2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay kızlar o kadar canım sıkkın ki .
2. ay kontrolünden çıktık. Bebeğim 3450 doğmuştu 1. hafta 3300 a düşmüştü 1. ay kontrolünde 3720 idi doktor az dedi mamayla devam et dedi yşne. Çünkp bebeğim çok fazla ememiyordu. Sonra güzel emmeye başladı. Çişli bez sayısı iyiydi, kusuyordu zaman zaman bende doyuyor diye düşünüyordum arada 1 bazen 2 defa falan mama da veriyordum tabi. Bugün 2. ay kontrolünden çıktık 4500 olmuş. Beğenmedim günde 6 defa 90 ml den mama ver mutlaka dedi. 780 gram almış 1. aydan 2. aya .
Doktor 6 defa mama deyince çok üzüldüm ya . Tabi ki her şey onun sağlığı için ondan önemli olamaz ama yşne de içim bir kötü oldu
780 Gr aylık gayet normal değil mi ya ? Zaten her gün o kadar mama verirsen Bebek çok emmez ki, bence Moral bozacak birşey yok ama başka bir doktordan daha görüş alabilirsin canım m

Kızlar ya bir şey sorucam annem canımı sıktı biraz bugün atıştık. Benim oğlumun bazen bir gözü diğer gözüne göre daha küçük kalıyor benim de dıkkatımı çekti ama genelde uykusu varken uykudan uyanmışken mayışıkken falan oluyor hatta ilk doğduğunda tek gözünü hiç açmıyordu. Annem bir kaç fotoğrafını çekmiş bana gösterdi o fotoğrafları hemşire teyzeme atmış ve muayene etmeden fotoğraflardan doktor arkadaşları sorun olabilir diye teşhis koymuş. Cagilliğine mi yanayım bu kadar kötü konuya girmesine mi? İlk doğduğu andan beri fark etmişte bana söylemek ıstememıs duzelır zannetmiş te düzelmemiş neler neler. Tek doktorla kalmayacakmışız vs vs. Kötülük istediğinden değil ama konuşmaları deli ediyor beni çok üzüldüm. Ben doktor hatasından iki gözümde kör doğdum ameliyatlarla normale döndürmüşler, sezeryan olması gerekirken normal doğum yapınca beni çekerken zorlamışlar falan anlayacağınız benden çok çekmiş göz konusunda şimdi korkuyor anlıyorum ama beni de aşırı gerdi. Bebişlerinde tek gözü ara sıra daha küçük duran oldu mu hiç onu merak ediyorum. Gerçi bana uykuluyken öyle geliyor, anneme hep..
Benim ikizlerden birinin öyle. Biri hep daha küçük gibi. Doktorlar hiçbir şey demedi. Gözlük kullanıyor çok göz doktoruna qqda gittik hiçbir şey demediler. Ben de hiç gündeme getirmedim. Yapısal farklılıklar oluyor. Kimsenin iki gözü birbirinin aynı değil dikkatli bakınca. Ben de mesela uykudan uyanınca bir gözüm kapalı olur. Babamın da öyle.

Benim ikizlerden birinin öyle. Biri hep daha küçük gibi. Doktorlar hiçbir şey demedi. Gözlük kullanıyor çok göz doktoruna qqda gittik hiçbir şey demediler. Ben de hiç gündeme getirmedim. Yapısal farklılıklar oluyor. Kimsenin iki gözü birbirinin aynı değil dikkatli bakınca. Ben de mesela uykudan uyanınca bir gözüm kapalı olur. Babamın da öyle.
Evet benim de eşit durmuyor bazen gözlerim olağan bir durum farkındayım annem bi anda konuya öyle girince insan korkmuyor değil ama iyiyim şimdi

Şaka gibi ne diyim senin için rahat etsin ama git bi doktora rahatlat kendinide anneciğinide 😍😍 biz neredeyse iki aylık olucaz daha gitmedik doktora randevu bulamıyoruz 🙄🙄
Bakalım gidicem çarşamba işte asıl göz kontrolu üçüncü aydaydı aslında bizde böyle konu olunca ikinci aya çektik üç aylık olana del bulursunuz randevu umarım ❤️❤️

