2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim bebeğim de yakın zamana kadar kadar her beslenme sonrası kaka yapıyordu, 1 aylık kontrolünde doktor kakası sıklığını sordu, her beslenme sonrası deyince çok güzel, sindirim sistemi iyi çalışıyor demekki dedi. Kilo alımı da gayet iyiydi. Gazdan dolayı sıkıntısı vardı oğlumun ama doktor her beslenme sonrası kaka yapıyorsa korkulacak bı durum yok demişti. Ama oğlum 1 aylıkti o zaman, ilerleyen süreçte de normal midir bilmiyorum ama bence bağırsakları çalışıyor demekki. Ben tedirgin olmazdım. Şimdi kaka sıklığı azaldı daha seyrek daha dolu yapıyor ama yine de gün içinde bir kaç kez kaka yaptığı için endişe etmiyorum. Sık ya da seyrek yapması kiloyu etkilemiyor anladığım kadarıyla. Sık yapınca daha az seyrek yapınca daha çok yapıyorlar. Ama nihayetinde ikisinde de bağırsakları tam bosaltiyorlar.seyrek yapsa da aynı miktar kakayi tek seferde cikaricak. Seninki taksit taksit çıkarıyor 😅
😅Evet 1 aylıkken her bezde kaka oluyordu 2.ayda günde 1 defa dolu dolu yapıyordu 3. Ayda yine basa dondu kilo alımı iyi dedi ebe gaz sorunu da kalmadı 1 haftadır. Annelik cidden delilik bokunu inceliyorum resmen😅😅😅yapsa dert yapmada dert

Kızlar bebeğimin burnuna sümük düşürdüm resmen ya. Normalde aspiratörle çekerken ağlamazdı hiç. Bugün bar bar bağırdı. Elim ayağıma dolaştı. Aspiratörle çektiğim sümük pıt diye ağzına düştü. Ters çevirip sırtına vurdum çıkarsın diye ama yutmuş hemen. Kendim de ağlama krizine girdim çok kızdım kendime. Annem de beni sakinleştirmeye çalıştı olabilir böyle kazalar ne var bunda diye. Sabahtan beri huysuz zaten doğduğundan beri en ağlamalı günümüz. Galiba 8. Hafta atağı. Psikolojim bozuluyor o ağladıkça ben de ağlıyorum. Aslında anneliğe alıştım artık çok sakinim ama bugün duygusal olarak ben de yine başa sardım 😭😭😭
Üzülme sakinleş biraz büyüdüğünde sümüğünü kendisi yiyecek zaten 🙄 içinden çıkardığını tekrar içine atmışsın bişey olmaz 🙏 ah o 2. Atak haftası benim bitmesine 7 gün kaldı Allahım bitsin artık diyorum geçecek inanıyorum 🙏🙏🙏

Canım sen herkes dogurunca birşey anlatcam diyordun dogumla ilgili anlattın mi ya ben mi kacirdim anlatmadiysan da anlatır mısın çatlıyorum aklıma geldikçe 😁
Hahaha.. 🤣🤣🤣🤣 benimde o aklımda hala ben yazamadım doğurunca bir sürü sıkıntım cıktı anca anca biraz kendime geldim

Kızlar bebeğimin burnuna sümük düşürdüm resmen ya. Normalde aspiratörle çekerken ağlamazdı hiç. Bugün bar bar bağırdı. Elim ayağıma dolaştı. Aspiratörle çektiğim sümük pıt diye ağzına düştü. Ters çevirip sırtına vurdum çıkarsın diye ama yutmuş hemen. Kendim de ağlama krizine girdim çok kızdım kendime. Annem de beni sakinleştirmeye çalıştı olabilir böyle kazalar ne var bunda diye. Sabahtan beri huysuz zaten doğduğundan beri en ağlamalı günümüz. Galiba 8. Hafta atağı. Psikolojim bozuluyor o ağladıkça ben de ağlıyorum. Aslında anneliğe alıştım artık çok sakinim ama bugün duygusal olarak ben de yine başa sardım 😭😭😭
Yaa geçmiş olsun bişey olmaz ki sümükten, hepimiz yutuyoruz. 🙃 Ben de ilk hafta meme uçlarım kanarken bebek kanı yuttuğunda bi garip oluyordu içim, hemşire bişey olmaz demişti. Geçen hafta meme ucumda süt kabarcığı oluştu, bir süt kanalının ucu bir parça deri ile kapanmış, yanıklarda olan su toplayan kabarcıklara benzer, içi beyaz süt dolu boncuk gibi birşey. Bir emzirme sonrası farkettim ki bebeğim onu koparıp yutmuş, yerinde yara gibi birşey var, bu kez hiç içim fena olmadı, oh dedim ne güzel kanalı açtı memem rahatlayacak. 🙃 Yavaş yavaş alışıyor insan sanırım..

