2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Burda isim göremeyince pek anlayamamıştım ben. Mesela randevu alıp gitsem direkt ayrıntılıya girebilir miyim yoksa bu gebelik takibi olan için randevular mı
Benim takibimi yapan doktorum ayrıntılıyı kendi yapıyor ama dışardan hasta kabul ediyor mu sormadım, sorarım ama Ali beniana dışardan sadece ayrintili usg için gelen var. Benim cerkezkoyden bı arkadasim sadece ayrıntılı USG için gitmişti Ali benian a. Bu randevuları herkes alabilir. Devletin üniversitesi 😊

Benim takibimi yapan doktorum ayrıntılıyı kendi yapıyor ama dışardan hasta kabul ediyor mu sormadım, sorarım ama Ali beniana dışardan sadece ayrintili usg için gelen var. Benim cerkezkoyden bı arkadasim sadece ayrıntılı USG için gitmişti Ali benian a. Bu randevuları herkes alabilir. Devletin üniversitesi 😊
Senin doktorunun adı neydi canım, profesördü sanırım dimi

Evet prof. O da. Altay gezer
İÜ-C Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çevrimiçi Randevu Uygulaması buradan denene bı direk hocaların randevu sayfasını kopyaladım ama becerebildim mi bilmiyorum buradan prof. Seçebilirsin
Mesela takip için randevu almak istesem öğretim üyesi yazan kısımdan mı seçmem gerekiyor yoksa poliklinik yazan kısımdan mı almam gerekiyor randevuyu. Bir de son soru😂 senin doktorun da yeşilköy yerleşkesindeymiş. Cerrahpaşanın durumlar karışık ya şuan doğum mesela yeşilköy yerleşkesinde mi oluyor yoksa eski binada mı

Mesela takip için randevu almak istesem öğretim üyesi yazan kısımdan mı seçmem gerekiyor yoksa poliklinik yazan kısımdan mı almam gerekiyor randevuyu. Bir de son soru😂 senin doktorun da yeşilköy yerleşkesindeymiş. Cerrahpaşanın durumlar karışık ya şuan doğum mesela yeşilköy yerleşkesinde mi oluyor yoksa eski binada mı
Eğer polikinikten alırsan normal kadın doğum doktoruna muayene olursun hamgisi denk gelirse ve ücretsiz o muayeneler. Benim doktorum haftanın iki günü Yeşilköy üç gunu fatih yerleskesinde. Fatih'te randevulu bakmıyor ama ben geldim hocam acildi durumum dersen geri çevirmihor bakıyor. Ben 2015 ten beri hep randevusuz gittim ona, şimdi yesilkoyde olduğu günlere bakmak için randevu alıyorum. Az önce baktım bu hafta boş randevusu görünmüyor yesilkoyde, en hizli onun randevuları doluyor sık sık konrrol etmek lazım ama randevusuz da gitsen bakar yesilkoyde. Bana yakın diye seni arfik yesilkoyde muayene edeyim dedi. Fatih çok uzak biliyorsun. Ama acil bişey olursa haftanın 5 günü ulasabiliyorsum Yeşilköy de değilse Fatih'te

Öğretim üyesi yazan kısımda tiklaman lazim

Ah kızlar ah. Ya ben bilime inanan, okuyan araştıran, hurafelere kulak tıkayan biriyim. 10 senelik mühendisim iyi kötü.

Bunları niye yazdım, saç kestirme konusu bende müthiş bir muamma. Bir kere duydum ya onu çocukken, aklıma kazınmış. Bu gebeliğim de biraz sürpriz oldu, saçlarım uzunken yakalandım. Muhtemelen rapunzel olarak doğuma gireceğim..
Canım sıkılıyor ama kendimi aşamıyorum.

Selamlar güzel anneler 🌸 geçen hafta 2 kere kanama geçirdim, 2 farklı doktora gittim plesenta olması gereken yerin biraz aşağısındaymış ve kanamaya o sebep oluyormuş, 2 ci doktor daha önce sezeryan geçiren annelerin yüzde 40 ında bunu gözlemliyoruz artık dedi, bir ay yatak istirahati önerdi, aranızda benzer durumu yaşayan varmı bir ay sonunda plesanta eski
Yerine çıkarmı baya kafam buna takılmış durumda. Bebek hareketleri ve kalbi şükürler olsunki iyi durumda 🤲

Lisede bir arkadaşım vardı. Kızıl kınalıydı kız. Annesi hamileyken kına yakmış. Ailede hiç kızıl olmadığı için ben buna inanmıştım 😄 ama bilimsek açıklaması var mıdır bilmiyorum
Aaa çok enteresan 😱😱😱benim 3 cu çocuğumun sacida bakır renginde oldu genelde kına yaparım 1 yılda falan ama o kızıma hamileyken yaptirmismiydim hic hatırlamıyorum 🤔 ve ikimizin ailesinde de öyle renk yok gören bebeye kına mı yaktınız diye soruyor

Yaniii dimi ama 👍 birde şu hurafe beni sinir ediyor bilmem duydunuz mu gebe kadının üstünden atlanmazmis doğumu zor olurmuş defalarca kızım benim üstümden atladı ne yani doğumum zor mu olacak şimdi insan inanmıyorda sinir oluyor işte 🙄
Ahahah ay bunu bende duymuştum😂 ya insanları korkutmak için ne uyduracagını şaşırdılar artık o kadar kızıyorum ki hamile kadınlara böyle saçma sapan hurafeler söyleyen insanlara. Herkes içinde tutsa saçma fikirlerini kimse boşyere teleşa kapılmayacak🤷 dinleme dinleme ne derse desinler böyle bişey olabilir mi 😂

Selamlar güzel anneler 🌸 geçen hafta 2 kere kanama geçirdim, 2 farklı doktora gittim plesenta olması gereken yerin biraz aşağısındaymış ve kanamaya o sebep oluyormuş, 2 ci doktor daha önce sezeryan geçiren annelerin yüzde 40 ında bunu gözlemliyoruz artık dedi, bir ay yatak istirahati önerdi, aranızda benzer durumu yaşayan varmı bir ay sonunda plesanta eski
Yerine çıkarmı baya kafam buna takılmış durumda. Bebek hareketleri ve kalbi şükürler olsunki iyi durumda 🤲
Şuan için erken canım ilerleyen haftalara sanırım 28 e kadar falan plasentanın yukarı çıkma ihtimali var. Banada biraz aşağı yerleşimli plasenta dedi ama korkma internette yazan kötü şeyleri de okuma herkesin durumu farklı inşallah düzelir ikimizinkide 🙏

Ahahah ay bunu bende duymuştum😂 ya insanları korkutmak için ne uyduracagını şaşırdılar artık o kadar kızıyorum ki hamile kadınlara böyle saçma sapan hurafeler söyleyen insanlara. Herkes içinde tutsa saçma fikirlerini kimse boşyere teleşa kapılmayacak🤷 dinleme dinleme ne derse desinler böyle bişey olabilir mi 😂
Bide sey var iste gebenin basindan tuz serperler o bilmeden
burnunu kasirsa erkek agzini kasirsa kiz vs diye 😀
Iyi de burnum agzimdan yukarda yani tuz da once burnuma gelecek o kasinir buyuk ihtimalle 😀 kim uydurdu acaba bu tarz seyleri ya 😬

X