2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet yapıyor, hastane yapmasa oraya götürecektik. Hastanede doktorumuz yapıyor aşıyı.
Aile hekimliğinde hemşire biz bebek doktoru değiliz bilginiz olsun demişti. Hani canı acır tarzında falan. Çok bozulduk, şikayet edelim diyoruz. O yüzden ora hep B planıydı.
Hemşire çok önemli ya. Bizim önceki ASM doktorumuz çok ilgisizdi. Daha doğrusu tutarsızdı. Bı giderdik çok ilgilenirdi. Bir süru tavsiye falan verirdi. Bı giderdik yüzümuze bakmazdı. Ama hemsiremiz 10 numara. Şimdi tasındik ama aynı ASM ile devam ediyoruz çünkü hemsiremize çok güveniyorum. Doktordan daha onemli bence çünkü o yapıyor her şeyi. Arıyor, gerektiği zaman. H
Şimdi gülmeyin bana da anakucagi tam olarak hangisi oluyor 🤷 Hayır benim bebeğim hep kucağımda babyjorn muadili birsey almıştım onu hiç sevmedi . Kastettiğiniz o mu acaba ?
😊 Benim kastettigim oto koltuğu. Ben de çok fark bilmiyorum. Bir tek o var bizde, oto koktugu, anakucağı, puset ağzıma ne gelirse onun için kullanıyorum. 😊

Benim minnak da sevmedi onu, bizimkinin otomatik sallanma özelliği de var ona da alışamadı. Hep kucaktaolsun istiyor, iki gündür slinge koymayı denedim allahtan onda duruyor, ben de başka şeylerle ilgilenebiliyorum.
😊Ben de dün ilk defa slinge koydum. Kafasını kaldırdı benibseyretti hep. Dedim ben iş miş yapamam boyle bakışacaksak biz😊

Ya bu arada eskiden yani hamileyken hepimiz birbirikizin yorumunu mutlaka cevaplardik şimdi soru sorup kaciuoruz bebeklere ajhssjssh cevap geese bile kimse alınmıyor çünkü biliyor ki bebesi fırsat vermemistir cevap yazmaya diye sisjsg
Bende bu çok oluyor. Bi giriyorum birine cevap yazayım diyorum. Bakıyorum taa 3 gün öncesinden yazmaya basladiğım bir cevap yarım kalmış😊. Siliyorum diyorum soran da unutmuştur bunu şimdiye kadar.

Kizlar , mamalar açıldıktan 3 hafta sonra mı bozuluyordu ? Ona göre çöpe aticam zaten kullanmıyoruz . Markası golden goat ama arkasında bilgiyi göremedim.
Biz de golden goat almistık. 4 hafta sonra diyordu açıkdıktan sonra. Baya alaramıstım ben de yazıyı üzerinde.

O zaman benim de yarın çıkması lazım ama bu uygulama cuma diyor ☹️😮
Bir günden bişey olmaz😊. Bizim bebeğin sarılık degeri yükselince yatirıp yatirmamaya karar vermek için sabah mı doğdü akşam mi diye sormuşlardı. Sabah deyince bir gün büyük sayıp yatirmamışlardı. Alşam dogsaydi 3 günluk diyeceklerdi. Sabah doğunca 4 gunlük kabul ettiler.

Kızlar nasıl gidiyor analık ? Özellikle yeni anne olanlar 🫠 ben çok zorlanıyorum sadece bebekle ilgilenebiliyorum mesela sabah erkenden uyandı hala da uyumadı kahvaltı bile yapmadım daha bi de sanırım grip oluyorum kendime bakacak bitki çayı yapacak bile vaktim yok 😏 aşırı çöktüm hiç böyle beklemiyordum. Buraya girip sizlerden haber alıyorum kiminiz adına seviniyorum kiminiz adına üzülüyorum ama yazacak vaktim olmuyor

