2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
bizimde gaz olayımız yoktu ıkınma vardı çok şükür 3 gündür yok hatta artık günde 2 kere kaka yapıyoruz gece 6 bez değiştirdiğim olurdu şimdi sadece bir tane kalalı değil bide sadece az çişli büyüdük sanırım çok şükür 🫠🫠
Ben de bunu soracaktım size, iki gündür daha az ama daha dolu dolu kaka yapıyor hatta öyle ki sirtlarina kadar taşıyor. Önceden az az her bezi kakali çıkardı. Yavaş yavaş kabız mi oluyor acaba diyordum kaka sayısı azalınca. Sizinkilerde de azalmaya baslamis sanirim

Kızlar bebeğinizde kaç günlükken 2.numara beze geçiş yaptınız? Bizim kız bugün tam 4 haftalık olduk. Bezi tam geliyor ve daha 2.5 paket açılmamış 1 numaramız var. 3.5 paket kullnamışız. Ama bolca değiştirmiştim ben. Molfixle başladık gayet uydu bize. Siz hangi bezi kullanıyorsunuz ve 2. Numaraya geçiş yaptınız mı?
Bizim 40ımız dün cıktı. Bikaç haftadır 2 numara Molfix kullaniyoruz. 1 numara kullansak da olur ama tembellikten almadık. Elimizdekin2 lerinkullanmaya basladık. Öyle gitti. Daha da 1 almayız heralde.

Ben de bunu soracaktım size, iki gündür daha az ama daha dolu dolu kaka yapıyor hatta öyle ki sirtlarina kadar taşıyor. Önceden az az her bezi kakali çıkardı. Yavaş yavaş kabız mi oluyor acaba diyordum kaka sayısı azalınca. Sizinkilerde de azalmaya baslamis sanirim
Yaa bizim de her bezi kakalı. Hatta ne zaman baksam kakalı. Oğullarımı düzenli 2 saatte bir beslerdik. 2 saatte bir kakalı bezleri çıkardı. Bu hanım kendi karar veriyor beslenmesine. Ne zaman baksam kakalı bezi. Degiştiriyorum. Emziriyorum. Bir daha yapiyor daha gazı çıkarken. Anlamadım ben bu işten bir şey. Aman yapsın biz oğulların yapmamasindan çok çekmiştik ama kiyaslayınca bu iste bir gariplik var demekten kendimi alamıyorum.

Yaa bizim de her bezi kakalı. Hatta ne zaman baksam kakalı. Oğullarımı düzenli 2 saatte bir beslerdik. 2 saatte bir kakalı bezleri çıkardı. Bu hanım kendi karar veriyor beslenmesine. Ne zaman baksam kakalı bezi. Degiştiriyorum. Emziriyorum. Bir daha yapiyor daha gazı çıkarken. Anlamadım ben bu işten bir şey. Aman yapsın biz oğulların yapmamasindan çok çekmiştik ama kiyaslayınca bu iste bir gariplik var demekten kendimi alamıyorum.
Ya evet kendisinin karar vermesinden çok muzdaribim ben açıkçası . Geceleri uyandiriyorum 2.5 saat olacak şekilde .Hatta yarım saat erkenden zorla uyandiriyorum . Bu sefer memeyi almıyor . Bazen 1 bazen 1.30 saat uğraştırıyor beni :KK43: Beslenmesi aksıyor sürekli . Ama bir türlü basaramadim şu saatli beslenme işini 😔 Bir de akşamları gaz sancısı başlıyor gecenin yarısına da sirayet ediyor . Daha fazla uyumak istiyor rahatlamak için . Emzirme danışmanı uyandır besle diyor ama kızımin cadiligini gormedigi için ne mümkün 🤷

Benim de büyük oğlum az yapardı kaka, hatta yapmadigi günler olurdu, bu bebeğim her beslenme sonrası yapiyor ama dünden beri sayıca azaldı biraz.

