2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hanımlar merhaba,
Kalça çıkığı için ne zaman a kadar süre var. Bize 40 i çıkınca götürün dediler ama biz gidemedik. İki aylık bebeğim kaçırdık mi süreyi?
Bir de çocuk ortopedi bulamadım normal çocuk doktoru kalça çıkığı na bakıyorum mu
6-8 haftalar ama birkaç günle birşey olmaz bakılır gene

Kizlar bebegimin reflusu var kusan bir bebek
O yuzden bi saga bi sola yatirdim hep
Ama cocugun kafasi uzun kaldi 🤒
Duz kafa yastigimizda var ama ona yatirsam bile saga sola ceviriyor kafasini😮‍💨
Duzelme sansi var mi su saatten sonra 😞
Bende hep düz yatırdım kendisi kafasını çeviriyordu beşiğinin sağ tarafı açık bana bakıyor diye hep sağa yatırmış kafasını bizde sonradan fark ettik doktor 6. Aya kadar düzelir dikkat et demişti bana şimdi bu gittiğimde bi tortikolis bandı mı ne varmış tek tarafta oluşan düzlük için onu sorucam sende bi sor istersen ama seninki yastıkla olacak bişey gibi bence şu yandan lastikli olanlar var trendyolda bi bak istersen hazel markanın adı hatta
Hanımlar merhaba,
Kalça çıkığı için ne zaman a kadar süre var. Bize 40 i çıkınca götürün dediler ama biz gidemedik. İki aylık bebeğim kaçırdık mi süreyi?
Bir de çocuk ortopedi bulamadım normal çocuk doktoru kalça çıkığı na bakıyorum mu
Ben özelde çocuk doktoruna gittim 2buçuk aylıktı biz çekildiğimizde
Kızlar az önce bebeğimi emzirdikten sonra gazını çıkartmak için göğsüme yatırdım o sırada öksürmeye başladı sonra da ağız dolusu fışkırtarak kustu aşırı korktum normal mi başınıza geldi mi 😭
Bende de oldu bi kere doktora sordum tekrar eder sürekli olursa sıkıntı demişti ama yinede kontrole gittiğinde bi sor istersen
Ben özel hastane ye gideceğim. Tamamlayıcı sağlık sigortası karşılıyor mu bilginiz var mı
Benimki karşıladı çocuk doktoruna normal muayene olarak geçiyor çünkü

Bende hep düz yatırdım kendisi kafasını çeviriyordu beşiğinin sağ tarafı açık bana bakıyor diye hep sağa yatırmış kafasını bizde sonradan fark ettik doktor 6. Aya kadar düzelir dikkat et demişti bana şimdi bu gittiğimde bi tortikolis bandı mı ne varmış tek tarafta oluşan düzlük için onu sorucam sende bi sor istersen ama seninki yastıkla olacak bişey gibi bence şu yandan lastikli olanlar var trendyolda bi bak istersen hazel markanın adı hatta

Bende de oldu bi kere doktora sordum tekrar eder sürekli olursa sıkıntı demişti ama yinede kontrole gittiğinde bi sor istersen

O banttan ben de alayım, benimkinin de hep sağa yatmaktan bı tarafı basık oldu. Cevirsem de alıştı sağa döndürüyor basini. İyi ki burası var hiç bilmediğim şeyleri ogreniyorum ikinci çocuk olmasına ragmen

O banttan ben de alayım, benimkinin de hep sağa yatmaktan bı tarafı basık oldu. Cevirsem de alıştı sağa döndürüyor basini. İyi ki burası var hiç bilmediğim şeyleri ogreniyorum ikinci çocuk olmasına ragmen
Bende düz kafa yastığı bakıyordum evde var bi tane ama çeviriyor onda yeni alayım bu lastiklilerden diye bakıyordum soru cevap kısmında gördüm ne demek olduğunu tek tarafa yatmasın boynu yamulmasın diyeymiş bu haftasonu dr kontrolümüz var bi sorucam bakalım iyi bişeymi ona göre alıcam artık benle kavga ediyor resmen sağa yatmak için tavuk döner gibi çeviriyorum çoxupu sürekli

İnşallah büyük bir durum yoktur mutlaka soracağım doktora teşekkürler

Bu ikili ben tekli bakıyorum öyle köyün çeşmesi gibi foşur foşur sütüm yok hahah 😂 tekli yeterli gelir diye düşünüyorum çünkü geceden geceye 1-2 defa sağım yapıyorum

