2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kaç günlük bilmiyorum ama eğer emzirme düzeni oturduysa emzik verin. Karnı yoksa emzik verirsiniz. Açsa mecbur emicek ☺️
15. Günümüz bugün versem mi bilemedim sürekli emmek istiyor ve memede uyuyor ne yapsam bilmiyorum silikon ucuda alıyor kendi meme ucumuda sürekli değişiyor ne yaptığı

15. Günümüz bugün versem mi bilemedim sürekli emmek istiyor ve memede uyuyor ne yapsam bilmiyorum silikon ucuda alıyor kendi meme ucumuda sürekli değişiyor ne yaptığı
😅 Valla sizin icinizden ne geliyorsa. Bana vermek gelmişti hemen verdim. Pismanda olmadım sonra . Şu an dışarı filan çıkartırken çok rahat oluyor

😅 Valla sizin icinizden ne geliyorsa. Bana vermek gelmişti hemen verdim. Pismanda olmadım sonra . Şu an dışarı filan çıkartırken çok rahat oluyor
Bi zararı olmazsa vericem Dr a sorayım kontrol zamanı ya da bilemiyorum uykusuzluktan bi degisiğim🤣🐥 ben ek olarak mama da yapıyorum mesela onu yedikten sonra kusmasindan anlıyorum doydugunu ama yine o an bile meme arıyor 😭

Kızlar ya oğlum sabah 9 dan beri uyuyor sadece 3 saat uyanıktı onda da mama yiyordu yine gözleri kapalıydı hep gazını alayım derken bile uyuyordu üstünü değiştirdim uyuyordu altını açtım uyuyordu uyanmıyorda kolay kolay napayım normal mi ilk defa oldu

Kızlar ya oğlum sabah 9 dan beri uyuyor sadece 3 saat uyanıktı onda da mama yiyordu yine gözleri kapalıydı hep gazını alayım derken bile uyuyordu üstünü değiştirdim uyuyordu altını açtım uyuyordu uyanmıyorda kolay kolay napayım normal mi ilk defa oldu

Ağlamayan bebekten kork derlerdi bize ama bizim de geçen öyle oldu doktorumuz beslenmesinde sıkıntısı yok ateşi vs de yoksa endişe etme demişti. Sarılık falan ilerlediğinde de çok uykuya meyilli olurlar bilemedim. Tecrübeli anneleri göreve davet edelim 😊

Bi zararı olmazsa vericem Dr a sorayım kontrol zamanı ya da bilemiyorum uykusuzluktan bi degisiğim🤣🐥 ben ek olarak mama da yapıyorum mesela onu yedikten sonra kusmasindan anlıyorum doydugunu ama yine o an bile meme arıyor 😭
Benim kızım da aynı..1 aylıktan önce emzik tavsiye edilmiyor zaten benimki emzik sevmedi. Mama da versem emzik de versem hep arandığı için direk emziriyorum uğraştırmadan, ihtiyacı buymuş demek diyorum. Öyle huzurlu oluyor. 42. gündeyiz şimdi sık sık aranmaya devam ettiği halde memede kalma süresi kısaldı. Sizin Mamadan sonra gazı çıktığı halde mi kusuyor?

Kaç günlük veya aylık??

Kızlar, bebeğinizi yatırırken pijama vs giydiriyor musunuz? Ne zamandan beri başladınız? Benim 6 haftalık hala kıyafeti ile uyutuyorum mesela ama içime pek sinmiyor.

Hiç mi gözünü acmadı sabahtan beri? Belki yorgunsdur ya da hasta oluyor olmasın. Ateşini kontrol et bence sık sık. Benim oğlum 8 aylıkken benzerini yasmaiştım. Ateşi varmış. Ateş ölcer bozukmuş 36.5 gösteriyor hep. Akşama kadar sadece beslenme için uyanmiştı.

