2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben bebek uykudan kalkmaya yakın hemen gidip labanonun suyunu açıyorum. Alt kıyafetini çıkartıyorum bezi kalıyor. Bezide lavaboda açıyorum. Yıkayıp örtü üzerine sarıp alt açmanın üzerine koyuyorum . İyice kurulayıp biraz bekliyorum. Gazını filan da çıkartıyor altı açık olunca 😂 sonra Bepanthol kapanış. Ayrıca ben bez olarak sleepy denedim Molfix denedim baby turco denedim hepsinde kızarıklık oldu . Şimdi indirimden goon premium aldım. Mükemmel sıfır kızarıklık.
Biz 1 hafta Molfix 1bi haftadrda turco kullaniyoruz ama bnmki ishalden olmuş cnm ya okdr SK degismeme rağmen gecede yaptığı için emmeye uyandikca değiştirdim benm banyo lavabo kısmı serin oluyorda içerde yikicam ins yarın bakalm havluya yatırır suyu dökerim artık 🙈🤭

Kızlar ya bebek kıyafeti az almıştım. Onlar bile çok geldi. 2 tulum 2 de takım almıstım. 1 tane de hediye geldi takım. Ama ben 2 tulum ve bir takımi döndürüp duruyorum. İkisi boşa çıktı. Sıra gelmiyor. Tulumlar 3 aylıktı ama kurutmada çekti. Şimdi zar zor oluyor. Çok üzülüyorum. Ayaklm kisımlarını kesip çorap lastiği dikmeyi düşünüyorum fırsat bulursam. Sizde durumlar nasıl?
Valla iyiymiş bnm oğlan habire kirletio bende çok almadım ama yenidoğan kiyafetleri anca oluo minnak bisiyiz hala😀 yıkayıp çeviriyorum ztn yetio bende 3 aylık alırım artık ebebekde indirim vardı dün alamadim gidip inttede de nasıl gelecek emin olamadım kaçırdık kampanyayı

Teşekkür ederim benim makinenin gücü çok azaldı sürekli sağıyorum emmediği için
Benim bebiş hala giyiyor yenidoğanları eskiden büyük oluyordu şimdi tam oluyor ☺️ 2 aydır giyiyoruz biz
Aynen cnm bizde 3 haftalık olucaz Perşembe günü ama anca oluo yenidoganlar daha bacaklar doldurmuo bile 3.5 kilo anca olduk

Biz 1 hafta Molfix 1bi haftadrda turco kullaniyoruz ama bnmki ishalden olmuş cnm ya okdr SK degismeme rağmen gecede yaptığı için emmeye uyandikca değiştirdim benm banyo lavabo kısmı serin oluyorda içerde yikicam ins yarın bakalm havluya yatırır suyu dökerim artık 🙈🤭
Bebeğin ishal olduğunu nasıl anladınız. Benimkinin de sürekli bezi kirli oluyor.. kakasını yaparken biraz zorlanıyor. Yani kıvamı da sıvı formda 🙃 .

Bende gece değişiyorum saat 11 den sonra 3 defa . Gece değişirken pamuk kullanıyorum..

Kızlar ya bebeğim emzik almıyor. Sürekli benim mememe yapışık. Emzik vermeye çalışınca aşırı sinirleniyor. Avent ultra Air almıştım. Acaba farklı bişey denesem kauçuk uçlu falan fayda eder mi. Tavsiyeniz var mı
Emziği ağzında tutuyor mu yoksa atıyor mu ağzından. Atıyorsa belki başka bir emzik deneyebilirsiniz. Ama emzik alınca ağzında durup süt gelmediği için ağlıyorsa belki de emzik sevmiyordur . Kendimce yorumum bu annesi olarak siz daha iyi anlarsınız. Emzik tutmayan tutmuyor. Birde çok ufaksa belki emmek istiyordur daha .

Bebeğin ishal olduğunu nasıl anladınız. Benimkinin de sürekli bezi kirli oluyor.. kakasını yaparken biraz zorlanıyor. Yani kıvamı da sıvı formda 🙃 .

Bende gece değişiyorum saat 11 den sonra 3 defa . Gece değişirken pamuk kullanıyorum..
Su gibi oluo 😄 doktor da mamayı degselm dedi Aptamil prosyneo varms onu dedi aldık bklm

Emziği ağzında tutuyor mu yoksa atıyor mu ağzından. Atıyorsa belki başka bir emzik deneyebilirsiniz. Ama emzik alınca ağzında durup süt gelmediği için ağlıyorsa belki de emzik sevmiyordur . Kendimce yorumum bu annesi olarak siz daha iyi anlarsınız. Emzik tutmayan tutmuyor. Birde çok ufaksa belki emmek istiyordur daha .
Hiç almıyor ağzına. Zorla sokuşturuyor annem bazen biraz emiyor. Ama ben verdiğimde asla almıyor. Bende süt olduğunu biliyor diye düşünüyorum. 23 günlük oldu şu an ama 5 kiloya geldi. İri bir bebek hızlı büyüyor. Fizik olarak hiç yenidoğan gibi gelmiyor bana emzik alsa çok iyi olacak 😕

Dinleme cevredekileri herkes bu dönem çok bilmiş oluyor her bebek kendine özgü doktor bir anarmollik görse söyler zaten. Eski düzen hayat yok gelişmiş bir cagdayiz bunu düşünüp stres yapma kendine bebeklerjmiz çok iyi çok sukur
Haklısın canım yoksa çıldıracağım cidden lohusalik çok zormuş ya😖

