2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ya oğlumun 2 gündür iştahı yok hasta değil keyfi de yerinde atak zamanı da değil normalde 150 ml bitirirdi şimdi 90 anca içiyor neden olabilir acaba
Benimki de dün öyleydi:KK43: uyumadı da hiç doğru düzgün gün içinde gece 1’de anca unutabildim. Hiç öyle yapmamıştı..

Antibiyotikle birlikte probiyotik yazdı mı doktorun ? İshal yaptı mı antibiyotik sizde ?
Yok sadece antibiyotik yazdı 5 gün kullandım ve evet 1 hafta ishal yaptı
Benimki de dün öyleydi:KK43: uyumadı da hiç doğru düzgün gün içinde gece 1’de anca unutabildim. Hiç öyle yapmamıştı..
Benimki uyuyor hiç huysuzluğu falanda yok ama mama yemiyor anlamadım benimki annesine çekmiş uykucu baya hiç zorlanmıyorum uyutmak için 😂

Dr bize antibiyotik yazdı 5 gün kullanmam için onu kullandık bide sürekli burnu tıkandı onunla uğraştık nefes alamayıp uykudan bağırarak uyanıyordu 1.5-2 saate bir
Burnunçok tıkalı çekiyorum dolu dolu geliyor ateş dün gece yoktu bu sabah hafif var doktorunu arayacağız bakalım

Kızlar oğlumun burnunda hırıltı var , her gün burnunu açmaya calışıyorum çok birşey çıkmıyor aslında hafif mukus oluyor ama onun dışında ne yapabilirim?Nebül alayım mı işe yarar mı ?Sanki dün gece daha çok artmış, doktor bronşları dar olduğu için hafif hırıltısı var ama normal demişti, öksürüğü ateşi yok

Burnunçok tıkalı çekiyorum dolu dolu geliyor ateş dün gece yoktu bu sabah hafif var doktorunu arayacağız bakalım
Geçmiş Olsun canım bizde de sadece hırıltı var , normalde de hafif oluyordu ama bu sefer daha çok oluyor gibi, ben aspiratörle çekiyorum çok birşey de gelmiyor

Merhaba kızlar. Bır süredir yazamadım hiç. Bebemle yapışık yaşıyoruz. Geçen hafta mutfakta ufak çaplı bir yangın çıkartiyordum. Evi duman sardı. Bebem uuyordubonun yanına gittim baktım gözleri kıpkırmızı olmuş uyanmış bana bakıyor. Dumandan etkilenmesin diyeboanik yaptım. Tüm camları ve balkonu actım. Elektrikli isıtıcıyı da acıp kizimın önüne koydum ama sanırım fayda etmedi. Kizimı üsüttüm😔. O günden beri burnuyla ugraşiyoruz. Uyuyamıyor. Hemen uyanıyor burnu tikanıp. Ben de kucağımda dik bir şekilde uyutuyorum. O zaman uyuyor. Tikaninca sirtına vuruyorum rahatlıyor. Çok canım sıkkın hiç yoktan hasta ettim çocuğu. Coğu gün girdim ama cevap yazamadım hep kucağımda olduğu için.

Biz 12 gündür gribiz. Serum fizyolojikle buhar yapıp burnunu temizliyorum sonrasında nazalnem damlatıyorum. Öksürüğü geçti ama hala hapşuruyo günde 5-6 kez ve burnu hala mukus dolu bi türlü bitmedi mukusu :KK43:
Geçmiş olsun. Serum fizyolojiğı günde kaç kez kullanıyorsunuz?

