2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar emzirme minderi kullanan var mı aranızda
Ben kullanıyorum ama göğsüm büyük olduğu için onu kucağıma aldığım gibi yastık göğsümün üstünde kalıyor ben emzirirken hiç kullanamadım şimdi mama yerken ona yatıyorum fotodaki gibi karın üstü egzersiz yapıyor oyun halısında oyuncaklara uzansın düye yatırıyorum birden fazla yerde kullanılıyor aslında birde kılıfı çıkarılabilen al alacaksan mutlaka ben ona dikkat etmemişim yastığı komple atınca sönme yapıyor bir süre sonra

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 90
Ben varım bugün itibariyle 39 oldum :)

Nts den geldim kızlar sancı çıkmadı bebisin suyu hareketleri normal dedi. 1 parmak açıklık varmış😣 pazartesi yatış yapılacak suni sancı verilecekmiş sonrasi ne olur bilmiyorum. Dualarınıza talibim. Pazartesi 41+0

benimde cuma günü suni sancıyla normal doğum başlattılar yatış yaptığımda 4cm açıklık var dediler bir iki saate doğurursun dediler bir heves bekledik sonra aradan 6 saat geçti bende açıklık 8cmde kaldı çok yavaş ilerledi bebek tam aşağı inmedi dediler sezaryen planlanırken ben başladım ağlamaya normal doğuma o kadar odaklanmıştım ilki normal diye neyse doktorum tekrar ultrason ve vajinal muayene sonrası deneyeceğim normal doğum dedi girdik ve çok şükür 5 ıkınmada sağlıkla doğdu.🤲🏻🥰 darısı bekleyen isteyen tüm kardeşlerimize inşaallah sağlıkla kavuşun.😍

Bu bebek uyumuyor, saat 9 dan beri uyanık, ne yaptıysak uyumadı, defalarca emzirdim, mama verdim, kucağımda salladım, ama kucağına koydum yok, şimdi eşim devraldı ama yine ümidim yok. Atak uygulamasi kullanan var mı, hoşunuza giden bı uygulama varsa ben de onu alayım.

Canım kızlarr ben de doğurdum 😍
3’te hastaneye girdik, evrak kürek nst lavman suni sancı derken 17.29 da kızım doğdu 🥰 sancılarım yüksek değildi ama açılma devam ediyordu öyle olunca az bi doz verdiler anında ilerledi zaten. Bi baktı 6 cm, sonra birden arttı sancılar acayip ıkınma hissi hemşireyi çağırın dedim, geldiği gibi biz yallah doğumhaneye 😂 bi ıkınmada çıktı sanırım, girmemle bizimkilerin sesi duymaları 5-10 dk arası sürmüş.
Allaha çok şükür ikimiz de iyiyiz, yanımda mıyırdanıyor şimdi 🤗
Tomriscik 39+4 te 3060 gr 48 cm doğdu NurrBanuu NurrBanuu cuğum 🥰
Canım maaşallah size, gözünüz aydın olsun. Allah analı babalı sağlıkla büyütsün. 🥰

Kızlar sonunda girdim biriken 5 sayfayı okudum. Doğumdan beridir bebişin emmesi, gazı, meme uçları da oluşan yaralar, evin kalabalığı çok yordu beni.
Bebeğim doğumdan itibaren hep emdi, sütümüz de yetti. Sadece meme uçlarım beni çok zorluyordu yaralar kabuk bağladı kanıyor. Dün bi dağdayım dedim bir sefer meme bir sefer biberon veririm, arada memelerim dinlenir, yaralar kremlerle falan biraz sağalır. Ama sağdığım sütü biberonla verdikten sonra bebeğin memede kalma süresi kısaldı, tutmayınca uğraşan bebek hemen bırakıp ağlamaya başladı. Ben de biriken yine sağdım derken son 24 saatte toplam 2 saat memede durmamıştır onun da çoğu ağlamaktan katılarak. Bu durum beni çok üzdü, bir günde böyle bir şey olabilir mi, bu meme reddi değil değil mi?
Tabi bir de benim memeler de sanırım aşırı uyarıldığı için çok sertleşti, uçlarına kadar her yeri taş gibi, biraz da sıcaklıkları arttı, birkaç saattir bebişin memede kalmamasını anlıyorum tutamıyor. Sağarken artık emmesinden daha çok acı çekmeye başladım ne yapacağımı bilmiyorum. Bebeğim ve memelerim için ne yapabilirim sizce?
Yarına kadar idare etsek yarın 5. gün kontrolümüz var.

