2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Evet ya aynı benim kızımı anlattın. Tez zamanda geçsin şu gazlar da farklı konulara geçelim

Ben de komposto çok ictim ve kabix yapacak şeylerden uzak durmaya çalıştım yesillik yedim limonlu zeytinyagli filan başka da birşey yapmadım canım çok ciddi kabizsan o dikisler duzelmez ama her ikinmada açılır eder bence doktoruna sor belki bi ilaç vs verir sana

Kızlar doktor bize devir yazmıştı d vitamini bebege ama çok kabiz yaptı sonr yorumları okudum bir çok kiside yapmış acaba ne kullansak var mi benzerinu yasayan? Kabiz yapmayan ne kullanabiliriz

36-37 günlükken 2 numaraya geçtim sleepy kullanıyorum. Ben çok memnunum
Benim dikişlerde hiç sorun yok hatta doğumdan birkaç gün sonra bile baya iyileşmiştim. Ama nur topu gibi hemoroidim oldu bugün ağlayarak kakamı yaptım resmen
Ah canım yarama parmak bastın, o kafar kötüyüm ki 3 haftadır falan tuvalete gitmek kabusum oldu. Procto gyvenyol mu ne öyle bir krem var ondan kullanmaya başladım iyi gelir inşallah
Kızlar benim bebiş 45 günlük mama veriyorum arada beni emiyor. Mamayı 90 ml veriyordum ama artık 90 ml bitince huzursuz olup ağlıyor ve uyumuyor 120 ml çıksam çokmu olur.
Canım bir 120 ver bak bakalım rahatlıyor mu her bebeğin midesi bir değil çünkü
sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin 8 güne kadar normal demişti doktorum anne sütünün %90 ı emiliyormuş çünkü. Eğer 8 i geçerse lavman gibi bir şey yazıyorlarmış
Kızlar biz 1 aylık olduk. Bebişin kafasının üstündeki saçlar döküldü. Dede tarzı bi dökülme yanlarda ve arkalarda var üstü açık. Bu normal mi ? Sizin bebişlerde var mı dökülme ?
bizimde öylr canım kızılcık şerbeti apo gibi oldu yavrum
Kızlar bi de geçen de yazmıştım avent emzik almıyor kızım tutmadı. Kauçuk ya da yuvarlak uçlu falan denesem tavsiye edebileceğiniz bu tarz bi emzik var mı. Sizler ne marka kullanıyorsunuz
aventleri bende aldım ama bazen tutuyor çok güzel bazen tutmuyor, wee nin silikon uçlusunu aldım bir de onu deneyim diye ili gün önce , onu da çok sevmedi
Kızlar doktor bize devir yazmıştı d vitamini bebege ama çok kabiz yaptı sonr yorumları okudum bir çok kiside yapmış acaba ne kullansak var mi benzerinu yasayan? Kabiz yapmayan ne kullanabiliriz
canım sağlık ocapından aldığımız bizim kıza hiç yaramadı. Geceleri çığlık çığlığa ağlaması vardı iki sefer kestim acaba d vitaminden mi kaynaklıyor diye . İki kesmemde de bir daha öyle ağlaması olmadı . Ocean aldım bende
Bir de bebege evde sapka giydiriyor musunuz siz hala? Ben ilk haftalar giydirdim şimdi giydirmiyorum giydirsem mi ya
hiç giydirmedim hala giydirmiyorum ben. Beni aşırı pipirikli büyütmüşler öyle ki babannem , annem beni emzirirken başka yere baktırırr üzerime doğru nefes bile aldırmazmış (manyak karı ) ama şu an ne hastalığım bitiyor ne hastaneye gitmeleşm sürekli hasta oluyorum. Biraz rahat bırakmak lazım bence

Canim ben memnunum iki haftalikken basladik suan 7 haftaligiz basta az verdim etki etmedi dort defa verince daha rahatladi kakasinida bol bol yapiyordu kabizlik cekmedik hic ama sumdi iste uc gundur kaka yapmiyor anlamadim hic nedenini sut urunleri tuketmiyorum ben tuketince de cok sancilaniyor

Bizde öyleyiz, çok fena gazı var , Doktor metsil damla vermişti daha kötü kıvrandırdı gibi geldi bana . Şimdi nurse harveys Damla siparişimi verdim Birde onu deneyeceğim.Gercı damlaların etkili olduğunu düşünmüyorum ama işte bir umut..

Biz sağlık ocaginın verdiğini kullanıyoruz. Monovit diye. Bebeğim kabız değil sanirım kakasıni yapıyor ama çok gaz sancisı var. Kolik sanırım akşam belli bir saatten sonra başlıyor . 8,9 gibi kazara uyutursam ve gaz sancisından uyanırsa 2 lere kadar bir daha uyumuyor. Ben de erken uyudugunda göğsüme alıp beraber yatıyorum. Her mıkırdandığında pışpışlıyorum gaz çikarır gibi biraz çıkarıp geri uyuyor. Bazen çıkarmasa da uyuyor. Uyanmasına izin vermiyorum asla yoksa kimseyi uyutmuyor.
Bir de anne kabizsa bebek de kabız olabilirmiş. Bunu da bugün ögremdim. Artık daha çok dikkat edeceğim özellikle su icmeye.

Kızlar bu ıkınma kabusu ne zaman bitecek. Gaz sancısı yok kabız yok ama nerdeyse günün tamamında ıkınıyor. Kendi uyusa beni uyutmuyor
bizimde gaz olayımız yoktu ıkınma vardı çok şükür 3 gündür yok hatta artık günde 2 kere kaka yapıyoruz gece 6 bez değiştirdiğim olurdu şimdi sadece bir tane kalalı değil bide sadece az çişli büyüdük sanırım çok şükür

Kızlar biz 1 aylık olduk. Bebişin kafasının üstündeki saçlar döküldü. Dede tarzı bi dökülme yanlarda ve arkalarda var üstü açık. Bu normal mi ? Sizin bebişlerde var mı dökülme ?
Benim kızında tam tersi yanlar döküldü ortada kaldı normal diyor çevremdekiler yenisi çıkar dediler

Ay ben goon kullanmaya başladım ve bayildim. Çünkü sleepy molfix baby turco hepsini denedim ve ya tasiriyordu ya pişik yaptı son günlerde primaya geçmistim artık. Ama goon prima muadili dediler deneyeyim dedim ve daha bile iyi cidden çok beğendim bence denemeyen ve bez arayisi olan varsa şans versin

Aaaaa bende adını ilk defa duydum hediye gelmişti adını duymadım diye direk elemiştim evde kenarda duruyor pembe kutuya atacaktım bende deneyeyim nerede satılıyor peki sadece internetten mi alınabiliyor

Bayadir kullaniyormussun kabızlığı ilaçtan değil demekki. Süt ürünleri bende de bebeğimde de sancı yapıyor. Ama sadece süt ürünlerini kesmekte sorunu kökünden halletmedi kendi sütüm de sancilandiriyor anladığım kadarıyla. O yüzden relactaz almak istedim ben de. Çok sağol, işe yaradığını duyunca çok sevindim.

Geçmiş olsun. Bı gotürseniz içiniz rahatlar bence. Benim oğlum 2.5 aylıkken kaka yapmayı birakmıştı idrar yolu enfeksiyonu çıkmıştı. Hiç öyle sikayet eder bı halı de yoktu. Biz göturmuştük neden kaka yapmıyor diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…