2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kilo durumlarınız nasıl? Ben camış gibi kilo aldığım için 🙈 2 haftadır diyetteyim. Oğlumda 3 aylıkken başlamıştım diyete diyetisyenimin o zaman hazırladığı liste ile başladım. Şimdilik iyi gidiyor gibi. 86 kilo ile doğuma girdim, 76 ile diyete başladım. Hedef kilom 57. Güncelini söylemiyorum bazen kendi nazarım bile değiyor 😂
..ve evet emziriyorum 🥳

Kizlar verem ve karma asilari olduk geldik simdi
Uyurken ustunu orttugum icin bi tik daha sicak cikacak sanirim atesi
Kac olursa calpol vermeliyim
Kanasa bile dokunmayin dedi hemsire
Benimki hem verem, karmalar ve menenjit ilk doz oldu. Menenjit bizi mahvetti. Ateşlendi ve saatlerce gözündeki yaşlar kuruyana denk bağıra bağıra ağladı. Abartısız 3-4 saat asla susturamadık sesi kısıldı en sonunda. Ateşi düşsün diye değil ama ağrısı olduğunu düşündüğümüz için 1 çay kaşığı vermiştik. Sonra rahatlamıştı ama ona rağmen elleri buz kesmişti ateşi yükseleceğinin habercisiydi oda. Bir daha vermedim 38 i buldu ateş ama atlattık çok şükür. Demem o ki menenjit yoksa vermene gerek yok.

Kızlar kilo durumlarınız nasıl? Ben camış gibi kilo aldığım için 🙈 2 haftadır diyetteyim. Oğlumda 3 aylıkken başlamıştım diyete diyetisyenimin o zaman hazırladığı liste ile başladım. Şimdilik iyi gidiyor gibi. 86 kilo ile doğuma girdim, 76 ile diyete başladım. Hedef kilom 57. Güncelini söylemiyorum bazen kendi nazarım bile değiyor 😂
..ve evet emziriyorum 🥳
Canım emziriyorum bende 20 kilo almıştım doğuma 56 ile gitmiştim niyetim 53 e düşmek.dikkat ediyorum 10 gündür, ilk zamanlar ne bulursam yemiştim o yüzden şimdi vermeye çalışıyorum. 10 günde baya güzel kilo verdim belki de ödemdi gidenler bilmiyorum ama böyle devam edeceğim inşallah.Bu arada diyet yapmıyorum , hamur işi şeker paketli gıda ve beyaz ekmek tüketmemeye çalışıyorum, onun dışında normal yemeğimi kahvaltımı yapıyorum ve bol su içiyorum

Bu arada oruç tutan arkadaşlar nasıl gidiyor?Ben cesaret edemedim 2 gündür açlık değil ama susuzluk çok zorluyor beni hele bu aralar bebeğim sürekli memede olmak istiyor içim kuruyor resmen sürekli su içiyorum, muhtemelen çok zorlanacağım sütüm azalırsa diye tedirginl oluyorum açıkças😑ı

Kızlar ya oğlumun 2 gündür iştahı yok hasta değil keyfi de yerinde atak zamanı da değil normalde 150 ml bitirirdi şimdi 90 anca içiyor neden olabilir acaba

Bu arada oruç tutan arkadaşlar nasıl gidiyor?Ben cesaret edemedim 2 gündür açlık değil ama susuzluk çok zorluyor beni hele bu aralar bebeğim sürekli memede olmak istiyor içim kuruyor resmen sürekli su içiyorum, muhtemelen çok zorlanacağım sütüm azalırsa diye tedirginl oluyorum açıkças😑ı
Bende emzirirken sağım yaparken aşırı susuyorum ve tutamam bu yüzden. Riske atmak da istemedim sütüm kesilir diye.

Canım emziriyorum bende 20 kilo almıştım doğuma 56 ile gitmiştim niyetim 53 e düşmek.dikkat ediyorum 10 gündür, ilk zamanlar ne bulursam yemiştim o yüzden şimdi vermeye çalışıyorum. 10 günde baya güzel kilo verdim belki de ödemdi gidenler bilmiyorum ama böyle devam edeceğim inşallah.Bu arada diyet yapmıyorum , hamur işi şeker paketli gıda ve beyaz ekmek tüketmemeye çalışıyorum, onun dışında normal yemeğimi kahvaltımı yapıyorum ve bol su içiyorum
56 kiloyla doğuma gitmek mi ❤️❤️❤️ bende senin yerinde olsam bende diyet yapmam çok iyi maşallah 🤩

