2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar sütüm pijamama akiyor ve kokusu çok ağır geldi. Sütünüzün kokusu var mı ? Bana aşırı ağır geliyor. Birde benim göğüs ucu çatlaklarim geçmedi . Bebeği doğru tutturduğumdan eminim ama alt dudağı asla tam açılmıyor. Meme etrafını sıkıştırıp ağzına vermeyi denedim yine ağzı kucucuk diş etleriyle eziyor mememi sanki. Bende artık dil bağından suphelenmeye başladım. Önde görünür bir bağ yok arka dil bağı olabilir. Sizin bebislerin dilleri ağlayınca diş etlerinin gerisinde mi duruyor. Çok evham yaptım.

Benimki de sert olunca alamıyor memeyi. Ucunu sıkıp ben ağzına sokuyorum kocaman açtığı bir ana denk getirip. Baya bı deneme yapıyoruz öyle alıyor. Bir süre elimi hic kaldırmıyorum değişmesin akış diye. Sonra rahatlıyor o da. Ben de sağiyorum günde bı iki defa. O da baya sertlestiriyor. Sağmak bazen kisır döngüye sokuyor insanı. Ama süt azalınca da can kurtarıcı. Sagmasaydım şimdiye çoktan bitmişti sütüm. Çünkü ememiyormus ben farketmedim emiyor sandım. O agzını oynatiyormus. Sonra baktım sütüm baya azaldı doymuyor. Her emzirmeden sonra sağıp uyuyunca biberonla verdim. O şekilde arttı yine elhamdülillah. Ben de çok korkuyorum meme reddinden. Ama bebek hemşiresi 45 günden önce meme reddi yapmaz demişi. İlla ki istisnalar olur ama. Bir de bir yerde şunu okudum diyor ki bıberonu anne vermesin. Anne yokken baskası versin. Ki çocuk için alternatif olmasın diyordu. Ben hep yalnız olduğum için uyurken vermeye calıştım farketmesin diye.
Çok sağol canım tavsiyelerin için. Aynen sağım yapmak kısır döngüye neden oluyor sanki. Çok zor bir gece geçirdik ama sabah kalktıktan sonra memelerimi sıcak suyla, sonrasında hindistan cevizi yağıyla ovdum. Sağım yaptım, silikon başlıkla emzirdim sağdıktan sonra yumuşayınca, yandan sağdığım sütleri enjektörle akıttım. Tüm tuşlara basıyorum inşallah çözeceğiz bu durumu. 🤗 Ben de uçlarındaki yaraları bebek çok kötü ediyor, makinam daha az acıtır diye sağmaya başladım.

Kızlar sütüm pijamama akiyor ve kokusu çok ağır geldi. Sütünüzün kokusu var mı ? Bana aşırı ağır geliyor. Birde benim göğüs ucu çatlaklarim geçmedi . Bebeği doğru tutturduğumdan eminim ama alt dudağı asla tam açılmıyor. Meme etrafını sıkıştırıp ağzına vermeyi denedim yine ağzı kucucuk diş etleriyle eziyor mememi sanki. Bende artık dil bağından suphelenmeye başladım. Önde görünür bir bağ yok arka dil bağı olabilir. Sizin bebislerin dilleri ağlayınca diş etlerinin gerisinde mi duruyor. Çok evham yaptım.
Benim de sütüm çok akıyor ve sürekli kokuyorum bi de kanama da var zaten o da çok rahatsız ediyor beni sabah akşam duşa giriyorum kendimden tiksiniyorum resmen kimseye yaklaşmak istemiyorum

Benim de sütüm çok akıyor ve sürekli kokuyorum bi de kanama da var zaten o da çok rahatsız ediyor beni sabah akşam duşa giriyorum kendimden tiksiniyorum resmen kimseye yaklaşmak istemiyorum
Benim de sütüm çok kötü kokuyor hatta düşündüm bebek bunu nasıl içiyor iğrenç diye tövbe tövbe Allah affetsin. Ve ben kendim de çok kokuyorum böyle değildim anlamadım her gün duş alıyorum ben mecbur

Kızlar uçakla deyehat edicez var mı daha önce bebişle seyehat eden travel sistem bebek arabamız var yatağını almayacağım sadece pusetini alıcam puseti uçağın içine koyabilir miyim toz mama 800 gr alabilir miyim sıcak su koyup termosumu alabilir miyim aydınlatın beni thy aradım ama biri başka bişey söyledi biri başka bişey deneyime ihtiyacım var
Selam canım, ben bebekle hiç seyahat etmedim ama yakın zamanda bir planımız var arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla aktarıyım. Bebek pusetini koltuğa bağlayamıyorsun , bebeği kendine bağlıyorsun. Mama alabilirsin sıcak suyu uçakta kabin görevlisinden istemiş arkadaşım mamayı hazırlayıp getirmişler.