Normal doğumda korse gerekmez diye biliyorum hiç kullanmak aklıma gelmedi
Benim de aklıma gelmedi. Biraz toparlandım. Hatta doğum öncesi göbeğimin iki kenarında kas çiziği vardı o bile geri gelmiş😃Ağzımı biraz tutup biraz hareket etsem tamamen gidecek gibi göbek. Bakalım

Biri daha hamileyken korkutmustu seni dimi. Sorun olsa doktorlar gizler mi hiç. Büyük oglumun 34 doğmuştu, bu oğlum 35 doğdu 5. Gün kontrolünde 34 çıktı. 5 günde kafatası kuculmedigine göre olcumler 1-2 cm şaşabiliyor demekki. Bizim de genetik olarak kafalarimiz küçük eşimin de benim de. Hatta burada yazmıştım bı kere, usg de kafası biraz ileri çıkmıştı, doktora sormuştum kafası çok mu buyuk diye, benim çocuklarımın kafası büyük olamaz çünkü, neticede bu oglumun da minicik yüzü var
Hiç sorma evet bu da aynı gruptan ben bunlardan birinin kafasını kalorifere sürtüp kivilcim cikarmadan bunlar densizlige devam edecek belli ki 😣 huyumu da biliyorlar evhamdan çıldıracağım halbuki 😡 lohusalik cezai ehliyet yoksa birşey denemek istiyorum ben🔪🔪🔪

Ben sordum doktoruma, sezaryen olunca daha çok öneriyoruz, senin kullanmana hiç gerek yok dedi. Karnım baya toparlandı zaten daha 16 gün olduğunu düşününce. Ama arada böyle hafif sıkı bi taytım var yüksek belli, içten onu giyiyorum hem karnımı sıcak tutsun diye ☺️

Ben de bunu soracaktım, dikişerimi hiç kontrol etmedim düştü mü düşmedi mi bilmiyorum ama bu ara kaşınıyor, iyileşme belirtisi sanırım? Ama kokulu akıntıyı bilemedim ya.
16 gün oldu, kanamam tok denecek kadar azaldı. Ped de kaşıntı yapıyor gibi geliyor bana, çıkardım vala bugün dayanamadım artık
Ben de takmadım korse. Oğlumda da takmamıştım 5-6.ayda sıkı spor ve fiyetle karnım dümdüz olmuştu.
Dikiş demişken benim içte dikişim vardı. Kabızım dün ıkınırken sanırım patladı dikişim ve açık kan geldi orasını da göremiyorum ki tam olarak neresi patladı😢 batikon sıktım biraz acıdı sonra geçti. İnşallah büyük bir şey yoktur. ((

Kızlar ya bebeğim emzik almıyor. Sürekli benim mememe yapışık. Emzik vermeye çalışınca aşırı sinirleniyor. Avent ultra Air almıştım. Acaba farklı bişey denesem kauçuk uçlu falan fayda eder mi. Tavsiyeniz var mı
Dene canım avent tutmayip bakkal emzigi bile tutan çok bebek var birnden biri tutabilir bence 😌

Avent ten memnun kalmayan pek duymadım ben. Hatta hiç duymadım desem yeri. Öncekinde 3, 4 ayda lansinoh tekliyi eskitmistim. Çekiş gücü azalmıştı. çok sık ve uzun süre kullanıyordum. Cocukların uyuduklari sürenin buyük kısmı sagmayla geçiyordu. Şimdi aventi ablam verdi. O kullanmış. Hala çok iyi çekiş gücü.
Aventin hangi modeli? Bir kaç modeli var sanırım S Sariucurtma da tavsiye etti modelden modele çok fark ediyor mu acaba

Teşekkür ederim benim makinenin gücü çok azaldı sürekli sağıyorum emmediği için
Sen benim ikizlerde yasadığımın çok benzerini yaşıyorsun. Yazdığın her şey onladar tanıdık geliyor ki bana. AA bende de böyle olmuştu diyorum😊. Koccaman sarılmak istiyorum sana🥹🥹

Benim bebiş hala giyiyor yenidoğanları eskiden büyük oluyordu şimdi tam oluyor ☺️ 2 aydır giyiyoruz biz
Bizde de öyle olmuştu.😊. Ücgen yakalı olanlar kapatmıyordu göğüslerini. İç zibını ters giydiriyordum kapansın diye.

Ben 5 ltlik Nadya aldım. Dün temizledikten sonra sıcak suyu koyup içine oturttum. Çok mutlu oldu. Hiç rahatsizlık duymadı.

Benim kızım da almıyordu sürekli ağladığında ağzına tutuşturdum. Halâ da öğürğyormuş gibi oluyor ama 2-3 denemede mecbur alıyor. Aventin bir başka versiyonunu da almıştım avent soothie o çok küçük geldi air night tam uygun bence. Sen de birki çeşit denemelisin belki air senin bebişe uygun değil. Ama önce elinde var olanı dene sürekli.

Kızlar bebeklerinizin baş cevresi kaç cm? Benim kızım 48 cm başı da 33 cm boyuyla orantili geldi ve bebeğim eşimin kopyasi ve eşimin de kafası biraz ufak. Bugün bi akraba aşırı korkuttu gelişim geriligi vs dedi ama doktor vs hiç birşey demedi bana 😭
Herkes doktor olmuş ya. Kulağını kapat öyle konuşanlara. Bana da halam kundak yap bacakları çarpık olur yoksa diyor. Diğer halam da burnunu sık yoksa patates burun olur diyor. Saçma sapan şeyler. Allah ne verdiyse başımızın üzerinde. Sağlıkla geldiler ya.

X