Kızlar ya oğlumun 2 gündür iştahı yok hasta değil keyfi de yerinde atak zamanı da değil normalde 150 ml bitirirdi şimdi 90 anca içiyor neden olabilir acaba
Beslenme sıklığı artmışsa eğer daha az ve daha sık içiyorlar onunla alakalı olabilir canım. Bir de tek seferde 150 çok değil mi ben en fazla 100 verebiliyorum fazlasını kusuyor

Benim çocuk bozuldu ya uyku uygulaması silindi heralde 🤪 dün gece yarım saat aralıklarla uyandı sürekli, gün içinde hiç uyumadı şimdi de bi amuda kalkmadıgım kaldı uyutmak için yok anacım uyumuyor ve uyuyamadığı için sinirlenip ağlıyo. Atak haftasına 3 gün gösteriyo ama biz 41. Haftada doğduk şuan atağın içinde olabilir miyiz acaba

Ayy 76 yazacaktım yanlış olmuş 😂56 ile hamile kaldım 😂
Heh şimdi oldu 😂 zaten onları kesince hemen vermeye başlıyorsun emzirdiğin için ama mesela eski kiloma diyetsiz 8-9 ayda yada 1 senede döneceksem diyetle 3 ayda dönmüş oluyorum o yüzden yapıyorum sabırsızım biraz 😂

Kızlar 2.ay kontrolunden gelioruz kilo 5290 boy 57 cm iyi mi sizce
Kaç kilo doğmuştu? Benimkide 2. Ayda 5.300 57.5 cm idi. 1 hafta sonra tekrar aşı için gittiğimde 5.600 58 cm idi. Ayda 600 gr alsa yeterli zaten de biz annelerin gözü doymuyor işte illa yumuk yumuk olacaklar 😅

Ben yeni baby vac aldım iyi ki almışım oburüyle eşim yapıyordu bende pek mukus gelmiyordu bu sabah tek başıma yaptım performansı çok iyi
Elektrik süpürgesi ile yapılıyormuş sanırım 🙄 ben diğeri ilede çekiyorum ama şu mevzu gayet mantıklı biz mukustaki enfeksiyonu da kendimize almış oluyoruz bir nevi çoğu zmn resmen ağzımı calkaliyorum bu açıdan çok mantıklı ve sağlıklıyms baby vac bende alım bari🙈🙂

Benimki hem verem, karmalar ve menenjit ilk doz oldu. Menenjit bizi mahvetti. Ateşlendi ve saatlerce gözündeki yaşlar kuruyana denk bağıra bağıra ağladı. Abartısız 3-4 saat asla susturamadık sesi kısıldı en sonunda. Ateşi düşsün diye değil ama ağrısı olduğunu düşündüğümüz için 1 çay kaşığı vermiştik. Sonra rahatlamıştı ama ona rağmen elleri buz kesmişti ateşi yükseleceğinin habercisiydi oda. Bir daha vermedim 38 i buldu ateş ama atlattık çok şükür. Demem o ki menenjit yoksa vermene gerek yok.
Iki bacagindan asi yaptilar karma asi dedi hemsire
Bide verem
Menenjit vurmadilar o zaman 🙄 ona ne zaman cagiracaklar ki, ariyorlar gerci
Dunden beri olcuyorum şükür yukselmedi
Ama bi huzursuzlugu vardi
Asidan sonra boyle oluyor genelde
Rota gibi ozel asilari yaptirmayi dusunuyor musun peki
Kimileri yaptirmayin diyor kimileri kesinlikle yaptirin diyor kafamiz karisti
Bi arkadasima hemsire arkadasi sen bilirsin ama ben onermem demis
Bi saglik calisani genelde taraf olmaz bu konularda ama bende tedirgin oldum 😒

Beslenme sıklığı artmışsa eğer daha az ve daha sık içiyorlar onunla alakalı olabilir canım. Bir de tek seferde 150 çok değil mi ben en fazla 100 verebiliyorum fazlasını kusuyor
aynı zamanlarda içiyor aslında ama niye böyle oldu bilemedim sen emziriyorsun sanırım birde ben emzirmiyorum o yüzden 150 çok rahat içiyor 3. Ayda sadece mamayla beslenmede 150 ml öneriyorlar zaten

Eklentiler

• IMG_1876.png
    IMG_1876.png
    182,4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_1877.png
    IMG_1877.png
    184,7 KB · Görüntüleme: 32
..ve evet emziriyorum 🥳
54 ile hamile kaldım 64le doğuma girdim şuan 58im diyet falan yapmadım sadece emziriyorum 🤣 ama sende baya düşmüşsün zaten doğumdan sonra bence hedefine 1 ay da ulaşırsın

X