2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selamlar güzel anneler 🌸 geçen hafta 2 kere kanama geçirdim, 2 farklı doktora gittim plesenta olması gereken yerin biraz aşağısındaymış ve kanamaya o sebep oluyormuş, 2 ci doktor daha önce sezeryan geçiren annelerin yüzde 40 ında bunu gözlemliyoruz artık dedi, bir ay yatak istirahati önerdi, aranızda benzer durumu yaşayan varmı bir ay sonunda plesanta eski
Yerine çıkarmı baya kafam buna takılmış durumda. Bebek hareketleri ve kalbi şükürler olsunki iyi durumda 🤲
Evet çıkar, sadece sezaryen olanlarda değil ilk hamileliği olanlarda da görülebilen bişey bu. Benim ilk hamileliğimde plesanta asagisaydi ama tamamen kapatmiyordu bu yüzden kanama olmamisti ama kalp atışını dinlemek için rastgele gittiğim doktor söylemişti. Korkmuştum kendi doktoruma gitmiştim o da kızmıştı, bu haftalarda plesantanin aşağıda olması normal 32. Haftada yerine gelecek, su anne adaylarını korkutmalarini anlamiyorum
demişti. Ama dediğim gibi benim kanama yoktu soylemeseler bilmezdim 32. Haftaya kadar da yukarı çıktı zaten. Yapışıklık ihtimali 4. Sezaryenden sonra artıyor merak etme

Günaydınlaar ☺️
Kızlar belki bilenleriniz vardır dr banu çiftçinin uygulaması var, hafta hafta bilgilendiriyor, zaman çizelgesi vs var ne zaman ne yapılması gerek gibi. Bir de akla gelen pek çok soruya cevap videoları var. Ben çok beğeniyorum böyle bir gebelik uygulaması arayışınız varsa aklınızda olsun ☺️ sabah sabah aklıma geldi söylemek ancak yazıyorum 😀

Günaydınlaar ☺️
Kızlar belki bilenleriniz vardır dr banu çiftçinin uygulaması var, hafta hafta bilgilendiriyor, zaman çizelgesi vs var ne zaman ne yapılması gerek gibi. Bir de akla gelen pek çok soruya cevap videoları var. Ben çok beğeniyorum böyle bir gebelik uygulaması arayışınız varsa aklınızda olsun ☺️ sabah sabah aklıma geldi söylemek ancak yazıyorum 😀
Şimdi bakindim da canim yorumlarinda uygulama internet hatasi veriyor diyen 50 yorum okudum sence dogru mu 😬

Eğer polikinikten alırsan normal kadın doğum doktoruna muayene olursun hamgisi denk gelirse ve ücretsiz o muayeneler. Benim doktorum haftanın iki günü Yeşilköy üç gunu fatih yerleskesinde. Fatih'te randevulu bakmıyor ama ben geldim hocam acildi durumum dersen geri çevirmihor bakıyor. Ben 2015 ten beri hep randevusuz gittim ona, şimdi yesilkoyde olduğu günlere bakmak için randevu alıyorum. Az önce baktım bu hafta boş randevusu görünmüyor yesilkoyde, en hizli onun randevuları doluyor sık sık konrrol etmek lazım ama randevusuz da gitsen bakar yesilkoyde. Bana yakın diye seni arfik yesilkoyde muayene edeyim dedi. Fatih çok uzak biliyorsun. Ama acil bişey olursa haftanın 5 günü ulasabiliyorsum Yeşilköy de değilse Fatih'te
Çok sağol canım verdiğin bilgiler için, Yeşilköy daha uygun olur bizim için en azından bi tık daha yakın☺️

Günaydınlaar ☺️
Banu çiftçi nin enerjisini de çok seviyorum, uygulaması da cok güzel, bı hamilenin bilmesi gereken her şeyi uygulamada bulmak mümkün

