2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Gittim bugün az biraz enfeksiyon kapmış dikişim maalesef. İki çeşit antibiyotik yazdı bir de dupfalac yazdı kabızlık için ama ondan içmiştim pek faydasını göremedim. Şuan hoşaflık kayısı içine incir elma ekledim kaynattım blenderden geçirdim baya koyu oldu. Günde iki kere içine bir çay bardağı yulaf ezmesi ekleyip yiyorum. Biraz iyi geldi çok şükür. Artık böyle yapacağım başka yok yani resmen mahvetti beni kabızlık.

Canım geçmiş olsun hemoroid benim de ilk doğumumda çıkmıştı ve aylarca uğraşmıştım. Kaka yapamaz olmıştum korkudan ve kabızlık sorunu vardı. Sonra sürekli o ilaçlarla falan idare ettim. Dr lazerle ameliyat edelim demişti. Bu bebeğimde de resmen 4-5 santım gibi dışarıya çıkmıştı. Kız kardeşim görüp şok olmuştu ama o ilacı sürdüm 1 haftada küçüldü şuan neredeyse yok. Düzenli sür ve kabız olmamaya bak.

Kilo alımı biraz azdı geçen hafta bu hafta goturmedim henüz . Belki de götürmem bilmiyorum . Yapabileceğim herşeyi yapıyorum . İlk bir ay dolmadan belli olmaz diyor hekimler . 10 gün kaldı kontrole . Gaz sancısı olunca da sık sık emmek istiyor sonra daha fazla gaz oluyor . 4 5 saat ayakta kalıp cıkarınca da uzun uyumak istiyor bı turlu ayarlayamiyoruz . Kesinlikle genel geçer şeyler değil o konuda katılıyorum .

Bizim 40ımız dün cıktı. Bikaç haftadır 2 numara Molfix kullaniyoruz. 1 numara kullansak da olur ama tembellikten almadık. Elimizdekin2 lerinkullanmaya basladık. Öyle gitti. Daha da 1 almayız heralde.
Yani bir ay falan kullandınız 1 numara. Bize de 2 gün sonra 1 ay oluyor Nasıl bebiş diğer kardeşler alıştılar mı artık kardeşlerine?

Yok sarılık riski yok . Yani hiç olmadı çok şükür Meme almakta çok zorlanıyordu . 30 40 dk uğraşıyordum tutturmak için . Pozisyon değişikliği ile bu süre çok daha makul seviyelere geldi . Kilo alımı azdı bebeğimin bu sebepten . O yüzden yardım almak iyi geldi . Fakat benim bebeğim gece mideyi fulleyip uzun uyumak istiyor . Beslenme acisindan da tüm uzmanlar gece sütünün oneminden bahsediyorlar. O yüzden bazen uyandiriyorum bazen bende gaz savaşlarından maglup oldugum için yorgunluktan ellemiyorum çok uzun olmamak kaydiyla .

Ay evet biz G gsym NominalVaryasyon damlakcbs rosaline16 erkenden doğurunca ne konuşacağımızı şaşırdık herkes hamile birde beşimizinde ilk bebişi öyle kendi kendimize takılıyorduk şuan grup ilk geldiğimde görmek istediğim gibi valla hepimiz sağlıkla doğurduk bebişlerimizi ne güzel şeyler konuşuyoruz
Ya bu hemoroidde pıhtılı kanama oluyor mu bende hiç şişlik sertlik vs bişey yok ama 3 gündür peçeteye pıhtılı kanama geliyor kabızlık vs de yok anlamadım cumaya kadar geçmezse gidicem bende

30 dkdan fazla tutma neden dediler ki ? Bunu da ilk kez duyuyorum şimdi toparladı mi acaba kilosunu ?

Canim kac gunluk 1 Aydan sonra iki saatte bie uyandirmana gerek yok dort saate kadar bekleuebilirsin kendi uyanmazsa uyandirirsin artik daha uzun uyumaya başlıyorlar gecen uykusuda onlar icin onemli

Yulaf ezmesini pişiriyor musun sütle ya da suyla. Yoksa direk içine mi atiyorsun purenin

Aynen erken doğanlar olarak bi de yanlış bişi sölemeyelim etkilemeyelim tetiğindeydik

Bu arada bugün 2 ay aşısı yaptırdık. Aklınızda bulunsun belki de bulunuyordur ben bilmiyordum verem aşısı için hastanenizden randevu almanız gerekiyormuş. Paketler 20lik açıldığı için bozulmasın diye 20lik gruplarla alıyorlar. Ben aşıya kayıt yaptırmamıştım bir bebek gelmedi de onun yerine aldılar.
Saat 12:30 gibi aşı yaptırdık bebek geldiğimizden beri huzursuz ağlıyor.
Calpol vericez. Ama kimileri de aşıdan
30 dakika önce calpol verin diyor. Bence de öyle yapın.

Son düzenleme:
Biz sağlık ocağında yaptırıyoruz dediğin gibi herkesi bi güne toplayıp açıp yapıyorlar bizde dün olacaktık aslında ama hasta diye dr antibiyotik vermişti onu kullandığımızı söyleyince bir sonraki ayın grubuna eklediler benide rota aşısıda var önümüzdeki ay dr sünnet de yapalım dedi mart nasıl bitecek bilmiyorum calpolü ağrısı için mi veriyorsun yoksa ateşi için mi canım

Gerçekten öyle şu gibi geçiyor zamanı asla tutamiyoruz artık gün 24 değil de 72 saat gibi geçiyor

Ooo maşallah takvim dolu.

Canim kac gunluk 1 Aydan sonra iki saatte bie uyandirmana gerek yok dort saate kadar bekleuebilirsin kendi uyanmazsa uyandirirsin artik daha uzun uyumaya başlıyorlar gecen uykusuda onlar icin onemli
Ocak ayinin son günü oldu kızım Henüz 20 günlük İlk 15 gün sıkı takip ediyordum ama izin vermiyordu .

Evet canlı asi olduklari için sayıya göre getiriliyor.ben de pazartesi ASM yi arayıp söyledim Perşembe getirecekler aşıyı. Soğuk zincir bozulunca hemen vurulması gerekiyor canlı aşıların

Çok gelmiş geçmiş olsun canım aynen bir süre dikkat et dikislerden kurtulalim da hayirlisiyla rahatlariz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…