2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bi de 1. Ay aşısı bugündü normalde ama sağlık ocağındaki hemşire izindeymiş Pazartesi günü gelin dediler bir sıkıntı olur mu

Burun için ben şırıngaya fizyolojik çekip tanzikle temizlemeyi denedim ama çok ağladı öksürdü korktum bende çıkmadı da zaten sağlık ocağına gittim bana gösterir misiniz diye orada yardımcı oldular tek kullanımlık var bruno babynin tek şaselik onlarla daha rahat yaparsın dedi emzirme yastığına yatırıyorum elimi yinede başının altına koyup hafif destekliyorum deliklere bir kere sıkıp bırakıyorum bi 10 sn sonra aspiratörle çekiyorum öyle çok kolay oluyor olmasa tekrar yapıyorum yarısı sabah gidiyor yarısını da akşam kullanıyorum açtıktan sonra 24 saat içinde kullanmak lazımmış ama tokken yapınca bazen yutuyor serumu tuzlu olduğu için midesi bulanıp kusabiliyor o yüzden açken yapıyorum üzerine yediriyorum
Uyku uyanıklık bende de öyleydi özellikle geceleri baktım uyumayacak oturacağız sabaha kadar hemen supradin yada new life takviye aldım onlardan atıyorum bi tane zaten vücutta emilince yorgun düşüp uyuyorsun sabaha karşı bebişte uyumuş oluyor mis
Tatlı olayı bende de var çözemedim birde evdeyiz ya ondan herhalde sürekli canım bişeyler istiyor
Fıtık bizde de var benim doktorumda 1 yaşına kadar geçer geçmezse ufak bi operasyonla hallediyoruz dedi

Malesef fıtık bizde de var ağrı sızı yapmaz kendinden geçer morarma olmadığı sürece sıkıntı yaratmaz dedi fakat alt degistirieken masaj yaparken o kadar kötü oluyorum ki göbeğini gördükçe

Malesef fıtık bizde de var ağrı sızı yapmaz kendinden geçer morarma olmadığı sürece sıkıntı yaratmaz dedi fakat alt degistirieken masaj yaparken o kadar kötü oluyorum ki göbeğini gördükçe
İnşallah operasyona gerek kalmaz kızlar ya kendiliğinden geçer bebişlerimizin fıtığı

Tıkalı burun için birşey diyemem
Uykumu ben de alamıyorum ya. Kızım uyuduğu anda bir şeyler yapayım diyorum en kötüsü teli elime alıyorum.
Tatlı ben de aşırı yemeye başladım. Hatta eşime süt burger aldırdım çeşitlerini sabah öğlen akşam birer tane yemek istiyorum. Dün akşam kızım gazdan uyumadı ve kucağımda kızım ağlıyor ben tatlı yiyorum eşim de bana gülüyor o derece.

Biz enjektöre serum fizyolojik çekip yapıyoruz baya da temzieniyor rahatlıyor ama sonra tekrar tıkanıyor gece sabaha karşı özellikle emmeden önce hırıltı duyuyorum burnundan tatlı yeme isteğin emzirdiğin içindir benim de iştahım çok açık fit bir hamileydim ama iri bir lohusa oldum yiye yiye özellikle helva yemekten şiştim

Canım ben yazmayı unuttum, dün biz de devlet Hastanesi'ne gittik erdin beye, gaz ağrısı için bı de göbeğinde hala kanama vardı. Ben de çok memnun kaldım doktordan, göbeği hiç yakmadan bile temizleyip kanamayı durdurdu. Ama ben de boy kilo ölçümü nasıl olacak diye düşündüm. Bana da 45 günlükken gelin hem muayene ederiz hem kalça USG cektiririz, 1 aylıkken sağlık ocağına gidip kilo olcturun dedi ama gelişim takibi nasıl olacak ki bu durumda. Yani bı yerde kaydı olması lazım ki aylık boy kilo kafa ölçüsü ne kadar artmış onu görmek için. Özelde kaydediliyor, önceki gittiğinde kaç kiloymus şimdi ne kadar almış anlaşılıyor ama sağlık ocağı ile olacak şey mi acaba. Bu konuda kararsız kaldım ben de sadece
Yoksa doktor gerçekten iyi ve tecrübeli.

Biz direk çekiyoruz otri bebeyle çıkıyor tatlı ye bol bol sütü arttırıyor benim sütüm çok azalmıştı tatlı yemeye başlayınca artış oldu benimde bebiş emmiyor artık

Büyük oğlumda vardı göbek fıtığı, öyle çok aşırı buyuk değildi ama cikintiliydi göbek. Bı sure sonra kendiliğinden geçti, ama kaçıncı ayına kadar sürdü hatırlamıyorum. 1 yaşına kadar çoktan geçmişti sadece onu hatırlıyorum.

