2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim bebeğimin kakasında kan vardı 3 bez kanlı geldi ama kılcal damar gibi incecik kan vardı. Doktor popoda çatlak var dedi eve gidip flaşla baktım gercekten çatlak varmış belki sizin de öyle olabilir. Benimki de çok ıkınıyor kakasını yaparken gaz çıkarırken kaka kaçırıyor öyle bi ıkınma yani. Belki alerji değildir sizinde
Poposunun dışında mi catlak peki. Ben pek göremedim ama içte de olabilir mi ? Uyardikran sonra oldu şu an hiç kan görmüyorum bezinde

Kızlar 28. Günümüz saat 20:00 dan beri bir ağlıyoruz bir uyuyoruz bir yemek yiyoruz asla tam dalmadık saat 1 oldu, bir çocuk nasıl bu kadar uykusuz dayanır aklım almıyor, normal mi yoksa doktora mı gitmeliyim ?
Cevap yazdılar mi görmedim ama tam doymayip memede uykuya dalıyor olabilir. Uyarıp uyandırıp beslemeyi deneyin. Diğer bir ihtimalde gaz sancısı ...

Çok tsk ederim
Özellikle emdikten sonraki ucu sarı beyaz renk ve senin dediğin gbi areolanin bı kısmı sis ve aciyor . Birazdan genel cerraha gostericem çünkü artık dayanamıyorum . Ucu da delik olmuş kapanmıyor bı turlu . Daha önce üst kısımlarda da ağrı vardı masaj ,sıcak kompres ,emzirme gbi yöntemlerle o geçti .
O beyaz ve sarılık bende de var . Beni de haberdar eder misiniz. Bazı kadınların orası bebeğin ağzının değmesi ve çıkması ile büzüşebiliyormus sızlama ve renk beyaza dönüyormuş. Bilmiyorum öyle bir şey mi . Bende hala devam ediyor.. insaAllah tez zamanda iyileşirsiniz çok geçmiş olsun

Mukus durduk yere gelir mi bilmiyorum, ben altinda alerjik bı sebep oluyor diye biliyorum ama süt haricinde başka biseye de olabilir tabi ki. İkinma konusunda ben de gaz çıkarmayı bilmediklerine yormustum. Öyle acı acı sancidan ağlama gibi biseyi yoktu çünkü ama üç farklı doktora gittik üçü de daha görür görmez aşırı gazli olduğunu söylediler. Hatta bir doktor karnının bazı yerlerini sıkarak gaz ve kakayi cikarttirdi ama karnı hala taş gibiydi. Hava yutma ara sıra bizde de oluyor. Biraktirip tekrar tutturuyorum yine cokcok ses geliyor, yeni dogdugunda daha güzel emiyordun diyorum hatta. Altında siddetli besin alerjisi yatmasın da hava yuttuğu için oluşan gaza raziyim. Alerjik bünyeli çocuk çok zor, oğlumun besin alerjileri tehlikeli düzeyde değil şükür ama solunum alerjileri çok zorluyor bizi. Hele de okul dönemi alerjik bünyeli çocuk çok dikkat gerektiriyor
Bende öyle düşünüyorum mukus durduk yere niye gelsin. Alerjiye randevu alicaz ama 1 ay sonrası boşluk vermedi 182 . Benimki de doğduğunda daha iyi ağzını açıp memeyi alıyordu. Emzik kullanıyoruz artık ona bağlıyorum bu şaşkınlığı.

Kızlar biz 2 aylık olduk . Ve size bu konumdan sesleniyorum 2. Ay atağı daha fena 😂 her şeye ağlayıp uyumaya çalışıyor ama uykuya geçemiyor yirtinircasina ağlıyor. Uykusu bölündü mü aşırı mutsuz ve ağlamaklı. Umarım sadece bizimkine has bir şeydir. En azından sizin bebekler rahat etsin. Ben evde ne iş yapabiliyorum ne düzgün yemek. Sallanarak huzursuzluğu gidiyor. Tabi gaz ve kaka olayı da var.