Bu arada spinal sonrası bende de deli bir omuz ama sadece sağ omuz ağrısı oluştu. Sürekli değil, ara ara kriz gibi vuruyor yürümemi bile zorlaştırıyor. Bana da kahve önerdiler her gün içiyorum. Bir de üfleme topu verdiler nefes egzersizi yap, bu sinirsel bir ağrı, en iyi ağrı kesici nefes egzersizi kadar iyi gelmez dediler.

Masallah canim🥰 saglikla buyusun Tomriscik🌸

Gozunuz aydin Allah anali babali buyutsun 🌸 ayin kacinda kac haftalik dogdu?
Teşekkür ederim amin inşallah hepimizin evlatları sağlıkla büyüsün 🌸 dün doğum yaptım 18:30 da tam 40+0 da dün gece küvezde kaldı anne karnın da farkedilen kalbindeki rahatsızlıktan dolayı gözetim altında tutmak istediler öğlende çıktı çok şükür şuan evimizdeyiz Allahım herkese nasip etsin bambaşka bir duygu dün hayatımın hem en kötü hemde en güzel günüydü anlatacak çok şeyim var da doğurmayanlar varsa korkutmak istemiyorum 😄 her doğum kendine özel 🌸 ne olursa olsun sonu çok güzel 🤍

Bu arada spinal sonrası bende de deli bir omuz ama sadece sağ omuz ağrısı oluştu. Sürekli değil, ara ara kriz gibi vuruyor yürümemi bile zorlaştırıyor. Bana da kahve önerdiler her gün içiyorum. Bir de üfleme topu verdiler nefes egzersizi yap, bu sinirsel bir ağrı, en iyi ağrı kesici nefes egzersizi kadar iyi gelmez dediler.
Evet bende de aynısı oldu kalp krizi geçiriyorum sandım hatta çünkü kanımda pıhtılaşma vardı normal olduğunu söylediler gaz çıkarınca geçti çok şükür ama ani hareketlerde tekrarlıyor

Kızlar sonunda girdim biriken 5 sayfayı okudum. Doğumdan beridir bebişin emmesi, gazı, meme uçları da oluşan yaralar, evin kalabalığı çok yordu beni.
Bebeğim doğumdan itibaren hep emdi, sütümüz de yetti. Sadece meme uçlarım beni çok zorluyordu yaralar kabuk bağladı kanıyor. Dün bi dağdayım dedim bir sefer meme bir sefer biberon veririm, arada memelerim dinlenir, yaralar kremlerle falan biraz sağalır. Ama sağdığım sütü biberonla verdikten sonra bebeğin memede kalma süresi kısaldı, tutmayınca uğraşan bebek hemen bırakıp ağlamaya başladı. Ben de biriken yine sağdım derken son 24 saatte toplam 2 saat memede durmamıştır onun da çoğu ağlamaktan katılarak. Bu durum beni çok üzdü, bir günde böyle bir şey olabilir mi, bu meme reddi değil değil mi?
Tabi bir de benim memeler de sanırım aşırı uyarıldığı için çok sertleşti, uçlarına kadar her yeri taş gibi, biraz da sıcaklıkları arttı, birkaç saattir bebişin memede kalmamasını anlıyorum tutamıyor. Sağarken artık emmesinden daha çok acı çekmeye başladım ne yapacağımı bilmiyorum. Bebeğim ve memelerim için ne yapabilirim sizce?
Canim memelerini asla dolu birakma hem sutun geri cekilir hem mastit olursun.
Ben asla biberon vermedim bazi bebekler hemen alisiyor ilk kizim oyle birakti memeyi sonra da ugrasip tutturamadim 9 ay sagarak verdim.
Simdi bu bebe de goguslerimi bosaltamadi yine sagdim ama biberonla vermedim. emerken siringayla yandan akittim agzina. 1 aylik oldu artik siringadan rahatsiz oluyor tamamen kendi emmek istiyor. Ben de biraktim sagmayi goguslerim cok dolmadikca sagmiyorum. Sık sık emzirerek bosaltmasini sagliyorum.