Canım sen herkes dogurunca birşey anlatcam diyordun dogumla ilgili anlattın mi ya ben mi kacirdim anlatmadiysan da anlatır mısın çatlıyorum aklıma geldikçe 😁
Anlattı anlattı. Bak aşağı koyuyorum ben de çok merak etmiştim de hiç kötü grkmedş bana. 🤗
Doğum hikayemi merak etmiştiniz. Uykumdan feragat ederek anlatayım.
29 Aralık günü sabah kalktım, kahvaltımı ettim belime ağrı vurduğunu anladım. Hayır ya yılbaşına 2 gün var daha değil dedim. Hazırlandım ve kendime bir demet kokina almaya dışarı çıktım. Baktım bel ağrılarım geçmiyor ama canım da doğurmak istemiyor yinede bir planımız olsun diye ablamı da alıp anneme geçtim. Yemek yedik çay içtik derken dedim ki, bir plan yapalım diyelim ki gece çocuklar uyurken suyum geldi ne yapacağız? Her kafadan başka ses çıksada ortak payda da buluştuk ve çocukları uyandırmadan bizim doğuma gitmemizin daha doğru olacağı bu yüzden annemin çocukların yanına gelip doğuma ablamın benle gelmesi gerektiğine ikna olduk. Öyle böyle derken gece saat 11 gibi ablamı evine bırakıp eve geçtim. Çocukları uyuttum eşim yattı tam ben de yatmıştım ki birşey zınk diye belime girdi. Aha dedim kalk. Eşim “nereye?” Dedi.
Yat sen bişey yok dedim. Sanki neyime güveniyorsam iki çocuğunu da ışık hızında doğurmuş ve nasibini alamamış anne işte. Neyse Ve evde volta atmaya başladım. Saat 01 den 03.30 a kadar düzenli 5 dk da bir sancım olmasına rağmen hala acaba mı diye sorguladığımdan emin olamadım. En son hastaneye 1 saat uzaklıkta olduğumuzu hatırlayınca tabi birde 3. Çocuk olduğunu idrak edince hızlıca üstümü giyinip biraz da makyaj yaptım 🫠 annemleri aradım onlar eve gelirken eşime kalk dedim. Yola çıktığımızda içinin hala uyuduğuna yemin edebilirim 🙃 ablamın evinin önüne geldiğimizde birşey tık dedi ve foşşşşş. Geçmişler olsun artık suyumda boşalmıştı ve ben daha 1 saat yol gidecektim. Yol boyunca sakin kaldım, 4 dk da bire düştü sancılar ve her sancıda derin nefes alıp sancı geçince sohbet ediyordum. Hastaneye vardık nihayet. Acil kapısında bir foşurtu daha. Hemen doğumhanede götürüldüm. Çatala yatarken haydi bir foşş daha. Genç yeni ebe bir kız ve temizlikçi dışında kimse olmadığını görünce hüsrana uğradım. 9 cm açıklık var dedi ebe ve panikle doktoru aradı. Şimdi sıçtın kızım doktor gelmeden buracıkta doğuracaksın dedim kendime ve doğurmamak için dua etmeye başladım. Birkaç dk sonra doktor nihayet geldi, 9 cm açıklık var ama başı hala çok yukarda daha doğurmazsın dedi.
Sen öyle san dedim içimden çünkü ayağa kalksam doğuracağımı biliyordum ama asla kalkmak istemiyorum çünkü ebeden hiç hoşlanmadım çok panik. Neyse biraz daha yattım sonra doktora beni sezaryana alın dedim. Oda sezeryan hazırlığı 45 dk sürer istiyor musun? Dedi. O kadar vaktim olmadığını biliyordum. Saçma sapan sorular sormaya başladım. Sizce yapabilir miyim, doğurabilir miyim dedim. Doktorum da 3. Çocuğum olduğu gerçeğini sitem eder tarzda yüzüme vurunca artık susmam gerektiğini anladım. Ben o zaman ayağa kalkıyorum dedim. Ablamı çağırttım yanıma 2-3 adım attım ama ben vajenimi sıktırıyorum çünkü doğurmak istemiyorum o acıyla tekrar yüzleşmek istemiyorum. Sıktıra sıktıra birkaç adım attım iyiydi dedim tamam bu iş doğumumu kontrol ediyorum hazır olunca bırakırım gelsin. Tam o esnada ablam zavallım daha önce hiç normal doğum yapan birini görmediği için beni öyle sancılar içinde görünce tansiyonu düştü, ebelerde ona koştu ve bir yere oturttu. Benimde dikkatim dağılmış oldu gevşetmişim kendimi. Allah bir titreme geldi bana o an deli gibi ıkınma isteği anlatamam. Nerde ya bu doktor! Diye bir haykırdım doğumhane inledi. Doktor odaya doğru koşarken bir çaaaaat sesi ardından o iğrenç koku! Allahım hayır yaaa gerçekten kakamı yapmış olamazdım. Hemde gencecik erkek doktorumun gözü önünde. Gözlerimi kapattım ve asla açmadım ki kimsenin yüz ifadesini görmeyeyim. Nolur yer yarılsın içine gireyim diye dualar etsemde kendimi çatala zor attım. Hiç doktor ve ebe müdahelesi olmadan bağıra bağıra ıkınmaya başladım. Hani yaptık bir rezillik bağıra çağıra unutturayım bari gibisinden. Gözler yumruk asla açmıyorum sadece doktorun sesini duyuyorum. Dur ıkınma bi nefes al önce dur diye. Başta dinlemedim ama en son çok yorgun düşünce durdum nefes aldım ve tekrar ıkındım doktor da uzaktan sadece komut verip izliyor el kol müdahelesi yapmıyorlar asla. Neyse öyle böyle en son haykırışımda neden doğmuyor bu yaaaa diye söylenirken doğurdum. Utancımdan hala gözlerimi açmıyordum bebeğime bile bakamadım 3 doğum yapmış kadının başına ilk kez gelmiş bu napsın? Doktor elime makası tutuşturdu göbek bağını kesmem için gözlerimi açmıyorum ki makası göreyim? Sonra bir abla sıcak su tuttu popoma anladım ki beni temizliyor deve kuşu olup kafamı toprağa gömmek istedim. Birde ebe eğildi kulağıma “hayatımda gördüğüm en güzel normal doğumdu”dedi. Hahahay dalga mı geçti hala anlamış değilim .. böyleli bi doğum hikayem oldu kızlar kolay ama zor, bol utanmalı bol ıkınmalı benim içinde farklı bi deneyimdi. Neden doktorumu erkek seçtim hala sorguluyorum muayeneye gittiğimde de yüzüne bakamadım çünkü. Onun için normal belki ama benim için kötü bir tecrübeydi. 🥹

