2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim bebişte 4 gün önden gidiyormuş, ve benimde plasenta da aşağıdaymış. Önümüzdeki ay ayrıntılı ultrason yapılacak orada az çok birşeyler söyleyebilirim şimdiden panik yapmana gerek yok dedi doktorum canım. Önden gitmesi de bi problem değil dedi inşallah füzelir ikimizinkide rahim büyüdükçe plasentanın yukarı çıkma ihtimali var🙏
%90 in yukariya cikiyormus bizim de cikacak goreceksin😍 bebisin iyi saglikli olmasina sevinecegime kafaya taktim iste fazla dusunmemek gerek, belki diger doktorlar baskalarinda da goruyor da soylemiyor bile olabilir

Bir kaç gün önce olmuştu kısa süreli ama genel anlamda olmuyor. Bendeki bu sarı akıntı 7.8. hafta gibi başladı yeni bir şey değil yani naptıysam da geçmedi. Önce mantar sandım ama değil mantar olsa parça parça olurdu beyaz olurdu kaşıntı olurdu. Kokuda yok. Enfeksiyonda da sarı olması uyuyor ama koku olmaması enfeksiyon fikrinden uzaklaştırıyor kafam karıştı valla
Benım ıdrar kulturum temız, ama vajen kulturunde üreme goruldu bı enfeksıyonda, koku yanma kasıntı yoktu.sadece cok cok az sarı akıntım gelmıstı, doktoruma soyledım kultur alalım dedı, enfeksıyon cıktı. Yanı koku yok yanma kasıntı yok dıye guvenmeyın. Sürüntü vermek zor bısey deıl, 2 gunde cıkar sonucuz, ıcınız rahat eder.

Bu işlem iki sene önce yapıldı bana. O kadar uzun ve sinir bozucu bir hikaye ki. Anlattigimda herkesin ve tüm doktorların ağzı açık kalıyor. Özeti bile uzun ama anlatayım 😁 isim vermicem şehrin ve hastanenin. Bir gün rutin kontrol için gittiğim Dr bana yara var kolposkopi yapalım dedi ve ben tabi endişe ettim tamam dedim, anında tahliller rontgenler ben uyutuldum ve kolposkopi oldum 2 saat sonrasında. O esnada biyopsi ve hpv aldığını söyledi, iki gün sonra hpv pozitif ertesi gün de prekanseröz cin3 geldi diye beni aradı. Apar topar ertesi gün ameliyat. Girmeden önce temizlenmezse ikinci ameliyatı yapicam dedi. Ben de temizleyin komple dememe rağmen patoloji raporunda cerrahi sinirlar pozitif çıkmış. Hop 10 gün sonra ikinci ameliyat. Bu arada Dr bana patoloji raporunu vermiyor. Sadece ameliyat için ödeme yap tahlilleri yap diye direktif veriyor. En son ikinci ameliyat için tahlilleri verdim yatış işlemleri yapıldı ödeme yapıldı sabah yatış yapicam, çıkarken bana bunda da temizlenmezse rahmi alırız sonrakinde dedi. Benim tepem attı. Eşim de buradaki doktoruma gitmemiz için ısrar ediyordu zaten. Bı turlu hpv ve cin3 olduğuna ikna olmuyordu, mümkün değil diyordu, ama bu virüsü kadınların yüzde 80 i herhangi bir yaşta vücutlarına alıyormuş, benim bagisikligim atmaya yetersiz kalmış demekki deyip ikna etmeye calisiyordum. Neyse aradım buradaki doktorumu sinirlendi, 30 senelik doktorum hiç bu işlemde histeroktomi olan hasta görmedim gel temizleyelim dedi. 34 yaşında kadının rahmi mi alınır bu kadar basit bı iş için dedi. Neyse İstanbul'a geldik. Elimde sadece kolposkopi sonucu var, patoloji sonucunu alamadım. Yeni operasyon geçirdiğim için de burdaki doktorum tekrar biyopsi yapamıyor. Direk elimdeki sonuçla beni ameliyata aldı. Sonuç geldiğinde şok oldum, çünkü daha önce iddia edilen hiç bir şey çıkmadı patoloji raporunda. Ne cin3 ne hpv. Patoloji doktoru benim doktoru arayıp bilgilendirmis hatta. Klinik bulgular ile patoloji sonucu uyusmuyordu. Şimdi hangi doktora bunu anlatsam hiç mi aklına gelmedi 2 günde hpv sonucu çıkmaz, hiç mi sorgulamadin diyorlar. Ben hiç hpv vermemiştim meğerse 10 günde çıkıyormuş en erken. Sonuna kadar okuyanları alkışlıyorum bdv konusu gibi oldu 😁
Acaba sonucları mı karıstırdılar, gercekten zor seyler yasamısınız, bence dava acmalıydınız onlara, ayrıca size rapor sonuclarını sunmaları gerekıyordu.smear tesrı benım de bılgıdım 1 hafta 10 gunde cıkıyor

