2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Vitamin olarak doktorum bugun elenatal 2 veya ocean mummy 'ye baslayabilirsin dedi.Siz hangisini kullaniyorsunuz hangisini onerirsiniz kizceler
Bu 3ü ve osende c vitaminli demire başladım. Tek omega mı önerdi canım?

Eklentiler

• IMG_5901.jpeg
    IMG_5901.jpeg
    185,6 KB · Görüntüleme: 42
Ben ilk haftalarda kolumu kaldıramayacak kadar yorgundum. Uyanır uyanmaz kahvaltı edip tekrar uyuyordum. O süreçte 3 kilo aldım direkt. Psikolojimi de bozdu bu durum. İlk aylarda hiç kilo almayın diyen doktor-diyetisyen bile var. Kilo verdiğini söyleyen de çok olmuştu. Üzüldüm biraz. Ev işlerini ofis işlerini yapamayınca -bir de ben yeni evliyim, evlendikten sonra adet görmedim.- kötü bir eş gibi, hayatını düzene sokamayan birisi gibi hissedip yargıladım kendimi.

Sonra sonra bu grubun da desteğiyle herkesin hamileliğinin kendi içerisinde farklı normallere sahip olduğunu gördüm. İş yapma, hareket etme, kilo alma vs gibi şeyler için herkesin normali kendi bünyesinin kabul ettiği ölçüde. O bile bir saat önce farklı bir saat sonra farklı olabiliyor. Sürekli vücudumuzu dinleyerek hareket edip kendimizi olduğumuz gibi sevmeye çalışalım. Çünkü zaten yaşadıklarımız ne olursa olsun olduğumuz yer gittiğimiz yol çok güzel. Hepimiz de ayrı ayrı çok güzeliz. Bazen bulantıdan yemek yiyemesek de yemek yapamayacak durumda olsak da çok kilo alsak da hareket edemesek de tam tersleri de olsa bu çok güzel olduğumuz gerçeğini değiştirmiyor. Bu başlık altında sizlerle birlikte bu yolun içerisinde olmak da benim adıma büyük bir şans. Katkısı olan herkese çok teşekkürler.
Size de ben teşekkür ederim ♥️ ne kadar olumlu yorum yazmışsınız için açıldı vallahi 😊
Bugün sıkıntıdan kurtulmak isterken ve forumda gezinirken anlamlı mesajınızı okuyup tebessüm ettim. Allah da daima sizin ettirdiğiniz tebessümü size kat be kat ettirsin. sevgilerle 🎈♥️🌸

12 ve 13 haftalarda yapıyorlar bildiğim kadarıyla

Ben 15 e girdiğim için geç kaldım araya bayram falan girdi
Ben de gidemedim ikili testi 26 temmuzda yer bulabildim ama o zamana ben de 15. Haftalık olucam 15'nci haftada yapıyorlar mı yoksa direk geç kaldın bakamayız mı diyecekler ?

Benimde karnım hiç yok, kalçalarımdan kilo alıyorum sanki. Ve sivilcelendim. Bakalım perşembe günü doktorumuz ne diyecek. Birde bende iştah diye birşey yok. 54 kg ile hamile kaldım hala aynı kilodayım 😔
Yok benim tam tersi açlıktan sürekli midem bulanıyor ya yemezsem bulaniyirum çok yesem yine bulaniyirum ama azaldı şükür yiyincede insan gibi yemiyorum 😆😆et için ilk zamanlarda ağlıyordum resmen

Yok benim tam tersi açlıktan sürekli midem bulanıyor ya yemezsem bulaniyirum çok yesem yine bulaniyirum ama azaldı şükür yiyincede insan gibi yemiyorum 😆😆et için ilk zamanlarda ağlıyordum resmen
Benimde 7. Haftada bulantı başladı, 9. Haftada son buldu. Ara ara oluyor ama sürekli değil. Benim canım istemiyor ya bilmiyorum birde zorlayınca kendimi öğürüyorum

Merhaba ben bir şey sormak istiyorum bilenler cevap verebilirse çok sevinirim.12+0 bugün.Carsamba günü tıp fakültesinde kadın doğum perinatoloji bölümüne gideceğim ilk kez.11+2de özelde görmüştüm bebeği en son.birde fakülteye gideyim dedim.yine çarşamba öğleden sonrada fetal dna yaptıracağım Genoks gelip kan alacak. İkili tarama yaptırmadan tıp fakültesinde ense kalınlığına bakıyorlar mi yoksa ikisini bir mi yapmaları lazım.gecen hafta bilmediğim için özelde sormadım doktorda bana söylemedi.simdi burda görünce ense kalinligina bu hafta bakiliyormus sasirdim acikcasi doktor niye bana söylemedi diye
Benim doktorum fetal dna yaptırdığım gün ultrasonda baktı ense kalınlığı iyi dedi. Gittiğinde bi sor hemen bakarlar zaten kolay bişey

Benimde karnım hiç yok, kalçalarımdan kilo alıyorum sanki. Ve sivilcelendim. Bakalım perşembe günü doktorumuz ne diyecek. Birde bende iştah diye birşey yok. 54 kg ile hamile kaldım hala aynı kilodayım 😔
İlk haftalar zaten kilo alinmayabilir sıkıntı olmaz ben 20 haftaya kadar almadım kilo oğlumda toplam 12 kiloyla bitirdim son haftalarda çok aldım annem sayesinde, karnın küçük ye ye diye diye Habire tatlı hamur işi yaptı yedim durdum 😆

X