2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
ay bilmiyorum ki 😭😭 hersey yolunda giderken bile evham yapan bisey bulan biriyim hele de simdi bunlari gormek😭 onceki testte pozitif veyanegatif diye geciyordu ora pozitif cikmisti.simdi bu seferki testte negatif pozitif yazmiyor sadece yuksek gorunuyor:KK43: yani daha once almisim gecmis degil mi su an bu virusler yok bende?
İgg ile IgM yi karıştırıyorsun şuan rahat ol lütfen. İgg pozitif olması bağışıklığın var demek. Şuan o virüsler sende enfekte değil. C reaktifte crp demekti hatırladım. Kanında biraz enfeksiyon var sanırım. Onu da antibiyotik ile halleder doktor. Ama igg lerden korkma

Hayır sadece ameliyat ücreti ödedim doktoruma ama yaptığı her işlem için ayrı ücret almıyor normalde, sezaryende kist ameliyatı yapmıştı, o dönem bana acıbademde kist ameliyatı için 20 bin demislerdi. Onun haricinde bu son ameliyatta polipler varmış onları da acmisken aldım dedi. Yani tek tek ücretlendirme yapmıyor, acmisken onu da yaptım diyor sonrasında. Ama 100 bin liralık bı işlemi yapmış mıdır bilmiyorum, sadece ameliyattan sonra eskisinden daha sağlam ve yeni bı rahim agzin var demişti gülerek. Benim rahim ağzım komple alındı bu arada, yani bendeki diğer kadınlardaki gibi doğuştan olan bı serviks değil, 3 parça halinde tamamen çıkartıldı rahim ağzım.
Bu ıslemı ılk kez duydum, bu neden yapıldı pekı? Dogumdan sonra mı oldu oncesınde mı?

Aynen ben siz deyince bile kafaya takıyorum acaba bende de var mı diye kaldı ki doktor deyince illa takarım 😄
Kesinlikle ben çok pimpirikli bir insanım,en ufak bir şeyde bir şey oldumu diye evham yapıyorum deli gibi internetten araştırıyorum, 3.5 ay olana kadar sürekli doktordaydım lekelenme geldi mi direk gidiyordum, bir ara köye gittik gidemedim nasıl geçti o 10 gün ben bilirim, doktorumu aradım konuştuk o ayrı 😂😂 köyden dönerken daha eve girmeden doktora gittim bebeğim iyi mi diye 😬 benim şansım doktorum çok rahat benim aksime bu beni rahatlatıyor

Kesinlikle ben çok pimpirikli bir insanım,en ufak bir şeyde bir şey oldumu diye evham yapıyorum deli gibi internetten araştırıyorum, 3.5 ay olana kadar sürekli doktordaydım lekelenme geldi mi direk gidiyordum, bir ara köye gittik gidemedim nasıl geçti o 10 gün ben bilirim, doktorumu aradım konuştuk o ayrı 😂😂 köyden dönerken daha eve girmeden doktora gittim bebeğim iyi mi diye 😬 benim şansım doktorum çok rahat benim aksime bu beni rahatlatıyor
Ben de çok evhamlıyım ya çok iyi anlıyorum seni. Benim eşimde benim aksine çok rahat o da beni deli ediyor. Benim doktorda çok rahattı. O da bir yerden sonra sinir bozucu oluyo. İyi kötü tüm ihtimallerin anlatılması gerekiyor eğer azda olsa risk görülüyorsa bence

Çok üzüldüm umarım bu bebeğini sağlıkla kucağına alırsın 🙏 ama plesantanin egzersizden etkilenip yukarı çıkmadiğini bilmiyordum, ben normal çalışma hayatına devam etmiştim, şeker olduğu için egzersizler de yapmıştım ama ona rağmen çıkmıştı benim plesantam. Doktor yapışıklık varsa yukarı çıkmaz yoksa rahim buyudukce çıkıyor demişti. Hatta çıkmazsa da çok korkma normal doğum yapamazsın sezaryen olursun demişti. Ama benimle birlikte sezaryene girecek bı kadın hasta daha vardı, 4. Sezaryeni olacakmış, plesanta previa vardı yapışık, ona kağıt imzalattılar doğum esnasında rahim alinabilir diye. Bı de oradaki uzman doktorlardan biri şey demişti hiç unutmuyorum, ah sen kendini hiç mi sevmiyorsun, 4 sezaryen doğum kimse uyarmadi mi seni demişti. Kanama riski fazla olduğu için riskli bı dogumdu onunki. Ama sonra noldu bilmiyorum görmedim kadini
Modern tıp bize bunları söylüyor ama ben plesanta previa bakımından hiç bi şekilde riskli grupta değildim , sezeryanım yoktu yapışma ihtimali yoktu, yaşım yüksek değildi, vs vs bu bebeğimde sezeryanlıyım ve modern tıp a göre plasentamın göçme ihtimali daha zayıf. Açıkçası biraz geleneksel yaklaşıyorum yüzyıllardır gelen kültüre inanıyorum. Tabi mantığa uyanlarına :)) bu bebeğime kadar gayet rasyonel biriydim bu arada :) ama hayat annelerimizin deneyimlernin de ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor çoğu zaman :)