Kızlar benim bir haftadır başım sürekli ağrıyor normalde de migrenim olduğu için garipsemedim ama dünkü ağrı artık farklıydı böyle normal migrenden. Bi tansiyonumu ölçelim dedik yüksek çıktı 🥺 ki normalde düşük tansiyonu olan biriyim. Doktorum zaten 12. Haftadan itibaren her akşam ölç demişti. Ölçmeyen varsa çok dikkat etsin 🙏🏻

Kızlar benim bir haftadır başım sürekli ağrıyor normalde de migrenim olduğu için garipsemedim ama dünkü ağrı artık farklıydı böyle normal migrenden. Bi tansiyonumu ölçelim dedik yüksek çıktı 🥺 ki normalde düşük tansiyonu olan biriyim. Doktorum zaten 12. Haftadan itibaren her akşam ölç demişti. Ölçmeyen varsa çok dikkat etsin 🙏🏻
Benim de normalde migrenim olduğu için hamileliklerimde baş agrim çok oluyor, ben de migrendendir diye hiç tansiyon olcturmedim. Bı de bende hep düşük tansiyon var normalde. Nasıl bı ağrıydi başındaki hangi bölgeler yani. Daha önce hiç tansiyonum yukselmedigi için ağrıdan nasıl anlarım bilmiyorum

Şimdi bakindim da canim yorumlarinda uygulama internet hatasi veriyor diyen 50 yorum okudum sence dogru mu 😬

aa benim başıma gelmedi hiç ya, bilemedim bak. bak telefondan telefona değişiyordur.

kaç çıktı tansiyon?çok geçmiş olsun. gebelikte riskli bir durum. bana da her gün yarım saatlik dinlenme sonrası ölç dedi ama atlıyorum hep ya. belirti vermesini beklememek gerekiyormuş.
benim de migrenim var, bir de 4-5 ay önce küçük tansiyonum yükseliyordu, kardiyoloji nöroloji dahiliye yönlendirilmedik yer kalmadı ama bir şey de çıkmadı. bunu anlatınca takip edelim demişti. şimdi sen yazınca hatırladım resmen :KK43:

Normalde kac oluyordu tansiyonun
Benim normalim 8-5tir
Gecen 7-3e dusmustu cok kotuydum yerimden kalkamiyordum
9-6 olunca bile basim donuyor
Benim yuksegim 9-10

Kızlar selam 👋
Size doğum hakkında bir kaç şey yazıp kaçacağım. Okudum bir kaçınızda ve sizleri bi nebze aydınlatsın diye yazıyorum.
Ben ilk doğumumu epiduralsiz, suni sancısız, herşey olağan akışında dışardan müdahale edilmeden yaptım. Çok yıprandım bence buna hiç gerek yokmuş 😅
2. Doğumumu ise 3 cm açıklıkla öğrendim doğum başladığını tam sancılarım yükseliyordu ki çabuk bana epidural yapın hemen dedim. İşinin ehli bi uzman geldi belimden katater taktı (hiç can acıtmıyor ve anlamıyorsun takılırken). Sonra hafifledim oh dedim ebe geldi açılmana bakalım dedi aaa doğum başlamış diyip hemen doğuma alındım. Oh be dedim dünya varmış ben ne çektim diğerinde 😅 şimdi 3. Ye tabiki tartışmasız aynısını yapacağım bir kısmınızın deyişi ile prenses doğum 🤰 sezeryan da, normal de anne ve bebek için çok derin duygular nasıl olduğu önemli değil ama bazen sırf normalden korktukları için sezeryan olan arkadaşlarım oluyor onun için şunu da söylemek istiyorum normal doğum doğum esnasına kadar evet zor ama sonra bebeği kucağınıza leylekler getirmiş gibi özgürsünüz. Sezeryan da ise sonrası zor, eğilip kalkması bebeği kucağa alması yürümesi .. herkese sağlıklı hamilelikler diliyorum 💙