Kesinlikle dolu dolu o kadar ki temizlemek yerine direk banyo yaptırdım 😂😂 kabız gibi değil çünkü rahatsız değil minnoşum 🫠

Ya evet kendisinin karar vermesinden çok muzdaribim ben açıkçası . Geceleri uyandiriyorum 2.5 saat olacak şekilde .Hatta yarım saat erkenden zorla uyandiriyorum . Bu sefer memeyi almıyor . Bazen 1 bazen 1.30 saat uğraştırıyor beni :KK43: Beslenmesi aksıyor sürekli . Ama bir türlü basaramadim şu saatli beslenme işini 😔 Bir de akşamları gaz sancısı başlıyor gecenin yarısına da sirayet ediyor . Daha fazla uyumak istiyor rahatlamak için . Emzirme danışmanı uyandır besle diyor ama kızımin cadiligini gormedigi için ne mümkün 🤷
Ben işte bu danışmanların hemşirelerin dediklerini artık kulak arkası ediyorum çünkü her bebek kendine özel öyle genelgeçer kurallarla büyütemiyoruz. Bana ilk gece odaya hemşire gelip bebeğin altını uyanır uyanmaz açın sonra emzirin dedi ilk hafta hep dediğini uyguladım böyle çığlık kıyamet yok sanki uykusu tepesine sıçrıyor canını yakıyoruz gibi ağlıyordu. Şimdi tam tersini yapıyorum uyanır uyanmaz memede sakinleşme ayılma sonra altını temizleme bebek böyle rahat ediyor. Uyku konusuda bundan farksız maalesef. Bence en azından ilk 6 ay onların yönlendirmesiyle hareket etmek zorundayız gibi geliyor bana

Ben işte bu danışmanların hemşirelerin dediklerini artık kulak arkası ediyorum çünkü her bebek kendine özel öyle genelgeçer kurallarla büyütemiyoruz. Bana ilk gece odaya hemşire gelip bebeğin altını uyanır uyanmaz açın sonra emzirin dedi ilk hafta hep dediğini uyguladım böyle çığlık kıyamet yok sanki uykusu tepesine sıçrıyor canını yakıyoruz gibi ağlıyordu. Şimdi tam tersini yapıyorum uyanır uyanmaz memede sakinleşme ayılma sonra altını temizleme bebek böyle rahat ediyor. Uyku konusuda bundan farksız maalesef. Bence en azından ilk 6 ay onların yönlendirmesiyle hareket etmek zorundayız gibi geliyor bana
Valla 3-5 çocuk büyütmüş köydeki akrabalarım hiç öyle saat filan tutmak bilmeyiz ne zaman ağlarsa dediler ben de ne diye kasıyoruz biz bu kadar diye sorgulamaya başladım…ben de sadece ilk hafta saat tuttum sonra saldım ne zaman uyanırsa o zaman beslerim diye…bana hemşireler 30 dk’dan fazla memede tutma dediler çocuğum 500kg kaybetti ilk hafta. Şükür sarılık olmadı.

Eğer uzamış sarılık riski yada ciddiye alınacak bir kilo kaybı yoksa bırak uyusun uykuyu da alması gerekiyor böyle çocukda ürker bir süre sonra bu sefer kendisi 1.30 2 saatte bir uyanmaya başlar sen isyan edersin bırak uyusun biz 15. Günden beri kendi haline bıraktık uykusunu gece uykusu en önemlisi birde uyumadan nasıl büyüyecek emzirme danışmanı adı üstünde uzman değil bişey değil uykusuna da karışmasın bi zahmet bırak bebiş nasıl uyup uyanmak istiyorsa öyle yatsın kalksın doğası bu bebeklerin uyur uyanır ağlar emer aç kalacak değil ya elbet ağlayıp bağıracak acıkınca

Ah kiyamam ishalden çatlak olduysa o da çok acı verir. Umarım kakası normale döner rahatlar bir an önce
Bugün gittik doktora burdaki çocuk doktorlarının iyi olmadığına inanıyorum artık. Mukuslu kaka diyince onemsemedi normal dedi. Foto gösterince hmm gastroenterolojiye gidin dedi. Poposunda da sadece beze baktı kakası normal dedi. Vallahi anlamadım bu işten. Pişik yok dedi ama var popo kenarları turuncu azıcık yikanmasin hemen pişik oluyor tekrar. Kısacası kaka tahlili almadı. Belki amip var belki fisur var çok rahatlar . Bende biliyorum inek sütünü kesmeyi 😂

Ben bionaturelle başladım 2 buçuk ay oldu gayet memnunum pek sevilmiyor sleepy ama nedenini çözemedim bezin topaklanması okey içine çekmez çiş bezin üstünde kalır onada okey ama sızdırıyor olayını anlayamıyorum bi bez sızdırıyorsa ya kenarları iyi bağlanmıyordur yada bez bedeninde bi sorun vardır büyük yada küçüktür yada çok uzun süre değiştirilmiyordur bizim bugün ilk sefa sızdı mesela ama uykusu açılmasın diye değiştirmemiştim kakasıda afedersin vıcıktı yapınca taştı artık sırtına
Sleepy de sızma problemi çoğu bebekte var sanırım. Şikayetler hep o yönde. Çok şükür sonunda sizinle bebek ve kakasını konuşabiliyoruz. 🤩Siz bebeklerden konuşurken biz sona kalanlar sıkılıyorduk hamilelikten ve biz de bebeklerden konuşalım diyorduk.😀