Selam canım, ben bebekle hiç seyahat etmedim ama yakın zamanda bir planımız var arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla aktarıyım. Bebek pusetini koltuğa bağlayamıyorsun , bebeği kendine bağlıyorsun. Mama alabilirsin sıcak suyu uçakta kabin görevlisinden istemiş arkadaşım mamayı hazırlayıp getirmişler.
Uçakta ki sıcak suyu kullanmayın diyorlar her yerde ama bilemedim birde mamayı xray cihazından geçirmeyin yazıyor her yerde bilgin var mı acaba
Nasıl cozdunuz kaka olayını aynı problemi yaşıyorduk ☹️
Kaka olayını şöyle yapıyoruz mama veriyorsan eğer biz mama veriyoruz çünkü öeneğin 125 ml su koyuyorum 120 ml lik mama koyuyorum 4 kaşık yani duyu bi 5-10 ml fazla koyuyorum emziriyorsan belki doktoruna sorarak 2 günde 1 1 çay kaşığı su verebilirsin bana çyle demişti emzirirken birde biz sabah akşam bi çay kaşığı zeytinyağı veriyoruz normale dönünce bırakıyoruz yada günde 1 taneye düşürüyoruz bazen poposuna sürüyorum bazen kulak çubuğunun ucunu yağa batırıp hafiften sokuyorum yumuşatsın diye birde bakıyorum ıkınmaya sancılanmaya başlayınca iyice altını açıyorum bacaklarını karnına doğru katlıyorum bisiklet sürer gibi yapıyorum önce sonra ikisini bir karnına katlıyorum hemen çıkartıyor
Süt kokusu için göğüs kalkanı kullanın bence beni o kurtarmıştı yada pedinize çok az saf gül suyu damlatın dış kısımlarına ortasını ıslatmadan o da kokuyu engelliyor

Benim de sütüm çok kötü kokuyor hatta düşündüm bebek bunu nasıl içiyor iğrenç diye tövbe tövbe Allah affetsin. Ve ben kendim de çok kokuyorum böyle değildim anlamadım her gün duş alıyorum ben mecbur

Benim de sütüm çok kötü kokuyor hatta düşündüm bebek bunu nasıl içiyor iğrenç diye tövbe tövbe Allah affetsin. Ve ben kendim de çok kokuyorum böyle değildim anlamadım her gün duş alıyorum ben me
Benim de sütüm çok akıyor ve sürekli kokuyorum bi de kanama da var zaten o da çok rahatsız ediyor beni sabah akşam duşa giriyorum kendimden tiksiniyorum resmen kimseye yaklaşmak istemiyorumn
Gerçekten anlamadım bende . Ay bende öyle aşırı terimde pis kokuyor sanki

Uçakta ki sıcak suyu kullanmayın diyorlar her yerde ama bilemedim birde mamayı xray cihazından geçirmeyin yazıyor her yerde bilgin var mı acaba

Kaka olayını şöyle yapıyoruz mama veriyorsan eğer biz mama veriyoruz çünkü öeneğin 125 ml su koyuyorum 120 ml lik mama koyuyorum 4 kaşık yani duyu bi 5-10 ml fazla koyuyorum emziriyorsan belki doktoruna sorarak 2 günde 1 1 çay kaşığı su verebilirsin bana çyle demişti emzirirken birde biz sabah akşam bi çay kaşığı zeytinyağı veriyoruz normale dönünce bırakıyoruz yada günde 1 taneye düşürüyoruz bazen poposuna sürüyorum bazen kulak çubuğunun ucunu yağa batırıp hafiften sokuyorum yumuşatsın diye birde bakıyorum ıkınmaya sancılanmaya başlayınca iyice altını açıyorum bacaklarını karnına doğru katlıyorum bisiklet sürer gibi yapıyorum önce sonra ikisini bir karnına katlıyorum hemen çıkartıyor

Süt kokusu için göğüs kalkanı kullanın bence beni o kurtarmıştı yada pedinize çok az saf gül suyu damlatın dış kısımlarına ortasını ıslatmadan o da kokuyu engelliyor
Ben emziriyorum çocuğumu biraz su mu versem acaba bende . Aslında biri yazmıştı buraya sanki su verebiliyormusuz bebeğe ama doktorlar karnini suyla doldurmasin diye soylemiyorlarmis . Kakası sıvı normal zeytinyağina gerek var mı bilemedim . sizinkinin kakası sıvı formda mi ? Kulak çöpünü denedim bir kere çok etki etti. Bir kaç kere daha yaptım ama kakasını yapmadı . Birde niyeyse çok kötü bir şey yapiyormusum gibi hissettiriyor .

