2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Üzülme umutsuzluğa kapılma geçecek bu günler . Tabiki de iyi annesin sen böyle düşünme yoksa depresyona girersin Allah korusun . Kundak yapıp uyutmayı denedin mi ben de bazen uyutamıyorum ama annem kundak yapıp uzun süre uyumasını sağlıyordu . Bi de hepimizin evi seninki gibi emin ol hangi birini yapacağımı bende şaşırıyorum artık ama saldım önce çocuğum gelir onu ağlatıp evi temizlememin hiç bir anlamı yok bırak her şey öyle kalsın
Çok teşekkür ederim yazdıkların için evet kundak yapıyorum ama nasıl oluyorsa çıkıyor kundağından hazır kundak bakmak istiyorum

Goon bez kullanıyodum ondan dolayı mı diye düşündüm molfix taktım şimdi ona bakcam bi de. Yarına randevu aldım geçmezse götürcem. İnternette idrar yolu enfeksiyonu olabilir diyo :KK43:
Değildir umarım, bezi çok sarı mi, yarın bizim de randevumuz var gidince sorayım doktora bunu da.

Sakin ol canım ya, valla evhamlanmakla bir adım yol alamıyoruz . Tersine hem kendimize hem bebeğimize ediyoruz. Ben de senin gibi düşünüyordum ama törpülemeye çalışıyorum kendimi. Psikolojimiz her şeyden önemli evet bebeğimiz oldu ama kendini bebeğine adamamalısın. Biraz fazla mama yedirmeye çalışsalar n'olacak bir şey olmaz zaten bebeğin reddedecek, bırak eşin evin içinde gezdirsin öğrensin bebeğin o şekilde uyumayacağını. Çamaşırlar sepette dursa ne olacak en fazla daha da kırışacak. Hiçbiri önemli değil. Bebeği eninde sonunda büyüyecek sen de fırsat bulup işine gücüne bakabileceksin yakınlarının yardım etmesine izin ver .

Benim kv ben heralde bakamam edemem falan diyordu , emzirip kucağına bırakıp ortadan kaybola kaybola alıştırdım. Babasına saat 10 dedin mi bırakıp uyuyorum çünkü biliyorum ki gece uyandığında ben kalkıp bakacağım. Bir taraftan evi sürdürmek lazım diğer taraftan işi. Yardım etmeye gönüllü olanı geri çevirme bebek bu kendini ağlayarak ifade ediyor . Sen iyi hissettiğinde o da iyi hissedecek :)
Evet aslında bir şeyleri bırakmak boşvermek gelen yardımı geri çevirmemek lazım ama babasında ağlıyor mesela hemde nasıl bu şekilde de anne olarak ben uyuyamıyorum kalkıp alıyorum çocuğu elinden mama konusunda oğluma saati dışında mama teklif edildiği zaman keyfine 20 cc içiyor dalga geçer gibi e sonrasında ben aç mı tok mu takibini yapamıyorum falan ay işte saçma sapan şeyler geçecek biliyorum keşke kimse işimize karışmasa herkes dediğimizi yapsa bizde dinlensek ahahahahah en iyisini sen yapmışsın cidden emzirip kv ye vermek gibi mesela

İlk çocuk mu canım merak etme yalnız degilsin bu sahur benim iki cocukda sahur yaptılar 6ydi zar zor uyuduk 3.5 da küçcük uyandı emzirdim dalmadi, burnunu çektim sonra altını pakladim 4 yaşında kızım var o da uyandı baktimki tin tin gelio odadan tuvaletm var die 🙈 sofrayı geceden kurdum Allahdan bı yumurta kaynnatim hemen oglumda mama içti besigine yatırdım o ara ben hızlı hızlı yedim emin ol hepimiz de yetisememe olayı var sabah sabah bı sağa bı sola kosturdum resmen kızıma dedim sen salla kardeşini afedersin ben WC işimi halledim abdest vs. Yani inan zor seni çok iyi anlıyorum oğlum gündüz 1 saat uyusa oh çekip hemen toplanacak yerleri jet hızıyla hallediyorum oyalanmak hakgetire🤦💆😄
2 çocuk da ayrı zor ben ilk kızımda bukdr değildim kuaförüme bile gitmiştim bu aylarda mevlüt yapmıştım kızıma felan şimdi yorgunlkdan elim kolum zor kalkio uykusuzlk en beteri gündüz işi gücü boşver uyu mutlaka işi annene bırak gelirse bnmkiler sevmeye ugruo canları saolsun bı isin varmi kızım demezler annem dün uğradı hatta 1 saatcik uyuttu bebeğimi gitti işin varsa yap sende dio😄 bzmde bı sokak oteedeler kardeşim bekar o hiç gelmez ztn beklentiye girdikçe kendini mutsuz edio insan hepimizin bı hikayesi var yani oyuzden üzme tatlı canını bgn uyumadysa gündüz muhakkak uyur bnmkide öyle yapio
Evet ilk çocuk bide ikinci olsa nasıl olurdum bilemiyorum cidden 😂 sahurdu iftardı idare ediyoruz bir şekilde ama cidden zorlanıyorum yapım gereği sanırım rabbim yardımcınız olsun sizin de kolay değil bebiş uyuduğunda uyuma konusunu gündüz hiç gerçekleştiremedik oğlum gündüz 10 ar dakika arayla uyandığı için olmadı 😂

