2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba kızlar. Bır süredir yazamadım hiç. Bebemle yapışık yaşıyoruz. Geçen hafta mutfakta ufak çaplı bir yangın çıkartiyordum. Evi duman sardı. Bebem uuyordubonun yanına gittim baktım gözleri kıpkırmızı olmuş uyanmış bana bakıyor. Dumandan etkilenmesin diyeboanik yaptım. Tüm camları ve balkonu actım. Elektrikli isıtıcıyı da acıp kizimın önüne koydum ama sanırım fayda etmedi. Kizimı üsüttüm😔. O günden beri burnuyla ugraşiyoruz. Uyuyamıyor. Hemen uyanıyor burnu tikanıp. Ben de kucağımda dik bir şekilde uyutuyorum. O zaman uyuyor. Tikaninca sirtına vuruyorum rahatlıyor. Çok canım sıkkın hiç yoktan hasta ettim çocuğu. Coğu gün girdim ama cevap yazamadım hep kucağımda olduğu için.
Çok geçmiş olsun canım, umarım hemen iyileşir minik.. 🙏
Serum fizyolojik de sınırı yok gün içinde birkaç kez burnunu temizleyebilirsin. 🤗
Ama tabi bizim ASM hemşiresi uyardı, bi aile 1000 ml (1 litre) serumu bir haftada neredeyse bitirmiş, o kadar da değil demişti bana. 🙃

Bende temizlik yapmak istiyorum ama eğilince filan bebekten ih diye bir ses geliyor korkuyorum. Sizden de geliyor mu ? Normal mi . Ona göre umursamayacam 🤣
Evet arada ıh yapıyor ama yatağında ya da ana kucağında dururken daha da çok ses çıkarıyor, o yüzden slingde yaptığında da garipsemedim ben. O değil de benimki bazen başını garip bir şekilde göğsüme bastırıyor, burnu neredeyse kapanıyor ve başlıyor dede gibi horlayarak uyumaya. 😂 Başını tutup yan çeviriyorum yeniden dönüp burnunu göğsüme gömüyor 😄

Eslinam19 Eslinam19 korse aldın mı, benimki dün geldi, hemen taktım yatana kadar, iyi ki söylemişsin böyle bı korse olduğunu, ağrılarıma baya iyi geldi, fıtığı ortadan kaldırmaz korse tabi ama en azından ağrıları azaltsa bı de diastazdan dolayı ayrılan kasları toparlasa ona bile razıyım. Bugün de sabah kalkar kalkmaz taktım hemen. Rahatla ağrısız hareket edebiliyorum sonunda.
Bende sana yazacaktım şimdi msjini gördüm evet aynen aldım cnm çok iyi geldi banada normal korseden kat ve kat farkı var normal korse acitiyordu canımı daha çok ağrı yapıyordu bu sanki fitigimi kaybediyor o kadar rahatki anlatamam seninde rahatlamana ağrılarına biraz da olsa iyi gelmesine sevindim cnm inşallah o kadar iyi gelirki zamanla kaybolur gider tamamen bi fitik illeti

Aynen ben de sling bağlayınca garibimden sesler geliyor odaklanamıyırım zaten işe falan slingle anca uyuturum işler nanay bi de kafası geri doğru düşüyor tek elle kafayı desteklemem gerekiyor
Ben uyuyunca hafif eğiyorum bir yana, slingin bir kanadını tamamen tüm sırtını ve başını kaplayacak şekilde yapıyorum, en dıştaki yatay parçanın kenarını da ensesinde birkaç kat katlıyorum destek oluyor, başı düşmüyor böylece uyuyor.

Bende sana yazacaktım şimdi msjini gördüm evet aynen aldım cnm çok iyi geldi banada normal korseden kat ve kat farkı var normal korse acitiyordu canımı daha çok ağrı yapıyordu bu sanki fitigimi kaybediyor o kadar rahatki anlatamam seninde rahatlamana ağrılarına biraz da olsa iyi gelmesine sevindim cnm inşallah o kadar iyi gelirki zamanla kaybolur gider tamamen bi fitik illeti
Korsenin linki var mı

Trendyolda da var cnm ben medikalden aldım trendyola göbek fitigi korsesi yazarsan çıkar S Sariucurtma senin aldigin korseden slikon cıktı demi internetten ben bakmıştım bazı yorumlarda slikonu cikmadi falan yazmışlardı
Silikon derken neyi kastettin canım. Ortasında sert bı ped var yuvarlak. Tam göbek deliğinin oraya gelmesi gereken yer çıkıntılı hafif. Cırtlı şekilde yapıştırılmış korseye. Bı o vardı başka bişey gelmedi bana

Kızlar 1 hafta öncesine kadar kızım günde 1 defa kaka yapıyordu inanılmaz gaz sorunu yaşıyorduk. Şimdi de gaz sorunu bitti nerdeyse ama her emzirme sonrası kaka yapmaya başladı ishal mi acaba diyorum ama kakasi puturlu. Bu kadar çok tuvaletini yapması kilo almasına engel olmaz mı? Bugun kontrolü vardı 900 grm almış gerçi ama içim niyeyse rahat değil

