2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben bionaturelle başladım 2 buçuk ay oldu gayet memnunum pek sevilmiyor sleepy ama nedenini çözemedim bezin topaklanması okey içine çekmez çiş bezin üstünde kalır onada okey ama sızdırıyor olayını anlayamıyorum bi bez sızdırıyorsa ya kenarları iyi bağlanmıyordur yada bez bedeninde bi sorun vardır büyük yada küçüktür yada çok uzun süre değiştirilmiyordur bizim bugün ilk sefa sızdı mesela ama uykusu açılmasın diye değiştirmemiştim kakasıda afedersin vıcıktı yapınca taştı artık sırtına

Kustugu içindir. Reflü kilo almayı azaltıyor. Büyük oğlum emer emmez kusardi, bı de çok hareketli olunca kılo alımı çok olmazdı. Aylık kilo alımı 600 un ustunde olunca dert etmezdi doktoru. Haftalık bakmazdi hiç. 600 sınırını geçmiş mi geçmemiş mi ona odaklanirdi

Sen söylemiştin sleepy ile ilgili. 3 numara da Molfixin 2 numarasına eşit o zaman. Kaç paket var daha elinde sleepy? Ben de 1 numaranın hepsi bitsin diye sık sık değiştiriyorum. 60 li Molfix
Ay ne sen sor ne ben soyleyim daha 2 numaradan bir paket 3 ve 4 numaradan ayrı ayrı 300 er civarı var

Ben kızıma tüm bezleri denemeyi hayal ediyordum ama prima elimde patlayınca mecbur sleepyde kaldık. Para verip molfix falan deneyemiyorum. Hatta bio naturalden düz naturale geçtik rahat ediyor çocuk ne bileyim
Benim bu oğlanin da abisi gibi pahalı zevkleri olacak sanırım, resmen ucuz seyleri kabul etmiyor. Buna uygun ne aldiysam elimde patladı, göğüs pompasi bile

Kızlar benim bebiş 45 günlük mama veriyorum arada beni emiyor. Mamayı 90 ml veriyordum ama artık 90 ml bitince huzursuz olup ağlıyor ve uyumuyor 120 ml çıksam çokmu olur.

Dereotu gaz yapar mı ki ? Bazı yerlerde gaz yapıcı bazı yerde de tam tersi geçiyor . Ben artık ne yiyecegimi şaşırdım . Akşam yemeginden sonra bende felaket gaz sorunu oldu . Tabi haliyle çocuk da 3 saat ağladı garibim Et ,tavuk dışında herşey gaz yapiyor sanki anlamadım. Ekmeği tamamen kestim . Normalde de dışardan alinani sindiremiyorum . Farklı olarak yoğurt denedim 2 kaşık o mu böle yaptı anlamadım
Çevremdeki herkes hepsinden ye zamanla alışır diyor ama çocuk perişan oluyor . Yazık değil mi

Bende refluden şüpheleniyorum yarın tekrar gidicez bakalim umarım ciddi bir şey çıkmaz

Dereotu gaz yapar mı bilmiyorum ama bana çiğ sebze yasak olduğu için dereotu da yapar diye düşündüm. Gerçi ben yiyorum arada. Yoğurt bir kez yedim çocuğu bırak ben bile kivrandim. Normalde yoğurt ve kefir beslenmemde ilk sırada gelirdi benim. Çok severim ama doğumdan sonra nolduysa aşırı gaz yapıyor. Ne zamana kadar böyle sürecek anlamadım. Alerji zamanla azalıyor daha doğrusu bunyeleri tolere etmeye başlıyor ama çocuğa acı çektirerek pat diye açmamak lazım diyeti tabi ki. Süt alerjisi ilk 1 yıl zorluyor sonra azalıyor ama tamamen geçmiyor. Ama kefir yoğurt tuketebiliyor oğlum. Zaten inek sütünü hiç bı doktor önermiyor çocuklara, icmese de olur. Tek süt alerjisi olunca zor değil de çoklu besin alerjisi varsa o zaman ayvayı yedik diyorum

Benim bu oğlanin da abisi gibi pahalı zevkleri olacak sanırım, resmen ucuz seyleri kabul etmiyor. Buna uygun ne aldiysam elimde patladı, göğüs pompasi bile
Benim kız da pahalı sevmiyor galiba. Prima aldım sevmedim mustela pişik kremi iyi gelmedi sebamed şampuan da kafasını kızarttı. Ucuz ürünlere geçtik biz de

