2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar kiwi'nin süt sagma makinası giderek islevini yitirdi acilen yeni bişey almam lazım. Geçen burda konusuluyordu lansinoh ve weewell makinalar hakkında hangisini tavsiye edersiniz? Çok yüksek miktarlara çıkamam bu ikisi veya esdeger çekişi iyi bir makina tavsiyesi acilll çünkü zaten sütüm azaldi tamamen gitsin istemiyorum bir an once almam gerek🥺
Kiwinin makinesini ben 3 gün kullanabildim o da mecburiyetten. Hiç verimli değil ve günden güne verimi de düşüyor. Aşırı da can yakiyor. Ben o kadar can yakıcı makine hayatımda görmedim. Philips avent tekli aldım çok memnunum. Medeladan sonra başka makineleri beğenmem diyordum ama bence gayet başarılı ve kiwi kadar can da yakmıyor. Masaj ve sağım 8 modu olması çok güzel. Fiyat olarakta çok pahalı değildi lansinoh ile aynı fiyatti yanlış hatırlamıyorsam. Hala fiyatı aynı mi bilmiyorum ama aynıysa atayım. Philips in kalitesinden şaşmamak lazım.

Buldum, diğer markaların verimini bilmiyorum ama lansinoh ile arasında fiyat bakımından uçurum yok. Eğer performansı yüksek hızlı sağan pompa istersen bu güzel. Lansinoh kullananlar da memnun. İkisinden birini tercih edebilirsin. Bendeki bu model. K Kushi_

Bence tartıyı kullanın çok net anlarsınız. Günde kaç kere çiş yapıyo vs not alabilirsiniz. Tartıyla günlük aynı saatlerde tartarsanız veya 2 günde 1 zaten anlardınız. Beslenme bittikten sonra mayışık uykuya meyilli ise doyuyodur. Emdikten sonra mamayı da kabul etmesine cok takılmayın kolayca aldığı bi besini reddetmiyo olabilir
Aslında teorik olarak verilen doyduğu bilgileri sağlıyor ama çok aşırı aranıyor ve mama aldıktsn sonraki rahatlama olmuyor asla emince
Sagdiktan sonra 30 cc çıkıyorsa gayet iyi, o normalde çok daha fazla zaten, ama makine Total sütü sagamaz asla, hele de emzirdikten sonra akış yavaşlıyor ve son süt dedikleri yoğun süt kaldığı için emzirmeden sonra her zaman süt az çıkar. Kilo alımı için bebeğin son süte ulasmasi gerekiyor. İlk süt dedikleri yoğun su son süt dedikleri ise yağlı kilo aldıran süt. O yüzden bı meme yumuşadiginda hemen diğer memeye geçirmemek gerekiyor. Hatta tek meme emip sonrakinde diğerini son süte ulaşana kadar emzirmek daha çok kilo aldırıyor diye biliyorum. Tabi bebeğin tercihi de önemli bazen süt ihtiyacı fazla olabilir o zaman tabi ki iki memeyi de emzirmek gerekebilir. Ama burada önemli nokta iki memede de sulu sütü aldiktan sonra yağlı süte ulasmasi. Eğer emme süresi kısa ise sagip ver demişti doktor bana büyük oglanda.
ay içimi rahatlattın canım inşallah yetiyordur , dibine kadar emzireyim bari 😅
Merhabalar, doktorum sağım ile emmeyi asla kıyaslamayın diyordu. Bebeklerin emerkenki vakumlama şekli makinada yok diyordu. Ben de aynı endişeleri taşıyordum aynı durumdayım yani, bu düşünce beni rahatlattı açıkçası.
inşallah öyledir aslında biliyorum bu bilgileri ama gelde beynime anlat işte 🥹
Canım emzirme sonrası 30 ml geliyorsa sütğn yetiyor demek ki. Ben emzirmeden bazen sağoyorum iki memeden 80-100 çıkıyor. Sonra emziriyorum ki kalan sütü çeksin de rahatlayayım biraz diye. Kalan sütü emiyor gerçekten yutuyor ve ağzı süt oluyor. Sen de telaşlanma emzirme sonrası 30 var demek ki sütün.
inşallah canım sağolasın
Kızlar ya oğlumun kafası yamulmuş bugün fark ettim ben hep düz yatırıyordum o kendi kafasını çeviriyordu ama hep sağa çeviriyormuş sağ garaf içeri çökmeye başlamış sabahtan beri diğer tarafa yatırmaya özen gösteriyorum ama düzelir mi acaba
Benim kızımında öyle sağa çok yatıyor yanş ben çeviriyorum sürekli ama o geri çeviriyor, dikkat edilirse düzelir dedi doktor
Kızlar kiwi'nin süt sagma makinası giderek islevini yitirdi acilen yeni bişey almam lazım. Geçen burda konusuluyordu lansinoh ve weewell makinalar hakkında hangisini tavsiye edersiniz? Çok yüksek miktarlara çıkamam bu ikisi veya esdeger çekişi iyi bir makina tavsiyesi acilll çünkü zaten sütüm azaldi tamamen gitsin istemiyorum bir an once almam gerek🥺
ya bu kiwi ne rezil bir aletmiş, bende 5-6 defa anca kullandım bozuldu, boş boş çekiyor resmen.
Vzn diye bir marka aldım ben sonrasında memnunjmda canım

