2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar benim bebek beslenmeden sonra hirlitili y balgam varmış gibi oluyor bi yarim saat filan. Acaba balgammi var usuttu mu ya anlamıyorum ki:KK43: ya da normal mi bu?
Off aynı sorun bende de var sanki ciğerleri balgamla doluymuş gibi geliyor 😏 pazartesi günü kontrol var çok merak ediyorum doktor ne diyecek. Sağlık ocağındaki doktora dinletmiştim göğsünü bana göre normal dedi çok fazla tükürük salgısı var muhtemelen reflü dedi o yüzden sana hırıltı gibi geliyor olabilir dedi umarım sadece o yüzdendir çünkü reflüsü var zaten bunun bilincindeyim

Kizlar , mamalar açıldıktan 3 hafta sonra mı bozuluyordu ? Ona göre çöpe aticam zaten kullanmıyoruz . Markası golden goat ama arkasında bilgiyi göremedim.
4 hafta diye biliyorum ben. Bizimkinin de 10 günü kaldı. Yarın asi için ASM ye gidicem giderken onu da götürcem kullanan varsa yarın aşıya gelenlere teklif etsin hemşire. İkinci kutuydu bu açtık 30 CC bı kaç kez yaptık başka da kullanmadik daha ağzına kadar dolu. Çöpe de gitsin istemiyorum 10 gün içinde tüketilmesi lazım.

Gebelikte fazla kalsiyum alırsan dişi erken çıkar diyorlar ama ne kadar erken bilmiyorum.
Ben gebeyken çok süt içerdim günde 1lt 🙈 artı yoğurt , peynir, Multivitamin fln. Öle demişlerdi. 🙃

Doğduğunda bile olabiliyormuş. 🤭
Büyük oglumda günde 1 kilo yoğurt yiyip litrelerce süt iciyordum. Kaşar peynir çok yemiştim. 3 aylıkken dişleri çıkmaya başlamıştı. Ama bu çok istenilen bişey değil aslında. Ne oadar geç çıkarsa o kadar sağlam olur deniyor. Oğlumun 6 yaşında 6 dolgu iki kanal tedavisi oldu mesela. Çok sağlam değil dişleri gerçekten de

Büyük oglumda günde 1 kilo yoğurt yiyip litrelerce süt iciyordum. Kaşar peynir çok yemiştim. 3 aylıkken dişleri çıkmaya başlamıştı. Ama bu çok istenilen bişey değil aslında. Ne oadar geç çıkarsa o kadar sağlam olur deniyor. Oğlumun 6 yaşında 6 dolgu iki kanal tedavisi oldu mesela. Çok sağlam değil dişleri gerçekten de
Aaa geçmiş olsun, benim süt tüketmem tamamen ihtiyaçtı aşerme diyemem ama sanki olmadan asla gibi bişiydi. Yoğurt ve peynir günlük normal porsiyonlardaydı. Gebelikte bazı şeyleri yönetemiyorsun maalesef 🫠
İnş sağlıklı dişleri olur evlatların. 🙏🏻

Benimkinde 'aşı kaynaklıymış' öksürük de oldu bu arada 😐 dün gece yarısından sonra başladı sabah fenaydı şimdi azaldı gibi.

Off aynı sorun bende de var sanki ciğerleri balgamla doluymuş gibi geliyor 😏 pazartesi günü kontrol var çok merak ediyorum doktor ne diyecek. Sağlık ocağındaki doktora dinletmiştim göğsünü bana göre normal dedi çok fazla tükürük salgısı var muhtemelen reflü dedi o yüzden sana hırıltı gibi geliyor olabilir dedi umarım sadece o yüzdendir çünkü reflüsü var zaten bunun bilincindeyim
Reflu nerden anlayabiliriz? Benimki sürekli değil çünkü beslenmekten sonra yarim saat bi saat sonra duzeliyor

Benim minnak da sevmedi onu, bizimkinin otomatik sallanma özelliği de var ona da alışamadı. Hep kucaktaolsun istiyor, iki gündür slinge koymayı denedim allahtan onda duruyor, ben de başka şeylerle ilgilenebiliyorum.
Sling ne kullanıyorsun canım. Ben de almak istiyorum da çok iyi bişeye gerek yok evde takmak için sadece

