2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Devlette kacinci haftada yapiliyor ikili test.bende devlete gitmeyi dusunuyorum ama randevum 11+2 ye denk gelicek yaparmi acaba emin olamadim
Bende devlete gidiyorum 11 13 hafta arası yapiolarmis 24 üne gün aldım bakalm yonlendirecekmi perinatolog yapıyor galiba

Kiz ne o kocakari yontemi hemen soyle bize de :)

Bir kaşık suya sütümü damlattım ama su sabit duracak ben masaya koydum kaşığı :KK48:dağılırsa kız dağılmaz öylece kalırsa erkek dediler. 2 kere denedim dağılmadı 😇 yarın randevum var umarım cinsiyetini öğrenebilirim :)

Bende devlete gidiyorum 11 13 hafta arası yapiolarmis 24 üne gün aldım bakalm yonlendirecekmi perinatolog yapıyor galiba
Ayrıntılı ultrasonu perinatolog yapıyor ama ikili taramayı normal doğum uzmanı yapıyor. Orada da Dr sadece ense kalınlığı ve nazal kemiğini ölçüyor. Gerisi labaratuvarin işi. Devlet hastanelerinde perinatolog var mı bilmiyorum ama üniversite hastanelerinde oluyor genelde riskli gebelik uzmani. Ayrıntılı lı USGde üniversite hastanesinden randevu alırsın ama ikili için gerek yok devletteki herhangi bi doktor ense kalinligini ölçüp kan tahlili için labaratuvara gönderir seni.

Ben devlette yaptırdım ikili testi. randevu alırken dr isminin yanında gebe takip 1-2 gibi şeyler yazıyor ya. ikili testte de. 11-14. hafta ikili test yazıyor. o şekilde almaya çalış. ben dr a sormuştum. perinatolog açamıyorlarmış. Sadece riskli gebelikleri oraya yönlendiriyorlarmış. ama ikili testi yapan dr da perinatolog bence.

Arkadaşlar merhaba herkese. Bulantılarınız ne zaman kesildi veya azaldı? Ben 7.haftadayım zorluyor beni cevaplarsanız çok sevinirim 😊

Kızlar merhaba 😊
7+5 haftalık ultrason olması lazım şuan 12+2deyiz ama en eski bu olduğu için bunu attım cinsiyet tahmini yapabilen var mı? 😊

Eklentiler

• Screenshot_2023-07-10-17-33-05-17_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    Screenshot_2023-07-10-17-33-05-17_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg
    39,6 KB · Görüntüleme: 34
X