Benimki memede savaş veriyor. Kakasını hemen yapamıyor ama kakası mukuslu. Çok zorlanıyor yaparken. Bu aralarda saatli oldu kaka saatleri var . O saatlerde emip sesli kaka yapıyor. Çocuk doktoru mukusa normal dedi anlamadım gitti. Ama meme savaşımız sürüyor.
Benim de doktor hep normal diyordu da huzursuzluk da çoktu her bebek öyledir falan dedi ilk bebek tabi anlamıyorum Allah Allah dedim ne kadar zormuş bu bebek hiç mi gülmeyecek çıngırağa gülücükler atmayacak. Sonra kan görünce doktoru değiştirdim. Alerji olduğunu söylediler ilk kez duymuştum bebeklerde böyle birşey. Sonra diyet tadı kötü mamalar iştahsızlık.. hiçbir bebek olmasın🤲 illet birşey. Meme savaşı bizim de oluyor emmek istiyor sinirli sinirli emiyor sonra bırakıyor kendi sonra bıraktırdım diye sinirleniyor e kendin bıraktın🤣 gazdan heralde. Buarada süt ürünlerini kesince hemen kaka düzelmiyor çünkü bağırsak florasının toparlanması biraz zaman alıyor

Kızlar biz 2 aylık olduk . Ve size bu konumdan sesleniyorum 2. Ay atağı daha fena 😂 her şeye ağlayıp uyumaya çalışıyor ama uykuya geçemiyor yirtinircasina ağlıyor. Uykusu bölündü mü aşırı mutsuz ve ağlamaklı. Umarım sadece bizimkine has bir şeydir. En azından sizin bebekler rahat etsin. Ben evde ne iş yapabiliyorum ne düzgün yemek. Sallanarak huzursuzluğu gidiyor. Tabi gaz ve kaka olayı da var.
Aynen oldu bizde de 👍🏻 özellikle uykuya geçememe krizleri

Benim de doktor hep normal diyordu da huzursuzluk da çoktu her bebek öyledir falan dedi ilk bebek tabi anlamıyorum Allah Allah dedim ne kadar zormuş bu bebek hiç mi gülmeyecek çıngırağa gülücükler atmayacak. Sonra kan görünce doktoru değiştirdim. Alerji olduğunu söylediler ilk kez duymuştum bebeklerde böyle birşey. Sonra diyet tadı kötü mamalar iştahsızlık.. hiçbir bebek olmasın🤲 illet birşey. Meme savaşı bizim de oluyor emmek istiyor sinirli sinirli emiyor sonra bırakıyor kendi sonra bıraktırdım diye sinirleniyor e kendin bıraktın🤣 gazdan heralde. Buarada süt ürünlerini kesince hemen kaka düzelmiyor çünkü bağırsak florasının toparlanması biraz zaman alıyor
Bende değiştirecem ama burda düzgün doktor yok artık emin oldum 5. Doktorumuz herhalde. Alerji uzmanı bir kişi var . Ona da bir ay sonra randevu alabiliyoruz. Aynı benimki de meme de öyle. Memeyi emmek istiyor sonra çığlık atıp ağlıyor. Uyurken emzirmek daha kolay ama. Az önce kakasını uyartip yaptırdım baktım aşırı cıvık ve sıvı . Kimi yeşil kimi sapsarı. Her yeri de mukus . Umarım düzelir. Ne kadar sürede düzelir sizce.?
Memeye gelmek istiyor iki emip çığlık atarak ağlama ya da ağzına alırken daha ağlamaya başlıyor. Neden size formül mama verdirmis doktor besinleri çıkartıp diyetinizden eliminasyon yaptırabilirmis. Sizce ne zamana düzelir kakası ?

Bende değiştirecem ama burda düzgün doktor yok artık emin oldum 5. Doktorumuz herhalde. Alerji uzmanı bir kişi var . Ona da bir ay sonra randevu alabiliyoruz. Aynı benimki de meme de öyle. Memeyi emmek istiyor sonra çığlık atıp ağlıyor. Uyurken emzirmek daha kolay ama. Az önce kakasını uyartip yaptırdım baktım aşırı cıvık ve sıvı . Kimi yeşil kimi sapsarı. Her yeri de mukus . Umarım düzelir. Ne kadar sürede düzelir sizce.?

Memeye gelmek istiyor iki emip çığlık atarak ağlama ya da ağzına alırken daha ağlamaya başlıyor. Neden size formül mama verdirmis doktor besinleri çıkartıp diyetinizden eliminasyon yaptırabilirmis. Sizce ne zamana düzelir kakası ?
Kilo alamıyordu benimki emmiyordu mecburen formül mama başladık ama onu da içmiyordu tadını sevmiyordu. Düzelir inşallah en Kısa zamanda önce bi doktor teşhis koysunda belki alerji değildir öyleyse de çaresi var allaha şükğr , diyet bunun çaresi, ek gıdaya geçince toparlar

Poposunun dışında mi catlak peki. Ben pek göremedim ama içte de olabilir mi ? Uyardikran sonra oldu şu an hiç kan görmüyorum bezinde
Saat 12 yönünde. Yani popodan vajinaya doğru bi yırtık var. Krem sürerken ayırıyorum flaşla baktığımda görünüyor yırtık olan yer. Siz uyararak kaka yaptırıyorum demiştiniz o yüzden aklıma geldi inşallah alerji değildir de böyle kremle çözülebilecek bir şeydir 🙏🏻