36-37 günlükken 2 numaraya geçtim sleepy kullanıyorum. Ben çok memnunum

Ah canım yarama parmak bastın, o kafar kötüyüm ki 3 haftadır falan tuvalete gitmek kabusum oldu. Procto gyvenyol mu ne öyle bir krem var ondan kullanmaya başladım iyi gelir inşallah

Canım bir 120 ver bak bakalım rahatlıyor mu her bebeğin midesi bir değil çünkü

sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin 8 güne kadar normal demişti doktorum anne sütünün %90 ı emiliyormuş çünkü. Eğer 8 i geçerse lavman gibi bir şey yazıyorlarmış

bizimde öylr canım kızılcık şerbeti apo gibi oldu yavrum 🤣

aventleri bende aldım ama bazen tutuyor çok güzel bazen tutmuyor, wee nin silikon uçlusunu aldım bir de onu deneyim diye ili gün önce , onu da çok sevmedi

canım sağlık ocapından aldığımız bizim kıza hiç yaramadı. Geceleri çığlık çığlığa ağlaması vardı iki sefer kestim acaba d vitaminden mi kaynaklıyor diye . İki kesmemde de bir daha öyle ağlaması olmadı . Ocean aldım bende

hiç giydirmedim hala giydirmiyorum ben. Beni aşırı pipirikli büyütmüşler öyle ki babannem , annem beni emzirirken başka yere baktırırr üzerime doğru nefes bile aldırmazmış (manyak karı 🤣🤣) ama şu an ne hastalığım bitiyor ne hastaneye gitmeleşm sürekli hasta oluyorum. Biraz rahat bırakmak lazım bence
Benim kayınvalide de böyle üzerine bakma diyor onu mu dinleyeceğim yalıyorum bile çocuğu 😂😂😂şapka da takıyor çocuğa sarıyor deli gibi o çıkınca odadan açıyorum arkasından

4 paket molfix 1 numara almıştım 3 ünü kullandım 4.den 10 kadar kullandım gerisi kaldı çünkü artık kaka zıbına çıkıyordu. 25 günlükken 2 numaraya geçmiş bulunduk. Bu arada goon marka bez kullanan var mı ? Molfixi değiştirmek istiyorum önerilere de açığım:)
Bizde de baya var Molfix 1 numara. Bir 5 gün kullnaırım herhalde büyüdü bacaklarınds kızarıklık oluyor azcık. Goon aldık ta 3 numara sanırım eşim almış. Denemedim. Ama güzel olduğunu duydum.

Bizde de baya var Molfix 1 numara. Bir 5 gün kullnaırım herhalde büyüdü bacaklarınds kızarıklık oluyor azcık. Goon aldık ta 3 numara sanırım eşim almış. Denemedim. Ama güzel olduğunu duydum.
Goon biraz büyük diğer bezlere göre canım. Primada 1 numara kullaniyordum bunun 1 numarası 2 numara gibi mesela

Bugün gittik doktora burdaki çocuk doktorlarının iyi olmadığına inanıyorum artık. Mukuslu kaka diyince onemsemedi normal dedi. Foto gösterince hmm gastroenterolojiye gidin dedi. Poposunda da sadece beze baktı kakası normal dedi. Vallahi anlamadım bu işten. Pişik yok dedi ama var popo kenarları turuncu azıcık yikanmasin hemen pişik oluyor tekrar. Kısacası kaka tahlili almadı. Belki amip var belki fisur var çok rahatlar . Bende biliyorum inek sütünü kesmeyi 😂
Mukuslu kaka için gastroenterolojiye sevketmesine çok şaşırdım. Napicak kolonoskopi mi yapacak gastroenteroloji bebeğe😁 alerji doktoru dese anlarim da diğerine sevkeden ilk kez görüyorum. Pişik en çok alerjiden oluyor. Gerçi doktorun da yapabileceği bişey yok alerjen gıdayı bulmak tahlille mümkün değil, en fazla alerji yapanlardan başlayarak kese kese gitmek gerekiyor. Gaita tahlili de almak çok isabetli sonuç vermez ama en azından popoda carlak var mı, kakaya karışan kan popodan kaymakli mi baksa iyi olurmuş. Ona göre alerji ile ilgili daha net fikrin olurdu

X