2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Goon bez kullanıyodum ondan dolayı mı diye düşündüm molfix taktım şimdi ona bakcam bi de. Yarına randevu aldım geçmezse götürcem. İnternette idrar yolu enfeksiyonu olabilir diyo :KK43:
Goon kullanıyorum hoşuma gitti şimdiye kadar denediklerim arasında en çok bundan memnun kaldım. Kakası baya kokuyor da çiş kokmuyor sanki ya da ben anlamadım. idrar yolu enfeksiyonu karın ağrısı yapıyor huzursuz olur hep ağlardı anlardın ilki geçirdi benim

Kızlar biz sürekli gündüz oyun oynuyoruz kitap okuyorum şarkı söylüyorum kucağıma alıp dans ediyoruz oyun halısı su matı derken bi yerden sonra yoruluyorum artık anakucağına koyuyorum o da biraz bağırınıyor konuşmuyorum onunla diye sonra kafasını öbür tarafa çevirip baygın baygın bakıyor bu sefer kendimi kötü hissediyorum vicdan azabı çekiyorum size de oluyor mu ben kendimi çok kötü hissediyorum böyle olunca ya
Vicdan yapacak bişey yok karnını doyuruyorsun altını temizliyorsun banyosunu bakımını yapıp gelişimi için oyundur şarkıdır söylüyorsun tamam daha ne yapalım tekrar içimize sokmadığımız kaldı bi 😅 annelik zor yüreğin ağzında sırat köprüsünde yürümek gibi ama bil hepimiz aynı düşünceleri zaman zaman yaşıyoruz yalnız bıraktım iş yaptım onu ilgisiz mi bırakıyorum vs. hepimiz çok iyi anneyiz yetersiz değiliz

Bizim de durum aynı şuan, 10 dakika uyuyup uyanıyor. Gece de geç vakte kadar uyutamıyorum sabaha karşı uyanıp hava aydınlanana kadar uyumuyor. Tam atak haftasinin ortasındayız ona bağlıyorum ama umarım atak bitince normale döner. Ne gündüz ne gece adam akıllı uyumadigi için benim de enerjim bitti
İnşallah geçicidir hayır hem hece hem gündüz bebişler içinde uyanık kalmak kolay olmuyor :KK43:

Canım kızlar %80 anne sütü %20 mama gidiyoruz her zaman bir gün kaka yap bir gün yapma şeklinde düzenimiz vardı ama bugün 4. Günümüz hala kaka yapmadı. 3 gündür iyiydi ama bugün hep ıkınıyor ağlıyor gazını çıkarıyorum rahatlamıyor sabah uykusunu da uyuyamadı uyutuyorum uyanıyor. Yardım edin lütfen 🥹
Elime eldiven geçirip serçe parmağıma zeytinyağ a bandırıp oğlumun anüsüne yavaş hareketlerle parmağımı ittirip çekiyorum iki üç sefer bunu tekrarlıyorum 4 gündür yapmadıysa bu işlemden sonra bezi kapatmaya fırsatın olmayabilir 😂 benim doktorumun bilgisi var ama ben mesela bu işlemi beyaz sabunla bir kere yapıp doktora utana sıkıla ben böyle yaptım oğlumda kakasını yaptı dediğimde zeytinyağ taktiğini kendisi söyledi, çok ta zararlı bir şey gibi gelmiyor bana doktor da söyledikten sonra. Alışsın istemiyorum ama acı çekip kıvranmasındansa ikinci gün de yapmamış olursa bu şekilde destekliyorum ben

Kızlar biz sürekli gündüz oyun oynuyoruz kitap okuyorum şarkı söylüyorum kucağıma alıp dans ediyoruz oyun halısı su matı derken bi yerden sonra yoruluyorum artık anakucağına koyuyorum o da biraz bağırınıyor konuşmuyorum onunla diye sonra kafasını öbür tarafa çevirip baygın baygın bakıyor bu sefer kendimi kötü hissediyorum vicdan azabı çekiyorum size de oluyor mu ben kendimi çok kötü hissediyorum böyle olunca ya
Benim oğlanda aynısı o an bende vicdan yapıyorum ama sağlıklı düşününce bizimde azda olsa kafa dinlemeye ihtiyacımız var 5 10 dakika kendi başlarına vakit geçirmeyi öğrenmeliler benim oğlandan hiç ümidim yok gerçi

Canım kızlar %80 anne sütü %20 mama gidiyoruz her zaman bir gün kaka yap bir gün yapma şeklinde düzenimiz vardı ama bugün 4. Günümüz hala kaka yapmadı. 3 gündür iyiydi ama bugün hep ıkınıyor ağlıyor gazını çıkarıyorum rahatlamıyor sabah uykusunu da uyuyamadı uyutuyorum uyanıyor. Yardım edin lütfen 🥹
Benimde seninle aynı günde 2 kez mama veriyorum . Anne sütü ağırlıkla gidiyoruz . Benim bebeğim de günde 3 4 kez kaka yapıyor . Doktora sordum tamamen yapısal diyor. Bazı bebekler de 3 4 gün yapmayabilirmis . Gerçi rahatsız ediyor diyorsun .Biogaia kullanıyor musun ? Bize doktor onermisti probiyotik diye . 1 2 hafta sonra etkili olmaya başlıyormuş . Bı danış istersen. Acil çözüm olarak da organik Hindistan cevizi yağını ( yenilebilir olanlarindan saf içerik ) poposuna azıcık surebilirsiniz demişti doktor kabız olursa .