Acaba sonucları mı karıstırdılar, gercekten zor seyler yasamısınız, bence dava acmalıydınız onlara, ayrıca size rapor sonuclarını sunmaları gerekıyordu.smear tesrı benım de bılgıdım 1 hafta 10 gunde cıkıyor
Baya uzun hikaye aslında. Bu arada evet smear geç çıkıyor ama HPV DNA daha geç çıkıyormuş. Ben daha önce smear her sene veriyordum zaten. Doktorum hiç ihmal etmiyordu yıllık kontrollerde hep alıyordu. Ama HPV DNA 30 yaş sonrası 5 yılda bir alınıyor ya onu hiç vermemiştim, o daha da geç çıkıyormuş halbuki. Bu arada o zamana kadar her yıl yaptirdigim smear teslerinin hepsi temiz gelmişti, hpv pozitif ve prekanseröz gelinnce şok olmustum. İnsan korkuyla sağlıklı dusunemiyor tabi

Ben sonrasında çok araştırdım doktorlar öyle deyince, makinede bekleme süresi bile iki günden uzunmuş. Başka bir virüsle karıştiriyor olabilir misiniz. Emin olmak için çok farkli hastanelerde devlet özel bı çok doktora da sordum. Hayır dediler. Hele devlet hastaneleri zaten toplayıp gönderiyoruz dediler.
valla bir ay önce verdim ben 48 saatte çıktı 😄 bizzat kendim yani

Baya uzun hikaye aslında. Bu arada evet smear geç çıkıyor ama HPV DNA daha geç çıkıyormuş. Ben daha önce smear her sene veriyordum zaten. Doktorum hiç ihmal etmiyordu yıllık kontrollerde hep alıyordu. Ama HPV DNA 30 yaş sonrası 5 yılda bir alınıyor ya onu hiç vermemiştim, o daha da geç çıkıyormuş halbuki. Bu arada o zamana kadar her yıl yaptirdigim smear teslerinin hepsi temiz gelmişti, hpv pozitif ve prekanseröz gelinnce şok olmustum. İnsan korkuyla sağlıklı dusunemiyor tabi
Para için neler yapıyorlar inanılır gibi değil. Bende Ankara'da böbrek taşı ameliyatı oldum ameliyattan sonra taşı incelemeye göndereceklerdi türünün ne oldugunu öğrenmek için. Ameliyattan sonra doktora dedim hocam taşlar nerde dedi ki taş yok. Biz kum birikintisini taş sanmışız ya da taşı düşürmüşsü. Güler misin ağlar mısın boş yere ameliyat olmuştum🤣

Arkadaşım benim olayimdan sonra hacettepde verdi smear sonucu 1 haftada hpv DNA sonucu 15 günde çıktı. Hatta smear gelip DNA gelmeyince panik yapmıştı.
Bilmiyorum ki ya acaba ben mi karıştırdım, smear vermiştim onda hpvye de bakmışlardı diye hatırlıyorum ama hpv dna ayrı bişey mi onu bilmiyorum belki ona hiç bakmamış olabilirler

