2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ya aynen ben de her emzirme öncesi koca bi bardak su içiyorum ama bitmeden yine kavruluyorum Allahım bıraksa da bi su içsem diyorum

Evet peynir yoğurt olmadan hayat çok zor.. Konak neyden kaynaklanıyor ki?

Ben kadin dogumcuma gittim 1 aylik heyet verdi sizde bir sorabilirsiniz alabildigim kadar heyet alip sonrada rapor izin haklarimi kullanacagim
Bende öyle düşünüyorum rapor izin kullancam. Benim kadındoğumci 20 gün veriyormuş. Parayla verenler varmış onlardan alcam artık

Yazın hiç sorun değil de şu anda gidemiyorum işte . Bir an önce gelse yaz çok iyi olucak
Çatalca da çok güzel bu arada gerçekten nimet çocuklar için .Artık yeşili görüp büyüyen çocuk o kadar az ki senin adına çok sevindim . Bizimkiler de istanbuldaki evini kapatıp yeni taşındılar aslında 6 7 ay oldu. İnşallah güzel geçer bu yaz . Normalde de onlar Anadolu yakasında ben Avrupa yakasındayim.
Bir şekilde adapte olacağız inşallah ,inanıyorum

Bu ikili ben tekli bakıyorum öyle köyün çeşmesi gibi foşur foşur sütüm yok hahah tekli yeterli gelir diye düşünüyorum çünkü geceden geceye 1-2 defa sağım yapıyorum
Benim de yok zaten ama vakitten tasarruf . Geceleri çocuk uyuyunca bende uyumak istiyorum ya . Yamuluyorum yani hemencik

Ben götürmedim şu ara zırt pırt hastaneye gidilmesini doğru bulmuyorum elle de test edebilirsiniz klasik yöntemle videolar var izleyin zaten çıkık olan çocuk bir şekilde kendini belli ediyor.
Biz sadece burda bir kardiyologun klinige gittik o kadar genel olarak baktı ben zaten çocuk doktorlarından çok kardiyologlara genel cerrahlara daha çok güveniyorum tabii kişisel fikrim dediğim gibi süreyi kaçırdım vs diye paniğe girmeyin videoları izleyin netten
İlla gideceğim diyorsanız 3. Aya kadar vakit var

iki gündür sağınca geçmişti şimdi yine ağrıyor sağmama rağmen işe yaramıyormuş yani yanmış alarm sen yaraları nasıl geçirdin
Tamamen memeyi doğru tutturamamaktan oluyormuş, emzirme danışmanı, burada okuduklarım ve izlediğim yüzlerce video sonucunda teoriyi öğrendim, pratik için de çok inat ettim, tutmayınca belki yüz kez ağzından çıkarıp yeniden denedim ve sonunda oldu. Doğru emzirmeyi öğrenince bir gün içinde mucize gibi geçti yaralar. Tabi zeytinyağı, gümüş kapak ve emzirmeye başlamadan önce iki damla süt sıkıp meme ucunu nemlendirme vazgeçemediğim ritüel. Altı hafta bittikten sonra ben emzirmeyi öğrendim şükür

Merhabalar
Lazer ile çatlak tedavisi yapan doktorun ismini bende rica edebilir miyim ?

Kızlar kanzın termometre ve nem ölçerini kullanan var mı aranızda. Yatak odamızın sıcaklığını 21-22 arası ölçüyor. Nem de %50-60 arası hep. Ama ben hem üşüyorum bu odada hem de gece burnum kuruyor. Hem ben hem bebeğim tıkanıyoruz. Nem azdır diye aldım bunu nem ölçeyim diye ama baya yeterli görünüyor odanın nemi. Hiç emin olamadım cihaz doğru mu ölçüyor diye

Eklentiler

• image.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 15
Aklımdayken bi soru daha sorayım kızlar. Ben regenesis Max kullanıyordum gebelikte. Doğumdan sonra da kullanmaya devam ediyorum. Saç dökülmesi diş et sorunu vs. olmasın diye. İnternette de karşıma sürekli elenatal reklamı çıkıyor. Emzirmede kullanılan ayrı bi vitamin takviyesi var onun. Farkı ne acaba gebelikte kullanılandan. Kullanan tavsiye eden var mı aranızda

Kızlar selamlar benim bebik kundak sevmiyor ama kundak yokken de eli kolu sürekli yüzünde ve böyle kendini uyandırıyor böyle birşey yaşayan var mı acaba? Nasıl önüne geçtiniz?
Valla önüne geçemiyoruz sabrediyorum dalar uykuya diye ama dediğin gibi kendi kendini uyandırıyor en son zorla yapıyorum valla kundağını ağlıyor ama uykuya yenik düşüyor sonunda başka bir çözüm bulduysan dinlemek isterim

Aslında bebeğimin 4-5 gündür bağırsak sorunu var. Perşembe günü keyifsizdi ve karnı guruldamaya başladı. Cuma günü ishal olmuştu. İshal bir gün sürdü ama grultu devam ediyor hatta attı. Sanırım karnı da ağrıyor. Doktor a götüreyim dedim. Hazır götürmüşken kalça ya da baksın dedim

Bende de baby plus var hep aynı derece nem gösteriyor ben üşüyorum aynı terliyorum aynı sinir oldum nem 42 den hiç kıpırdamıyor bizde mi sorun var acaba

Kızlar 8. Hafta atağında olanlarınız var mı? Nasıl geçiyor bu dönem fazla mızmızlar mı benim şimdiden gözümü korkutuyor çok

Kızlar 8. Hafta atağında olanlarınız var mı? Nasıl geçiyor bu dönem fazla mızmızlar mı benim şimdiden gözümü korkutuyor çok
Bu akşam acaba hasta mı olucak neden bu kadar huysuz diye düşünmüştüm, senin yazdığını görünce atak hesaplama sayfasından baktım meğerse atağın 1. Gunundeymisiz atağın bitmesine 13 gün var yazıyor

Canım bende de var. Bende iki markaninki var. Kanz hep yüksek gösteriyor bence doğru değil. Birde ne kadar nemlenirse nemlensin yine de kuruluk oluyor sanırım. Yaşadığımız yer kuru olunca ve soğuk olunca petekler devam ediyor sürekli kurutmaya

Benimki de aynı. Bende şu elleri yukarı kaldırılabilen kundaklardan aldım hem çok pratik hemde bebek daha rahat ediyor içinde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…