaki ıslak mendil kullanacağım 🤣

Eklentiler

• IMG_6558.png
    IMG_6558.png
    378 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_6561.png
    IMG_6561.png
    341 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_6562.png
    IMG_6562.png
    442 KB · Görüntüleme: 40
  • IMG_6559.png
    IMG_6559.png
    412,5 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_6557.png
    IMG_6557.png
    266,9 KB · Görüntüleme: 37
Bezi sordum kuzum. Bez olarak ne kullandın? Islak mendil kullanmamak en iyisi diyorlar aslında pamuğu ıslatıp silmek gerekiyormuş. Çok kirlendiğinde de yıkamak gerekiyormuş. En iyisini yapmışsın. Ama ben o kadar uğraşamam biliyorum illaki ıslak mendil kullanacağım 🤣
Bezi bende maviden kullanıyorum cnm

Bunu benimde eşim duymuş bi yerden nerden duyduysa ıslak mendil yerine pamuk alalım daha sağlıklıymış diyo 😄😄dedim yaz bebeği olsa hadi neyse ama kışın hız önemli 😄

Bunu benimde eşim duymuş bi yerden nerden duyduysa ıslak mendil yerine pamuk alalım daha sağlıklıymış diyo 😄😄dedim yaz bebeği olsa hadi neyse ama kışın hız önemli 😄
YouTubeda bi ebe videoda anlatıyordu canım mümkünse ıslak mendil kullanmayın diyordu. Ama bence de çok zor🙈Benim eşim çok takip ediyor bu tarz şeyleri belki seninki de dersine çalışıyordur 🤣

YouTubeda bi ebe videoda anlatıyordu canım mümkünse ıslak mendil kullanmayın diyordu. Ama bence de çok zor🙈Benim eşim çok takip ediyor bu tarz şeyleri belki seninki de dersine çalışıyordur 🤣
Yok ya benimki iş yerindeki arkadaşlarından duyuyor 😄 benden öğrendiklerini de kendi bilgisi gibi konuşuyor onlarla çok komik 😄bu arada her yerde ebe kaynıyor arkadaş 😄 doktorlardan daha çok piyasadalar. Çok bilmişlere sinir oluyorum böyle. Alt tarafı ebesin yani. Hamilelik sürecine mi karışan dersin doğum sonrasına mı karışan 😄benim annem 3 tane doğurmuş o ebelerden daha bilgilidir diye düşünüyorum 😄😄 deneyim başka ebelik başka 😄

Bu arada ebelerden daha bilgili olan annemle lohusa geceliği baktık 😄 burda sezeryan olanlar için alt üst takımın daha iyi olduğu söylenmişti . Anneme söyledim onu , o da elbise şeklinde de al mutlaka dedi. İlk yürütürken falan daha pijama giyecek durumda olmazsın gecelikle yürürsün dedi. Ben gibi o konuşma üzerine almaktan vazgeçen varsa diye söylüyorum 😄 bi tane olsun alacağım ben o yüzden

Bu arada ebelerden daha bilgili olan annemle lohusa geceliği baktık 😄 burda sezeryan olanlar için alt üst takımın daha iyi olduğu söylenmişti . Anneme söyledim onu , o da elbise şeklinde de al mutlaka dedi. İlk yürütürken falan daha pijama giyecek durumda olmazsın gecelikle yürürsün dedi. Ben gibi o konuşma üzerine almaktan vazgeçen varsa diye söylüyorum 😄 bi tane olsun alacağım ben o yüzden
Ben de hep hastanede yattıgımda koridorda elbıse ile dolasan taze anneler görüyordum, kısın da hastaneler sıcak oluyor, o yuzden mutlaka elbıse koyarım ben de, alt ust takım, normal tek altlardan da koyaarım kanama sızarsa falan dıye

Kızlar peki ıslak mendil düşünceniz nedir
İlk 6 ay ek gıdaya geçene kadar bebek pamuğu kullandim ben. Zaten kış bebeği olduğu için soğuk islak mendili cildine temas ettirmekte istemedim, iliş su ve pamukla temizledim, bı de ben ıslak mendille ellerimi silsem yapış yapış bı his oluyor. Poposuna çok değer verdim oğluşumun 😆😆 6 aydan sonra hem havalar ısındı hem ek gıdaya geçti saldım çayıra mevlam kayira, uni Baby ve sleepy nin islak mendillerini kullandım, Primanin mendilini sevmedim. Bunda da pamuk ile başlamayı düşünüyorum ama ikinci bebek ya ilk bebek kadar uzun süre pamuklara sarar miyim bilemedim 😄