Kilo alamıyordu benimki emmiyordu mecburen formül mama başladık ama onu da içmiyordu tadını sevmiyordu. Düzelir inşallah en Kısa zamanda önce bi doktor teşhis koysunda belki alerji değildir öyleyse de çaresi var allaha şükğr , diyet bunun çaresi, ek gıdaya geçince toparlar
Ay teşekkür ederim çok sağolun. Mesela şu an gazdan patlıyor çocuk. Neye alerjisi var onu da anlamıyorum. İnsaAllah ek gıda ile toparlar .. insaAllah alerjisi yoktur

Saat 12 yönünde. Yani popodan vajinaya doğru bi yırtık var. Krem sürerken ayırıyorum flaşla baktığımda görünüyor yırtık olan yer. Siz uyararak kaka yaptırıyorum demiştiniz o yüzden aklıma geldi inşallah alerji değildir de böyle kremle çözülebilecek bir şeydir 🙏🏻
İnsaAllah benimde ümidim o. İki gündür kan yok. Ama süt ürünlerini de kestim. Bakalım ne olacak bir ay devam edeceğim 🥲

O beyaz ve sarılık bende de var . Beni de haberdar eder misiniz. Bazı kadınların orası bebeğin ağzının değmesi ve çıkması ile büzüşebiliyormus sızlama ve renk beyaza dönüyormuş. Bilmiyorum öyle bir şey mi . Bende hala devam ediyor.. insaAllah tez zamanda iyileşirsiniz çok geçmiş olsun
Cook tşk ederim . Doktor muayene sırasında areola çevresinde acıya eşlik eden ödem gördü . Meme ucu enfeksiyonu tanısı koydu. Antibiyotik verdi . Meme ucu yaralarıma da felaket olmuş dedi 😂😀 Bepanten verdi . Emzirme aralarinda kullan . Vermeden de yıkarsin dedi .

Kızlar nasıl gidiyor analık ? Özellikle yeni anne olanlar 🫠 ben çok zorlanıyorum sadece bebekle ilgilenebiliyorum mesela sabah erkenden uyandı hala da uyumadı kahvaltı bile yapmadım daha bi de sanırım grip oluyorum kendime bakacak bitki çayı yapacak bile vaktim yok 😏 aşırı çöktüm hiç böyle beklemiyordum. Buraya girip sizlerden haber alıyorum kiminiz adına seviniyorum kiminiz adına üzülüyorum ama yazacak vaktim olmuyor
Çok iyi gidiyor diyemeyeceğim . Bebeğim memede kalıp uyumak istiyor . Geri kalanlarda da omzumda olmak . Yatağına koyunca uyanıyor 🤷 Temas bağımlısı dedikleri şey bu sanırım . Her agladiginda kucağıma alıp sakinleştirdim . O yüzden benden başka kimse de durmuyor . Ee bir de tabi gaz olayı . Tabi bir de göğüs ucu yaraları eklendi . Geçen haftalarda da memeyi alırken çok zorlanma vardı . 22 güne bayağı birşey sigdirdik 😀

Cook tşk ederim . Doktor muayene sırasında areola çevresinde acıya eşlik eden ödem gördü . Meme ucu enfeksiyonu tanısı koydu. Antibiyotik verdi . Meme ucu yaralarıma da felaket olmuş dedi 😂😀 Bepanten verdi . Emzirme aralarinda kullan . Vermeden de yıkarsin dedi .
Ay çok geçmiş olsun . Bende gidip goruneyim ne yapayım 😂 bebekten kendimizi düşünemez olduk

Kizlar merhabalar yine bir sorum var .Bugün ilk kez kakası sümüksü idi . Dün sabah tahin pekmez yemiştim süt yapar diye . Bir de Antep fıstığı var farklı olarak . Onun dışında peyniri çok az tüketiyorum . İlk kez gördüm .Bunların ikisinin de alerjen olduğunu burada sizden öğrenmiştim . Hemen doktora mi gitmeliyim acaba ? Yoksa bunları tuketmeyip takip mi etmeliyim ?

Ay çok geçmiş olsun . Bende gidip goruneyim ne yapayım 😂 bebekten kendimizi düşünemez olduk
Senin de yaraların varsa göster . Benimki delik şeklinde maalesef .
Eşim halime acıyıp işten izin alıp geldi yoksa gidemezdin . Bende bırakıp bir yere gidemiyorum . İnşallah ise yarar . Bugün uyanip ağlayınca annem mama teklif etmiş almamış 🤷Neyse ki 15 dk içinde geldik. Doktor kendini dinlendir dedi . İçimden tabi kesin dinlenirim dedim 😀

X