Göğüslerini iyice boşaltmaya çalış masaj falan yap belki de bebeğin o yüzden tutamıyodur . Benim bebeğim de 1 gün boyunca ağladı emmedi her yolu denedik en son silikon uç taktım öyle bir emdiki sana anlatamam çocuk açlıktan delirmiş resmen ağlamaktan sesi kısılmıştı. O günden beri çok rahatız çok şükür sende mi denesen acaba belki işe yarar

Ben asla biberon vermedim bazi bebekler hemen alisiyor ilk kizim oyle birakti memeyi sonra da ugrasip tutturamadim 9 ay sagarak verdim.
Simdi bu bebe de goguslerimi bosaltamadi yine sagdim ama biberonla vermedim. emerken siringayla yandan akittim agzina. 1 aylik oldu artik siringadan rahatsiz oluyor tamamen kendi emmek istiyor. Ben de biraktim sagmayi goguslerim cok dolmadikca sagmiyorum. Sık sık emzirerek bosaltmasini sagliyorum.
Ben de aynı şeyi yapıyorum almamaya başladığı an şırıngayla ağzına 1-2 ml veriyorum memeden geliyor zannedip hemen çekmeye başlıyor zor da olsa çekiyor.

Ben de hem mastit olmaktan, hem de biberona alışmasından korkuyorum. Pompayı görümcem vermişti, silikonları biraz eski demişti belki de o durum sağma performansını etkiliyordur, mememi boşaltamıyor ama uyardığı için daha da çok süt üretimine sebep oluyor gibi geldi bana. Sağım yapmaya başlamadan önce hiç birikmezdi çünkü, 40 dakika emdiğini bilirim emerdim minik minik.
Sağol canım, şırınga ile akıtmak mantıklı, tutturunca onu yapayım. Pompaya da yeni silikon alacak eşim, inşallah daha güzel çeker de boşaltır memelerimi.
Sabaha karşı emzirmeye çalışırken farkettim, memelerimin kahverengi kısımları bile semsert olmuş tutamıyor ki farecim. Fizikçi babası dedi sende uç yok tutmaya çalıştığı yerin eğrilik yarıçapı çok büyük diye, tamam ama ağzında ezebilir dedim, bir dokundum ki ezemez meme beebişimi eziyor taş gibi olmuş. 🥺
Çok zor geçti dün, çok ağladım minişimle çok az temas ettim diye, şimdi uyuyor bakayım dedim nette neler bulurum. Çok teşekkür ederim canım sana da, iyi ki var bu grup. 🙏🥰

Göğüslerini iyice boşaltmaya çalış masaj falan yap belki de bebeğin o yüzden tutamıyodur . Benim bebeğim de 1 gün boyunca ağladı emmedi her yolu denedik en son silikon uç taktım öyle bir emdiki sana anlatamam çocuk açlıktan delirmiş resmen ağlamaktan sesi kısılmıştı. O günden beri çok rahatız çok şükür sende mi denesen acaba belki işe yarar
Evet canım tam da öyle, kahverengi kısımları bile şiş, ve memelerim sımsıcak. Masaj yapıyorum, emmediği zamanları masaj ve sağına geçireceğim bugün bakalım inşallah çözeriz. 🙏
Silikon uç aklımda, pompanın silikonları da yenileyeceğim, uç da aldıracağım eşime şimdi inşallah işimize yarar. Çok teşekkür ederim canım önerilerin için. 🥰

Dün oğlumun göbeği düştü ama bugün biraz zibinina kan bulaşmış çok az bı damla kadar suruntu şeklinde. Başına gelen var mı.
Bizde de oldu canim. Doktora götürdük. Batikon surün günde 2 defa dedi. Devam ederse k vitamini takviyesi yapılacak dedi. Sonra gogurdügümuzde gayet iyi durumda dedi. Arada minik minik kan gelebilir. Çok gelirse k vitamijine ihtiyaç duyarız dedi. Şimdi yok denecek kadar az. Ama çok aglayınca sanki bı kızarıyor orası. Aglatmamaya çalışıyorum.

X