2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar merhabalar yine bir sorum var .Bugün ilk kez kakası sümüksü idi . Dün sabah tahin pekmez yemiştim süt yapar diye . Bir de Antep fıstığı var farklı olarak . Onun dışında peyniri çok az tüketiyorum . İlk kez gördüm .Bunların ikisinin de alerjen olduğunu burada sizden öğrenmiştim . Hemen doktora mi gitmeliyim acaba ? Yoksa bunları tuketmeyip takip mi etmeliyim ?
Önce Antep fıstığını kes bı iki gün gözlemle, mukus devam ederse tahini kes. Doktora gitmene de gerek yok, gitsen de dicegi şey ikisini kesip gözlemle. Mukus var dediğinde bı tahlil almicak ya da ilaç vermicek nihayetinde.

Önce Antep fıstığını kes bı iki gün gözlemle, mukus devam ederse tahini kes. Doktora gitmene de gerek yok, gitsen de dicegi şey ikisini kesip gözlemle. Mukus var dediğinde bı tahlil almicak ya da ilaç vermicek nihayetinde.
Antep fıstığını bugün de yemiştim az bişi . Yarın senin dedigin gbi yaparım 👍 Bu konularda çok tecrubesizim . Çok tşk ederim .Zaten henüz bir çocuk hekimimiz de yok . Sen arastirabildin mi immünoloji uzmanı ?

Çok iyi gidiyor diyemeyeceğim . Bebeğim memede kalıp uyumak istiyor . Geri kalanlarda da omzumda olmak . Yatağına koyunca uyanıyor 🤷 Temas bağımlısı dedikleri şey bu sanırım . Her agladiginda kucağıma alıp sakinleştirdim . O yüzden benden başka kimse de durmuyor . Ee bir de tabi gaz olayı . Tabi bir de göğüs ucu yaraları eklendi . Geçen haftalarda da memeyi alırken çok zorlanma vardı . 22 güne bayağı birşey sigdirdik 😀
iki saattir ağlıyor kafayı yedim şuanlık biraz sakinleşti o ağladıkça ben ağlayacam resmen öyle bir psikolojiye geldim 😭

Meme ve mama yapan kızlar iki göğsünüzü kaç dakika emzirip üzerine ne kadar mama veriyorsunuz
canım dakikadan çok bebeğimin yutkunmasına dikkat ediyorum ben ama yine de en az 10 dk falan emiyordur. Huzursuz, aç hissetme durumuna göre de günde 1-2 veriyorum. bir iki hafta öncesine kader daha çok veriyordum ama azalttım

Kızlar saç dökülmeniz var mı benim hayatım boyunca dökülen saçlarımı biriktirsen şu 1 aydır dökülen saç kadar etmez öyle böyle bi dökülme değil herkes diyordu doğumdan sonra dökülür diye ama bu kadar çok olur mu ya
Aynı şeyi bugün yaşadım çok dökülüyor saçım badem yağı kullanmayı düşünüyorum

Antep fıstığını bugün de yemiştim az bişi . Yarın senin dedigin gbi yaparım 👍 Bu konularda çok tecrubesizim . Çok tşk ederim .Zaten henüz bir çocuk hekimimiz de yok . Sen arastirabildin mi immünoloji uzmanı ?
Çorlu'da bı tane doktor varmış onu önerdiler. Alerjik bunyeliyse ek gıdaya gecince daha çok lazım olacak alerji doktoru.

Senin de yaraların varsa göster . Benimki delik şeklinde maalesef .
Eşim halime acıyıp işten izin alıp geldi yoksa gidemezdin . Bende bırakıp bir yere gidemiyorum . İnşallah ise yarar . Bugün uyanip ağlayınca annem mama teklif etmiş almamış 🤷Neyse ki 15 dk içinde geldik. Doktor kendini dinlendir dedi . İçimden tabi kesin dinlenirim dedim 😀
Benim yaram yok kızarıklık ve ucu beyazliyor sadece . Bebek o kadar huzursuz ki alerjisinden başka bir şey düşünemiyorum. İnsaAllah kendim için bir vakit bulurum. Bulduğum vakitte de uyumayı düşünüyorum gerçi

Bende sadece benimki böyle sanıyordum ne ki acaba sebebi yaşadığımız tam olarak şu. Meme istiyor 5 dakka emiyor sonra birden nefes almadan hızlı hızlı emiyor sonra memeyi bırakıp ağlamaya başlıyor ama ağlarken de deli gibi aranıyor. Tekrar veriyorum 10 saniye sonra geri bırakıp yine ağlamaya ve ağlarken aranmaya devam ediyor . Çok anlamsız🙁 açsan em bırakma bırakacaksanda ağlama tamam ağlayacaksanda aranma değişik bi bebek 😅
Aynı bu durumdayız 😅

Kizlar mama olarak ne kullanıyorsunuz? sma comfort aldım ben ama zor bulunuyor sma optipro ile arasındaki farki ne acaba bilen var mı?