Ben de çok evhamlıyım ya çok iyi anlıyorum seni. Benim eşimde benim aksine çok rahat o da beni deli ediyor. Benim doktorda çok rahattı. O da bir yerden sonra sinir bozucu oluyo. İyi kötü tüm ihtimallerin anlatılması gerekiyor eğer azda olsa risk görülüyorsa bence
Tabii ki risk varsa söylenmeli bu ince bir çizgi. Söylemek istediğim eğer şu an için önemli değilse detaya girilmemeli. Mesela biz ikiz istiyorduk, çift embriyo transferi yaptırmak istedim, doktorum pek sıcak bakmadı yine de kararı bize bıraktı, doktorum bütün risklerini anlatınca eşim beni riske atmak istemedi,korktu açıkçası gerek yok dedi, ileride sağlık problemlerin olacaksa ki senden önemli değil dedi vazgeçtik.

Bu ıslemı ılk kez duydum, bu neden yapıldı pekı? Dogumdan sonra mı oldu oncesınde mı?
Bu işlem iki sene önce yapıldı bana. O kadar uzun ve sinir bozucu bir hikaye ki. Anlattigimda herkesin ve tüm doktorların ağzı açık kalıyor. Özeti bile uzun ama anlatayım 😁 isim vermicem şehrin ve hastanenin. Bir gün rutin kontrol için gittiğim Dr bana yara var kolposkopi yapalım dedi ve ben tabi endişe ettim tamam dedim, anında tahliller rontgenler ben uyutuldum ve kolposkopi oldum 2 saat sonrasında. O esnada biyopsi ve hpv aldığını söyledi, iki gün sonra hpv pozitif ertesi gün de prekanseröz cin3 geldi diye beni aradı. Apar topar ertesi gün ameliyat. Girmeden önce temizlenmezse ikinci ameliyatı yapicam dedi. Ben de temizleyin komple dememe rağmen patoloji raporunda cerrahi sinirlar pozitif çıkmış. Hop 10 gün sonra ikinci ameliyat. Bu arada Dr bana patoloji raporunu vermiyor. Sadece ameliyat için ödeme yap tahlilleri yap diye direktif veriyor. En son ikinci ameliyat için tahlilleri verdim yatış işlemleri yapıldı ödeme yapıldı sabah yatış yapicam, çıkarken bana bunda da temizlenmezse rahmi alırız sonrakinde dedi. Benim tepem attı. Eşim de buradaki doktoruma gitmemiz için ısrar ediyordu zaten. Bı turlu hpv ve cin3 olduğuna ikna olmuyordu, mümkün değil diyordu, ama bu virüsü kadınların yüzde 80 i herhangi bir yaşta vücutlarına alıyormuş, benim bagisikligim atmaya yetersiz kalmış demekki deyip ikna etmeye calisiyordum. Neyse aradım buradaki doktorumu sinirlendi, 30 senelik doktorum hiç bu işlemde histeroktomi olan hasta görmedim gel temizleyelim dedi. 34 yaşında kadının rahmi mi alınır bu kadar basit bı iş için dedi. Neyse İstanbul'a geldik. Elimde sadece kolposkopi sonucu var, patoloji sonucunu alamadım. Yeni operasyon geçirdiğim için de burdaki doktorum tekrar biyopsi yapamıyor. Direk elimdeki sonuçla beni ameliyata aldı. Sonuç geldiğinde şok oldum, çünkü daha önce iddia edilen hiç bir şey çıkmadı patoloji raporunda. Ne cin3 ne hpv. Patoloji doktoru benim doktoru arayıp bilgilendirmis hatta. Klinik bulgular ile patoloji sonucu uyusmuyordu. Şimdi hangi doktora bunu anlatsam hiç mi aklına gelmedi 2 günde hpv sonucu çıkmaz, hiç mi sorgulamadin diyorlar. Ben hiç hpv vermemiştim meğerse 10 günde çıkıyormuş en erken. Sonuna kadar okuyanları alkışlıyorum bdv konusu gibi oldu 😁

