2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de 2 gün önce yıkamıştım. Yine yıkamak içimden gelmedi kotktum. Hemşire sordu dedim dünün önceki günü yıkadım o da bebekler bir haftaya kadar yıkanmasa da olur dedi. Ben normalde 2-3 günde bir yıkıyorum.
Ay benim eşim başımın etini yiyor bizde 2-3 günde bir yıkıyorduk annemle annem gidince eşimle yıkamak için bekliyorum haftada bir yıkatıyor çocuğu bana babalar herşeyi okumasın ya 😂😂 kafasından bişeyle besleniyormuş onun için yıkamamak gerekiyormuş çocuk huzursuz yıkıycam kafasını yıkatmadı 😂😂 bÖylede şeyler olabiliyor bizim evde 😂😂

Merhaba herkese, aranıza yeni katıldım. 2.kızım oldu. Kızım 25 Ocak doğumlu. Acaba Ocak sonu doğanlar atak haftasına girdi mi? İlk kızım hiç uyumayan ve çok zor bir bebekti. Aylarca ayağımda sallayarak uyuttum. Şimdi aynısı olmasın istiyorum. Gündüz uykularını ana kucağında uyuyor. Normalde kolay uykuya dalardı. 3 gündür çok zor uyuyor. Dalamıyor. Atak mı bilemedim
Merhaba kaçıncı haftada doğurdunuz?

Sevdiği tek pozisyon var yanağını yanağıma yaslayip takılmak . 1 saattir uyutmaya calisiyorum. Karnı tok , altı temiz keyif yapiyor . Israrla yatağına koyuyorum bende 🤷tabi o da geri uyaniyor .
Onu biz de yaşıyoruz…minder gibi olan bebek yataklar var hediye geldi artık en kötü onun üzerindeyken emziriyorum mayışıyor sonra uyuyor içinde, dokunmuyorum kurtarıcı oldu benim için.

Merhaba kızlar bugün kontrole gittik. Bebeğim 2.5 aylık oldu ama kakasını yapamıyor. Doktor colinox damla önerdi. Normalde 3-4 günde bir fitille yapıyordu kakasını böyle sorun yaşayan varmı aranızda? Birde ücretli aşılar için kafam çok karışık yaptırdınızmı?

Onu biz de yaşıyoruz…minder gibi olan bebek yataklar var hediye geldi artık en kötü onun üzerindeyken emziriyorum mayışıyor sonra uyuyor içinde, dokunmuyorum kurtarıcı oldu benim için.
Babynest mi? Ben de almayı düşünüyorum da 2 yaşa kadar kullanılabilir diyor

38+2 sezaryan doğum oldu. Fakat sanırım günü de gelmişti. Çünkü doğumdan çıktığımda sütüm gelmişti.
40 hafta üzerinden sayarsak 5 şubat 2024 sizinki atak görünmüyor aslında
Normal 25 ocak üzerinden baktım atağın 2. Günündesiniz huysuzluğu ondan olabilir

W winner123 haklıymışsın gerçekten ben kaç gündür atakta mıyz değil miyiz diye düşünüyordum
40’a tamamlamaya çalışmak saçma oluyor bebek doğduğu gibi hafta saymak daha doğru çıkarttı 👍🏻

Kızlar bebeğimin gözüne kirpiği girmiş baktım yokladim cikarirmiyim diye şimdi görünmüyo acaba arkaya mi kaçtı ya😔 hiç oralı değil cani yanmiyor sanırım ama korkuyorum geriye kacmissa ne olur veya kendi kendine atar mi gozu

Bugün de hiç uyumak istemiyor atak haftasına da daha var aslında 🤷

Zorlandı mı bebişin? Yan etki yapıyor ya 2.ay aşıları da. Toplam kaç aşıyı aynı zamanda oldu?
O gecemiz felaketti yer gök inledi ağlamasından. Sabaha geçmişti ama o geceyi hafızama kara kara harflerle kazıdım. 2. Ay aşıları + menenjit oldu

40 hafta üzerinden sayarsak 5 şubat 2024 sizinki atak görünmüyor aslında
Normal 25 ocak üzerinden baktım atağın 2. Günündesiniz huysuzluğu ondan olabilir

W winner123 haklıymışsın gerçekten ben kaç gündür atakta mıyz değil miyiz diye düşünüyordum
40’a tamamlamaya çalışmak saçma oluyor bebek doğduğu gibi hafta saymak daha doğru çıkarttı 👍🏻
Ben de böyle hesaplıyorum. Sanki atakta gibiyiz. Uykusu çok hafifledi. Ancak herkes 40 hafta üstünden diyor. 5. Hafta atağıda yine 4.5 haftalıkken olmuştu sanki.
Bu atak kaç gün sürecek acaba? Huy değiştirecek diye çok korkuyorum

Bence doğduğu günden itibaren geçerli oluyor atak, 5. Hafta atağında da 8. Hafta atağında da bizim 40 hafta üzerinden değil de doğdugu hafta üzerinden etkiledi.