Yaa geçmiş olsun bişey olmaz ki sümükten, hepimiz yutuyoruz. 🙃 Ben de ilk hafta meme uçlarım kanarken bebek kanı yuttuğunda bi garip oluyordu içim, hemşire bişey olmaz demişti. Geçen hafta meme ucumda süt kabarcığı oluştu, bir süt kanalının ucu bir parça deri ile kapanmış, yanıklarda olan su toplayan kabarcıklara benzer, içi beyaz süt dolu boncuk gibi birşey. Bir emzirme sonrası farkettim ki bebeğim onu koparıp yutmuş, yerinde yara gibi birşey var, bu kez hiç içim fena olmadı, oh dedim ne güzel kanalı açtı memem rahatlayacak. 🙃 Yavaş yavaş alışıyor insan sanırım..
Benzeri bende olmuştu, benimki kan toplamıştı ucunda, emerken onu koparıp yutmuş oğlum. Ama acısı da geçmişti onu koparinca. Çok aciyordu oradaki kan pıhtısı

Kızım 3100 doğdu 2 ay 5 kilo annesütü ilk zamanlar olmadığında mama da almıştı şu an sadece anne sütü çok mu fazla sizce
Aya boldugunde aylık 950 civarı almış, bence çok ideal maşallah 🧿 anne sütüyle alınan kilodan korkma canım, kaç alırsa alsın fazla olmaz, anne sütünün obez yaptığını hiç duymadım.

