2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de hiç istemesem de sudokrem kullanmak zorunda kaldım, hem sleepy bez yaramadı oğluma hem de her bezi kakali, ve tahminime göre bu bebeğimin gıda intoleransi var biseylere, dün kakasinda hafif mukus vardı çünkü. Zaten pisigin en büyük sebebi gıda alerjisi. Deneme yanılma bulmaya çalışicam neyi tolere edemediğini. Ama poposu hep kırmızı, mustela hiç ise yaramadı, Bepanthol biraz etki etti ama tamamen geçirmedi, çok tavsiye edilmese de sudokrem almak zorunda kaldım, diğer türlü pisliği ilerleyecekti çünkü.
Sudokrem zararlı mı ya ben de kullandim hep 😣

Herkes doktor olmuş ya. Kulağını kapat öyle konuşanlara. Bana da halam kundak yap bacakları çarpık olur yoksa diyor. Diğer halam da burnunu sık yoksa patates burun olur diyor. Saçma sapan şeyler. Allah ne verdiyse başımızın üzerinde. Sağlıkla geldiler ya.
Patates burun hahahahahah🤣🤣🤣 hayır olsa sanane olmasa sanane ne diye insanı üzüyorsun demi ama

Hiç almıyor ağzına. Zorla sokuşturuyor annem bazen biraz emiyor. Ama ben verdiğimde asla almıyor. Bende süt olduğunu biliyor diye düşünüyorum. 23 günlük oldu şu an ama 5 kiloya geldi. İri bir bebek hızlı büyüyor. Fizik olarak hiç yenidoğan gibi gelmiyor bana emzik alsa çok iyi olacak 😕
Bence dert etmeyin anne sütüyle bebek obez olmaz. Emmek istiyorsa emsin . Ne hoş hem tombul tombul yemelik ❤️ bazen şey duyuyorum doktorlar diyormuş az emzir filan kilolu çocuğun. Öyle bir şey yok. Bebek her istedikçe emecek. Hem surda tam anne sütü alacağı 6 ay var . Doyasıya tadını cikartsin bebiş . Ha sizin konforunuzu bozabilir tabi. Ona da yapacak bir şey yok emzik tutmuyormus 😅 belli ki bebiş iştahlı ❤️

Dene canım avent tutmayip bakkal emzigi bile tutan çok bebek var birnden biri tutabilir bence 😌
Geçen de prima premium care bez taktım gece daha rahat uyur diye öyle bi karar aldım. Nasıl ağlıyor bağıra bağıra. Ben de gazı var sanıyorum. Eşim dedi bezi değiştirsene diye. Sleepy taktım uyudu çocuk. Ruhu fakir yavrumun. O yüzden ucuz emzik iş görebilir deneyeceğim mutlaka 🤣🤣

Bence dert etmeyin anne sütüyle bebek obez olmaz. Emmek istiyorsa emsin . Ne hoş hem tombul tombul yemelik ❤️ bazen şey duyuyorum doktorlar diyormuş az emzir filan kilolu çocuğun. Öyle bir şey yok. Bebek her istedikçe emecek. Hem surda tam anne sütü alacağı 6 ay var . Doyasıya tadını cikartsin bebiş . Ha sizin konforunuzu bozabilir tabi. Ona da yapacak bir şey yok emzik tutmuyormus 😅 belli ki bebiş iştahlı ❤️
Doktora geçen perşembe gittik 4700 olmuştu. Boyu da 55 olmuş. Emmek istiyor ben de her istediğinde veriyorum yapacak bişey yok el kadar bebek sütsüz nasıl bırakayım. Doktorumuz da sağlığının iyi olduğunu söyledi. Çok mutlu oldum çok şükür. Ama iri bebek ekstra yorucu oluyor. Daha 3 haftalık bebek omzumu ensemi mahvediyor ağlayasım geliyor. Uykusuzluk da cabası 😢

Hiç almıyor ağzına. Zorla sokuşturuyor annem bazen biraz emiyor. Ama ben verdiğimde asla almıyor. Bende süt olduğunu biliyor diye düşünüyorum. 23 günlük oldu şu an ama 5 kiloya geldi. İri bir bebek hızlı büyüyor. Fizik olarak hiç yenidoğan gibi gelmiyor bana emzik alsa çok iyi olacak 😕
Bizimki de ben verince almıyor , başkası verince alıp sakinleşiyor. Benim kucağımda sürekli memeye kafa atıyor yavrum matador olacak galiba 😂😂
Herkes doktor olmuş ya. Kulağını kapat öyle konuşanlara. Bana da halam kundak yap bacakları çarpık olur yoksa diyor. Diğer halam da burnunu sık yoksa patates burun olur diyor. Saçma sapan şeyler. Allah ne verdiyse başımızın üzerinde. Sağlıkla geldiler ya.
Geçen sağlık ocağında teyzenin biri çocuk yamuk dedi yamuk doğdu yapacak bişey yok dedim 🙅🏻