Sizinle konuşmuştuk .bende kestim süt ürünlerini mukuslu kaka geliyor yine. Kan yok. Ben artık kanı uyardigim için popodan geldiğini düşünüyorum. Hatta artık bu ıkınma sebeplerini poposunun çok küçük olmasına bağlıyorum. Aşırı aşırı minik. Ondan zorlanıyor sanki. Birde süt içerken hava yutuyor. Doğru tutturmak için canım çıkıyor ne yapıp edip ucuna geliyor memenin . Gaz yuttuğu içinde çıkartmakta zorlanıyor .
Mukus durduk yere gelir mi bilmiyorum, ben altinda alerjik bı sebep oluyor diye biliyorum ama süt haricinde başka biseye de olabilir tabi ki. İkinma konusunda ben de gaz çıkarmayı bilmediklerine yormustum. Öyle acı acı sancidan ağlama gibi biseyi yoktu çünkü ama üç farklı doktora gittik üçü de daha görür görmez aşırı gazli olduğunu söylediler. Hatta bir doktor karnının bazı yerlerini sıkarak gaz ve kakayi cikarttirdi ama karnı hala taş gibiydi. Hava yutma ara sıra bizde de oluyor. Biraktirip tekrar tutturuyorum yine cokcok ses geliyor, yeni dogdugunda daha güzel emiyordun diyorum hatta. Altında siddetli besin alerjisi yatmasın da hava yuttuğu için oluşan gaza raziyim. Alerjik bünyeli çocuk çok zor, oğlumun besin alerjileri tehlikeli düzeyde değil şükür ama solunum alerjileri çok zorluyor bizi. Hele de okul dönemi alerjik bünyeli çocuk çok dikkat gerektiriyor

Hemşire çok önemli ya. Bizim önceki ASM doktorumuz çok ilgisizdi. Daha doğrusu tutarsızdı. Bı giderdik çok ilgilenirdi. Bir süru tavsiye falan verirdi. Bı giderdik yüzümuze bakmazdı. Ama hemsiremiz 10 numara. Şimdi tasındik ama aynı ASM ile devam ediyoruz çünkü hemsiremize çok güveniyorum. Doktordan daha onemli bence çünkü o yapıyor her şeyi. Arıyor, gerektiği zaman. H

😊 Benim kastettigim oto koltuğu. Ben de çok fark bilmiyorum. Bir tek o var bizde, oto koktugu, anakucağı, puset ağzıma ne gelirse onun için kullanıyorum. 😊
Kesinlikle çok önemli, bi önceki hemşiremiz de aşırı ilgiliydi. Ölü doğum yapmıştım, belirli zamanlarda çağırıyordu artık gitmekten bıktım. İşten sürekli izin alamam diyorum tamam mesai öncesi bi gel göreyim git derdi. Telefonla dakikalarca bilgi alırdı.
Gebe kaldığımda ilk kayıtta neredeyse 1 saat kadar gebelikte yapmam ve yapmamam gerekenleri anlattı, iç çamaşırı rengime kadar. Hatta Kadın doğum uzmanından daha çok. Sağolsun 🙃

Kızlar emzirdikten veya mama verdikten sonra dik şekilde bi muddet tutuyormusunuz? Benimki hemen uzanmak uyumak istiyor ben hem bogazina süt kaçar diye korkumdan hem de gaz çıkarmak için omuzuma alıyorum hemen ve çok mutsuz oluyor sjhdhddh😆 ne zaman serbest birakabilcez bunları ya yiyip uzanabilirler mi hemen
Başını yüksekte tutabilirsen uzanabilir, bende yatırıyorum reflü yatağında yan şekilde hafif kussa bile hemen ağzının kenarından akıyor başı yüksekte olduğu için sorun olmuyor eğer bunlara dikkat edersen yatır