Bizim sağlık ocağı hastanenin verdiği deftere işlemeye devam ediyor. Özel bir kliniğe gitmiştik o da istedi. Size bir kitapçık vermişlerdir o nerde dedi. O da oraya işledi. Şu ana kadar 3 farklı yerde ölçüldü. Ücü de aynı yere işlendi. Yarın devlete gidecegız. Hem kalça ultrasonu için gün de alirız diye. Bakalım o ne yapacak .

Kızlar bebeklerinize sapka takıyor musunuz evde? Ben taktım şimdiye kadar artık takmak istemiyorum evde. Ama üşür diye de içime işlemiş. Cesaret arıyorum . Hiç takmayanlar varmış. Bir yerde de zamanind adogan 10 gün, erken doğan 15 gün takmalı şapka diyor. Sizler takıyor musunuz?

Biz direk çekiyoruz otri bebeyle çıkıyor tatlı ye bol bol sütü arttırıyor benim sütüm çok azalmıştı tatlı yemeye başlayınca artış oldu benimde bebiş emmiyor artık
Üzülme canım. Sen elinden geleni yaptın. Kolay değil prematüre bebeğe bakmak. Kaç aylık oldu? Donduremez misin? Bebek hemşiresi 3,5 aylık bebeği dondurdüklerinden bahsetmişti. Bıberonu birakıp sadece meme vermişler. Bir günün sonunda direnci kırılmış, 3 günün sonunda sikıntısız emiyormuş. Sen de denesen mi bı acaba? Ben ikizlerde bı denemeye calışmıştım. 4,5 ayliklardı. Ama iki tane olunca hem çok yoruldum hem eşim ve kv cocukları aç birakiyormuşum muamelesi yapınca vicdan azabıyla vazgeçmiştim. Hala gicığım ikisine de bu konuda.

Ben banyo hariç hiç takmadım evde vok sıcakta bunaltir hasta eder diye sukur bir sorun olmadi

Ben bi tek dışarı çıkarken birde banyodan sonra kuruyana kadar takıyorum onda bile durutmuyor kafasını çevire çevire çıkartıyor bayıla bayıla mağazada tek kalmış bi bere almıştım antalyadan onu bile havalimanında düşürmüşüz hep gözümün öbündeydi ne ara çıkarttı ne ara düştü hayret ettim oğluma

Evin sıcaklığı 23-24 derecelerde ise takmayın hiç. Ben bebeğim 3 haftalık olduktan sonra hiç takmadım her ne kadar büyükler itiraz ettiyse de :)

Ben banyo hariç hiç takmadım evde vok sıcakta bunaltir hasta eder diye sukur bir sorun olmadi

Evin sıcaklığı 23-24 derecelerde ise takmayın hiç. Ben bebeğim 3 haftalık olduktan sonra hiç takmadım her ne kadar büyükler itiraz ettiyse de :)
Yazdiklarınizı okur okumaz cikarttım. Oh çok rahatladım. Teşekkür ederim

Bizimki asla taktirmiyor bizde ilk 3 gün zar zor taktık ama şimdi saldık açıkçası .

Tuzlu suyu yutuyorlar dimi ya. Hiç içime sinmiyor böyle. Bikaç gün direndim o yüzden yapmamak için ama gece çok tıkanıyor yavrum. Serumu deneyelim de olmadı dediğin gibi yapıcam artık
Ben de öyle ya bazen çocuk ağlıyor evde kıyamet kopuyor ben tatlı tıkınıyorum bi köşede uyku en büyük derdim ya. Herkes uyu dedikçe sinir geldi bana. Vücut resmen uyumamak için direniyor şaka gibi
Kaç ml çekiyorsunuz enjektöre. Bugün bi deniycem bakalım gece. Umarım işe yarar. Burun tıkalı olunca boğazına süt kaçırıyor eşimle birbirimize giriyoruz bi de böyle bi dert var başımda
Solüsyon olmadan işe yarıyor mu

İlk doğduğu gün taktım sadece o da kafası kanlı diye

Erdin bey boy ve kilo takibi yapmıyor o zaman dimi, sordun mu canım sen özellikle, benim de kafam takıldı bu duruma. Eşim sağlık ocağında bakıyorlar zaten diyor ama benim içim rahat etmedi yine de pek, büyük oğlumu 1 yaş kontrolüne götürmüştüm başka bir doktora o zaman boy kilo ölçümü yapmışlardı şimdi niye böyle oldu anlamadım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…