Göğüs pedim var ama hiç kullanmadım enfeksiyon riski oluşturuyormus diye. Gümüş kapak takiyordum zaten göğüs ucu çatlaklarim var ama o kapaklardan da sızıyor . Keşke göğüs kalkanı alsaymisim .

Bu arada bebek olunca sanki hiç ihtiyacımız bitmiyor gibi verdiğim boşa paralar bile gözüme batmıyor hemen etki edecek bir şey ise düşünmeden aliyorum . Müsrif birine döndüm iyice 😂

Yorumunuz için teşekkürler ❤️

Ben emziriyorum çocuğumu biraz su mu versem acaba bende . Aslında biri yazmıştı buraya sanki su verebiliyormusuz bebeğe ama doktorlar karnini suyla doldurmasin diye soylemiyorlarmis . Kakası sıvı normal zeytinyağina gerek var mı bilemedim . sizinkinin kakası sıvı formda mi ? Kulak çöpünü denedim bir kere çok etki etti. Bir kaç kere daha yaptım ama kakasını yapmadı . Birde niyeyse çok kötü bir şey yapiyormusum gibi hissettiriyor .

Göğüs pedim var ama hiç kullanmadım enfeksiyon riski oluşturuyormus diye. Gümüş kapak takiyordum zaten göğüs ucu çatlaklarim var ama o kapaklardan da sızıyor . Keşke göğüs kalkanı alsaymisim .

Bu arada bebek olunca sanki hiç ihtiyacımız bitmiyor gibi verdiğim boşa paralar bile gözüme batmıyor hemen etki edecek bir şey ise düşünmeden aliyorum . Müsrif birine döndüm iyice 😂

Yorumunuz için teşekkürler ❤️
Benimki katıydı o yüzden yapamıyor çok ağlıyordu sıvıysa vermeyin zaten ne su nede zyağı bu sefer ishal olur kilo kaybeder onunla da baş edemezsin ıkınması için diyorsanda o normal ıkınmayı bilmiyorlar tam olarak yani ıkınıp poposunu salması gerekiyor ama popo kaslarını da sıktığı için o kadar kıvranıyorlar zamanla geçermiş bizim acalmaya başladı yavaş yavaş öyle kıvranmaları kulak çubuğu beni de çok geriyor ama yapacak bişey yok eğer kabız değilse kulak çubuğunu uyarma için kullanmayın ıslak mendil kullanın soğuk deyince de uyarım sağlar

Kalkan çok kullanışlı bir şey ben bunu almıştım kuponu da varmış bak şimdi uyguna geliyor aslında
mycey Ultra Yumuşak Göğüs Kalkanı Seti Fiyatı, Yorumları - Trendyol hem delikli hava alan kapağı var hemde almayankapağı var ben hava alan kapakları delikler üste gelecek şekilde gündüzleri kullanıyordum deliksiz kapakları da gece yatarken takıyordum çok memnun kaldım sürekli kıyafet değiştirmekten gına gelmişti ped de bir yere kadar tutuyor çünkü

Kızlar bir kaç kere oğlumun burnundan süt geldi, korkutucu oluyor o an .Çok süt emdiğinden mi , emzirirken kafasını yüksekte tutmaya çalışıyorum, her emzirme sonrası 10 dk dik tutuyorum m, gazını çıkarıyor genelde ama yinede ara ara kusmaları ve burnundan süt gelmesi oluyor az da olsa.Reflü olabilir mi?

Yaa deme öyle, sen şu an ufacık bir canlının yaşam kaynağısın 💜 ben de terleyince hemen kokuyorum sanki ama bana öyle geliyor bi tek kime sorsam yoo diyor 😁
Benim de sapsarı sütüm, biraz fazla emdiği için kustu kızım, sanki salçalı yemek yemiş gibi 😂

Canım kızlarr ben de doğurdum 😍
3’te hastaneye girdik, evrak kürek nst lavman suni sancı derken 17.29 da kızım doğdu 🥰 sancılarım yüksek değildi ama açılma devam ediyordu öyle olunca az bi doz verdiler anında ilerledi zaten. Bi baktı 6 cm, sonra birden arttı sancılar acayip ıkınma hissi hemşireyi çağırın dedim, geldiği gibi biz yallah doğumhaneye 😂 bi ıkınmada çıktı sanırım, girmemle bizimkilerin sesi duymaları 5-10 dk arası sürmüş.
Allaha çok şükür ikimiz de iyiyiz, yanımda mıyırdanıyor şimdi 🤗
Tomriscik 39+4 te 3060 gr 48 cm doğdu NurrBanuu NurrBanuu cuğum 🥰
Gözünüz aydın canım.🥰 Sağlıkla mutlulukla büyüsün inşallah.💞

