2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende yapmam dedim ama bende üç gündür ufak ufak ayağımda sallıyorum geçici bi oyalanma sadece onun için bi zaman sonra mızıklanıyor sevdi mi sevmedi mi tam bilemedim
Bi bebek yatınca kendi kendine uyumuyorsa en güzeli ayak bence. Bazen bi saat kucağımda evi turluyorum uyusun diye. En azından ayakta sallayınca oturuyorum bacağımı uzatıyorum. Alıştırmak iyi mi kötü mü bilmiyorum. Dün mecbur kaldım artık ayakta uyutup yatağına aldım gecede 3 kez

Aslında kendileri de o yollardan geçmişler niye anlamak istemiyorlar anneler bebekleri konusunda çok hassas. Tamam sevmek istiyor öpmek istiyor olabilir . Canının canı olarak görüyor güzel bir şey. Ama azıcık büyümesini bekleyebilirler bence

Kızlar bir şey sorucam bebeğinde süt alerjisi olan kimdi unuttum. Benim bebeğin kakası hala aynı nerdeyse bir haftadır tuketmiyorum hiçbir şekilde. Köpüklü mukuslu kakası ne zaman düzelir. Birde zaten hala kakasını kendi düzgün bosaltamiyor normal mi ? Bitmedi soracaklarim ayrıca bugün ilk defa kakasindan kötü koku aldım niye böyle olmuş olabilir .

Yani bencede ben etrafında sinek uçsa rahatsız oluyorum ne zorluklarla hamilelik geçirdim erkenden doğurdum büyütücem diye ömrümden ömür gitti sakınırım tabiki sen hasta edip gidince ben bakıyorum yine bu çocuğa sen mi burnunu çekiyorsun sen mi ateşine bakıyorsun çok bencilce bizim orda çocuk yaşına girene kadar öpülmez koklanır derler hep bizimkiler hiç öyle öpmezler şapır şupur bunlar öpünce bi halt olacak zannediyorlar

3 aşı olduk hiç ağlamadı ama sanki beni 10 yerimden bıçakladılar annem derdi hep annelik inaan doğası için çok saçma bişey bakınca sen açsın ölüyorsun açlıktan ama çocuğum 1 lokma daha yesin diye başında bekliyorsun kolun kopsa acımaz o kendi yüzünü çizse canın çıkar üzüntüden derdi harbiden öyleymiş ya aşıdan sonra ateş ne zaman çıkmaya başladı sizde kızlar

Şimdi kaç kilo bebişin? Benimki de 2800 doğdu 1 aylıkken 4 kiloydu 45 günlük olduğunda 4300 olmuş 15 günde 300 gram almış çok az gibi geldi bana halbuki gayet iyi emiyor sütüm de var. Günde 5 6 tane çişli bez oluyor. Sizde durumlar nasıl

Yağlı sarkık göbek değil işte canım öyle olsa sorun değil, benim karnım inmemiş gibi duruyor. Şişkin yani. Ciplakken baktığında sezaryen karnına benzmiyor, 7 aylık hamile gibi. Hatta erkek bebek karnı dik

Ben de dün gece uyutamayinca anakucagini aldım yatak odasına getirdim ortaya koydum sallayarak uyuttum, eşim yatagin ortasında koca anakucagini görünce şok oldu. Napayım sabahtan akşama kadar ya ayakta çocuk gezdiriyorum ya da oturarak uyutmaya çalışıyorum. Ne bel kaldı ne bacak. Uzanarak uyutmak istiyorum dedim. Velhasıl yatakta ben eşim bebek ve anakucagi menemen bardağı gibi dizildik dün gece 2.30 dan 5 e kadar uyumadı bizimki

Kötü kokuyu bilmiyorum, gazlı olunca kokuyor kaka, eskiler usutmus diyor ama fizyolojik bı durum bence. Sadece sütü kesmiş olmak yetmiyor bazen başka bir şeylere daha hassasiyeti olabilir. Ben süt ürünlerini kesince rahatlamıştı ama yumurtayı da kesince daha normale donmustu kakası. Gaz olayiysa eskisi kadar olmasa da hala devam ediyor. Nihayetinde ne kadar kesersek keselim kendi sutumuz de laktoz içeriyor

Ben plates topunu kullanmaya devam ediyorum . kucağımda ufak ufak ileri geri yaparken uyuyor

Biz bi daha baktırmadık ayın 5inde gidicez ne kadar olduk bilmiyorum bizde güzel emiyoruz maşallah bezlerimizde aynen çişli bez çok kakalı bez günde 1 yada 2 tane oluyor artık heyecanlıyım bende kaç kilo aldık acaba ayda 600 Grdan gazla aldığı sürece ben okeyim mamaya başlamam sanırım

Mama zoraki durumlarda kullanılmalı sadece, ben de kullandım büyük oglumda hem anne sütü hem mama takviyesi yapmak zorunda kaldık. Çünkü hem sütüm azdı, hem oğlum iştahlıydı hem de aşırı hareketliydi. Mecbur kalmıştık. Ama kilo alımı alt sınırın ustundeyse bence de mamaya gerek yok. Mamayla 1.5 kilo alacağına anne sütüyle 600-700 gr alsın çok daha sağlıklı. Ha anne sütünün yokluğunda ya da azliginda o zaman sağlıklı olan mama takviyesi tabi ki.