Öyle mi? Nebilim 62 oldu deyince ben de şaşırdım. Kilosu normal evet .
Bizi şimdi hemşire aradı ve 2 ay aşıları için çağırdı yarına. Özel aşıları da yapıyorlarmış. Rotarixi 3.ayda diğerini 5.ayda dedi.
Ne güzel 60 bile olsa çok çok iyi bence. Biz de 69 uz bugün. Hala aramadı saglık ocağı. Arayacagız demişlerdi. Unuttular mi acaba?

İçimi rahatlattınız kızlar çok sağolun. Ya ben aşırı pimpirikliyim vallaha çocuktan sonra psikolojim bozuldu. Maymunlar sürekli yavrusunu inceleyip bitlerini ayıklayıp yiyorlar ya o gibiyim ha bire çocuğu inceliyorum 🤪🤪 ne bileyim nette de bebeklerin idrarı kokusuzdur yazınca iyice evham yaptım. İyi ki varsınız ya ❤️❤️🙏🏻🙏🏻

Kalça USG sini devlette mi cektirdiniz özele mi gittiniz canım devlete gttyseniz nasıl oluyor randevu işleri bilgi verebilir misin bu arada skma canını duzeliyormus bak kalıcı durum olmaz inşallah dengelenir büyüdükçe
Biz devlette çektirdik. Önce çocuk doktoru istek actı. Sonra ultrasondam randevu aldık. 1 ay sonraya verdiler. Tam 2 aylıkken cektirmiş olduk.

Yaa insanın gözyaşları pıt olmuyor mu böyle güncellemeler geldikçe ☺️ Kaç aylıktı canım?
Evet ya her yeni bişey yaptığında evde dört dönüyorum sevinçten 3 ay 10 günlük oldu bugün tummy time yapıyorduk birden atıverdi poposunu kendi ekseninde dönüyordu zaten gece düz yatırıyorum sabah alttaki gibi kalkıyor 😂

Eklentiler

• IMG_1974.jpeg
    IMG_1974.jpeg
    195,7 KB · Görüntüleme: 50
Bebeklerinizle ortalama kaç saat oynuyorsunuz mesela bende bazen pilim bitiyor bırakıyorum koltuğa kendi kendine söyleniyor oynuyor

Bebeklerinizle ortalama kaç saat oynuyorsunuz mesela bende bazen pilim bitiyor bırakıyorum koltuğa kendi kendine söyleniyor oynuyor
Değişiyor, yani aslinda henüz oyun oynamıyoruz, daha çok onunla konuşuyorum, gulusuyoruz karşılıklı, henüz oyuncak ve oyunlardan anlamıyor benimki. Tummy time etkiliginden de nefret ediyor 😬 nasıl alistiracagimi bilmiyorum ama çok uzun süre o pozisyonda kalmadığı için hala başını çok güçlü şekilde kaldırıp uzun süre öyle duramiyor. Su mati sipariş ettim bugün, bı de onunla deneyelim bakalım. Sizinkiler yüz üstü kafasını uzun süre yukarda tutabiliyor mu. Ben de bunun üzerine gitmeye çalışıyorum ama yok yumurcak basıyor yaygarayi

Bi şey daha sorcam 🫢🫢🫢 bebişleri grip olanlar tamamen geçeniniz var mı? Hala sabahları burnu tıkalı ve arada öksürüp hapşuruyo 17 gün oldu. Uykusuzluğu mızmızlığını atak haftasına bağlıyorum. Ama hastalıgı tam geçmiş sayılmaz

Yani bizim gündüz 1.5 saatten 3 uykumuz var 10 da son gece uykusundan kalkıyor biz öyle sayıyoruz akşam son uykusunu da bu saatlerde işte 6:30 da kalkıyor babası alıyor zaten diğer bütün zamanlarda oyundayız işte yani sabah 10 dan akşam 6 ya kadar 9 saatin 4 buçuğu uykuda 4 buçuğu oyunda geçiyor öyle diyeyim

Kalça USG sini devlette mi cektirdiniz özele mi gittiniz canım devlete gttyseniz nasıl oluyor randevu işleri bilgi verebilir misin bu arada skma canını duzeliyormus bak kalıcı durum olmaz inşallah dengelenir büyüdükçe
inşallah canım çevreden arkadaşlarımda da çok böyle çıkan olmuş onlarla da konuşunca rahatladım biraz
Biz 4 martta konrtole gitmiştşk 18 marta verdiler canım randevuyu

X