Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 40,6%
  • erkek

OY: 86 53,8%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    160
bir kac gun once olmustu oyle tarif ettigin kadar siddetli degil basamayacak kadar degil ama gun boyu acimisti. acilma oluyor o kisimlarda sanirim doguma hazirlaniyor vucut catin genisliyordur
ben 31. haftadayım benim bi haftadır var çatı ağrısı muhtemelen bebek başı aşağıda olduğu için genişletiyor diye düşünüyorum. haftaya doktora sorucam.

kızlar dün kitap konusu konuşulmuş. attıgınız çoğu kitabı oğlumda okumuştum ama zaten bir okul öncesi mezunu olarak hep bildiğim şeylerden bahsediliyordu o yüzden verim alamamıştım. size harika bir kitap önericem.

harika haftalar kitabı kesinlikle başucunuzda olmalı.
bir tane de srkadasim bana onerdi burda okumaya baslayacagim baktim cevirisi de var turkiyede ben de ekleyeyim buraya.. arkadasim cok sevmis kitabi. bu aralar 4 yas grubu bizi delirtiyor o sebeple 🙂

Seker yuklemesiyle ilgili konuları kaçırdım arkadaşlar. 3 gün şekerli tuketme 50grmlik yükleme yapicaz dedi doktorum ama sormayı unuttum meyve şekeri de dahil mi buna🙄
Bende 50 gr yaptım bana yeme demediler ben şekerli tükettim o dönemler de, bende öyle düşünüyordum sonra düşündüm şeker hastası değilsek önden yediğimiz şekerin anlamı zaten yok hastalık varsa çıkar önden yemekle hiç ilgisi yok

Amin cok teşekkür ederim inşaallah öyledir ama bnu nasil bilcm bu sebeble 39.haftada suni sanci verip dogumu baslatrz dedi uyup uymama konusunda kararsz kaldm belki de szn dedgnz gbi ama deilse de bebege beklemem zarar verir mi düşüncesi var.. hayırlı olsun insaallah. Tekrar teşekkürler🌸
39. Hafta da çok erken değil zamanı gelmiş gibi birşey boş yere üzmeyin kendinizi vaktiyle uyumlu çıkar umarım ilerleyen haftalar da. Bana da önden gidiyor dedi kilolu dedi bakalım belki de bende normal doğuramam Allah gönlümüzdekini versin bize 🙏

Kızlar sabahtan beri vajina kemiğimle bacak arasındaki kısım ağrıyor sol bacağıma basamıyorum 7.ayda sakatlandım yaa :KK43: sürüklüyorum sol bacağımı. vajina kemiği batan var mı benim gibi
Benim ki vajina ağrısından değil ama ağırlıktan ayak tabanlarım belim kalça kemiğim hepsi sancı yapıyor bacaklarım boydan boya sancı yapıyor kaç gündür ayaklarımı sürüklüyerek yürüyorum 😅 malesef gebelikten oluyor normal diye düşünüyorum bu yaşadıklarımız

39. Hafta doğum için normal değil mi ya hiç kafana takma şimdiden onları bence. Benim doktorum da bana ailede erken doğum var mı dedi ablam en son 36da doğurdu diyince 36 olunca öpüp başımıza koyuyoruz hiç sıkıntı yok o zaman demişti. Herşey çok iyi olacak merak etme kafana kötü şeyler de getirme sağlıkla bebişine kavuşcaksın
Cok teşekkür ederim iyi ki varsınız.. 🌸 39 norml evet o açıdan sknti deil aslinda ama hersy norml ilerlesn kndi sancmi acilmami beklmk istiodum bu defa suni sanci verip baslatck olmalarida canımi sıkıyor cok skntili bsy o suni sanci. Cok ağır geliyor.

39. Hafta da çok erken değil zamanı gelmiş gibi birşey boş yere üzmeyin kendinizi vaktiyle uyumlu çıkar umarım ilerleyen haftalar da. Bana da önden gidiyor dedi kilolu dedi bakalım belki de bende normal doğuramam Allah gönlümüzdekini versin bize 🙏
Amin canim teşekkür ederim 🌸 haklisin. Sağlıkla kucagina alirsin insaallah Allah kolaylastrsn amin.