Haberlerini bekliyoruz canım, muhtemelen gün verir sanada🥰
Canım çok şükür bir sıkıntı yok her şey yolunda, kasık ağrım vardı onu söyledim, idrar ve kan falan istedi ama her şey temiz gözüküyor rahim bu haftalardan sonra çok genişler muhtemel onun sancılarıdır dedi. 30 ağustos için de gün verdi 🥰🥰
Bebişi 4 boyutlu ultrason da gördüm ama çok değişik bir duygu kocaman olmuş ya inanamadım 🥲🥲🥲

İgg ile IgM yi karıştırıyorsun şuan rahat ol lütfen. İgg pozitif olması bağışıklığın var demek. Şuan o virüsler sende enfekte değil. C reaktifte crp demekti hatırladım. Kanında biraz enfeksiyon var sanırım. Onu da antibiyotik ile halleder doktor. Ama igg lerden korkma
Ay icimi rahatlattin canimmm😘 c reaktif icin kalp inme kanser belirtisi bile vs vs yazilmis sadece enfeksiyonsa sorun degil de acaba ne yapsam doktora mi gitsem yarin hemen :KK43:

Tek bebek için 25 dakika 1500 dedi canım. Dakikası az geldi bana ama başka doktor yok sanırım, bütün özelleri aradım. Hastanede duruyor perinatolog canım, özel klinikte değil verir diye düşünüyorum
Ya bu süreler bu kadar nasıl değişiyor çok değişik geliyor bana, devlet zaten max 10 dk diyorlar, benim de 30 una randevu verdi doktor yani radyoloji doktoru bakıyormuş ona yönlendirdi gittik randevu için. 40 dk yapıyoruz dedi. Bana ds 40 dk uzun geldi hatta baya 😅

Ay icimi rahatlattin canimmm😘 c reaktif icin kalp inme kanser belirtisi bile vs vs yazilmis sadece enfeksiyonsa sorun degil de acaba ne yapsam doktora mi gitsem yarin hemen :KK43:
Ay hayır canım daha neler, basit bir boğaz enfeksiyonunda da yükseliyor o değer. Annemle kardeşimin hemen crp yükselir boğazları iltihaplansa.

Bu arada crp için yanlış yonlendirmeyim, evet bunun için doktora gitmelisin. Çünkü plesanta her ne kadar filtre görevi görse de kandaki enfeksiyon uygun tedavi ile temizlenmeli. Muhtemelen antibiyotik verecektir. Ama ihmal etme doktoruna git crp için.

Bu işlem iki sene önce yapıldı bana. O kadar uzun ve sinir bozucu bir hikaye ki. Anlattigimda herkesin ve tüm doktorların ağzı açık kalıyor. Özeti bile uzun ama anlatayım 😁 isim vermicem şehrin ve hastanenin. Bir gün rutin kontrol için gittiğim Dr bana yara var kolposkopi yapalım dedi ve ben tabi endişe ettim tamam dedim, anında tahliller rontgenler ben uyutuldum ve kolposkopi oldum 2 saat sonrasında. O esnada biyopsi ve hpv aldığını söyledi, iki gün sonra hpv pozitif ertesi gün de prekanseröz cin3 geldi diye beni aradı. Apar topar ertesi gün ameliyat. Girmeden önce temizlenmezse ikinci ameliyatı yapicam dedi. Ben de temizleyin komple dememe rağmen patoloji raporunda cerrahi sinirlar pozitif çıkmış. Hop 10 gün sonra ikinci ameliyat. Bu arada Dr bana patoloji raporunu vermiyor. Sadece ameliyat için ödeme yap tahlilleri yap diye direktif veriyor. En son ikinci ameliyat için tahlilleri verdim yatış işlemleri yapıldı ödeme yapıldı sabah yatış yapicam, çıkarken bana bunda da temizlenmezse rahmi alırız sonrakinde dedi. Benim tepem attı. Eşim de buradaki doktoruma gitmemiz için ısrar ediyordu zaten. Bı turlu hpv ve cin3 olduğuna ikna olmuyordu, mümkün değil diyordu, ama bu virüsü kadınların yüzde 80 i herhangi bir yaşta vücutlarına alıyormuş, benim bagisikligim atmaya yetersiz kalmış demekki deyip ikna etmeye calisiyordum. Neyse aradım buradaki doktorumu sinirlendi, 30 senelik doktorum hiç bu işlemde histeroktomi olan hasta görmedim gel temizleyelim dedi. 34 yaşında kadının rahmi mi alınır bu kadar basit bı iş için dedi. Neyse İstanbul'a geldik. Elimde sadece kolposkopi sonucu var, patoloji sonucunu alamadım. Yeni operasyon geçirdiğim için de burdaki doktorum tekrar biyopsi yapamıyor. Direk elimdeki sonuçla beni ameliyata aldı. Sonuç geldiğinde şok oldum, çünkü daha önce iddia edilen hiç bir şey çıkmadı patoloji raporunda. Ne cin3 ne hpv. Patoloji doktoru benim doktoru arayıp bilgilendirmis hatta. Klinik bulgular ile patoloji sonucu uyusmuyordu. Şimdi hangi doktora bunu anlatsam hiç mi aklına gelmedi 2 günde hpv sonucu çıkmaz, hiç mi sorgulamadin diyorlar. Ben hiç hpv vermemiştim meğerse 10 günde çıkıyormuş en erken. Sonuna kadar okuyanları alkışlıyorum bdv konusu gibi oldu 😁
Çok geçmiş olsun . Ben olsam ben de inanırdım ama heralde ama sonrasında da peşini bırakmaz mutlaka dava açardım. Bide hpv sonucu iki günde çıkıyo devlette bile. Özelde bir günde çıkması normal .ama çok üzücü gerçekten bunlara maruz kalmanız.

