2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de yiyorum aslında bence karnımızdaki iç organlarımız bayram ediyor 9 aydır sıkışıp kaldılar🤣🤣🤣
Geçen yenidoğan dr dedi yarım saatte bir 40 dakikada bir emzirme artık sarılığı inmiş bir bir buçuk saatte bir emzir. 10 günden sonra bebekte gaz olmaya başlıyor dedi. 10 güne kadar gaz olmuyormuş yani bebekte.
Evet evet 14 gün diyen bile var hatta, ama bizimki osurukçu zart zurt gidiyor alttan 😁 sıkıntı vermesin de ona gazı olsun yani. Ama ben böyle olunca dedim noluyor, üşütmüyorum da eminim. Dediğin gibi organlar ne yapacağını şaşırdı sanırım 😁

Doğum oncesi kilona derken hamile kaldığin kiloya mi 6 kilo var. Öyleyse eğer bişey kalmamış kolaylıkla verirsin canım
Benim de işte bı 23 kilo filan var hamile kaldığım kiloya düşmeme 🤣 bunu yazarken yemek yiyorum şuan 🙈
Sadece afiyet şeker olsun demek istedim 😍

Evet evet 14 gün diyen bile var hatta, ama bizimki osurukçu zart zurt gidiyor alttan 😁 sıkıntı vermesin de ona gazı olsun yani. Ama ben böyle olunca dedim noluyor, üşütmüyorum da eminim. Dediğin gibi organlar ne yapacağını şaşırdı sanırım 😁
Ben de ne yesem karnımda şenlik bayram sesler.🤣😃

Bide ben oğlumun kolik olduğunu düşünüyorum, o kadar ağlıyordu ki aklıma gelmedi doktora sormak. Akşam saatlerinde Ağlamasi başlıyor, kaka problemimiz var, birde instagramda gördüğüm kadari ile kolik bebekleri plates topunda zıplayarak sakinlestirdiklerini gördüm aynı hareketi yatakta yapiyorum susuyor. Bunlar yeterli mi kolik demek için bilmiyorum ama bilgisi olan var mı? Kucakta uyuyoruz.
Benim ikizler kolikti. Akşam 6 gibi baslayıp 9, 10 a kadar aralıksız ağlıyorlardı. Kucağımıza alıp evde koşuyorduk. Onlar uyuyunca biz de pert oluyorduk.

ya ben iyice pimpirik oldum sürekli inceliyorum bebişi. Biz 6 günlükken bi badire atlattık bebiş 8 saat baygın yattı ve doktorlar ne oldugunu bilemedi o günden sonra kafayı yedim. Gözlemleyelim dedi doktor eğer baygınlık hali tekrarlarsa üniversite hastanesine yatış yapıp nörolojik mi metobolik bi rahatsızlık mı bakalım dedi. O günden beri iyice delirdim sürekli inceliyorum bebişi psikolojim bozuldu :KK43:
Çok geçmiş olsun. Pimpirik olman çok normal. İnşallah tek seferlik bir şeydir. Bir daha yaşanmaz. 🤲

Hadi gözün aydın sağlıkla kavuştunuz sonunda birbirinize 🥰 sütün de artar gümdem güne, hiç endişe etme. Zaten fındık kadar mideleri var, o büyüdükçe süt kapasitemiz de artıyor 🤗
Çok sağolasın ☺️ Aralarda mama takviyesi de yaptik sütüm az olunca

Gözün aydın. Hayırlı olsun. İlk günlerde 3-4 damla süt oluyor o da bebeğe iyi geliyor doyuyor yani merak etme. Sütüm yok diye hiç düşünme. O yağlı kolostrom u emince yavaştan süt kanalları açılıp daha çok gelmeye başlayacaktır
İnşallah güçlü emse sütüm daha fazla gelicek bence . Biraz nazlı nazlı emiyor 🤷

Merhabalar kizlar
Dün itibariyle ocağın son gününü yakalayıp sabah 9da spinal anestezi ile sezeryan oldum. Bebek 52 cm 3200 gram doğdu . Emme ile ilgili sorun yaşıyorum. Sarilik ve şeker degeri iyi süt geliyor az da olsa diyorlar fakat ben tam anlayamıyorum gelip gelmedigini 🤷
Biraz uyumayı seviyor . Bugün çocuk hekimi baktı . Bir sorun görmüyorum diyip pazartesine tekrar randevu verdi
Ocağın son bebişi de gelmişş 🥰hayırlı olsun canım. Sütün ilk günler de az gelir bu çok normal üçüncü günden sonra artmaya başlıyor buna kafanı takma 🌸

Merhabalar kizlar
Dün itibariyle ocağın son gününü yakalayıp sabah 9da spinal anestezi ile sezeryan oldum. Bebek 52 cm 3200 gram doğdu . Emme ile ilgili sorun yaşıyorum. Sarilik ve şeker degeri iyi süt geliyor az da olsa diyorlar fakat ben tam anlayamıyorum gelip gelmedigini 🤷
Biraz uyumayı seviyor . Bugün çocuk hekimi baktı . Bir sorun görmüyorum diyip pazartesine tekrar randevu verdi
Maaşallah maaşallah gözünüz aydın olsun, sağlıkla huzurla büyüsün. 🥰