Kızlar bu ıkınma kabusu ne zaman bitecek. Gaz sancısı yok kabız yok ama nerdeyse günün tamamında ıkınıyor. Kendi uyusa beni uyutmuyor
Ben de sadece ikindigi için gaz sancısı yok sanmıştım ama megerse gazdan ikiniyormus öyle, doktora gidince farkettik. Aşırı gazı var dedi, karnı taş gibiydi zaten. Günün her anı ikiniyor. Anakucaginda ya da bizim kucagimizda biraz daha rahat ama düz zemine yatar yatmaz başlıyor ikinmaya, ya kendini uyandırıyor ya da dediğin gibi kendi uyusa da beni uyutmuyor. Zombi gibiyim. Saat 22.30 da anakucaginda uyudu, besigine aldım 5 dakka sonra ikinarak uyandırdı kendini, hala uyutmaya çalışıyoruz.

Kizlar oglusum uc gundur kakasini yapmıyor bol bol cis yapiyor anne sutu sadece aliyor gaz sancisi olan bir bebek vunde dort defa relactoz veriyorum o rahatlatiyor saatli verdiginde bir nebze onun haricinde kakasini yaomadigi bu uc gunde gazi cok kokulu cikiyor bugun koku cok daha artti basina gelen var mi internette 5 gune kadar normal kaka yapmaması yaziyor ama bu arada oyle huzursuz da durmuyor gazini cikarinca normal herzamanki gibi duruyor kabiz gibi degil yani karnida yumusak oluyor doktora gitsemmi iki gun daha beklesemmi emin olamadim xaten her hafta doktordayiz

Kızlar biz 1 aylık olduk. Bebişin kafasının üstündeki saçlar döküldü. Dede tarzı bi dökülme yanlarda ve arkalarda var üstü açık. Bu normal mi ? Sizin bebişlerde var mı dökülme ?

Kızlar bu ıkınma kabusu ne zaman bitecek. Gaz sancısı yok kabız yok ama nerdeyse günün tamamında ıkınıyor. Kendi uyusa beni uyutmuyor
Canim o gazdan oluyor doktor damla verdiyse saatli kullan tam saatinde ver duzenli ayaklarina karnina masaj yao birde kiraz cekirdegi bizi cok rahatlatti vunlari uygulayinca bizim oglus normale dondu neredeyse arada bir saat suren bir sanci suresi oljyor onuda emerek yada emzikle atlatabiliyoruz

4 paket molfix 1 numara almıştım 3 ünü kullandım 4.den 10 kadar kullandım gerisi kaldı çünkü artık kaka zıbına çıkıyordu. 25 günlükken 2 numaraya geçmiş bulunduk. Bu arada goon marka bez kullanan var mı ? Molfixi değiştirmek istiyorum önerilere de açığım:)

Ama alttan da üstten de gaz çıkarıyor sürekli. Kaka da yapıyor. Ağlaması da olmayınca sancısı yok diye düşündüm. Olabiliyor demekki çok derin uyuması lazım o da saatler sürüyor uyutmak. Derin uyuyorsa uyanmıyor artık. Ikına ıkına uyuyor. Bi an önce geçsin de rahat uyusun kuzular

Kızlar biz 1 aylık olduk. Bebişin kafasının üstündeki saçlar döküldü. Dede tarzı bi dökülme yanlarda ve arkalarda var üstü açık. Bu normal mi ? Sizin bebişlerde var mı dökülme ?
Benim 2 yeğenimde de oldu canım. Sadece tepeler döküldü. Azıcık kötü görünüyor ama kısa zamanda upuzun ve gür çıkıyor dökülen yerleri. Merak etme çok güzel saçlar çıkacak yerine

Canim sleepy natural kullandim cok kotuydu goona gectim muhtesem bir bez zor durumda kalinca gece bir paket molfiks aldik goon cok cok daha iyi yumusak asla taşirma olmuyor slepy gibi darda degil ben cok memnun kaldim cevremde kullananda cok var oneriyorlardi ama cok duymadigim icin onyargiliydim iyiki denemisiz pişik olmustu slepyde oda gecti cok sık bez degistiriyorum 1 bucuk maks ,2 saatte bir degisiyoruz ona ragmen sleepyde pisik olmjstu goonla rahat ettik kahve sari olani kullaniyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…