Aynen ben de sling bağlayınca garibimden sesler geliyor odaklanamıyırım zaten işe falan slingle anca uyuturum işler nanay bi de kafası geri doğru düşüyor tek elle kafayı desteklemem gerekiyor
Evet eğilip kalkarken özellikle çok oluyor. Benimki 3 aylik olacak nerdeyse biraz daha başını tutmayı öğrendi. Yatınca slingde yan çevirip sıkıştiriyorum. 🤣 İşler benimde nanay . İkinci üçüncü çocuğu olan analar size saygım sonsuz ❤️

Evet arada ıh yapıyor ama yatağında ya da ana kucağında dururken daha da çok ses çıkarıyor, o yüzden slingde yaptığında da garipsemedim ben. O değil de benimki bazen başını garip bir şekilde göğsüme bastırıyor, burnu neredeyse kapanıyor ve başlıyor dede gibi horlayarak uyumaya. 😂 Başını tutup yan çeviriyorum yeniden dönüp burnunu göğsüme gömüyor 😄
Benimkide öyle yapıyor . Korkuyorum boğulacak diye. Kafasını çekiyorum bende. Ama yine dediğiniz gibi yapıştırıyor burnunu. Herhalde kokumuzu alıp daha rahat ediyorlar 😅

Üzülme sakinleş biraz büyüdüğünde sümüğünü kendisi yiyecek zaten 🙄 içinden çıkardığını tekrar içine atmışsın bişey olmaz 🙏 ah o 2. Atak haftası benim bitmesine 7 gün kaldı Allahım bitsin artık diyorum geçecek inanıyorum 🙏🙏🙏
Ya biliyorum bi sümükten bişey olmayacak ama çok kızdım kendime nasıl oldu düşüverdi anlamadım. 2 hafta sürüyormuş atak evet ya. Bugün bizim ilk gün olarak görünüyor. İnşallah başladığı gibi bitsin 🙏🏻😕

Evet eğilip kalkarken özellikle çok oluyor. Benimki 3 aylik olacak nerdeyse biraz daha başını tutmayı öğrendi. Yatınca slingde yan çevirip sıkıştiriyorum. 🤣 İşler benimde nanay . İkinci üçüncü çocuğu olan analar size saygım sonsuz ❤️
Benimki de küçük değil 74 günlük kafayı artık tutmaya başladı da uyuyunca yana sarkıyor onu sıkıştırmayı beceremedim sanırım slingim mi dandik anlamadım ki. Eşim homeoffice çalışıyor yardım ediyor büyük oğlan da düzenlidir o yüzden evet zor ama yuvarlanıp gidiyoruz ☺️

Kendi sütünün kanalını kendisi açmış senin bebiş 🥰 ay çok küçükler ya daha ne bileyim bi tuhaf oldum ağzına düşürünce. Emeklemeye başladıklarında herşeyi yalayıp yutacaklar tabi 🙈

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
Çok geçmiş olsun hemencecik atlatır inşallah minik kuzu :KK43: yüksek ateş olunca hastanede tedavi oluyordu diye biliyorum yatış yapmadan ilaç tedavisi mı verdiler

Doktordan geldik şimdi ateşiyle 38 derecee çıktı kan tahlili istedi ama yaptıramadık damarından kan gelmedi delik deşik ettiler çocuğumu çok ağladım çok moralim bozuk ilacımızı aldık geldik
Çok geçmiş olsun. Oğullarimda çok yasardık bu durumu. Devlet hastanesindekiler daha tecrübeli oluyor çok hasta gördükleri için. Özelde mahfediyorlardı cocukları. Kaç kişi ugrasıyordu. Sonra bir kere de devlete gittik. Hemencecik alıverdi kanı. Çok minnettar olmuştum. Cabucaknatlatırsınız inşallah.

X