2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canim o gazdan oluyor doktor damla verdiyse saatli kullan tam saatinde ver duzenli ayaklarina karnina masaj yao birde kiraz cekirdegi bizi cok rahatlatti vunlari uygulayinca bizim oglus normale dondu neredeyse arada bir saat suren bir sanci suresi oljyor onuda emerek yada emzikle atlatabiliyoruz
Gazsız bebeğim var diye dolanıyorum ben de ortada😅çocuk ağlamayınca ciddiye almamışım🤣uğraşayım bakalım bu işle sağol canım 🙏🏻

4 paket molfix 1 numara almıştım 3 ünü kullandım 4.den 10 kadar kullandım gerisi kaldı çünkü artık kaka zıbına çıkıyordu. 25 günlükken 2 numaraya geçmiş bulunduk. Bu arada goon marka bez kullanan var mı ? Molfixi değiştirmek istiyorum önerilere de açığım:)
Canim sleepy natural kullandim cok kotuydu goona gectim muhtesem bir bez zor durumda kalinca gece bir paket molfiks aldik goon cok cok daha iyi yumusak asla taşirma olmuyor slepy gibi darda degil ben cok memnun kaldim cevremde kullananda cok var oneriyorlardi ama cok duymadigim icin onyargiliydim iyiki denemisiz pişik olmustu slepyde oda gecti cok sık bez degistiriyorum 1 bucuk maks ,2 saatte bir degisiyoruz ona ragmen sleepyde pisik olmjstu goonla rahat ettik kahve sari olan

Canim o gazdan oluyor doktor damla verdiyse saatli kullan tam saatinde ver duzenli ayaklarina karnina masaj yao birde kiraz cekirdegi bizi cok rahatlatti vunlari uygulayinca bizim oglus normale dondu neredeyse arada bir saat suren bir sanci suresi oljyor onuda emerek yada emzikle atlatabiliyoruz
Kiraz cekirdegi kemerimi aldiniz?

Kızlar bi de geçen de yazmıştım avent emzik almıyor kızım tutmadı. Kauçuk ya da yuvarlak uçlu falan denesem tavsiye edebileceğiniz bu tarz bi emzik var mı. Sizler ne marka kullanıyorsunuz

Emzirirken üç gün kuralını hiç bilmiyorum vardır belki duymamış olabilirim. Ek gıdaya geçerken üç gün kuralına gore gıdaları veriyoruz. Kabuklu yemişler içinde bakır olduğu için dikkat edilmesi gerekiyir. Ama çok nadir görülen bı durum bakır alerjisi. Wilson hastalığı olarak geçiyor. Fındık çok alerjik mi bilmiyorum ama fıstık çocuklara çok dikkatli verilmesi gerekiyor demişti oğlumun doktoru. Onu da sanırım 3 yaşından sonra serbest bırakmıştı. Kabuklu yemişlere dikkat etmekte fayda var ceviz haricince, ceviz çok alerjik değil bı tek. Ama fıstık oldukça alerjik, fındıkta aynı familya olduğu için o da alerjik olabilir belki.
Birde şunu farkettim çocukta kaka yaparken aşırı ağlayıp zorlanıyor. Poposu minnacık bugün pamuk çubuğuna kan gelince anal fissur de var sanırım. Zaten o da alerjiden olabiliyormus. İshal gibi olduğundan çok daha acı verici oluyor 🥲 bakalım sabah doktor ne diyecek. Kaka tahlili ister muhtemeln umarım orda kakasını yaptırabiliriz

İyi geceler ,göğüs ucu yarasi kabusu bitmeden başka birşey başladı . Sağ gogsumun küçük bir kısmında beze var ve şiddetli ağrı yapiyor . Gece o göğsümu emzirmeye çalıştım rahatlar belki diye ama ısrarla almadı. Canım aşırı yanıyor. Yarın emzirme danışmanına yazicam fakat doktora gitmem gerekirse hangi alan ilgileniyor . Gerçi kendi kadın doğum randevuma bile gidemedim fırsat bulup de yine de bileyim.

Dereotu gaz yapar mı bilmiyorum ama bana çiğ sebze yasak olduğu için dereotu da yapar diye düşündüm. Gerçi ben yiyorum arada. Yoğurt bir kez yedim çocuğu bırak ben bile kivrandim. Normalde yoğurt ve kefir beslenmemde ilk sırada gelirdi benim. Çok severim ama doğumdan sonra nolduysa aşırı gaz yapıyor. Ne zamana kadar böyle sürecek anlamadım. Alerji zamanla azalıyor daha doğrusu bunyeleri tolere etmeye başlıyor ama çocuğa acı çektirerek pat diye açmamak lazım diyeti tabi ki. Süt alerjisi ilk 1 yıl zorluyor sonra azalıyor ama tamamen geçmiyor. Ama kefir yoğurt tuketebiliyor oğlum. Zaten inek sütünü hiç bı doktor önermiyor çocuklara, icmese de olur. Tek süt alerjisi olunca zor değil de çoklu besin alerjisi varsa o zaman ayvayı yedik diyorum
Benim de yoğurttan mi oldu acaba . Suyu da değiştiricem bı sure sebze ,peynir falan yemeyip deneyeyim . ( Ne yicem derdi var bu sefer de )Meyve bana normalde de gaz yapar o yüzden hiç yemiyorum.