Bende başlamak istemiyorum çünkü sütüm var eminim ve bebek doyuyor günde 2 3 tane falan da kakalı bezi oluyor ama kilo alımı yavaş geldi

Biz de bugün 1. ay kontrole gittik, muayenesi iyi şükür, 4400 gram olmuş, ikinci doz hepatit aşısını oldu.
Emzirme danışmanına da gittim hastanede, iyi tutturamıyormuşum memeyi, o yüzden uçlar hala yaralı ve acıyor. Doğru tutturmayı öğrettiler ama evde ancak birkaç denemede onların yaptığı gibi tutturabildim. Sertlik için her emzirmede memeyi muhakkak boşalt dediler. Bebek emerken böyle baya mıncıklayarak ovaladı kadın ve aynısını sen de yap dedi. Baktın emdi doydu ama boşalmadı, elle sağ muhakkak boşalt ki bir sonraki emzirmede sertleşmesin, akmasın dedi. Elle sağmayı da öğrettiler doğru tutunca baya kolay ve hızlı sağılıyor.

Ben de memeyi doğru tutturamiyorum. Hep uclardaki hassasiyet geçmiyor bir türlü hem de emerken ciyk ciyk gibi ses geliyor hava yutuyor. Çıkarıp tekrar memeyi veriyorum bı kaç kez güzel çekiyor sonra ağzını oynatıp yine sadece ucunu alıyor. Ben de buna bı cozum bulmalıyım.

Ya benim uçlarındaki yaralar da hala geçmedi . Eve gelen emzirme danışmanı hemşire doğru tutturuyorsun sıkıntı yok demişti ama 1 ay olucak doğalı geçmiyor ,geçmiyor . İnanılmaz bir yara foto atsam korkarsiniz
Bu beslenme olayı yüzünden ikinci çocugu istemiyorum . O derece canım yanıyor. Yana yana da veriyorum her istediğinde . Bir de pozisyon seçiyor . Normal şekilde asla almıyor memeyi . Yastıkla ters emzirme denilen bı yöntemle emziriyorum . İlk öğrettiği zamanlar biraz daha iyidik şimdi yine iki büklüm çocuk emziriyorum . Yok yastık kayiyor yok boynu düşüyor . Bazen biri tarafından yardıma ihtiyacım oluyor emzirme sırasında . Biraz daha buyuyunce normal pozisyona gecebilecegimizi söyledi o gün gelsin artık lütfen . Cisli bez takip ediyorum sürekli. Şu kontrolun zamanı gelse de sütün yetip yetmediğini bir ogrensem . Dizi filmlerdeki gbi gece uykudan uyanınca heryerim süt olmuyor . Yetiyor mu yetmiyor mu kaygısı beni iyice strese sokuyor

Evet aynı şekilde, hastaneden döndükten sonra pes etmedim belki 20 kez ağzından çıkarıp yeniden tutturdum.

Aynen öyle mamaya karşı değilim ama tombul tombul çocuğum olsun diye mamaya yüklenmem tombul değil diye sağlıksız değil sonuçta sütüm yetmeseydi de seve seve verirdim mamayıda

Yarım ay emzirme yastığı kullanıyor musun. İlk bebeğimde senin gibiydim, emzirmek resmen işkence gibiydi, pozisyon ayarla, tutturmaya çalış. İkincide daha sakin olunca sorun yasamadim şükür. Emzirme yastığı kullan mutlaka. Bı de herkesin sütleri akmaz. Kimi mastit olur fazla sütü akamadigi için. Meme uclarindaki deliklerin esnekliğiydi sanırım bunu etkileyen. Benim akmıyor mesela. Çok az insanın akiyor aslında.

Bende başlamak istemiyorum çünkü sütüm var eminim ve bebek doyuyor günde 2 3 tane falan da kakalı bezi oluyor ama kilo alımı yavaş geldi
Her bebek aynı değil ki her insan aynı olmadığı gibi bu ay az alır bi dahaki ay iki katı alır sağlıklı bi büyüme olduğu sürece sıkıntı yok bence tombul bebek sağlıklı bebek demek değil sonuçta

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…