Kızlar bu arada gaz için metsil damla yazmıştı devletteki doktor, ilk bir kaç gün kullandık faydası yok gibi gelmişti bana daha çok kıvranıyor gibiydi, neyse bir iki gün kullanmadım o arada hatta başka marka alayım dedim baktım etken maddesi aynı vazgeçtim.Tekrar ağlama krizleri artınca metsil e devam ettik şu an düzenli kullanıyoruz 1 haftadır ağlama krizleri azaldı baya, gazını da daha rahat çıkarıyor tabi ekstra karnına masaj yapıyoruz, ayaklarını hareket ettiriyoruz.Herkesre etkisi aynı olmayabilir ama denenebilir bir ara ağlamaktan helak oluyordu yavrum, su an uykuları da düzeldi çok şükür
Dün yengem de onu önerdi bana. Onun çocuklarına da çok iyi gelmiş

Canım benim oğlumda aynı. Oral donemleri başlamış bu aylarda ellerini ağza kulağa ve göze gotururlermis. Disle alakasi var mı bilmiyorum ama hepsi çok normal. Ben emzirdikten sonra bile elini ağzına götürüyor. Ama hijyen konusunda çok tedirgin oluyorum. Elini neyle ne sıklıkla siliyorsunuz. Ben pamukla vakit buldukca siliyorum ama yine de parmak arası tüy topluyor 😅
Bende her bez değişiminde aralarını siliyorum birde dışarda evde kv falan öpmeye kalkıyor çıldırıyorum o gün çarşı pazar gezmişler kardeşiyle elini bile yıkamadan çocuğu kucaklamaya kalktı söyleyince de kötü oldum temiz dllerim sildim pazardan sonra diyor birde bas bas bağıracaktım zorla el yıkattım 47 yaşındaki kadına yüzünden öpme diyorum şap diye çocuğun kulağını öptü nasıl çınladıysa çocuk ağladı bide söylüyor kulağından öpüyorum yüzünden öpmüyorum merak etme diye ay çıldırıcam o gelicem dedi mi çocuğum uyusun diye Allaha yalvarıyorum resmen uyursa ellemez diye

Benimde Molfix ben arada sleppy de denedim Baby turco birde.Baby turco iyi gibiydi, Molfix yeni paketlerini mi kullanıyorsun onlara çok iyi yazmamışlar yorumlarda ama Emin olamadım
Poffff bizede ya prima ya molfix ya da ıslak mendil pişik yaptı ama hangisi olduğundan emin değiliz bezide ıslak mendili ve pişik kremini değiştirdik çok şükür geçti 🙈 molfixe 30lu paketle devam edicez gene kızarma olursa goon ile devam kararı vericez gibi

Ay kızlar o kadar canım sıkkın ki .
2. ay kontrolünden çıktık. Bebeğim 3450 doğmuştu 1. hafta 3300 a düşmüştü 1. ay kontrolünde 3720 idi doktor az dedi mamayla devam et dedi yşne. Çünkp bebeğim çok fazla ememiyordu. Sonra güzel emmeye başladı. Çişli bez sayısı iyiydi, kusuyordu zaman zaman bende doyuyor diye düşünüyordum arada 1 bazen 2 defa falan mama da veriyordum tabi. Bugün 2. ay kontrolünden çıktık 4500 olmuş. Beğenmedim günde 6 defa 90 ml den mama ver mutlaka dedi. 780 gram almış 1. aydan 2. aya .
Doktor 6 defa mama deyince çok üzüldüm ya . Tabi ki her şey onun sağlığı için ondan önemli olamaz ama yşne de içim bir kötü oldu
Bana kilo alımı iyi gibi geldi ama doktor daha iyi bilir tabi doktorun dediğini uygula boşver diğer türlü aç kalır anlayamazsın mama ile de büyüyorlar ben ilk dönem sarılık olmasın diye mamayı dayadım çocuk bir süre sonra emmeyi kesti süt azaldı biberona alıştı vs şimdi sadece mama alıyor benim düştüğüm hataya düşme elbet ama doktorunuda dinle bence sıkma canını