Bu arada bende oğlunuz gbiyim. Süt asla içemem ama ürünlerini tuketebiliyordum . Tabi doğumdan sonra onlar da gaz yapmaya başladı demek ki . Bugünler çabuk geçsin lütfen diye dua etmeye başladım artık 🙏

Benim de tam iyileşmedi sızlama oluyor. Hatta dikişlerim yeni yeni düşüyor sanırım. Yarın randevum var jinekoloji bölümüne. Her 2 haftadan bir gel demişti bir 2 hafta sonra da tam 6 hafta olacak o zaman da spiral taktıracağım. Bir de ben aşırı derecede kabızlık yaşıyorum. 2 gün öncesine kadar her büyük tuvalete çıkarken ıkınmadan dolayı dikiş yerinden kan geldi iç dikişten. 😢 O kadar ilaç kayısı su kefir kayısı kompostosu bir işe yaramıyor ya.😢😢 Benim de 22 sinde bir ay oluyor Doğum yapalı. Bir arkadaşımın da dikişleri 40 günde iyileşmiş. Yalnız değilsin yani.
Beni kadın dogumcum hiç cagirmadi dikişimi çekti aldı bı okdr 25 inde 1 ay olacak 🙈

Kızlar bi de geçen de yazmıştım avent emzik almıyor kızım tutmadı. Kauçuk ya da yuvarlak uçlu falan denesem tavsiye edebileceğiniz bu tarz bi emzik var mı. Sizler ne marka kullanıyorsunuz
Canım Benimde Philips avent i çok istekli almadı oğlum, çok nadir alıyordu onda da midesi bulanıyordu bir süre sonra.Geçen hafta bibs kauçuk aldım, şu an çok daha güzel emiyor midesini bulandırmıyor uykuya geçişte felan emiyor baya

İyi geceler ,göğüs ucu yarasi kabusu bitmeden başka birşey başladı . Sağ gogsumun küçük bir kısmında beze var ve şiddetli ağrı yapiyor . Gece o göğsümu emzirmeye çalıştım rahatlar belki diye ama ısrarla almadı. Canım aşırı yanıyor. Yarın emzirme danışmanına yazicam fakat doktora gitmem gerekirse hangi alan ilgileniyor . Gerçi kendi kadın doğum randevuma bile gidemedim fırsat bulup de yine de bileyim.
Canım içerde süt biriktiği için öyle oluyordur Herhalde,Bende de bazen öyle oluyor ben sağıyorum öyle geçiyor.Hatta iki gecedir sağıyorum beze olmuş oluyor ve çok ağrıyor bazen

Benim de yoğurttan mi oldu acaba . Suyu da değiştiricem bı sure sebze ,peynir falan yemeyip deneyeyim . ( Ne yicem derdi var bu sefer de )Meyve bana normalde de gaz yapar o yüzden hiç yemiyorum.

Bu arada bende oğlunuz gbiyim. Süt asla içemem ama ürünlerini tuketebiliyordum . Tabi doğumdan sonra onlar da gaz yapmaya başladı demek ki . Bugünler çabuk geçsin lütfen diye dua etmeye başladım artık 🙏
Bazı doktorlar annenin gazıyla bebeğin gazının farklı olduğunu, annenin yediği şeylerin bebeğe gaz yapmayacağını söylüyor.Tabi allerji vs geçebiliyor o ayrı birşey.Ben o yüzden pek dikkat etmiyorum açıkçası, bir ara ettim oğlum yine aynı gazlı oldu bende saldım artık, tabi bakliyat vs. Bende de direk gaz yapıyor.Ama çiğ sebzeler ve kuruyemiş etki ediyor sanırım öyle duymuştum

Kizlar oglusum uc gundur kakasini yapmıyor bol bol cis yapiyor anne sutu sadece aliyor gaz sancisi olan bir bebek vunde dort defa relactoz veriyorum o rahatlatiyor saatli verdiginde bir nebze onun haricinde kakasini yaomadigi bu uc gunde gazi cok kokulu cikiyor bugun koku cok daha artti basina gelen var mi internette 5 gune kadar normal kaka yapmaması yaziyor ama bu arada oyle huzursuz da durmuyor gazini cikarinca normal herzamanki gibi duruyor kabiz gibi degil yani karnida yumusak oluyor doktora gitsemmi iki gun daha beklesemmi emin olamadim xaten her hafta doktordayiz🥺
Benim doktorum sadece anne sütü alan bebek için kaka kaç gün yapıp yapmadığının önemi yok demişti, mama kullanıyorsa her gün yapması önemli demişti. Eğer bebiş rahatsa zaten içiniz ferah olsun bence

