2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar biz sürekli gündüz oyun oynuyoruz kitap okuyorum şarkı söylüyorum kucağıma alıp dans ediyoruz oyun halısı su matı derken bi yerden sonra yoruluyorum artık anakucağına koyuyorum o da biraz bağırınıyor konuşmuyorum onunla diye sonra kafasını öbür tarafa çevirip baygın baygın bakıyor bu sefer kendimi kötü hissediyorum vicdan azabı çekiyorum size de oluyor mu ben kendimi çok kötü hissediyorum böyle olunca ya
canım benim bebiş gündüz uykusu uyumuyor 7.30-8 gibi kalkıyor akşam 12.30-1 e kadsr. Haliyle o kadar vakit mümkün değil oynamak ama dediğin gibi bende oynamayı bırakınca üzülüyorum çünkü benle oynerken çok mutlu bırakınca biraz ık bık ediyor ama o kadar saat ohunla oynamamjn mümkünatı yok 🥲

Canım kızlar %80 anne sütü %20 mama gidiyoruz her zaman bir gün kaka yap bir gün yapma şeklinde düzenimiz vardı ama bugün 4. Günümüz hala kaka yapmadı. 3 gündür iyiydi ama bugün hep ıkınıyor ağlıyor gazını çıkarıyorum rahatlamıyor sabah uykusunu da uyuyamadı uyutuyorum uyanıyor. Yardım edin lütfen 🥹
aynı durumu yaşadım canım 4. gün doktora gittik 7. güne kafsr bekleyin yapmazsa lavman yazarım demişti, ben biraz poposuna zeytin yapı sürdüm bir çay kaşığı da zeytinyağı içirdim cayır cuyur yaptı sonra 😅😅

Evet gündüz uyumayan bebem artık geceleri de uyumama kararı aldı tam uyutuyorum sahura hazırlık edıyorum tam yatacam mamaya kalkıyor bi daha yatması sabah oluyor Şuan bi yandan oğlumu sallıyorum uyursa sahur inşallah bazen kendimi kötü anne gibi hissediyorum yetemiyormuş gibi ev desen aldı başını gidiyor çocuk desen kucaktan inmiyor yavrum sabah uyanıyor gülücükler saçıyor benim surat beş karış sonra vicdan yapıyorum bana ihtiyacı var evladımın sonuçta bazen diyorum büyüsün artık bazen diyorum zaman ne hızlı geçmiş doğumu beklediğim günler dün gibi annemi çağırıp uyuyayım diyorum yakında kendisi ama sürekli oğlumun aç olduğunu iddia ediyor her ağlamaya mama vermeye çalışıyor aç değil diyorum sanki ben oğlumu aç bırakıyormuşum gibi vicdan yaptırıyor eltim yardımcı olmaya çalışıyor elinden geldiğince ama onun da kendi hayatı evi çocuğu var eşim desen oğlunu tanımış değil hala uykusu var diyorum ona ağlıyor sussun diye evi gezdiriyor çocuk daha çok sinirleniyor alıp uyutmaya çalışmak yok rabbim tek başına çocuk büyütenlerin yardımcısı olsun ben etrafımda bu kadar insan varken yetemiyorum daha hamileyken çocuğumu kimseye vermem ben büyütecem diyordum şimdi biri bir saat alsın da duşa gireyim uyuyayım çamaşır katlayayım diyorum büyük sözüme tövbe daha ben her zaman kardeş taraftarıydım ama sanırım şimdiden vazgeçtim
Benim bebekte uyudu mu hemencecik kalkıyor. Yeni bir kitap aldım mutlu bebek rehberi gına Ford. Orda çok güzel bilgiler var. Yorulan çocuk sabah uyumayinca akşam ve gece de uyumuyor. Ordaki rutinleri öğrenip bebeğime uygulamaya çalışacam. Az önce yine bebekle kriz yasadik. Hiç bebek memeden kendini ağlayarak atar mı emmeye çalışırken benimki yapıyor işte. Bende tek başıma bebek büyütüyorum. Annem yok. Ablam çok uzakta. Ben gurbette. .. Uyku rutini oluşturmak çok zor ama bence başarabiliriz. Üzülmeyin ve araştırın belki size de yardımı dokunur.

