2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Doğru diyorsun canım bakalım diğer kontrollerde nasıl ilerleyecek

Kullanıyorum hem de onu başka bir kirlentle de destekliyorum . Süt yetmezse geceleri uyumaz diye düşünüyorum ama bilmiyorum senin oğlun gbi hareketli bir bebek de olabilir . Bende mastitin kıyısından döndüm . Elle sağım yapa yapa actim . Yine de emin olamıyorum . Göğüs uçlarım yara makine çok acitiyor . Sürekli deneyip ,bırakıyorum . Gündüz uyusa bende uyurum sütüm artar ama nerde Neyse , bir belli olsun yazarım artık :)

Biz de daha geçen hafta 2 numaraya geçtik. Yerim ben onu

Evet sütü kesince baya rahatladı ama kakası aynı. Yumurtayı da doktorlara sordum ikisi de kesme diyor ama eti kes diyor. Bence yumurta daha alerjik..tüm yiyeceklerdeki yumurtayı kestiniz değil mi ? Makarna vs ..
Gaz evet oluyor şimdi de var ama en azından eskisi kadar rahatsız etmiyor çocuğu .

Evet bence rahatlık farkındaysanız artık daha çok cevap verebiliyorum bunlar hep ayakta sallamaktan bide annemlere falan bıraktığımda bi şekilde uyutmaları oyalamaları lazım zaten emzik almıyor bari böyle avutsunlar

Kızlar bugün bebişimin 2. ay aşıları vardı onları olduk. Gitmişken izlemi de yapıldı sağlık ocağında. 4600 56 cm çıktı. Dün doktora gittiğimi ve kilosunun çok az olduğunu günde 6 defa mama vermem gerektiğini söyledim dedim. Direkt X doktor mu söyledi herkese aynı şeyi söylüyor her gelen mamaya başlamamız gerekiyormuş diye geliyor ve tartısı da yanlış ölçüm yapıyor dedi.
Kilo alımı gayet güzel 880 grsm almış daha ne alacak bu çocuk dedi. Mamaya da başlamıycam 6 defa . 6 defa mama vermek nedir ya deli mi ne bu doktorlar bazen

Annem alıştırıyor zaten benim de sallamaya falan. Kucak alışkanlığından ben sorumluyum onu kabul ediyorum da. Sallamadan anneanne sorumlu ben de daha çok yazıyorum artık. Ama benim yazamama sebebim başlarda zombi gibi gezmem. Afallatmıştı beni annelik. Şimdi uykusuzluğa da alıştım paniklemiyorum da. Sakin sakin emiliyorum artık

O nasıl doktor ya tartısı nasıl yanlış olur o kadar mamayla direkt okula gider çocuk

Ayy ben de ilk günler evdeki ve hayatımdaki düzensizliğe alışamamıştım her iş yarım kalıyor, her yer dağınık, şu saatte şunu yaparım diyorum asla olmuyor vs. Düzensizliğe alışınca ben de rahatladım artık instagrama, foruma bakıyorum.

Eti kesmedim ben, süt ile yumurta aynı anda kesilebilir aslında ikisindeki protein farklı. Yumurtayı da sıkı diyet şeklinde yapamıyorum hatta süt ürünlerini de çok sıkı yapamıyorum, tereyağlı yemekler filan yiyorum mesela, içinde yumurta olan şeyler yiyor muyum çok bakmadım, makarna filan yedim.

6 mama normal değil mi ki ya 3 saatte bir 4 saatte bir beslenirse bebek?
Emen bebek için çok fazla, hele de 800-900 Gr almis bı bebek için çok çok fazla. 600-1000 Gr aralığının tam ortasında çok ideal kilo almış bebeğe mama neden verilsin zaten. Yoksa 6 fazla değil, emen bebekler paso memede 648994 kez emiyorlar günde ama işte böyle bebeklere mama gereksiz

Aaa tamam ben hiç emmiyor sandim

Sabahtan beri uyumayan bebeğim tam uyudu eşim işten geldi biz de yemek yiyelim dedik. 3 tane komşum tuttu size gelicez. Açıkça dedim telefonda eşim yeni geldi yemek yiyecektik. Haftaya eşim akşamları çalışacak o zaman gelin dedim. Yok 5 dk uğrayacağız illaki gelelim. İyi dedim buyurun. 2 tane de küçük çocukla gelmişler. Oturup kahve de içtiler. Bizim kız uyandı tabi. Yemek de yiyemedim. Şimdi yatak odasında aç aç bebek sallıyorum

Kızlar ya benim karnımda dikişlerin üstünde hissizlik var yani su tutuyorum mesela hisstmiyorum bi karış alanı geçen gittiğimde sormuştum dr normal o durum bazen 6 aya geçiyor bazen kalıcı da olabiliyor dedi ama çok kötü bişeymiş ya baya alt karnımı hissetmiyorum yani

Ayy çok sinir bozucu. Açıkça da söylemişsin ne anlayışsız insanlar yaa.. Bebişini öp bizden yana, umarım tatlı tatlı uyur hemencecik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…