2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bu 36+6 doğdu atak haftası 5 diyor normalde 5. Haftamızdayız ama güya 40 a göre hesaplanıyormuş asla anlamadım dalamıyor bir türlü gazımı var ne var asla uyuyamıyor
Karni sertse gazi vardir sicak uygulayin karnina kiraz cekirdeyi varsa onu yoksa havluya utu bas koy canim karnina iyi gelir biz kovaya en son sicak su yaptik belden asagisini icine soktuk uc dort dk tuttuk cok rahatliyot oylede gaz sancisi olanlar o sekilde de uykuya daldigi oldu

Karni sertse gazi vardir sicak uygulayin karnina kiraz cekirdeyi varsa onu yoksa havluya utu bas koy canim karnina iyi gelir biz kovaya en son sicak su yaptik belden asagisini icine soktuk uc dort dk tuttuk cok rahatliyot oylede gaz sancisi olanlar o sekilde de uykuya daldigi oldu
Şimdi memede son çare onu da deneyeyim gözüm kapanıyor uykusuzluktan

Dün gece hiç uyumayinca dün gündüz komple uyudu, gece de aynı şekilde aralıksız uyudu, hatta endişe etmeye başlamıştım bu kadarı normal değil diye. Az önce uyandı uykusunu almış belli ki otururuyoruz 🤦 dün hiç kaka da yapmamisti uyanıp adam akıllı beslemenmedigi için. Yarım saattir 3. Kez kaka yapıyor

Bu 36+6 doğdu atak haftası 5 diyor normalde 5. Haftamızdayız ama güya 40 a göre hesaplanıyormuş asla anlamadım dalamıyor bir türlü gazımı var ne var asla uyuyamıyor
İnanmıyorum ben 40 hafta doldurduguna😅çocuk geldikten sonra başlıyor bir şekil yoksa bunların başka açıklaması olamazz

Bayadir kullaniyormussun kabızlığı ilaçtan değil demekki. Süt ürünleri bende de bebeğimde de sancı yapıyor. Ama sadece süt ürünlerini kesmekte sorunu kökünden halletmedi kendi sütüm de sancilandiriyor anladığım kadarıyla. O yüzden relactaz almak istedim ben de. Çok sağol, işe yaradığını duyunca çok sevindim.
Kullanmaya başladınız mı bizimki benim uyarmamla ancak kakasını yapıyor yalnız şikayetler hemen hemen aynı benimde sütü pek sindiremediğini düşünüyorum artık son 2 haftadır bu olay başladı memede ağlama ama yine ısrarla memeyi emme isteği sonra kusma yine tekrar meme böyle bir kısır döngü tek fark kakayı günde bir kez benim zorlamamla yapması

Kullanmaya başladınız mı bizimki benim uyarmamla ancak kakasını yapıyor yalnız şikayetler hemen hemen aynı benimde sütü pek sindiremediğini düşünüyorum artık son 2 haftadır bu olay başladı memede ağlama ama yine ısrarla memeyi emme isteği sonra kusma yine tekrar meme böyle bir kısır döngü tek fark kakayı günde bir kez benim zorlamamla yapması
Yok henüz almadım. Doktorun söylediği damlayı denemek istedim önce. İlk verdiğimde damlanın yaramadigini düşündüm. Ama bı kaç kez kullanmak gerekiyormuş. Bu damladan sonra relactaz denicem. Hangisi daha iyi gelirse onunla devam edicem

Bende sadece benimki böyle sanıyordum ne ki acaba sebebi yaşadığımız tam olarak şu. Meme istiyor 5 dakka emiyor sonra birden nefes almadan hızlı hızlı emiyor sonra memeyi bırakıp ağlamaya başlıyor ama ağlarken de deli gibi aranıyor. Tekrar veriyorum 10 saniye sonra geri bırakıp yine ağlamaya ve ağlarken aranmaya devam ediyor . Çok anlamsız🙁 açsan em bırakma bırakacaksanda ağlama tamam ağlayacaksanda aranma değişik bi bebek 😅

He mama timem 😂😂 Amin inşallah 🙏 Vicdan kısmı cok zor fiziksel acıları geçtim de ...