Ah sen nasıl güçlüsün, sezaryenli halinle evde küçük bir çocuk ve yenidoğan bebekle tek başına başa cikabildin. 45 gün annemi göndermedim ben, kaldı ki öyle nazlı biri değilimdir, her işimi kendim hallederim, evlenmeden önce yıllarca yalnız yasadim ona rağmen iki sezaryenimde de inanılmaz desteğe ihtiyaç duydum, kendi annemden destek aldım da, bence ameliyatlar içindeki en zorlarindan biri sezaryen, üstüne üstlük bir de bebek bakımı olunca iyileşmek daha da zaman alıyor. Takdire şayan bir dirayetin var, gıpta ettim gücüne.
Saol cnm Allah razı olsun valla annem yaşlandıkça herkes basının çaresine baksın modunda biraz, bide felçli annesi var ona ugruo yan dairede ananem yatalak onlara sürekli yemek yapiyodu kaldır yatır bezle fln bakıcı bulali 3 ay oldu işte braz rahatladı annemde. Diğer kizkardesleri bıraktılar analarını misafir gibi ugruolar işte haftada 1 banyosunu yaptiriolar okdr annemdeydi tüm yük 3 aydır rahat kadın .ondan da bikti biraz yoruldu sanrm,bide yüksek tansiyonu var hiç üzerine gidip uzmuslugum yoktur 2 3 yıl evel dolup tasmisligim oldu kızım açısından ama baktım üstüne laf istiyorum gerek duymadım sen esirgiosun sen vermiosun gibisine evime gelip bakmayana özel gidip çocuğu kucaklarına atmami istiolar hep ben gidicem oturcam yatcam.kalkcam hatta eşimde diyor bazen gurbette gibisin .eşim aslen bandırmalı benim için buraya yerleşmişti sonra memur oldu fln 10 yıldır evliyiz buradayız öyle işte yaşlanınca herkes kabına cekiliomus canları saolsun napalim arada yemek getirdi bebeği yıkmaya geldi kızımı dışarı çıkardılar öyle ben evde uyudum bebekle takıldım ztn evlerimiz 1 sokak aralikda yinede gelen yok pek 😄benim sezeryanim rahat geçti şükr Rabbim dağına göre kış verirmiş ya kötü geçse napardm kimbilir zorlada kmseye kal diyemem huylarını bildiğim için ztn desende kalmaz el oğlu var kafasindalar

Çocuk doktoruna danışmadan yapma istersen. Kulakta kir birikmesinin en büyük nedenlerinden biri bebeklerin kulaklarını kulak çöpü ile temizlemek. Bizim doktor izin vermiyordu, ne kadar dikkatli de olsan kiri içeri itebilirsin diyordu. Demekki çok hastasında tecrübe etmiş ki bu uyarıyı bı kaç kez yaptı bana dedim.
Aynen bende cesaret edemedim zaten 🥺 çok lazımsa doktorumuz temizlesin 😎

Bende sağa sola yatırdım hep dönüşümlü şimdide arka sivrildi evde gündüz düz yatırıyorum yanında oturduğunda ama yine kendi hafif çeviriyor düzelir inşallah
Ben de düz yatırıyorum ya sağa ya sola kendi çeviriyor başında beklemek düzeltmek mümkün değil abisiyle de ilgilenmem gerekiyor, ne zamana tam şeklini alır acaba

Benim kızım da sarışın göğsüne yayılmış durumda şuan. Ben hergün fındıklı kek yiyordum bir de arada fındık kreması. 2 gündür bıraktım bakalım.
İşte deneye yanıla bulacağız artık. Tabi kuruyemişler de sıkıntılı, bi bak bakalım inşallah ondandır.
Benim eşim de iki dogumumda da hiç bişey almadı hediye olarak. Hoş onun aldığı hiç biseyi ben hediye olarakta gormuyorum nedense, alınan her şey ortak mal gibi geliyor 😂 o da genelde özel günlerde çiçek alır saksıda, ben de istisnasız kuruturum çiçekleri. Artık direk anneme veriyorum ölmesin çiçekler diye. Bu işte kârlı bı annem oluyor 😁
Hah işte aynı kafadayım tamamen 😁 evlendikten sonra aldığı pahalı şeylere bi kaç kez ne gerek vardı diye sitem etmişliğim, hevesini kursağında bırakmışlığım var 😁 o zamanlar işlerimiz de ayrıydı bi de. Şimdi zaten kendi işimiz bi de, tamamen aile bütçesi yani. Vala ben rapor paramın yatmasını bekliyorum kendime onunla hediye alacağım ☺️
Sanırım benim kızımda süte karşı bir hassasiyet var. Üç gün oldu keseli, kademeli olarak kaka rengi ve kıvamı akışkan yeşilden yumuşak bir hardal sarısına döndü, gazı azaldı, hatta bende de gaz azaldı. Sivilceleri de iyiye mi gidiyor kötüye mi anlamadım, saçının içine ve göğsüne doğru yayılıyor tek tük ama yüzündeki yoğunluğu azaldı ve kızarık hali geçti, çoğunlukla pütür gibi görünüyor.
Bizim de baya azalma oldu, cuma bıraktım işte. Ama peynirsiz hayat çok zormuş :KK43: yüzü baya söndü, ama konak devam. Zeytinyağı sürüp tarıyoruz bitiyor yine başlıyor 2. Gün.

Oruç tutacak mısınız kızlar süt etkilenir mi acaba tutmayincada borç yigiliyo bida tutulmuyor kalıyor 🤦🥴 ne yapsam bilemedm
Ben tutmayacağım, tutanların orucunu Allah kabul etsin 🙏🏼 o yaz sıcağına denk geldiği yıllar tüm gün şantiyelerdeydim de tutuyordum ama bu bambaşka bi durummuş. Her emzirmede susuzluktan ölecek gibi oluyorum ki sürekli de içiyorum. Hiç cesaret edemedim bu yüzden.

X