2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar benim bebiş iki gündür gece 2 de uyuyup sabah 7 de kalkıyor. Gün içinde toplasam 4 saat anca uyuyor. Gece kaldırıp emzirmeli miyim yoksa kendisi kalkınca mı emsin ?

ben hiç şapka kullanmadım neredeyse , ev iyiyse bence gerek yok
Kızlar d vitamini günde 4 damla veriliyor ya. Onu tek seferde mi 4 damla yoksa günde 4 kez tek tek mi veriyorsunuz
tek seferde veriyorum ben
Kızlar benim bebiş iki gündür gece 2 de uyuyup sabah 7 de kalkıyor. Gün içinde toplasam 4 saat anca uyuyor. Gece kaldırıp emzirmeli miyim yoksa kendisi kalkınca mı emsin ?
yenidoğan değilse kendi uyandığı zaman emmeliymiş benim kızında gece uykusu uzun öyle demişti doktor

Gece kendi kalkmadan uyandırıp emzirmiyorum. Ne büyük nimet gece uyumasi. Onlar aç durmaz, aciksa uyanır merak etme.

Mecbur bizde ayakta sallıyoruz artık uyumuyor uyusana yerine koyunca uyanıyor ayakta en azından bir saat uyudu diyoruz teselli buluyoruz

Ben her şeyi kestim ama aynı. Ayrıca sütum de azalmaya başladı çünkü zeytinden başka bir şey yiyemiyorum bugün sizden umitlenip açtık biraz. Alerjiden randevu alabilirsek doktora kadar biraz diyeti esnek yapicam ve belirtileri takip edicem artık.

Tek seferde veriliyor diye biliyorum. Gerçi ben damla şeklinde kullanmıyorum. Devletin verdiğini zaten doktorlar pekmtavsiye etmiyor, ocean kullanıyorum 1 fıs günde. Daha rahat oluyor. Damla zor geliyor
Neden tavsiye etmiyorlar ki? Bize özelde desiferol diye bikavç vitaminden oluşan damla verdi doktor. Daha iyi dedi. Prospektisünde 6 ayın altindakilere önerilmez yazıyordu. Ben de sağlık ocağına gidip devletin verdiğinden istedim. Monovit D adı. Diğerini de ogullarıma kullaniyorum bazen.

Benim doktorum sadece ilk hafta uyandırmak gerekir demişti, çoğu yerde de İlk 1 ay sonrası gerek yok diyor. Ben doğumun 2.haftasından itibaren açıkçası ne zaman uyanırsa o zaman emzirdim hiç kendim uyandırmadım özellikle. Yatmadan önce tok olduğundan emin olmaya çalışırdım sadece. Maaşallah bu arada, ne güzel öyle uyması

Nerelerdesin. Nasılsın?. Sen de doğurup kaçanlardan oldun

İlk 10 gün taktım şapka ve eldiven. O zaman da sürekli takmadım ara ara çıkarttım. Şimdi sadece dışarı çıkarken takıyorum. Üstünü de kalın giydirmiyorum zıbın ve uzun kollu tişört ya da kendi takımı ya da zıbın ve penye tulum. Evinizin sıcaklığını ayarlayıp biraz ince giydirmekte fayda var.

Hapşırmayı duymuştum ama tıkanıklığı bilmiyordum. Sinir oluyorum tıkanıklığa geçici bişeyse çok mutlu olacağım
Hapşurduğu zaman burnundaki tıkanıklık ta açılıyor sanki. Ben 2-3 kere burnundan kuru sümük aldım. Hapşururken atıyor.

Biz de devletin verdiğini kullanıyoruz. Yenidoğan doktorumuz özel almanıza gerek yok sağlık ocağının d vitamini güvenilir zaten demişti

Harikaaaa mimlenmiş artık doktor desene iyiki hemen başlamamışsın inşallah başka doktor tercihin vardır

Nelere alıştık beeee bizde kucakçıyız valla ama zorlamıyor beni kalabalık benim sülale bana gelene kadar çocuğun tekrar acıkma saati geliyor

Ben ilk 10 gün 2 saatte bir uyandırdım, sonra birkaç kez uyuyakaldım 3 saat dayandı, derken 4. haftadan itibaren geceleri 4 saatte bir, gündüz de değişken 2 ila 4 saatte emziriyorum. Ama iki kez uyuyakaldım ve 5 saatten fazla uyudu uyanmadı çok suçlu hissettim aç bıraktım diye ama annemler rahat ol acıksa kesinlikle uyanır dediler bilemiyorum yine 4 saat aralıkla uyandırıyorum ben.

Rahat olun Uyanıyorlar muhakkak acıkınca ..uyku da bir besindir ebe yakınım öyle diyordu dokunmayın uyusun diye. Benimki ilk ay 6 saat uyumuşluğu oldu birkaç gece, şok oluyordum. Sonradan 3-4 saatte bir uyanıyor oldu gece uykusunda, saat kursam anca o aralıklarda kurardım şükür sağlıklıyız da. Belki sizinki de öyle uyanır kendiliğinden zaten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…