Kızlar selam. Eşim benim istediğim isim önüne kendi ablasının ismini yazdırmış ben kesinlikle istemiyorum ama yazdırmış bi de çok uyumsuz uzun oldu. En sevmediğim isim hatta en son geçen sene konuşmuştuk bana geçmiş olsun diye aramadı bile. Bir ay dolmadan mahkemeye başvurup gerekçesiz değiştirilebiliyormuş. Yakınında çevresinde değiştiren oldu mu ya da avukat tanıdıklarınız varsa rica etsem nasıl bir yol izlemeliyim sorabilir misiniz? Ağlamaktan sütüm kesilecek ya. Eşim benim söz hakkım yok mu diye trip atıyor. Bana geçmiş olsun bile demeyen kadının ismini bir ömür kullanmak zorunda mıyız ya. @Cimenlere_uzansam canım senin var mı bir fikrin?😕😭
Ben de değiştirilebiliyor diye duymuştum ama nasil yapıldığını bilmiyorum canım.Hic moralini bozma bir an önce araştırıp sildir ismi.Çok sinir bozucu bir durum gerçekten.Benzer durumu ben de doğum yapmadan önce yaşamıştım.Eşim sevmediğim bir ismi koymak istediğini söyledi ben de olmaz dedim.Kimliğe ekletirim dedi gülerek ben de buna hakkın yok diye sert tepki verdim.Tepkime bozuldu şakasına söylemiştim dedi hem benim isim koyma hakkım yok mu diye üç gün benimle konuşmadı.Ben de hakkın var tabii ki ama ortak karar vermemiz lazım dedim anlayış gösterdi.Sonradan öğrendim meğerki kayinvalidem sen kimliğe eklet istediğin ismi diyormuş.😒

Kızlar uçakla deyehat edicez var mı daha önce bebişle seyehat eden travel sistem bebek arabamız var yatağını almayacağım sadece pusetini alıcam puseti uçağın içine koyabilir miyim toz mama 800 gr alabilir miyim sıcak su koyup termosumu alabilir miyim aydınlatın beni thy aradım ama biri başka bişey söyledi biri başka bişey deneyime ihtiyacım var
Canım. Check-in yaparken bankoya bildiriyorsun arabayı. Koruyucu poşet ve barkod veriyor. Arabayı yukarı kadar götürüp hosteslere teslim ediyorsun. Poşedi ve barkodu olmasa hostes almaz bilgin olsun. Bebeğin de kucağında ekstra bebek emniyet kemeri ile seyahat ediyor. Bebeğin koltuğu yok. Puseti kendi koltuğa kadar götüremezsin. (Havalimanında çalışıyorum) 💐

Yaa deme öyle, sen şu an ufacık bir canlının yaşam kaynağısın 💜 ben de terleyince hemen kokuyorum sanki ama bana öyle geliyor bi tek kime sorsam yoo diyor 😁
Benim de sapsarı sütüm, biraz fazla emdiği için kustu kızım, sanki salçalı yemek yemiş gibi 😂
Lohusalık sendromları işte 😂 sen nasılsın bebiş nasıl ? Nasıl gidiyor hayat

Güzel hanımlar selamlarrrr, bizde 40ı çıkardık dedeyi görmeye yollara koyulduk. Okuyorum ara ara ama yazamıyorum, doğum yapanlar hayırlı ömürleri olsun inş bebişlerin, sütü olmayanların (benim de) çok çok çok sütü olsun inş 🙏🏻
Son birkaç arkadaşın da sağlıkla gelsin minnoşları 🙏🏻
Sevgilerr herkese 🎈💐🥰

Lohusalık sendromları işte 😂 sen nasılsın bebiş nasıl ? Nasıl gidiyor hayat
İyiyim ya çok şükür, 2. Bebek rahatlığı yaşıyorum sanırım maşallah diyeyim ☺️ bebişim de iyi, bebek işte hepimizinkinden hallice :) yatır kaldır emzir geçti bile 2 gün.
Dediğin gibi kanama filan sıkıcı olay işte ama geçecek ☺️

Doğurmuş olmanın rahatlığı da var üzerimde, doğum insanın ölüme en yakın olduğu an derler ya, geride bir çocuğumun olması yalan yok beni çok strese sokuyordu. Şümdi böyle bir huzur var içimde 🙏🏼

X