Bebek hamağı var bizde, oğlum uyumayinca en son çare onu almıştık. Onda bayiliyordu bı tek. 2 aylık olsun ortaliga cikaricam hamağı 😄 daha önce çıkaracaktım ama annem tehlikeli olabilir diye izin vermedi. Hamakta 1 yaş öncesi tek birakilmamaliymis çocuklar, boğulma riskine karşın dikkatli olmak lazımmış. Bu bilgiyi öğrenmiş bı yerden hamak dursun şimdi anakucaginda uyut dedi. Bence en güzel hamak, salıncak vs gibi şeylerde uyuyor çocuklar. Hem de vestibuler sistemlerini çok iyi destekliyor. Uyutup tek bırakmam ama en azından ben başındayken uyur sonra alıp yerine koyarım.
Bu hamak nasıl bir model atar mısın bize de lazımmış gibi geldi bi an 😂😂

Bu hamak nasıl bir model atar mısın bize de lazımmış gibi geldi bi an 😂😂
Bizdeki bu model, ebebekte de var ama onlar daha küçük. Ben Instagram'da bı hesaptan satın almıştım 0-5 yaş olanlarindan. Attığım rastgele bı hesap, bu hesaptan almamıştım.

Eklentiler

• Screenshot_2024-02-27-03-16-36-542_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2024-02-27-03-16-36-542_com.instagram.android.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 48
Oh süper , normalde ben de eşimin yaptığı her işe bi laf söylerim elinden gelmez bebekle birlikte kendimi dizginlemeyi öğrendim muhtacım çünkü. Öyle böyle derken bakıyor ben de kendime bakabiliyorum. Bazen 10 dakika duşa girebilmek nimet gibi geliyordu şimdi herkes alıştı birbirine yuvarlanıp gidiyoruz. Hiçbir şey muhteşem değil ama yetiyor .
Benim annem zaten gelmezdi kv de bakar ama kendi işi gücü olduğunu kalmak istemediğini yeterince belirtince kocama düştü yardım etmek
Valla hayat müşterek mecbur bakacaklar tabi halimizi görüyorlar 🙈 bnmkide ben sallim sen yemegini ye fln diyor rutin işlerimi yapmam için bakiyo saolsun henüz altını actirmadim ama yakında onada alisitrmk lazım😄

Hiç yapmak istemezdim ama yastıkta sallıyorum şu an kızımı. Uykusu açıldı bana mısın demiyor bakınıp duruyor. Gündüz hadi gözün görmeye başladı ama gece ne diye uyandın 🤦‍♀️🤦‍♀️
Bnmkide uyandı emzirdikten sonra gazını almak istedim çıkaramadı sonra bı genlesti felan uyandırdı kendini tosbagg gözünü aciverdi hemen🙈😄 geri uyudu salladimda neyseki. valla cnm isteğe kalmıyor ama ağlayıp sizlamiyorsa çok kucağa ayağa almıyorum ben kucakta pispisliom gazı olup sancilaninca fln okdr. uykusunu aldıysa biraz mola vermesi normal önemli olan sancısı vs olmasın. bende emzir salla 1 saat geçti mesela yat kalk şaftımz kayıyor 🤦🤩

Peki sarkık yağ ve yumuşak deri şeklinde mi yoksa şişkin hamile gibi mi. Sarkık olsa korse işe yarar da şişkin karna yarar mı bilmiyorum. 30 günlükken kontrole gitmiştim rahim gayet iyi görünüyor demişti doktor ama acaba tam toparlamadi mi bu karnım hala hamile gibi diyorum. Salı 40. Gün olacak ama 1 aylıkken gittiğim için 40 kontrolune gitmeyi düşünmüyorum ama aklıma da takılıyor. Gören herkes karnıma şaşırıyor içerde bı tane daha varmış gibi diyor. Sis olması normal degilmis gibi geliyor o yüzden.
Tatlı çok yiyor musun ondan yaglanma yapmıs olabilir mi acaba? Benim de çünku 6 aylık gibi karnim. Eşime dedim ki toparlanmadı daha. Diyor ki toparlanmasına izin vermemiş olabilir misin?😊Sürekli elim ağzımda tatli yiyordum çünkü. Şimdi azalttım. Biraz indi.