Ağlamayan bebekten kork derlerdi bize ama bizim de geçen öyle oldu doktorumuz beslenmesinde sıkıntısı yok ateşi vs de yoksa endişe etme demişti. Sarılık falan ilerlediğinde de çok uykuya meyilli olurlar bilemedim. Tecrübeli anneleri göreve davet edelim 😊
Sarılık durumu hiç olmadı zaten 2. Ayda da devam etmez diye düşünüyorum beslenmesinde ateşinde vs hiç bişeyi yok
Hiç mi gözünü acmadı sabahtan beri? Belki yorgunsdur ya da hasta oluyor olmasın. Ateşini kontrol et bence sık sık. Benim oğlum 8 aylıkken benzerini yasmaiştım. Ateşi varmış. Ateş ölcer bozukmuş 36.5 gösteriyor hep. Akşama kadar sadece beslenme için uyanmiştı.
Ben hastayım nezle olmuşum benim ateşimi ölçüyor yüksek ama onunki normal çıkıyor hareket ediyor geriniyor esniyor bi 2 dk sonra geri dalıyor beslenme dışında bi yarım saat oynamışlar annemle o kadar sonra yiyip yattı yine

Kızlar sağdığım sütleri buzluğa atmıştım. Dün bi tanesini buzdolabına attım bugün biberonla vermeyi deneyeceğim ilk defa. Nasıl ısıtabilirim sütü. İdeal ısıyı nasıl bileceğim
Selam ne yaptın nasıl ısıttın? Verdin mi biberonla aldı mı bebiş? Sonra memeyi de aldı mı? Ben de deneyeceğim de.

Ben cam biberonla ılık suda bekletiyordum sicağa yakın ılık suda. Bileğimin iç tarafına dökerek de ısısını kontrol ediyordum. Ama ben buzluğa attıklarimı hiç kullanamadım. Değişik bir demir kokusu geliyordu pas gibi. İçim elvermedi çöpe gitti hepsi. Onun yerine ben sağdığımı dolabın alt kısmında bekletiyordum. 3, 4 gün dayaniyormuş orda. O şekilde döndürüyordum. Okula baslayında yine öyle yapmayı planlıyorum.
Hadi ya ciddi misin. Buzluğa atmıştım ben bikaç tane öyle çok bişey değil ama yazık yine de sütlere. Kokuyorsa yapmayayım bi daha. İşe başlayınca taze sağıp bırakırım eve artık

Selam ne yaptın nasıl ısıttın? Verdin mi biberonla aldı mı bebiş? Sonra memeyi de aldı mı? Ben de deneyeceğim de.
Sıcak suya koyup biraz beklettim bileğime damlatıp test ettim hafif ılık oldu. Biberonu baştan yadırgadı güldü falan bir iki yalayıp çok şirindi. Ama içti hepsini sonra. Arkasından meme verdim hemen yapıştı asla affetmiyor 😅

Hadi ya ciddi misin. Buzluğa atmıştım ben bikaç tane öyle çok bişey değil ama yazık yine de sütlere. Kokuyorsa yapmayayım bi daha. İşe başlayınca taze sağıp bırakırım eve artık
Canım denemen lazım her annenin sütü bebeğinin o anki ihtiyacına göre üretiliyor mucize gibi. O an demir ilacı kullanmıştır ya da demiri olan yiyecekler yenmiştir. Seninki de öyle olup olmayacağını deneyerek öğrenirsin. Mesela bebek hasta oluyor ya o gün senin sütün bebeği iyileştirecek şekilde üretiyor. Hatta süt sağarken o gün hastaysa hastaydı gripti falan yazıp buzluğa atmamız gerekiyormuş. Gebe okulunda öğrendiklerim😀

İyi akşamlar kizlar,

Bebekleriniz hiç uyanıkken duruyor mu benimki uyanıkken çok az sürüyor sürekli ağlıyor ya ağlıyor ya memede ya uykuda başka birşey yok.
Bizimkine sürekli bişeyler anlat o saman duruyor ama okuma hikaye falan değil normal konuşma bazen ayakta geziniyoruz öyle oyalanıyor 🙈 bazen farketmiyorum lavaboya gidiyorum aaa ağlamıyor diye bi bakıyorum tv kitlenmiş 🙈🙈 ben 2 yaşına kadar ekrandan nasıl uzak tutacam yaaaaa 🙈🙈

X