2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benimki mışıl mışıl uyuyor hatta en uzun duştan sonra uyuyor 3 saat civari
Benimkinin uykusu varsada fal taşı gibi açılıyor gözleri artık uykusuzluktan kızarıyor gözleri öyle uyuyor 3-4 saat sonra o gün akşam 9 da yıkadım bi umut uyur diye 2 de uyudu
Benimkide konuşmaya alıştı ya ben karnımdayken de hep konuştum herkesi konuşturdum karnımla doğduğu zamanlar evde tekkende hep konuştuk şimdi biri sabaha kadar konuşsun uyumaz dinler tv bende de var ama şuan pek anlamıyorlar diye takılmamaya çalışıyorum hareketli arada ilgisini çekiyor bakıyor çeviriyorum hemen ama bilemedim

Kizlar 27 günlük olduk, ama hala öyle gülücükler atmıyor bebeğim. Bir iki kez yüzüme bakıp gülümedingibi ama bana mı guluyor yoksa refleks gülmesi mi anlamadım. Sizinkiler anlayarak gulmeye başladı mı artık.

Yediğin bisey sütünden geçip alerji yapmış olabilir. Ya da laktoz alerjisi olabilir. Farklı bişey yedin mi son günlerde.
Kan görünce sütü ve yumurtayı kestim iki gündür yemiyorum ama az önce de yeşil mukuslu oldu. Farklı bir şey yemiyrum aslında ya. Kahvaltıda hiçbir şey yemiyorum alerji olcak akşam bi şey yemiyarum gaz olcak bi de aşırı evhamlı biriyim çıldırmak üzereyim yarına randevu aldım bakalım ne dicek dr

Tehlikeli bişey değildir merak etme. Alerji olunca ince kan olur. Senin sütünün şekerini sindiremiyor olabilir. Zamanla tolere etmeye başlar. Yarın doktora gidince için rahatlar zaten.

kızlar bizim kaka yeşil ve mukuslu 23. Gün. Başına gelen var mı? İki gündür de ince ince kan vardı
Büyük oğlumda süt alerjisi vardı kakaları hep mukusluydu doktorlar normal dedi meme reddi oldu yani azıcık emip kendini ağlayarak geri atıyordu ona da algıları açıldığı emmek istemeyebilir normal dediler doktoru değiştirdim çünkü ben bir sorun olduğundan emindim en son kan gördüm bezinde süt yada yumurta alerjisi dedi başka bir doktor aylarca diyet yapmıştım emzirdiğim için

Benimki de öyle ama bu aralar biraz durmaya başladı gibi, 43 günlüğüz. Sizinki kaç günlük?
25 günlük, 3. Çocuğum ama unutmuşum ilk günler nasıl olduklarını, herkes normal hicbirsey anlamadigi için ya aglicak ya emecek diyor ama bilemedim

Reflekstir diye düşünüyorum benimki 46 günlük sanki hala göremiyor beni sese doğru bakıyor parlak büyük ışığa bakıyor ama bana bakmıyor takip edemiyor hala. Doktora sordum çünkü büyük olan 40ı çıkınca bana gülüyordu doktor 37 haftalık doğan bebekle 41 haftalık doğan bebek aynı olmaz endişe etme zaten 3 aylık rutün göz muayenesine yönlendireceğim dedi

Aynen büyük oğlum daha erken gülmeye başlamıştı hatta agulamaya da başlamıştı. Tam kaç günlüktü hatırlamıyorum ama 40 mevlütünde agulayip gülüyordu misafirlere. Küçük oğlum neredeyse 1 aylık oldu ama ne guluyor ne de aguluyor. Erkendir belki ama büyük oğlumla kıyaslayınca biraz kaygilandim. Her çocuk bir olmaz tabi kardeş bile olsalar ama normal mi acaba diye size sorayım dedim.

Sonuç ne oldu? Yani alerjisi mi varmış? Ben ne yiyeceğimi bilemedim kahvaltıda süt yumurta peynir yok akşam da gaz yapıyo diye bi şey yiyemiyorum

Normal tabiki seninki daha çok küçük annesi
Sonuç ne oldu? Yani alerjisi mi varmış? Ben ne yiyeceğimi bilemedim kahvaltıda süt yumurta peynir yok akşam da gaz yapıyo diye bi şey yiyemiyorum
Evet varmış çünkü ben diyet yapınca rahatlamıştı şikayetlerimiz azalmıştı memeye geri döndü hatta 2 sene 2 ay emzirmiş oldum emmediği dönem bırakmadım çünkü pes etmedim. Siz bir doktorla konuşun teşhisi o koyar benim söylememle olmaz ama kakada kan akla ilk alerjiyi getiriyor. Dermansız bir dert değil allaha şükür zamanla çözülen birşey

Bi zararı olmazsa vericem Dr a sorayım kontrol zamanı ya da bilemiyorum uykusuzluktan bi degisiğim ben ek olarak mama da yapıyorum mesela onu yedikten sonra kusmasindan anlıyorum doydugunu ama yine o an bile meme arıyor
Ben yerinizde olsam emzikten önce mamayı keserdim. Kusana kadar yedirmek doğru değil diye bir emzirme danışmanı demişti. Eğer sütünüz varsa ki mama vermedikçe artıyor. Sütle devam ederdim. Aranması kendini rahatlatmak için. Hemde kusuyorsa kesin kesin emzik verirdim benimki de memede sakinleşmek için bazen kullanıyor bakıyorum kusuyor yine sancısı oluyor emziği ağzına dayiyorum.

Bana doktor cortizonlu bı krem yazmış pisigi var dedm diye akşam az bişi sürdüm bende çok fazla kizario hmn degistirsemde gecede yapio emzirmeye uyandikca baktığım için o ara pişiyo haliyle bzde mukus yok ama herbezde olduğu için pişik oluo sanki

Kızlar ana kucağı kullanan var mi? Oğlum gazlı bi bebek, pispisliyoruz hep, hafif sallayınca duruyor sürekli kucakta olmak istiyor, ana kucağında durur belki diyorum sallandığını için
Ben full ana kucağında uyutuyorum. Şu babybjorn muadili olanda. Doğar doğmaz sağolsun kaynanamgil alıştırdılar onda sallamaya. Ben uyumaya gittiğimde bakıyordum bir koltukta o, bir koltukta o uyuya uyuya sallıyorlar . Sinir krizi geçiriyordum ama uyumam da lazımdı derken benim bebeğin gazları başladı. Şimdi iyi mi oldu bilmiyorum..şu an idare ettiriyor bizi . Yatağına alıştırmak için reflü yatagini ana kucaginin üstüne koydum şimdi de öyle sallıyorum. Hamak vs de alabilirsiniz çok para vermek istemiyorsaniz.

Aynen bende öle yapıyorum doydugu halde araniosa en ideali emzkkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…