Goon bez kullanıyodum ondan dolayı mı diye düşündüm molfix taktım şimdi ona bakcam bi de. Yarına randevu aldım geçmezse götürcem. İnternette idrar yolu enfeksiyonu olabilir diyo :KK43:
Benim oğlumun da kokuyor 3 4 gün sonra 3 ayı bitecek ortalama 40 günü aştıktan sonra her çişi kokuyor normal geliyor bana bu durum doktoruna sormadım hiç

Evet ilk çocuk bide ikinci olsa nasıl olurdum bilemiyorum cidden 😂 sahurdu iftardı idare ediyoruz bir şekilde ama cidden zorlanıyorum yapım gereği sanırım rabbim yardımcınız olsun sizin de kolay değil bebiş uyuduğunda uyuma konusunu gündüz hiç gerçekleştiremedik oğlum gündüz 10 ar dakika arayla uyandığı için olmadı 😂
Bizim de durum aynı şuan, 10 dakika uyuyup uyanıyor. Gece de geç vakte kadar uyutamıyorum sabaha karşı uyanıp hava aydınlanana kadar uyumuyor. Tam atak haftasinin ortasındayız ona bağlıyorum ama umarım atak bitince normale döner. Ne gündüz ne gece adam akıllı uyumadigi için benim de enerjim bitti

Kızlar biz sürekli gündüz oyun oynuyoruz kitap okuyorum şarkı söylüyorum kucağıma alıp dans ediyoruz oyun halısı su matı derken bi yerden sonra yoruluyorum artık anakucağına koyuyorum o da biraz bağırınıyor konuşmuyorum onunla diye sonra kafasını öbür tarafa çevirip baygın baygın bakıyor bu sefer kendimi kötü hissediyorum vicdan azabı çekiyorum size de oluyor mu ben kendimi çok kötü hissediyorum böyle olunca ya

Kızlar biz sürekli gündüz oyun oynuyoruz kitap okuyorum şarkı söylüyorum kucağıma alıp dans ediyoruz oyun halısı su matı derken bi yerden sonra yoruluyorum artık anakucağına koyuyorum o da biraz bağırınıyor konuşmuyorum onunla diye sonra kafasını öbür tarafa çevirip baygın baygın bakıyor bu sefer kendimi kötü hissediyorum vicdan azabı çekiyorum size de oluyor mu ben kendimi çok kötü hissediyorum böyle olunca ya
Evet canimm kendini kötü hissetme bu bizi kötü anne yapmaz bizde insanız yoruluyoruz hem ev hem çocuk hem es bizden ilginalaka bekliyor herseye dört dörtlük yetemeyiz🫶 sabah 7 de güne başlıyoruz gün için de toplasan 1 2 saat uyuyor oyalamak içi hersey yapıyorum ama akşam 6 7 den sonra bende ne enerji kalıyor ne vücut direnci

Oynuyorsan, kitap okuyorsan arada anakucaginda kendi kendine takılmasında da sorun yok onun da kafa dinlemeye hakkı var senin de 😀 bu arada su matindan memnun musun. Alıp almama arasında kalmıstım, yorumların bazıları çok iyi bazıları plastik kokusu çok ağır yazmışlar. Sen beğendin mi.

Canım kızlar %80 anne sütü %20 mama gidiyoruz her zaman bir gün kaka yap bir gün yapma şeklinde düzenimiz vardı ama bugün 4. Günümüz hala kaka yapmadı. 3 gündür iyiydi ama bugün hep ıkınıyor ağlıyor gazını çıkarıyorum rahatlamıyor sabah uykusunu da uyuyamadı uyutuyorum uyanıyor. Yardım edin lütfen 🥹

Oynuyorsan, kitap okuyorsan arada anakucaginda kendi kendine takılmasında da sorun yok onun da kafa dinlemeye hakkı var senin de 😀 bu arada su matindan memnun musun. Alıp almama arasında kalmıstım, yorumların bazıları çok iyi bazıları plastik kokusu çok ağır yazmışlar. Sen beğendin mi.
Evet ilk açtığımda plastik kokusu vardı da ben su doldurmadan önce banyoda duş jeliyle köpükledim sonra doldurdum 😂 öyle gitti kokusu kutuda kullanacağınız zaman su koyun diyor ama doldurması zor oluyor yani tıpayı kapatması zor her seferinde bende doldurup koydum kenara ama seviyor duruyor üstünde

X