Smear vermiş olabilir misin sen, vajinal sürüntü şeklinde. Bu bahsettiğim 30 yaş üstünden alınıyor, eğer smear bozuk çıkarsa 30 yaş altından hpv alınıyor.
Ay ne verdiğimi bilmiyor muyum ben 😄 Smear + HPV verdim. Pazartesi verdim çarşamba çıktı hpv . Doktor ne isterse o test yapılıyor 30 diye bir şart yok. Yani hoca isterse alınıyor. Şüphesi olduğu için aldı benden de 28 yaşımdayım

Bilmiyorum ki ya acaba ben mi karıştırdım, smear vermiştim onda hpvye de bakmışlardı diye hatırlıyorum ama hpv dna ayrı bişey mi onu bilmiyorum belki ona hiç bakmamış olabilirler
Hpv ayrı bakılıyor canım, onu 5 senede bir yapıyorlar. Eğer daha önce pozitif cikmadiysa her sene alınmıyor smear gibi. Hpv de 30 yaşından sonra alınıyor. Oncesi pap smear

Ay ne verdiğimi bilmiyor muyum ben 😄 Smear + HPV verdim. Pazartesi verdim çarşamba çıktı hpv . Doktor ne isterse o test yazılıyor 30 diye bir şart yok. Yani hoca isterse alınıyor. Şüphesi olduğu için aldı benden de 28 yaşımdayım
Şüphe varsa alınır. Özelde mi vermistin

Yok canım bakmışlardır ameliyat falanda olunca farklı bir virüs enfeksiyon var mı diye bakılabilir. Bide hocayla alakalı tamamen ben gaziye gittiğimde 30 yaş altı hpv bakılmıyor çünkü vücudun onu atacağı varsayılıyor demişti. E ben hacettepede yaptırdım deyince gazideki asistan doktorda şaşırmıştı. Ama hacettepede hoca bana bir şey sormadı bile direkt test alalım dedi hpv ve Smear aldı. Smear geç çıkıyor ama bak devlette iki haft diyorlar min. Ama Hacettepe 40 güne kadar uzayabiliyormuş.

İstanbul'dakiler de Ankara'ya gonderiliyormus :)
Belki ondan olabilir bilemiyorum. Direkt çalışan labla alakalıdır belki. Aman neyse ne. Rabbim şifa versin valla bide doktor hatası yüzünden bu durumu yaşamak çok kötü. Ben olsam adliye adliye gezerdim heralde. Allah kimsenin başına vermesin

Yok canım bakmışlardır ameliyat falanda olunca farklı bir virüs enfeksiyon var mı diye bakılabilir. Bide hocayla alakalı tamamen ben gaziye gittiğimde 30 yaş altı hpv bakılmıyor çünkü vücudun onu atacağı varsayılıyor demişti. E ben hacettepede yaptırdım deyince gazideki asistan doktorda şaşırmıştı. Ama hacettepede hoca bana bir şey sormadı bile direkt test alalım dedi hpv ve Smear aldı. Smear geç çıkıyor ama bak devlette iki haft diyorlar min. Ama Hacettepe 40 güne kadar uzayabiliyormuş.
Normalde tam tersi aslında canım yani smear erken hpv geç çıkıyor ama Hacettepe direk kendi labaratuvarinda hı biriktirme den yaptığı için belki artık daha erken çıkıyor olabilir. Smear 2-3 güne çıkıyor normalde

Eklentiler

• Screenshot_2023-08-03-18-09-24-19_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-08-03-18-09-24-19_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 19
Belki ondan olabilir bilemiyorum. Direkt çalışan labla alakalıdır belki. Aman neyse ne. Rabbim şifa versin valla bide doktor hatası yüzünden bu durumu yaşamak çok kötü. Ben olsam adliye adliye gezerdim heralde. Allah kimsenin başına vermesin
Senin sonucunun temiz çıkmasına çok sevindim çünkü bazen yalancı pozitif TE cikabiliyormus doktorum onu da söylemişti. Çok yipratici bir süreç, kimsenin başına vermesin Allah

X