Merhabalar kizlar
Gözün aydın, Allah analı babalı büyütsün 🙏💚

Kızlaar helloo 👋🏼 ya çikolatalı kakaolu şeyler gaz yapıyor muydu? Sizde durumlar nasıl?
Kızım maşallah çok gazlı değil ama ben gazdan ölüyorum 2 gündür, sancıdan uyuyamadım bi ara dün gece. Kakaolu ıslak kek kurabiye filan yedim bi kaç gündür ondan mı diyorum 🤔
Yanlış hatırlamıyorsam kakao cikoalta gaz yapıyor. Ekstra yoğurt süt kefir ayran da çok gaz yapıyormuş bu lohusaligimda öğrendim. Buyum oglumda gaz sorunu hiç yasamadigimiz için anlamamisim ben bu bebeğim gazdan etkileniyor. Dün gece sabahı zor ettik. Doktorum bana ilk 3 hafta süt ve süt ürünlerini yasaklamıştı hastaneden taburcu olurken. Ben de doktoruma güvendiğim için yemedim, o pek yasakçı bı doktor değil çünkü. Dün artık 2 hafta oldu nasılsa çok az yoğurt yesem bişey olmaz herhalde dedim ama aman Allahım sabaha kadar ben de bebegim da gazdan kivrandik.

ya ben iyice pimpirik oldum sürekli inceliyorum bebişi. Biz 6 günlükken bi badire atlattık bebiş 8 saat baygın yattı ve doktorlar ne oldugunu bilemedi o günden sonra kafayı yedim. Gözlemleyelim dedi doktor eğer baygınlık hali tekrarlarsa üniversite hastanesine yatış yapıp nörolojik mi metobolik bi rahatsızlık mı bakalım dedi. O günden beri iyice delirdim sürekli inceliyorum bebişi psikolojim bozuldu :KK43:
Ayyy çok geçmiş olsun 🙏 inşallah bi daha olmaz 🙏🙏 ah bu annelik ya

Yanlış hatırlamıyorsam kakao cikoalta gaz yapıyor. Ekstra yoğurt süt kefir ayran da çok gaz yapıyormuş bu lohusaligimda öğrendim. Buyum oglumda gaz sorunu hiç yasamadigimiz için anlamamisim ben bu bebeğim gazdan etkileniyor. Dün gece sabahı zor ettik. Doktorum bana ilk 3 hafta süt ve süt ürünlerini yasaklamıştı hastaneden taburcu olurken. Ben de doktoruma güvendiğim için yemedim, o pek yasakçı bı doktor değil çünkü. Dün artık 2 hafta oldu nasılsa çok az yoğurt yesem bişey olmaz herhalde dedim ama aman Allahım sabaha kadar ben de bebegim da gazdan kivrandik.
Yaa öyledir o zaman bende de öyle bi bilgi var çünkü. Yoğurt da sıkıntılı bak onu biliyordum. Aile dostumuz çocuk doktoru o geldi geçen bi muayene etti hem, özellikle dedi yoğurt ayran çok tüketme diye. Mesela tahin ve susamlı şeyler için de uyardı, hani süt yapar diye helvaya filan düşmemek gerekiyormuş.işin alejik kısmıyla ilgili o da.
Ya ben de ilk kızımda gaz nedir bilmedim aşure bile yiyordum kase kase :) bu kızımdan fa aynı performansı rica ediyorum 😁
Topuk kanı sonucu kaç güne geliyor ki bizimki daha gelmedi 22 gün oldu vereli
Olumsuz bir şey yoksa aramayabiliyorlar dedi bize hastanedeki hemşire, o kağıdın altında bi numara var oradan arayıp öğrenebilirsiniz demişti.

Kızlar ya doktorunuza bir şey götürdünüz mü? Çikolata düşündüm ama, uygun mu bilemedim. İlk doğumumda hiçbir şey götürmemiştim şimdi adam iki kere doğurttu şaka maka. Elim boş gitmek istemedim fikriniz varsa talibim😊

Ya bir de özel hastanelerde yenidoğanın ilk 28 gün kontrolü ücretsiz gibi bir bilgi var doğru mu biliyor musunu?
Ben bir düz çikolata aldım götürdüm, zaten özel hastane baya bir masraflı bence boş gitmemek için sadece çikolata aldım..
Topuk kanı sonucu kaç güne geliyor ki bizimki daha gelmedi 22 gün oldu vereli
Bize sıkıntı varsa bu hafta ararlar yoksa aramazlar dediler bu nedenle sonuç için aramadılar diye düşünüyorum..

Yaa öyledir o zaman bende de öyle bi bilgi var çünkü. Yoğurt da sıkıntılı bak onu biliyordum. Aile dostumuz çocuk doktoru o geldi geçen bi muayene etti hem, özellikle dedi yoğurt ayran çok tüketme diye. Mesela tahin ve susamlı şeyler için de uyardı, hani süt yapar diye helvaya filan düşmemek gerekiyormuş.işin alejik kısmıyla ilgili o da.
Ya ben de ilk kızımda gaz nedir bilmedim aşure bile yiyordum kase kase :) bu kızımdan fa aynı performansı rica ediyorum 😁

Olumsuz bir şey yoksa aramayabiliyorlar dedi bize hastanedeki hemşire, o kağıdın altında bi numara var oradan arayıp öğrenebilirsiniz demişti.
Tahini bilmiyordum onu da yeni ogrendim bak. Her gün tahin helvası ve tahin pekmez yiyorum ben de bolca, süt olsun diye. Daha dikkatli olayim

X