Hiç yapmak istemezdim ama yastıkta sallıyorum şu an kızımı. Uykusu açıldı bana mısın demiyor bakınıp duruyor. Gündüz hadi gözün görmeye başladı ama gece ne diye uyandın 🤦‍♀️🤦‍♀️
Bende yapmam dedim ama bende üç gündür ufak ufak ayağımda sallıyorum geçici bi oyalanma sadece onun için bi zaman sonra mızıklanıyor sevdi mi sevmedi mi tam bilemedim 😂😂

Ay kızlar okudukça kocama şükrettim vallahi benimkide ilk zamanlar annem gelsin modundaydı ama kv küçük çocuk bakamıyor anlamıyor yani o da anladı artık çocuk onda rezil oluyor ben hep laf söylüyorum bıraktı artık kendi öğrenmeye başladı ilk günden beri ne annem ne kv istedim evde çok zor oldu bide prematüre ama hep inat ettim evin işini de bıraktım bezini değiştir diye getiriyordu otur kendin bağla dedim her seferinde birinde cırtını kapatamadı beli açıldı birinde çok sıkı yaptı kızardığını gördü birinde sızdır derken en son çözdü olayı şimdi kendi yapıyor mamasını da öyle öğrettim şimdi akşam eve geldi mi ona bırakıyorum doğru da yapsa yanlış da yapsa hiç elimi sürmüyorum ağlıyor gözümün içine bakıyor neye ağladığını söylüyorum uykusu var aç gazı var vs hiç ellemiyorum bi şekilde avutuyor geze geze gece ağladı mı kalkıp mamasını yapıyor cuma gecesi ben salonda yatıyorum o tüm gece kalkıyor ben mışıl mışıl uyuyorum cumartesi de gündüz bakıyor ben temizliğimi hallediyorum akşamları yemekten sonra bulaşıkları dizer bebiş durmuyorsa makineyi boşaltır valla yatıp kalkıp şükredeyim adama ben bu kadar düşünmemiştim
Hep anlarına güvenmekten . Yoksa çok sey yapacklar da. Benim ilkinde eşim bez açmaya yelteniyordu kv oğlum sen nasıl yapacaksın ben yapayım diyordu. Bizimki de anam olmadan hiçbir şey yapamam moduna giriyordu. Sonra mecbur ögrendi tabi ama. Zaman aldı biraz.

Evet ya erkekler niye böyle. Çok enerjisiz benim eşim de. En yorgun en uykusuz en aç o. Benim de annem yanıma geliyor eşim yokken. Evlerimiz yakın. Yine de bebeğin yükü benim üstümde ama annem varken en azından yemek yiyebiliyorum duşa girebiliyorum. Eşim evdeyken sadece bebeğe bakabiliyorum ev darmadağın ben de öyle
Enerjisiz değiller. Alıştırmak istemiyorlar. Bizim yorgun ve uykusuz olduğumuz asikarken bizden daha zinde görünüp sorumluluk almak istemiyorlar. Arkadasları bir cağırsın bak o zaman belli olur kim yorgunmuş kim zindeymiş.

Bnmkide uyandı emzirdikten sonra gazını almak istedim çıkaramadı sonra bı genlesti felan uyandırdı kendini tosbagg gözünü aciverdi hemen🙈😄 geri uyudu salladimda neyseki. valla cnm isteğe kalmıyor ama ağlayıp sizlamiyorsa çok kucağa ayağa almıyorum ben kucakta pispisliom gazı olup sancilaninca fln okdr. uykusunu aldıysa biraz mola vermesi normal önemli olan sancısı vs olmasın. bende emzir salla 1 saat geçti mesela yat kalk şaftımz kayıyor 🤦🤩
Sorma ya yat kalk asker gibi hizaya sokuyor bizi gecesi gündüzü yok emir ne zaman gelirse hanımefendiden 🤣🤣

X