Çok geçmiş olsun . Ben olsam ben de inanırdım ama heralde ama sonrasında da peşini bırakmaz mutlaka dava açardım. Bide hpv sonucu iki günde çıkıyo devlette bile. Özelde bir günde çıkması normal .ama çok üzücü gerçekten bunlara maruz kalmanız.
Ben sonrasında çok araştırdım doktorlar öyle deyince, makinede bekleme süresi bile iki günden uzunmuş. Başka bir virüsle karıştiriyor olabilir misiniz. Emin olmak için çok farkli hastanelerde devlet özel bı çok doktora da sordum. Hayır dediler. Hele devlet hastaneleri zaten toplayıp gönderiyoruz dediler.

Haklısın ben de ihmal ettim sarı akintiyi biraz.
Bende de vardı sarımsı yeşilimsi akıntı, bugün kontroldw doktora söyledim idrar ve kan temiz çıktı. Yaz olduğu için çok terlik ya da açık ayakkabı giyiyor musun ayaklarından soğuk alıyorsundue büyük ihtimalle dedi

Bende de vardı sarımsı yeşilimsi akıntı, bugün kontroldw doktora söyledim idrar ve kan temiz çıktı. Yaz olduğu için çok terlik ya da açık ayakkabı giyiyor musun ayaklarından soğuk alıyorsundue büyük ihtimalle dedi
Yani yazın evet genelde sandalet giyiyoruz, hatta ayaklarımı buzlu suya soksam anca rahatlarim. Beni aşırı sıcak basıyor kan hacmi arttığı için herhalde ama ayaklarımdan usuttugumu sanmıyorum. Babanem gibi ayaklarım yanıyor diye dertleniyorum etrafa çünkü 😄

Doktordan geldim kizlar oglus iyiymis cok tatliydi hareketleri😍 4 gun onden gidiyor ultrasona gore. Yalnizca kafama bisey takildi plasenta suan asagida ama bu haftalarda onemli degil 24. Haftadan sonra onemli dedi. Yine de kafama takildi yaa:KK43:
Benim bebişte 4 gün önden gidiyormuş, ve benimde plasenta da aşağıdaymış. Önümüzdeki ay ayrıntılı ultrason yapılacak orada az çok birşeyler söyleyebilirim şimdiden panik yapmana gerek yok dedi doktorum canım. Önden gitmesi de bi problem değil dedi inşallah füzelir ikimizinkide rahim büyüdükçe plasentanın yukarı çıkma ihtimali var🙏

Bu arada crp için yanlış yonlendirmeyim, evet bunun için doktora gitmelisin. Çünkü plesanta her ne kadar filtre görevi görse de kandaki enfeksiyon uygun tedavi ile temizlenmeli. Muhtemelen antibiyotik verecektir. Ama ihmal etme doktoruna git crp için.
tamam canim oyle yapayim aksi halde buralarda aglaya aglaya yakanjzdan dusmuycem 🤣

Tek bebek için 25 dakika 1500 dedi canım. Dakikası az geldi bana ama başka doktor yok sanırım, bütün özelleri aradım. Hastanede duruyor perinatolog canım, özel klinikte değil verir diye düşünüyorum
Fiyatı uygunmuş bence canım. Bir sıkıntı yoksa 25 dakika da yeterli geliyordur bence. İsmi neydi perinatologun hatırlıyor musun biraz araştırayım bende

Yani yazın evet genelde sandalet giyiyoruz, hatta ayaklarımı buzlu suya soksam anca rahatlarim. Beni aşırı sıcak basıyor kan hacmi arttığı için herhalde ama ayaklarımdan usuttugumu sanmıyorum. Babanem gibi ayaklarım yanıyor diye dertleniyorum etrafa çünkü 😄
Valla bilmiyorum ki canım tedbir amaçlı ilaç verdi yine ama her şey temiz çıktı işte 🤷🏻‍♀️

X