Benim yaram yok kızarıklık ve ucu beyazliyor sadece . Bebek o kadar huzursuz ki alerjisinden başka bir şey düşünemiyorum. İnsaAllah kendim için bir vakit bulurum. Bulduğum vakitte de uyumayı düşünüyorum gerçi
Yaran yoksa bu büyük bir şans . Beyazlasmasi çok büyük bir problem değildir diye düşünüyorum 🙏

Kızlar biz 2 aylık olduk . Ve size bu konumdan sesleniyorum 2. Ay atağı daha fena 😂 her şeye ağlayıp uyumaya çalışıyor ama uykuya geçemiyor yirtinircasina ağlıyor. Uykusu bölündü mü aşırı mutsuz ve ağlamaklı. Umarım sadece bizimkine has bir şeydir. En azından sizin bebekler rahat etsin. Ben evde ne iş yapabiliyorum ne düzgün yemek. Sallanarak huzursuzluğu gidiyor. Tabi gaz ve kaka olayı da var.
Ah ah birde kucakta 1 saat uyuyup yerine bırakılınca gözlerinin fal taşı olması 😴😴😴

Ah ah birde kucakta 1 saat uyuyup yerine bırakılınca gözlerinin fal taşı olması 😴😴😴
Sefil uyku seviyorlar diyorum ben. Kucağımda iki büklüm uyuyor, ya da anakucaginda boynu tutulacak gibi oluyor, mışıl mışıl uyuyor, yerine aldığım anda gözlerini açıyor. Düz zeminde yatamiyorlar 😅

Bende sadece benimki böyle sanıyordum ne ki acaba sebebi yaşadığımız tam olarak şu. Meme istiyor 5 dakka emiyor sonra birden nefes almadan hızlı hızlı emiyor sonra memeyi bırakıp ağlamaya başlıyor ama ağlarken de deli gibi aranıyor. Tekrar veriyorum 10 saniye sonra geri bırakıp yine ağlamaya ve ağlarken aranmaya devam ediyor . Çok anlamsız🙁 açsan em bırakma bırakacaksanda ağlama tamam ağlayacaksanda aranma değişik bi bebek 😅
“Bırakçaksan ağlama, kusacaksan niye yine meme arıyorsun” gün içinde bunları o kadar çoo söylüyoruz ki 😭Ben bir yandan atağa da yoruyorum 40. Günümüz 3 saat araba ve park gezerek anca sakinleşti. Sabah 5’ten 12’ye kadar hiç durmadı. Geçsin diye umut ediyorum bu süreç

Yaran yoksa bu büyük bir şans . Beyazlasmasi çok büyük bir problem değildir diye düşünüyorum 🙏
Elhamdülillah yaram olmadı hiç. Hassasiyet hep oldu başlarda çok dikkat ettim emzirdikten sonra gümüş kapak bazende mummys care krem kullandım . Bir ara süt aktığı için sürekli mantar oldum ıslak kaldı çünkü. Şimdi o da akmıyor 😂

Elhamdülillah yaram olmadı hiç. Hassasiyet hep oldu başlarda çok dikkat ettim emzirdikten sonra gümüş kapak bazende mummys care krem kullandım . Bir ara süt aktığı için sürekli mantar oldum ıslak kaldı çünkü. Şimdi o da akmıyor 😂
Mantarı nasıl geçirdiniz galiba benimde mantar oldu çok hassas :KK43: emerken canım çok yanıyo

Kızlar oğlumun altı sürekli pişik oluyor anlamıyorum mesela gün içinde uyanık tuvaletini yaptı sesini duyar duymaz hemen degisiyorum bezini yine kipkirmizi kremler vs fayda etmio napsam bilemedim altı açık durunca kafasına kdr digdirdi bugün banyo yaptırdım hemen o derece olduk 🙄🤭😀 öneri istiyorum

X