2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aslında 16 hafta çok büyük bir gebelik ve öğrenilirdi bunca zaman ben usglere bakınca erkek hissetmiştim ama 16 haftalık diyince kız diyorum. Çünkü kızlar göstermiyor bende kızımı 16 haftalık hatta 17 olmak üzerindeydi öğrendim. Oğlumu 10 haftalık öğrendim. Erkeklerin pipisini genelde fark edip söylüyorlar ama kız olunca kordon mu pipi mi derken emin olmak için uzun zaman söylemiyorlar 🫢
İşte emin olamadığım için söylemedi. 11 haftada erkeğe benzetti. 14 te bir özel doktor sadece kız gibi dedi. Şimdi hiç bir şey yok. Hayırlısı neyse o olsun inşallah

Yaşım 28 hamile kaldığım ayı bilmiyorum ama en son 24 şubat adet tarihim ona göre ultrason tutuyor haftalar için. Ayı 2 alınca 28+2-9 =21 Tek yapıyor ve erkek çıkıyor. Ayı 3 alırsam kız yapıyor şimdi neye göre hesap yapmalıyım? 🤣
24 subat son adet tarihinse martta yumurtlamissindir yani marti baz alcaksin
28+3-9 = 22 kiz yani 😃

Eklentiler

• 20230607_171943.jpg
    20230607_171943.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 76
Selam kızlar. Ben de 7+4 oldum çok şükür. Dün kalp atışını gördük. Bugün böyle afedersiniz sümükümsü bir akıntım var. Yaşayan oldu mu hiç. Normal mi acaba. Netten biraz araştrdım da normal yazıyor. Özellikle adet dönemlerine denk gelen zamanlarda oluyormuş. Hesapladım da benm de adet dönemime denk geliyor

Merhaba kizlar. Son adet tarihim 23 nisan fakat geriden geliyoruz doktor gec dollenme olabilir demişti. Gecen hafta adete gore 6+4 olmam gerekirken ultrasona gore 5+5 cikti 19 haziranda cagirdi kalp atisini duyariz diye. Ama ben bu hafta yasadugim ilcedeki hastaneye gittim pazartesi gittigimde ustten hala sadece kese gorunuyordu alttan bakinca da minik bir sey gordum dedi. Bugun tekrar gittigimde ustten yine bir sey gorunmedi alttan o minik gorunen sey icin beslendigi kese dedi ve suan ultrasona gore 6+6 olmam gerekirken 5.5-6 haftalik kese 14 mm dedi. Kafam cok karisti adete gore 7+5 olmam gerekiyor ama ortadaki senaryo bu. Aranizda yasayan ya da bilgisi olan var mi? Bir terslikk olabilir mi?

Merhaba kizlar. Son adet tarihim 23 nisan fakat geriden geliyoruz doktor gec dollenme olabilir demişti. Gecen hafta adete gore 6+4 olmam gerekirken ultrasona gore 5+5 cikti 19 haziranda cagirdi kalp atisini duyariz diye. Ama ben bu hafta yasadugim ilcedeki hastaneye gittim pazartesi gittigimde ustten hala sadece kese gorunuyordu alttan bakinca da minik bir sey gordum dedi. Bugun tekrar gittigimde ustten yine bir sey gorunmedi alttan o minik gorunen sey icin beslendigi kese dedi ve suan ultrasona gore 6+6 olmam gerekirken 5.5-6 haftalik kese 14 mm dedi. Kafam cok karisti adete gore 7+5 olmam gerekiyor ama ortadaki senaryo bu. Aranizda yasayan ya da bilgisi olan var mi? Bir terslikk olabilir mi?
Hayır canım geç olunca böyle oluyor benimde normalde 6+3 te gitmiştim devletteki dr karından bişey göremedi özelde vajinal baktılar kese göründü ama 5+0 fln çıktı de son adeti 10 gün sonraya attı ultrasona göre ilerlemesine bakıyor
yani
Baktım şimdi 6+1 de kalp atışı görmüşüz vajinal yine 7+1 de gittim yine karından göremedik bide

Canim zaten adete gore dusunmemelisin kesen gozuktukten sonra belli oluyor.kac haftalik oldugu gec dollenmeyse eger haftana gore kesen normal dediyse doktor sorun yapma kendine hic kesen haftaya kucuk demediyse endiselenme

X