Kg konusu soyle ilk 5 gün içinde kilo almıştı . Sonrasinda yine götürdüm sağlık ocağına almıştı ama az almıştı . Memeyi almakta çok zorlanıyordu . Alınca emiyordu neyse ki . Sadece anne sütü ile gidiyoruz bu arada . Göğüs uclarim çok yara oldu geçer gbi oldu şu an daha da kötü falan derken bunlar da alması için sorun oldu . Emzirme danışmanı farklı bir pozisyon gösterdi tam düzelecek derken bu sefer de bir gogsum dün mastit gbi oldu . Benim kaygım da süt yetiyor mu yetmiyor mu . Canım inanılmaz yaniyor fakat vermeye devam ediyorum ısrarla .Henüz 21 günlük hekime danistigimizda anne sütüne zaman verin şu an için mama vermeyin dedi . 1 aylık kontrolde görecegiz artık .
Göğüs ucu yarası mantara dönmüş olabilir mi ? Ucu pembemsi mi renk değişik mi ? Aerolarin bir kısmı şiş bir kısmı normal mi ? Benimde çok ağrım oluyordu mantar olduğunu anladım. Krem kullandim geçti çok şükür. Karbonatli suyla silip havalandirmayi mi deneseniz acaba ? Eğer açık parlak pembelik filan varsa dikkat edin derim

Büyük oglumda çok şiddetli değildi süt alerjisi, doktoru hiç diyet yaptırmadı, 1 yaşından sonra da geçti gibi tamamen. Süt ürünlerinde bı sıkıntı yaşamıyor sadece inek sütü içerse karın ağrısı oluyor şimdi. Zaten inek sütü vermiyorum zararlı diye ben de. Bu bebeğimin daha şiddetli gibi alerjisi ama süte mi emin de olamıyorum. Çok aşırı mukus yok, bı iki kez gördüm bezinde, kan henüz hiç görmedim, görmem de umarım. Ama her şeyi kesmeme rağmen hala gazdan kıvranıyor olması laktoza hassasiyetinin olduğunu düşündürdü. O yüzden bi kez de relactaz ya da lactazm alıp denemeyi düşünüyorum. Emzirmeyi kesemem çünkü laktoz alerjisi varsa bile.
Sizinle konuşmuştuk .bende kestim süt ürünlerini mukuslu kaka geliyor yine. Kan yok. Ben artık kanı uyardigim için popodan geldiğini düşünüyorum. Hatta artık bu ıkınma sebeplerini poposunun çok küçük olmasına bağlıyorum. Aşırı aşırı minik. Ondan zorlanıyor sanki. Birde süt içerken hava yutuyor. Doğru tutturmak için canım çıkıyor ne yapıp edip ucuna geliyor memenin . Gaz yuttuğu içinde çıkartmakta zorlanıyor .

Sadece Gaz sancısı da olabilir takip etmek lazım 3 aydan sonra devam ederse alerjiyi düşün o zaman sadece gaz belirti değil, alerjisi varsa emzirirken karnı ağrır ememez kendini geri atar, emdiği gibi hemen mukuslu kaka yapar. Bir iki kez görmüşsün sadece bunu normal karşılıyor doktorlar
Benimki memede savaş veriyor. Kakasını hemen yapamıyor ama kakası mukuslu. Çok zorlanıyor yaparken. Bu aralarda saatli oldu kaka saatleri var . O saatlerde emip sesli kaka yapıyor. Çocuk doktoru mukusa normal dedi anlamadım gitti. Ama meme savaşımız sürüyor.

4 hafta diye biliyorum ben. Bizimkinin de 10 günü kaldı. Yarın asi için ASM ye gidicem giderken onu da götürcem kullanan varsa yarın aşıya gelenlere teklif etsin hemşire. İkinci kutuydu bu açtık 30 CC bı kaç kez yaptık başka da kullanmadik daha ağzına kadar dolu. Çöpe de gitsin istemiyorum 10 gün içinde tüketilmesi lazım.
Çok tsk ederim
Göğüs ucu yarası mantara dönmüş olabilir mi ? Ucu pembemsi mi renk değişik mi ? Aerolarin bir kısmı şiş bir kısmı normal mi ? Benimde çok ağrım oluyordu mantar olduğunu anladım. Krem kullandim geçti çok şükür. Karbonatli suyla silip havalandirmayi mi deneseniz acaba ? Eğer açık parlak pembelik filan varsa dikkat edin derim
Özellikle emdikten sonraki ucu sarı beyaz renk ve senin dediğin gbi areolanin bı kısmı sis ve aciyor . Birazdan genel cerraha gostericem çünkü artık dayanamıyorum . Ucu da delik olmuş kapanmıyor bı turlu . Daha önce üst kısımlarda da ağrı vardı masaj ,sıcak kompres ,emzirme gbi yöntemlerle o geçti .

X