Aaa geçmiş olsun, benim süt tüketmem tamamen ihtiyaçtı aşerme diyemem ama sanki olmadan asla gibi bişiydi. Yoğurt ve peynir günlük normal porsiyonlardaydı. Gebelikte bazı şeyleri yönetemiyorsun maalesef 🫠
İnş sağlıklı dişleri olur evlatların. 🙏🏻

Benimkinde 'aşı kaynaklıymış' öksürük de oldu bu arada 😐 dün gece yarısından sonra başladı sabah fenaydı şimdi azaldı gibi.
Geçmiş olsun size de, aşıdan sonra öksürük ilk kez duydum, aklımda bulunsun öksürük olursa panik olmayım bari hastalandı sanıp.

Canımcımlar sizin bebeklerin ağzında da köpükler çıkıyor mu erkenden diş çukarıyor olabilir miyiz biz mümkün mü bu kadar erken 🙄🙄
benim bebişte de çok var canım aşırı salyalı köpük köpük önü çok ıslanıyor, önlükte takamıyorum boynundan falan bir şey olur acıtır falan diye bez koyıyorum sürekli

Sling ne kullanıyorsun canım. Ben de almak istiyorum da çok iyi bişeye gerek yok evde takmak için sadece
Boba diye bir markanın wrap sling ini kullanıyorum. Kumaşı çok esnek, çok rahat. Bende başka bir tane vardı sert, esnemeye bir kumaştan, onunla hiç rahat edemedik daha sonra bunu aldımçok rahat geldi bana, kızım da çok sevdi.

Kızlar 28. Günümüz saat 20:00 dan beri bir ağlıyoruz bir uyuyoruz bir yemek yiyoruz asla tam dalmadık saat 1 oldu, bir çocuk nasıl bu kadar uykusuz dayanır aklım almıyor, normal mi yoksa doktora mı gitmeliyim ?

Kızlar 28. Günümüz saat 20:00 dan beri bir ağlıyoruz bir uyuyoruz bir yemek yiyoruz asla tam dalmadık saat 1 oldu, bir çocuk nasıl bu kadar uykusuz dayanır aklım almıyor, normal mi yoksa doktora mı gitmeliyim ?
Gazı mı var acaba?? Ben de uyutmaya çalışıyorum bu saatte, asla dalmıyor:KK43:

Reflu nerden anlayabiliriz? Benimki sürekli değil çünkü beslenmekten sonra yarim saat bi saat sonra duzeliyor
Canım reflu olsa anlardın şimdiye kadar maalesef benim bebiste var ağızdan burundan kusma, balgamli kusma fiskirarak kusmanin her çeşidi günde 4 5 kıyafet degistiriyorum🙄😒

Atal haftasında olabilir canım belki. Benimki de öyleydi bir ara eşimle ikimizin kolları kopuyordu ayakta pis pis gezdiripnuyutabilmek için beyaz gürültü ise yariyordu

Canim.ben relactoz kullaniyorum ucuncu kutuya gectik bence beklemeden alvilk kutuda etki etmiyor gibi geldi gunde iki kez verdim az damla verdim ikinci kutuda doktor niye kendine iskence ediyosun ki dedi dort kez sekiz damla seklinde vermeye vasladim ve etkisini gormeye basladik yine sancisi var ama minumuma indi aksam ornegin velli bir saatte geliyor bir saat kadar ve bitiyor uyuyor rahatca damla saatine yaklasinca kakasini ve gazini komple cikariyorsu kendi duzene lturtmustu ama iste benimde alti gundur kaka yapmamaya başladı gazo cok cok rahat yapiyor ama sanki sancilari bitti gibi geldi kakasini yaomadigi icinmi boyle bilmiyorum kakasini yapmaya vaslayinca damlayi azaltmayi dusunuyorum sende bence bekleme al vermeye başla yavrucaklar kivraniyorlar sancidan

Atal haftasında olabilir canım belki. Benimki de öyleydi bir ara eşimle ikimizin kolları kopuyordu ayakta pis pis gezdiripnuyutabilmek için beyaz gürültü ise yariyordu
Bu 36+6 doğdu atak haftası 5 diyor normalde 5. Haftamızdayız ama güya 40 a göre hesaplanıyormuş asla anlamadım dalamıyor bir türlü gazımı var ne var asla uyuyamıyor

X