Ne güzel 60 bile olsa çok çok iyi bence. Biz de 69 uz bugün. Hala aramadı saglık ocağı. Arayacagız demişlerdi. Unuttular mi acaba?
Bugün aşılarını yaptırdık. Çok huzursuz bebeğim. Sizinki de arar bence. Aşı açılınca birkaç bebeğe vuruyorlar sanıyorum. Bir de boyu 59 çıktı bugün sağlık ocağında. Kilosu da 5400 ayda bir kilo almış oluyor.

Kızlar selam. 2.ay aşılarını yaptırdık bugün. Çok huzursuz kızım. Ne zaman geçecek huzursuzluğu. Sizinki ne zaman geçti? Ateşi 38 olursa calpol ver dediler. Şuan 37 versem mi acaba?

Değişiyor, yani aslinda henüz oyun oynamıyoruz, daha çok onunla konuşuyorum, gulusuyoruz karşılıklı, henüz oyuncak ve oyunlardan anlamıyor benimki. Tummy time etkiliginden de nefret ediyor 😬 nasıl alistiracagimi bilmiyorum ama çok uzun süre o pozisyonda kalmadığı için hala başını çok güçlü şekilde kaldırıp uzun süre öyle duramiyor. Su mati sipariş ettim bugün, bı de onunla deneyelim bakalım. Sizinkiler yüz üstü kafasını uzun süre yukarda tutabiliyor mu. Ben de bunun üzerine gitmeye çalışıyorum ama yok yumurcak basıyor yaygarayi

Canım bu kadının başka videoları da var konu ile alakalı, kolaydan zora giden pozisyonlar öneriyor. Düz zeminde yüz üstü bırakmadan önce bunları deneyebilirsiniz. 🤗

Değişiyor, yani aslinda henüz oyun oynamıyoruz, daha çok onunla konuşuyorum, gulusuyoruz karşılıklı, henüz oyuncak ve oyunlardan anlamıyor benimki. Tummy time etkiliginden de nefret ediyor 😬 nasıl alistiracagimi bilmiyorum ama çok uzun süre o pozisyonda kalmadığı için hala başını çok güçlü şekilde kaldırıp uzun süre öyle duramiyor. Su mati sipariş ettim bugün, bı de onunla deneyelim bakalım. Sizinkiler yüz üstü kafasını uzun süre yukarda tutabiliyor mu. Ben de bunun üzerine gitmeye çalışıyorum ama yok yumurcak basıyor yaygarayi
Bizimki tutmaya başladı ama tummy time en fazla annesinin story atmasına zaman verecek kadar duruyor 😂😂 ama sürekli kucakta elde durduğundan başını tutabiliyor artık 😍😍😍

Bi şey daha sorcam 🫢🫢🫢 bebişleri grip olanlar tamamen geçeniniz var mı? Hala sabahları burnu tıkalı ve arada öksürüp hapşuruyo 17 gün oldu. Uykusuzluğu mızmızlığını atak haftasına bağlıyorum. Ama hastalıgı tam geçmiş sayılmaz
Bizimkide sabah akşam burnumuz çekiliyor garanti 😳 dahada geçecek gibi görünmüyor 10 günü geçtik bizde

ezomanya ezomanya S Sariucurtma oturmaya başlasalar alır karşına oturtursun sen elinde oyuncak oynadıkça o da oynar durur ama şimdi olmuyor yatır tummy time kaldır şarkılar kitaplar sohbetler yoruyor insanı
Evet yaaaaa şimdi pek bişeyde anlamıyorlar gülüyorlar ama bazen boşluğa bazen bana gülüyor tam anlamıyor ama saçlarımı sevdiği kesin onları takip ediyor sürekli 😂😂