Yok ya benimki iş yerindeki arkadaşlarından duyuyor 😄 benden öğrendiklerini de kendi bilgisi gibi konuşuyor onlarla çok komik 😄bu arada her yerde ebe kaynıyor arkadaş 😄 doktorlardan daha çok piyasadalar. Çok bilmişlere sinir oluyorum böyle. Alt tarafı ebesin yani. Hamilelik sürecine mi karışan dersin doğum sonrasına mı karışan 😄benim annem 3 tane doğurmuş o ebelerden daha bilgilidir diye düşünüyorum 😄😄 deneyim başka ebelik başka 😄
Sorma ya YouTubeda instagramda bi dolu hesap var böyle. Napsınlar işte herkes ekmeğinin peşinde 🤣

Aslında kışın ılık suya batırılmış pamuğu kullanmak daha iyi oluyor. Islak mendili petek üstüne koyuyorsun kuruyor, oda sıcaklığında tutuyorsun vücut ısısına göre soğuk oluyor. Oğlum hala kışın ıslak mendil ile popo temizliğinde offf anne çok soğuk diyor.

Ben de hep hastanede yattıgımda koridorda elbıse ile dolasan taze anneler görüyordum, kısın da hastaneler sıcak oluyor, o yuzden mutlaka elbıse koyarım ben de, alt ust takım, normal tek altlardan da koyaarım kanama sızarsa falan dıye
Ben pentiden pijama altı aldım iki tane hamileler için olandan karnı geniş onları koyarım işte iki tane de takım alırım bir de gecelik yeter heralde

İkisini de koymak en güzeli, hangisiyle rahat edersen onu giyersin. Ben pijama ile sezaryende daha rahat etmiştim. Hani yürürken sezaryen yerini filan acitmasi mümkün değil çünkü birincisi sezaryen dikişi bikini bölgesinde oluyor, lastik göbek deliğinin üstünde. İkincisi sezaryen dikişi in ustunde kocaman bı bandaj oluyor, ayrıca ped kullanmak zorunda olduğumuz için zaten iç çamaşırı giymemiz şart. Yani gecelikte olsa pijama da olsa belimizi saran lastikli bir don giyeceğiz 😁😁

Aklıma sezaryeni getirmek istemiyorum hiç. Kendimi şımartırsam normal doğuramam🤣🤣 bakalım son haftalarda belli olur artık kararım ama şu an normal doğuma şartlıyorum kendimi. Sen neden normal düşünmüyorsun

Sorma ya YouTubeda instagramda bi dolu hesap var böyle. Napsınlar işte herkes ekmeğinin peşinde 🤣
Ya o kadar iyimser bakamıyorum. Çünkü hamilelik çok hassas bir süreç ve istismara çok açık durumdayız. Bunu da kullanıyorlar. Kimi bilerek kimi dediğin gibi ekmek peşine. Hem sağlıklı bir bebek dünyaya getirme kaygısı, hem ona yetme arzusu hemde hormonlarla iyice hassasız. Kim ne dese etkileniyoruz . Burda bile çoğu zaman iyi niyetle yapılan bir yorum bizi kötü etkileyebiliyor. Herkesin deneyimi kişiye özel o yüzden ben özellikle bir şey dayatmaktan kendi düşüncemi körü körüne savunmaktan çok çekiniyorum. Benim kuzenimde doktor mesela. Bir sürü şey söylüyor bana ama buraya yazsam eminim ki olumsuz etkilenen birçok kişi olacak. Hepimiz üçer beşer gün arayla doğum yapacağız. Bu grup bence bu yüzden çok kıymetli. Aynı şeyleri aynı günlerde yaşayıp birbirimize destek oluyoruz 💕 ama ne kadar iyi niyetli olsak da bi söz var ya “ her doğru her yerde söylenmez “ diye . Birbirimize karşı daha hassas olmalı , kendi doğrularımızı arkadaş ortamında gibi tartışmamalıyız diye düşünüyorum. Kamu spotu gibi oldu en uzun mesajım bu heralde yazdıkça yazdım 😄😄 özetle iyi ki bu grup var birbirimize sadece iyi gelelim hepinizi öptüm 😄🥰

X