Geçen de prima premium care bez taktım gece daha rahat uyur diye öyle bi karar aldım. Nasıl ağlıyor bağıra bağıra. Ben de gazı var sanıyorum. Eşim dedi bezi değiştirsene diye. Sleepy taktım uyudu çocuk. Ruhu fakir yavrumun. O yüzden ucuz emzik iş görebilir deneyeceğim mutlaka 🤣🤣
Hahahahha ya aklıma uyku oyuncağı olarak bi paket makarnaya sarılıp yatan fakir ruhlu bebek geldi jsbshshdh🤣🤣🤣 olabilir kuzum sen dene birinden birini illa alır muhtemelen

Aventin hangi modeli? Bir kaç modeli var sanırım S Sariucurtma da tavsiye etti modelden modele çok fark ediyor mu acaba
Tekli ikili şekilde var sanırım. Bendeki tekli modeli, memnunum ama bı kaç ay sonra ne olur bilemem. Bütün cihazların verimi düşüyor bu arada ama önemli olan daha uzun süre gitmesi.

Sezaryenden kalan göbek gitmiyor mu kızlar?
Gidiyor ama egzersizle daha kolay gidiyor. Benim hızlı gitmemişti, oğlum ayaklanip yürümeye koşmaya başlayınca göbek filan kalmadı. Korse takmamistim. Almıştım ama takmamistim, o denli büyük bı gobegim vardı, en büyük beden çelik korse kapanmamisti. Doktorum da takmak zorunda değilsin, su iç hareket et, korse mucize yaratmaz sen tüm gün oturduktan sonra demişti. Dediği gibi ben hareketlenince göbek bacak bel hepsi inceldi

Bizimki de ben verince almıyor , başkası verince alıp sakinleşiyor. Benim kucağımda sürekli memeye kafa atıyor yavrum matador olacak galiba 😂😂

Geçen sağlık ocağında teyzenin biri çocuk yamuk dedi yamuk doğdu yapacak bişey yok dedim 🙅🏻
Bana da şey diyorlardı. İkiz mi evet. İkisi de erkek mi? Evet. Hmmm. Şu kıza benziyor😂😂😂😂. Yeminle erkek pipisi bile var diyordum artık sonlara doğru iyice sinirlenmeye baslamistım. O kadar sık duyuyordum ki. Özellikle her seyini mavi giydiriyordum yok daha da şu kiza benziyor. Sana neeeee!!!

Hahahahha ya aklıma uyku oyuncağı olarak bi paket makarnaya sarılıp yatan fakir ruhlu bebek geldi jsbshshdh🤣🤣🤣 olabilir kuzum sen dene birinden birini illa alır muhtemelen
Aman saçımızı uyku oyuncağı yapmasın da😊. Hala çekiyorum ben 8 yaşında. Yanıma gelince eli otomatik saçıma gidiyor. Zaten bir yandan bebek emziriyorum kipirdayamiyorum. Bir yandan da o saçımı tutuyor iyice bunaliyorum.
Gazını çıkarırken bu bebegin de tuttuğunu farkediyorum. Hemen alıyorum elinden. İlkinde iş işsen geçene kadar farketmemiştim. En kısa zamanda kestireceğım saçlarımı. Bir saç delisini daha kaldıramam🥴

Memeye kafa atma olayı süper ya. Gazı var memeyle kavga ediyor. Zaten emdin diye gaz oluyor biraz emmeyip yatsan mide de rahatlayacak. Ama illaki emecek gazlı gazlı. Sonra sinirleniyor memeye kafa atıyor 🤣🤣

Kızlar her saat başı kaç ml süt veriyorsunuz? Annem yanımızda kalıyor bebeğime yardımcı olmak için ama her ağladığında süt verelim diyor. Ben zaten mastit oldum bir tarafımın ucu yara sürekli süt yetiştirmek için sağım yapıyorum bir saat sağımda 120 ml çıkıyor ve sürekli ağladığında onu veriyoruz artık gücüm kalmadı. Bir ayda 7 kilo vermişim bu efordan galiba. Sütümü bazen sağmaya halim olmayınca annem hemen mama yapalım diyor ağlayasım geliyor. Bu kadar yemesi normal mi bir ayda sadece sütümle 2 kilo almış bebeğim

Doktora geçen perşembe gittik 4700 olmuştu. Boyu da 55 olmuş. Emmek istiyor ben de her istediğinde veriyorum yapacak bişey yok el kadar bebek sütsüz nasıl bırakayım. Doktorumuz da sağlığının iyi olduğunu söyledi. Çok mutlu oldum çok şükür. Ama iri bebek ekstra yorucu oluyor. Daha 3 haftalık bebek omzumu ensemi mahvediyor ağlayasım geliyor. Uykusuzluk da cabası 😢
😅 Benim bebek ufak doğdu. Taşırken evet kolaydı ama kilo alıyorlar hemen. Her yerim ağrıyor benimde. Sanırım uykusuzluk artık hayatımızın bir parçası. Mesela gece gaz sancisindan sürekli uyandı ve ağlayarak bir gece geçirdik. Sabaha kadar sabr cektim 😂 sabah canımın içi diye seviyordum. Sanırım annelik böyle bir şey ahahahaj 😂

X