Kızlar kilo durumlarınız nasıl? Ben camış gibi kilo aldığım için 🙈 2 haftadır diyetteyim. Oğlumda 3 aylıkken başlamıştım diyete diyetisyenimin o zaman hazırladığı liste ile başladım. Şimdilik iyi gidiyor gibi. 86 kilo ile doğuma girdim, 76 ile diyete başladım. Hedef kilom 57. Güncelini söylemiyorum bazen kendi nazarım bile değiyor 😂
..ve evet emziriyorum 🥳
Ben hala tatlı yemeyi kesemedim. Oruç tutmuyorum ama ramazanda biraz daha dengeli beslenmeye calışacağım kısmetse. Haftaya da okula başlıyorum. Artık veririm diye düşünüyorum. Tartı bozuk olduğu için olcemiyorum. Kilom çok yok ama göbek var. Sezaryen değil tatlı gobeği bence.

Sling alışınca çok güzel bişey. Dün bebekle markete gittim sling takarak, bugün temizlik yaptık ben süpürdüm eşim sildi bebek slingin içinde kucağımda uyudu.. 😍
Bende temizlik yapmak istiyorum ama eğilince filan bebekten ih diye bir ses geliyor korkuyorum. Sizden de geliyor mu ? Normal mi . Ona göre umursamayacam 🤣

Eslinam19 Eslinam19 korse aldın mı, benimki dün geldi, hemen taktım yatana kadar, iyi ki söylemişsin böyle bı korse olduğunu, ağrılarıma baya iyi geldi, fıtığı ortadan kaldırmaz korse tabi ama en azından ağrıları azaltsa bı de diastazdan dolayı ayrılan kasları toparlasa ona bile razıyım. Bugün de sabah kalkar kalkmaz taktım hemen. Rahatla ağrısız hareket edebiliyorum sonunda.

Bende temizlik yapmak istiyorum ama eğilince filan bebekten ih diye bir ses geliyor korkuyorum. Sizden de geliyor mu ? Normal mi . Ona göre umursamayacam 🤣
Aynen ben de sling bağlayınca garibimden sesler geliyor odaklanamıyırım zaten işe falan slingle anca uyuturum işler nanay bi de kafası geri doğru düşüyor tek elle kafayı desteklemem gerekiyor

Kızlar arada ben rezene çayı iciyordum dün doktora da dedim. O da feryat etti kadın ya az önceki hastası rezene yuzunde bebegin karaciger degerleri çok kötü etkilenmis. Daha öncede duymustum da karacigeri etkilediğini oralı olmamistim.dun doktor da diyince artık bi daha içmem. İçen varsa da kulağında bulunsun bebskolar.

Kızlar arada ben rezene çayı iciyordum dün doktora da dedim. O da feryat etti kadın ya az önceki hastası rezene yuzunde bebegin karaciger degerleri çok kötü etkilenmis. Daha öncede duymustum da karacigeri etkilediğini oralı olmamistim.dun doktor da diyince artık bi daha içmem. İçen varsa da kulağında bulunsun bebskolar.
Bütün still tea çayların içinde rezene var 🤷

Merhaba kızlar. Bır süredir yazamadım hiç. Bebemle yapışık yaşıyoruz. Geçen hafta mutfakta ufak çaplı bir yangın çıkartiyordum. Evi duman sardı. Bebem uuyordubonun yanına gittim baktım gözleri kıpkırmızı olmuş uyanmış bana bakıyor. Dumandan etkilenmesin diyeboanik yaptım. Tüm camları ve balkonu actım. Elektrikli isıtıcıyı da acıp kizimın önüne koydum ama sanırım fayda etmedi. Kizimı üsüttüm😔. O günden beri burnuyla ugraşiyoruz. Uyuyamıyor. Hemen uyanıyor burnu tikanıp. Ben de kucağımda dik bir şekilde uyutuyorum. O zaman uyuyor. Tikaninca sirtına vuruyorum rahatlıyor. Çok canım sıkkın hiç yoktan hasta ettim çocuğu. Coğu gün girdim ama cevap yazamadım hep kucağımda olduğu için.
Geçmiş olsun canım kaş yapmak isterken göz çıkarmak gibi olmuş seninki ama ciğerlerine duman girmesindense üşütmesi daha iyi bence inşallah en kısa zamanda iyileşir geçici bir durum sıkma canını 🙂

X