Benim bebekte uyudu mu hemencecik kalkıyor. Yeni bir kitap aldım mutlu bebek rehberi gına Ford. Orda çok güzel bilgiler var. Yorulan çocuk sabah uyumayinca akşam ve gece de uyumuyor. Ordaki rutinleri öğrenip bebeğime uygulamaya çalışacam. Az önce yine bebekle kriz yasadik. Hiç bebek memeden kendini ağlayarak atar mı emmeye çalışırken benimki yapıyor işte. Bende tek başıma bebek büyütüyorum. Annem yok. Ablam çok uzakta. Ben gurbette. .. Uyku rutini oluşturmak çok zor ama bence başarabiliriz. Üzülmeyin ve araştırın belki size de yardımı dokunur.
Ah evet ya gündüz uyumayan bebek gece de uyumuyor, uyku uykunun mayasidir derler, bakalım bu gece bizi neler bekliyor. Gündüz en fazla 10 dakikalık kısa uykular uyudu. Şuan hala uyanık. Artık kaçı ederiz, sabah kaça kadar otururuz muamma. Banyo yaptircam şimdi belki biraz etkisi olur.

Bizimki tutmaya başladı ama tummy time en fazla annesinin story atmasına zaman verecek kadar duruyor 😂😂 ama sürekli kucakta elde durduğundan başını tutabiliyor artık 😍😍😍
Kucakta sorun yok kazık sıçanı gibi dimdik yapıyor kendini de tummy time da pelte gibi resmen. Fukara sumugu gibi yapışıyor yere agliyor

Kucakta sorun yok kazık sıçanı gibi dimdik yapıyor kendini de tummy time da pelte gibi resmen. Fukara sumugu gibi yapışıyor yere agliyor
Benim kızım da tummy time mevzusunu hiç sevmedi .Normalde istediğinde başını tutuyor ama yüzüstü yatirinca 5 sn tutup salıyor kendini . Direkt ağlamaya başlıyor . Gücü yok desem o da değil . Sevmiyor bı turlu 🤷

Bebeklerinizle ortalama kaç saat oynuyorsunuz mesela bende bazen pilim bitiyor bırakıyorum koltuğa kendi kendine söyleniyor oynuyor
Valla ben kendi kendine oyalanıyorsa ölü taklidi yapıyorum , işime gücü e bakıyorum.
Mızmızlanıp beni aradığını hissettiğimde ilgileniyorum.
İşte total süre 1 saat ise bunun 40 dakikasında ben ilgileniyorumdur.
Bazen yere sırt üstü uzanıyorum yüzüne bakıyorum belimi dinlendiriyorum ,bazen de slingle ev temizliyoruz süpürge falan gibi . Pusette mutfakta takılmayı seviyor sesler falan hoş geliyor, uyuyakaldı bile oluyor

Benim kızım da tummy time mevzusunu hiç sevmedi .Normalde istediğinde başını tutuyor ama yüzüstü yatirinca 5 sn tutup salıyor kendini . Direkt ağlamaya başlıyor . Gücü yok desem o da değil . Sevmiyor bı turlu 🤷
Aynı benimki de öyle işte. İstediğinde tutuyor masaj filan yaparken. Ama serbest biraktigimda nefret ediyor. Karşısına kartlar koyuyorum umrunda değil, ben karsına geçince daha ilgi çekici geliyor 😅 kollarını direseklerinden büküp öyle koyuyorum bu sefer de durmuyor anında yana atıp sırt üstü çeviriyor kendini. Bı sevdirmedim gitti. Karın üstü egzersizler hem zihinsel hem fiziksel gelişimi için çok önemli. Süreyi nasıl uzaticam bilmiyorum

X