Bebeğim 900 Gr almış. Sadece anne sütü ile gayet iyi dedi doktor. Tesislerinde biraz sıvı varmış ışıklı cihazla da baktı ama onun için bişey demedi kendiliğinden geçiyor herhalde. Biraz burun tıkanıklığı var serum sıkıp aspiratörle çek dedi. Bebeklerde bronslara çok çabuk iniyor, bı kaç gün burnu açık tutmaya çalış dedi. Aspiratör var evde ama baby Vac daha mı kullanisli. Kullanan arkadaşlar ikisi arasında fark var mı sipariş edicem ona göre.

Ben de böyle hesaplıyorum. Sanki atakta gibiyiz. Uykusu çok hafifledi. Ancak herkes 40 hafta üstünden diyor. 5. Hafta atağıda yine 4.5 haftalıkken olmuştu sanki.
Bu atak kaç gün sürecek acaba? Huy değiştirecek diye çok korkuyorum
14 gün sürüyor ikinci atak sanırım 7. 8. Günlerinde zirve yapıyor
ben artık 40 üzerinden hesaplamayı bıraktım çünkü doğduğu andan itibaren hesapladığımda belirtiler tam uyuyor

14 gün sürüyor ikinci atak sanırım 7. 8. Günlerinde zirve yapıyor
ben artık 40 üzerinden hesaplamayı bıraktım çünkü doğduğu andan itibaren hesapladığımda belirtiler tam uyuyor
Bizim dün 9. Gundu, pik yaptı. Önceki gece sabaha karşı 4 te bı uyandı dün gece 12 ye kadar sadece arada 10 dakka uyuyup uyandı ve sürekli kucakta miziklandi. Bugün 10. Gün atagin biraz daha sakinleşti gibi.

Kızlar bebeğimin gözüne kirpiği girmiş baktım yokladim cikarirmiyim diye şimdi görünmüyo acaba arkaya mi kaçtı ya😔 hiç oralı değil cani yanmiyor sanırım ama korkuyorum geriye kacmissa ne olur veya kendi kendine atar mi gozu
Huysuzluk yapmıyorsa sakın elleme bence bizimkininde gözünde ben ara ara görüyorum bazen tüy bazen kirpik kaçıyor gözbebeğinde olmadığı sürece sorun yok o zaman huysuzluk yapar
göz kendi sıvısıyla atar onu dışarı

Merhaba kızlar, biz dün 2. Ay aşılarımızı olduk çok yordu bebeğimi çok ağladı gözleri kıpkırmızı oldu hiç rahat edemedi akşam 37 derece ölçünce calpol verdik hemen toparlandı, gece 11 gibi uyuyabildi şükür baya iyi geldi gece çok güzel uyudu sabah da gülücük saçarak uyandı çok şükür🤲 bir günde atlattık sanırım biz calpolle yeni tanıştık yani bulan üreten kimse Allah razı olsun kendisinden🙃

Şimdi bir sorum var kızçeler iftara davetliyiz ama sizce erken mi? Kalabalık için öpülmeye izin vermem tabii ki ama kalabalığı yönetmek de zor tahmin edersiniz.. Ki menenjit aşımız da gelecek ay ama zaten tüm dozları olması 1.5-2 yaşı bulacak neredeyse o zamana kadar evde saklayamam da sonuçta. Yani bilemedim siz olsanız ne yapardınız?

Merhaba kızlar, biz dün 2. Ay aşılarımızı olduk çok yordu bebeğimi çok ağladı gözleri kıpkırmızı oldu hiç rahat edemedi akşam 37 derece ölçünce calpol verdik hemen toparlandı, gece 11 gibi uyuyabildi şükür baya iyi geldi gece çok güzel uyudu sabah da gülücük saçarak uyandı çok şükür🤲 bir günde atlattık sanırım biz calpolle yeni tanıştık yani bulan üreten kimse Allah razı olsun kendisinden🙃

Şimdi bir sorum var kızçeler iftara davetliyiz ama sizce erken mi? Kalabalık için öpülmeye izin vermem tabii ki ama kalabalığı yönetmek de zor tahmin edersiniz.. Ki menenjit aşımız da gelecek ay ama zaten tüm dozları olması 1.5-2 yaşı bulacak neredeyse o zamana kadar evde saklayamam da sonuçta. Yani bilemedim siz olsanız ne yapardınız?
Biz bu akşam iftara gidicez, ev ortamı değil ama dışarda geniş ferah bir restoran. Bebeğim çok küçük olduğu için kimsenin kalkipta biziklatyacagini sanmıyorum, sevmeye kalkan olursa da uyaririm. Az önce de hastaneden geldik, ara ara da büyük oğlumu parka çıkarıyorum, küçüğü bebek arabasına koyup. Tanıdıklar gelip bakıp ağu gugu yapıp çekiliyor kenara. Hiç dokunan olmadı şuana kadar. Pandeminin bize en büyük artısı insanlarin kendini kontrol etme becerisi kazandırması oldu bence. O yüzden endişe etme. Eskisi gibi değil artık en yaşlı insanlar bile alışkanlıklarını değiştirdi bu pandemi ile birlikte. Ne kadar erken insan içine cikarlarsa o kadar erken sosyallesirler.

X