Benim de normalde migrenim olduğu için hamileliklerimde baş agrim çok oluyor, ben de migrendendir diye hiç tansiyon olcturmedim. Bı de bende hep düşük tansiyon var normalde. Nasıl bı ağrıydi başındaki hangi bölgeler yani. Daha önce hiç tansiyonum yukselmedigi için ağrıdan nasıl anlarım bilmiyorum
Ben de o yüzden anlayamadım işte belki de bir haftadır tansiyonum yükseliyor onun ağrısı çok moralim bozuldu bu yüzden :KK43: limonlu su içtim hemen düştü sonra . Benim başımın sadece bir yarısı ağrıyordu bu bir haftadır. Normalde migren ağrısı kaşlarımın üzerinde tek bir noktada olurdu. Bu seferki böyle başımı ortadan ikiye net şekilde ayıran bir ağrıydı. Migren kadar dayanılmaz değil ama birkaç kez parol içtim geçirmemişti . Ölç mutlaka tansiyonunu 🥺

aa benim başıma gelmedi hiç ya, bilemedim bak. bak telefondan telefona değişiyordur.

kaç çıktı tansiyon?çok geçmiş olsun. gebelikte riskli bir durum. bana da her gün yarım saatlik dinlenme sonrası ölç dedi ama atlıyorum hep ya. belirti vermesini beklememek gerekiyormuş.
benim de migrenim var, bir de 4-5 ay önce küçük tansiyonum yükseliyordu, kardiyoloji nöroloji dahiliye yönlendirilmedik yer kalmadı ama bir şey de çıkmadı. bunu anlatınca takip edelim demişti. şimdi sen yazınca hatırladım resmen :KK43:

Normalde kac oluyordu tansiyonun
Benim normalim 8-5tir
Gecen 7-3e dusmustu cok kotuydum yerimden kalkamiyordum
9-6 olunca bile basim donuyor
Benim yuksegim 9-10

Benim normalde 10 a hiç çıkmıyor 8 9 civarı. Küçüğü de 4 5 oluyordu. 13tü gece ölçtüğümüzde ama gündüz ağrım daha da şiddetliydi . Koldan ölçmeli alet var klasik hemen bide dijital sipariş ettim gece bundan sonra düzenli ölçerim. Bugünde sabah hafif ağrı vardı limonlu su içtim kalkınca hiçbir şey kalmadı . Demek ki cidden tansiyondanmış dedim

Benim normalde 10 a hiç çıkmıyor 8 9 civarı. Küçüğü de 4 5 oluyordu. 13tü gece ölçtüğümüzde ama gündüz ağrım daha da şiddetliydi . Koldan ölçmeli alet var klasik hemen bide dijital sipariş ettim gece bundan sonra düzenli ölçerim. Bugünde sabah hafif ağrı vardı limonlu su içtim kalkınca hiçbir şey kalmadı . Demek ki cidden tansiyondanmış dedim
Bu sicaklarda cok oynuyor
Kisin boyle bi sorun yasamiyorum genelde yazin oluyor
Bu arada ayagin nasil oldu

Bide sey var iste gebenin basindan tuz serperler o bilmeden
burnunu kasirsa erkek agzini kasirsa kiz vs diye 😀
Iyi de burnum agzimdan yukarda yani tuz da once burnuma gelecek o kasinir buyuk ihtimalle 😀 kim uydurdu acaba bu tarz seyleri ya 😬
Annemde bana bıçak makas testi yapmıştı😂 sonra karnımda kendi saçımla yüzük salladım hepsinde erkek çıktı hatta rüyamda da görmüştüm erkek olduğunu ama hiçbirine inanmadığım için doktor ultrasonda bakıp erkek deyince şok olmuştum nasıl ya diye annemde arkadan ben demiştim deyip duruyodu ahahaj😂 tesadüf tabiki bunların böyle denk gelmesi ama işte şimdi ben size tuttu diye anlatsam annem başkalarına anlatsa hurafeler böyle böyle yayılıyor sanırım😂

X