Kızlar sabahtan beri vajina kemiğimle bacak arasındaki kısım ağrıyor sol bacağıma basamıyorum 7.ayda sakatlandım yaa :KK43: sürüklüyorum sol bacağımı. vajina kemiği batan var mı benim gibi
Evet bnm de agriyor vajina kemigi doktor bebegin bas asagi norml dedi. Doguma hazirlaniyormus ondan dedi. İlk gebelikse daha fazla oluyor bide.

bu bana hic olmadi sanki tarif ettigin sey. hic olmamasi da normaldir insallah. tumden sertlesiyor benim gun icinde yavas yavas basliyor sabaha dogru dinlenip birsey yemeyip uykumu alinca geciyor, ama bebek hareketine etki etmiyor hic bu durum, bebek hareketli, sadece karnim gaz bombasi gibi sanki oturmam saga sola donmem falan hep rahatsiz ama ne agri var belimde ne birsey.
Agrilar cok hafif nadiren oluyor tabi
Olmaması da normaldir illlaki. Bu yalancı kasılmalar normal doğum için faydalıymış. Zaten senin de geçirilmiş bi sezeryan geçmişin var ssvd düşünmüyorsan bu kasılmaların olmaması daha iyi🤭

İşte işin enteresan yanı ne kasılmam oldu ne ağrım hiç bişey hissetmedim yatış deyince şok oldum. Sadece vajinal bakıldı iki kere ondan sonra karnım taş gibi oldu o zaman oldu yani kasılma. Dediğin gibi onun dışında ayakta çok durduğum an akıntım oluyordu çok. Tek buydu yani. Evet çok uzamasını beklemiyorum bende bebek büyüdükçe hep böyle olacak ama inşallah sorun yaşamayız.
Belki senimin kasılmanı alttan muayene tetiklemişitir. Ben kasılma ve su fazlalığı için de fitil kullandım 15 gün çok şükğr faydası oldu. Ama rahim ağzı hiç uzamadı sayılır. İnşallah bişey olmayacak. Sitede bi kadın 25. Haftasında 14mm iken 40. Haftaya kadar o kısalıkta gelmiş. Olumsuzları düşünmeyelim. Önlem amaçlı yatırmaları da iyi olmuş. Beni de haberdar et canım durumundan😊

Belki senimin kasılmanı alttan muayene tetiklemişitir. Ben kasılma ve su fazlalığı için de fitil kullandım 15 gün çok şükğr faydası oldu. Ama rahim ağzı hiç uzamadı sayılır. İnşallah bişey olmayacak. Sitede bi kadın 25. Haftasında 14mm iken 40. Haftaya kadar o kısalıkta gelmiş. Olumsuzları düşünmeyelim. Önlem amaçlı yatırmaları da iyi olmuş. Beni de haberdar et canım durumundan😊
Evet vende kesinlikle onun tetiklediğini düşünüyorum. Bugün tekrar bakıldı nst de hafif sancı görüldü. Ultrason ile de bakıldı yine herşeyine çok şükür yolunda. Böbrekleri içinde normal dokusunda zarar yok dolgunluk var sadece. Bu haftalar için normal ölçüde doğduktan sonra %80 90 geçer dedi

Evet vende kesinlikle onun tetiklediğini düşünüyorum. Bugün tekrar bakıldı nst de hafif sancı görüldü. Ultrason ile de bakıldı yine herşeyine çok şükür yolunda. Böbrekleri içinde normal dokusunda zarar yok dolgunluk var sadece. Bu haftalar için normal ölçüde doğduktan sonra %80 90 geçer dedi
Çok şükür canım. Bak bazı sıkıntılardan kaynaklı şehir hastamesine gitmişsin onu kötü gibi gördün belki ama bak o sayede bebeğin erken gelme riski fark edilmiş. gerçekten bazen şükür etmemiz lazım. Şer gibi görünen böbrek problemi daha kötü şeyler olmamasına vesile olmuş😊 Bebeğin senin biraz dinlenmeni istiyor. Çok bi sıkıntımız kalmadı. Kaç haftalıktın? Tekrar 20mm mi ölçüldü bugün?

X