Bazı doktorlar annenin gazıyla bebeğin gazının farklı olduğunu, annenin yediği şeylerin bebeğe gaz yapmayacağını söylüyor.Tabi allerji vs geçebiliyor o ayrı birşey.Ben o yüzden pek dikkat etmiyorum açıkçası, bir ara ettim oğlum yine aynı gazlı oldu bende saldım artık, tabi bakliyat vs. Bende de direk gaz yapıyor.Ama çiğ sebzeler ve kuruyemiş etki ediyor sanırım öyle duymuştum
Evet o doktorları dinliyorum bende fakat artık ne yapmalıyım onu da bilmiyorum . Çocuk gazdan kivranirken bir çözüm bulmam gerekiyor. Şu an için alerjisi var mı bilmiyorum. Yani kakasını takipteyim sürekli . Ekstrem bir durum görmedim. Çok tşk ederim cevabın için.

Canim sleepy natural kullandim cok kotuydu goona gectim muhtesem bir bez zor durumda kalinca gece bir paket molfiks aldik goon cok cok daha iyi yumusak asla taşirma olmuyor slepy gibi darda degil ben cok memnun kaldim cevremde kullananda cok var oneriyorlardi ama cok duymadigim icin onyargiliydim iyiki denemisiz pişik olmustu slepyde oda gecti cok sık bez degistiriyorum 1 bucuk maks ,2 saatte bir degisiyoruz ona ragmen sleepyde pisik olmjstu goonla rahat ettik kahve sari olani kullaniyoruz
Ben de goon deneyim, sleepy pişmanlık resmen

Ama alttan da üstten de gaz çıkarıyor sürekli. Kaka da yapıyor. Ağlaması da olmayınca sancısı yok diye düşündüm. Olabiliyor demekki 😕 çok derin uyuması lazım o da saatler sürüyor uyutmak. Derin uyuyorsa uyanmıyor artık. Ikına ıkına uyuyor. Bi an önce geçsin de rahat uyusun kuzular 🙏🏻🥹
Gaz cikarmada ya da kaka yapmada sorun yok bizimkinde de, hatta her bezi kakali, gazini da çıkarıyor ama rahatlamiyor, çıkarır çıkarmaz ikinmaya devam ediyor. Ben de gaz çıkarıyor ve ağlamıyor diye gaz sancısı çekmiyor sanıyordum. Ben gazlı bebek ilk kez görüyorum çünkü anlayamadim. Doktor aydınlattı sağolsun. Nur topu gibi gazlı bı bebeğim varmış

Birde şunu farkettim çocukta kaka yaparken aşırı ağlayıp zorlanıyor. Poposu minnacık bugün pamuk çubuğuna kan gelince anal fissur de var sanırım. Zaten o da alerjiden olabiliyormus. İshal gibi olduğundan çok daha acı verici oluyor 🥲 bakalım sabah doktor ne diyecek. Kaka tahlili ister muhtemeln umarım orda kakasını yaptırabiliriz
Ah kiyamam ishalden çatlak olduysa o da çok acı verir. Umarım kakası normale döner rahatlar bir an önce

Kizlar oglusum uc gundur kakasini yapmıyor bol bol cis yapiyor anne sutu sadece aliyor gaz sancisi olan bir bebek vunde dort defa relactoz veriyorum o rahatlatiyor saatli verdiginde bir nebze onun haricinde kakasini yaomadigi bu uc gunde gazi cok kokulu cikiyor bugun koku cok daha artti basina gelen var mi internette 5 gune kadar normal kaka yapmaması yaziyor ama bu arada oyle huzursuz da durmuyor gazini cikarinca normal herzamanki gibi duruyor kabiz gibi degil yani karnida yumusak oluyor doktora gitsemmi iki gun daha beklesemmi emin olamadim xaten her hafta doktordayiz🥺
Ah ben de relactaz kullanan birini arıyordum, laktazm mi relactaz mi kullansam derdindeydim. Relactaz dolapta saklanmak zorun değilmiş sanırım. Sanırım memnunsun relactazdan. Onu kullanmaya başlayınca da kaka yapmamaya başladı acaba. Kabız yapmıyorsa ben de kullanmak istiyorum ondan. Benim sutumun sekerini sindiremedigini düşünmeye başladım çünkü

Canım Benimde Philips avent i çok istekli almadı oğlum, çok nadir alıyordu onda da midesi bulanıyordu bir süre sonra.Geçen hafta bibs kauçuk aldım, şu an çok daha güzel emiyor midesini bulandırmıyor uykuya geçişte felan emiyor baya
Umut oldun bana ya hemen alayım ondan. Çok istiyorum emzik almasını. Gazı varken karnı tokken sırf uyumak için emmek istiyor. Bu sefer ter içinde kalıyor emerken sinirleniyor iyice uyuyamıyor döngüye giriyoruz. O kadar ihtiyacım var ki emzik almasına. Deneyeceğim o yüzden onu da ❤️

X