Memeyle savaş halinde hem emmek istiyor hem gazdan ikinirken ememiyor. Memeyi cekistiriyor, ağzına bı alıyor bı bırakıyor, ben memeyi çekince yaygarayi koparıyor. Mama veremiyorum zaten, biberon mu mama mi bilmiyorum midesini bulandırıyor, asla bı yudum bile çekmiyor, biberonu diliyle itiyor. Sistit olduğumda çok ağrım vardı dogrulamiyordum, bı öğünü mama ile gecistireyim dedim, asla kabul etmedi. Kilo alımı şimdilik iyi gidiyor zaten doktor tavsiye etmediği sürece mamaya başlamam, bı şekilde beslenir 1 aylık oldu artık sarılık riski de yok, ama beni zorlayan uykusuzluk. Gece uykusu benim için çok önemli, gündüz zaten uyuyamam, uyusamda sersem gibi olurum.gece en azından 3-4 saat uyuyabilsem o bile dinlendirecek ama gece uykuları çok kötü bizimkinin
Tamam anlattığın şeyleri bizzat yaşıyorum, dün öğle saat 11 den gece 12 ye kadar kucağımdaydı inanır mısın? Artık yürüyemez hale gelmiştim. Hergün böyleyiz bende gece uyumanın yöntemini kendimce buldum anlatayım sana. Gece derin uykuya geçtiğinde 01-02 arası sütümü sağıp biberonla besliyorum biberonu öğürdüğü zamanlarda oluyor o zaman da beslenme kiti ile veriyorum karnı iyice doyduğu ve tüm gün uykusuz kaldığı için bayılır şekilde 3-4 saat uyuyor. Bende uyuyorum o beni ayakta tutuyor. Sende bir deneyebilirsin.

Tamam anlattığın şeyleri bizzat yaşıyorum, dün öğle saat 11 den gece 12 ye kadar kucağımdaydı inanır mısın? Artık yürüyemez hale gelmiştim. Hergün böyleyiz bende gece uyumanın yöntemini kendimce buldum anlatayım sana. Gece derin uykuya geçtiğinde 01-02 arası sütümü sağıp biberonla besliyorum biberonu öğürdüğü zamanlarda oluyor o zaman da beslenme kiti ile veriyorum karnı iyice doyduğu ve tüm gün uykusuz kaldığı için bayılır şekilde 3-4 saat uyuyor. Bende uyuyorum o beni ayakta tutuyor. Sende bir deneyebilirsin.
Ben de deneyim bunu, uyanıkken asla biberonu ağzına almiyor. Bu kadar biberona tepkili olmasına da üzülüyorum. Neticede acil bişey olsa, annem oyalacak olsa nasıl besleyecek bu çocuğu. Haftayw doktor randevum var ne kadar sürer bilmiyorum iki bölüme birden gidicem, annem bakacak, kara kara onu düşünüyorum nasıl yapacaklar diye. Bugüne kadar normal biberonla hiç tanismamisti, sadece kaşık biberon kullandık biz, artık kaşık biberonla da beslenmiyor onu da reddediyor ama normal biberonu hele diline değince itiyor hemen. Gece uykusunda biberon ile deneyim ben de hem biraz aşinalık olur hem de beslenmeyi kabul ederse uyanmadan doymuş olur belki daha çok uyur. Gerçekten aralıksız 4 saat uyusam dinlenicem gibi bı his var.

Sizinle konuşmuştuk .bende kestim süt ürünlerini mukuslu kaka geliyor yine. Kan yok. Ben artık kanı uyardigim için popodan geldiğini düşünüyorum. Hatta artık bu ıkınma sebeplerini poposunun çok küçük olmasına bağlıyorum. Aşırı aşırı minik. Ondan zorlanıyor sanki. Birde süt içerken hava yutuyor. Doğru tutturmak için canım çıkıyor ne yapıp edip ucuna geliyor memenin . Gaz yuttuğu içinde çıkartmakta zorlanıyor .
Benim bebeğimin kakasında kan vardı 3 bez kanlı geldi ama kılcal damar gibi incecik kan vardı. Doktor popoda çatlak var dedi eve gidip flaşla baktım gercekten çatlak varmış belki sizin de öyle olabilir. Benimki de çok ıkınıyor kakasını yaparken gaz çıkarırken kaka kaçırıyor öyle bi ıkınma yani. Belki alerji değildir sizinde

Kızlar benim bebek beslenmeden sonra hirlitili y balgam varmış gibi oluyor bi yarim saat filan. Acaba balgammi var usuttu mu ya anlamıyorum ki:KK43: ya da normal mi bu?
Gazdan oluyor canım benimkininde vardi. Üst gazını sırtına pat pat ve ufalama ile mutlaka çıkart. Öylece bir şey yapmadan yatirinca oluyor genelde

X