Ben lansinoh tekli aldım. Baya yorum okudum ,sitesinde yedek parça vs de olunca onu aldım.
Çiftli pompaların genel olarak verimi erken düşüyormuş yani alışveriş sitelerinde yorumlarda öyle yazmışlar.
Bazen sağarken canım acıyor,masaj moduyla 5 dk başlayıp sağıma geçiyorum. Çekim gücü iyi geldi bana

Ben wee well aldım çok memnunum. Tek tek sağınca daha iyi çekiyor sanki ikisini beraber çekince biraz verimi düşüyor. Fiyatı da uygun 1600 tlye aldım ebebekten

Buldum, diğer markaların verimini bilmiyorum ama lansinoh ile arasında fiyat bakımından uçurum yok. Eğer performansı yüksek hızlı sağan pompa istersen bu güzel. Lansinoh kullananlar da memnun. İkisinden birini tercih edebilirsin. Bendeki bu model. K Kushi_

Tamam canım ikisinden birine bakayim o zaman teşekkür ederim😘💕

Kızlar gaz ilacı olarak bio gaia mı mafloru mu önerirsiniz? Hangisi daha etkili? Kızım dün gece de uyuyamadı halâ da doğru dürüst uyuyamadı. Gazı var karnı şiş. Nurse harveys verdim dün bana mısın demedi hem de vermesi çok zor ya 20 damla.

Aslında teorik olarak verilen doyduğu bilgileri sağlıyor ama çok aşırı aranıyor ve mama aldıktsn sonraki rahatlama olmuyor asla emince

ay içimi rahatlattın canım inşallah yetiyordur , dibine kadar emzireyim bari 😅

inşallah öyledir aslında biliyorum bu bilgileri ama gelde beynime anlat işte 🥹

inşallah canım sağolasın

Benim kızımında öyle sağa çok yatıyor yanş ben çeviriyorum sürekli ama o geri çeviriyor, dikkat edilirse düzelir dedi doktor

ya bu kiwi ne rezil bir aletmiş, bende 5-6 defa anca kullandım bozuldu, boş boş çekiyor resmen.
Vzn diye bir marka aldım ben sonrasında memnunjmda canım
Ay hiç deme ya o kadar da iyiydi yorumları oysa

Kızlar bebeğinizin kafasının üstünde çukurluk var mı önceden sanki dalgalı dalgalı gibiydi şimdi çukur olmuş sanki 😢 umarım yanlış hatırlıyorumdur 🥸 sizinde var mı çukurluk

Ben wee well aldım çok memnunum. Tek tek sağınca daha iyi çekiyor sanki ikisini beraber çekince biraz verimi düşüyor. Fiyatı da uygun 1600 tlye aldım ebebekten
Evet onu da duydum kaç gündür kullaniyorsun canm sen onu? Ay kiwi gibi 5-10 güne verimi düşecek diye korkuyorum artk

Bende lansinosh tekli var iyi gbi ama ben aktif kullanamadim . Süt var mı anlamak için kullanmıştım sadece .1000 TL'ye almıştım aynı fiyatsa Philips de alınır . O daha garanti olabilir sonuçta .

Biliyorum doktora sordum gazı için ne kullanayım diye bu ikisini söyledi. Yani gazına da fayda ediyordur herhalde. Aldım bakalım. 2 gecedir uyumuyoruz maalesef.
Ya iyi gelen gaz damlasını bulana kadar gaz dönemi geçiyor resmen🤦🏼‍♀️ sab simplex için de iyi diyorlar biraz pahalı ama, ben onu hiç kullanmadım maflor için de iyi yorumlar duydum ama her bebeğe aynı gaz damlası iyi gelmiyor kuzu ya deneme yanılma yoluyla artık. Nurse harveys için de 10 damla kullanabilirsin 20 zor oluyorsa. İşe yaramadığını düşünüyorsan bırak tabii. Bu arada benim büyük oğlumda biogaia kullanırken daha fena olmuştu bırakınca düzelmişti çocuk. Bu da fikir olsun

Kızlar bebeğinizin kafasının üstünde çukurluk var mı önceden sanki dalgalı dalgalı gibiydi şimdi çukur olmuş sanki 😢 umarım yanlış hatırlıyorumdur 🥸 sizinde var mı çukurluk
Var canım. Olması gerekiyor zaten. Yanılmıyorsam bir ya da birkaç tane de arkada olması lazım. Onlar 2 yasına kadar kapanıyor. Zaten doktorlar takibini yaparlar. Benim ikizlerden biri 7 aylıkken olması gerekenden büyüktü. Kalsiyum takviyesi kullanmak zorunda kalmıştık. Yabrucugumun birsürü dişi aynı anda cıkmıştı.

X