Kızlar 1 hafta öncesine kadar kızım günde 1 defa kaka yapıyordu inanılmaz gaz sorunu yaşıyorduk. Şimdi de gaz sorunu bitti nerdeyse ama her emzirme sonrası kaka yapmaya başladı ishal mi acaba diyorum ama kakasi puturlu. Bu kadar çok tuvaletini yapması kilo almasına engel olmaz mı? Bugun kontrolü vardı 900 grm almış gerçi ama içim niyeyse rahat değil
Benim bebeğim de yakın zamana kadar kadar her beslenme sonrası kaka yapıyordu, 1 aylık kontrolünde doktor kakası sıklığını sordu, her beslenme sonrası deyince çok güzel, sindirim sistemi iyi çalışıyor demekki dedi. Kilo alımı da gayet iyiydi. Gazdan dolayı sıkıntısı vardı oğlumun ama doktor her beslenme sonrası kaka yapıyorsa korkulacak bı durum yok demişti. Ama oğlum 1 aylıkti o zaman, ilerleyen süreçte de normal midir bilmiyorum ama bence bağırsakları çalışıyor demekki. Ben tedirgin olmazdım. Şimdi kaka sıklığı azaldı daha seyrek daha dolu yapıyor ama yine de gün içinde bir kaç kez kaka yaptığı için endişe etmiyorum. Sık ya da seyrek yapması kiloyu etkilemiyor anladığım kadarıyla. Sık yapınca daha az seyrek yapınca daha çok yapıyorlar. Ama nihayetinde ikisinde de bağırsakları tam bosaltiyorlar.seyrek yapsa da aynı miktar kakayi tek seferde cikaricak. Seninki taksit taksit çıkarıyor 😅

Eslinam19 Eslinam19 korse aldın mı, benimki dün geldi, hemen taktım yatana kadar, iyi ki söylemişsin böyle bı korse olduğunu, ağrılarıma baya iyi geldi, fıtığı ortadan kaldırmaz korse tabi ama en azından ağrıları azaltsa bı de diastazdan dolayı ayrılan kasları toparlasa ona bile razıyım. Bugün de sabah kalkar kalkmaz taktım hemen. Rahatla ağrısız hareket edebiliyorum sonunda.
Fıstık göbek fıtığı mı ben bunu kaçırmışım nasıl bir korse linkimi atabilir misin.

Bizim burnumuz akıyor ben grip olmuştum oda kenarından oldu sanırım ama şükür ateşi falan yok 🙏 ama burnu tıkalı olduğu için çok huzursuz sürekli temizliyorum bağıra bağıra ağlıyor yavrum 😢😢
Geçmiş Olsun canım bizde de sadece hırıltı var , normalde de hafif oluyordu ama bu sefer daha çok oluyor gibi, ben aspiratörle çekiyorum çok birşey de gelmiyor
Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
Geçmiş olsun çabucak toparlar umarım. Bebek hemşiresi yok muydu hastanede. Bebeklerin damarları çok zor bulunuyor malesef. Bebek hemsireleri bu konuda daha yeterlilik sahibi.

Kozlar bu arada doktoruma baby-vac sordum 6 saatte bir hastalık var ise kullanabilirsiniz dedi. Ama çok sık kullanımlarda burunda tahriş yapabilirmiş 🙏

Amanınnnnn sen naptın 🙈🙈🙈 geçmiş olsun kuşum geçsin gitsin ben atlamışım bu konuşmaları sanırım 🙏 teşekkür ederim bende alayım bari fıtığıma bir korse
Benim ağrılarıma iyi geldi, bana da Eslinam19 Eslinam19 önerdi sağolsun, haberim yoktu böyle bı korseden. Sanki karın şişliğine de iyi geliyor gibi, evde mezuram yok ölçmedim ama aynada bakınca biraz toparlanma var gibi geldi, umarım doğru goruyorumdur 😅 fıtığın varsa kesinlikle öneririm. Dünden beri moralim yerine geldi. Hareket ederken de agriyordu benimki psikolojimi bozmuştu, aynaya bakmiyordum karnım çok sis olduğu için. Şimdi moralim daha iyi şükür

Kızlar bebeğimin burnuna sümük düşürdüm resmen ya. Normalde aspiratörle çekerken ağlamazdı hiç. Bugün bar bar bağırdı. Elim ayağıma dolaştı. Aspiratörle çektiğim sümük pıt diye ağzına düştü. Ters çevirip sırtına vurdum çıkarsın diye ama yutmuş hemen. Kendim de ağlama krizine girdim çok kızdım kendime. Annem de beni sakinleştirmeye çalıştı olabilir böyle kazalar ne var bunda diye. Sabahtan beri huysuz zaten doğduğundan beri en ağlamalı günümüz. Galiba 8. Hafta atağı. Psikolojim bozuluyor o ağladıkça ben de ağlıyorum. Aslında anneliğe alıştım artık çok sakinim ama bugün duygusal olarak ben de yine başa sardım 😭😭😭

X