2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
aft için neler yapıyorsunuz kızlar ? Henüz daha patlamamış uçları ama beyaz beyaz ağzının iki tarafında da var. Napmalıyım

Ben de değiştirilebiliyor diye duymuştum ama nasil yapıldığını bilmiyorum canım.Hic moralini bozma bir an önce araştırıp sildir ismi.Çok sinir bozucu bir durum gerçekten.Benzer durumu ben de doğum yapmadan önce yaşamıştım.Eşim sevmediğim bir ismi koymak istediğini söyledi ben de olmaz dedim.Kimliğe ekletirim dedi gülerek ben de buna hakkın yok diye sert tepki verdim.Tepkime bozuldu şakasına söylemiştim dedi hem benim isim koyma hakkım yok mu diye üç gün benimle konuşmadı.Ben de hakkın var tabii ki ama ortak karar vermemiz lazım dedim anlayış gösterdi.Sonradan öğrendim meğerki kayinvalidem sen kimliğe eklet istediğin ismi diyormuş.😒
Kimlik yarın öbür gün gelecek. Biraz zor ve masraflı olacak. Avukatla ilerlememiz gerekecek. ((Bilmediğim konular. Ama asla pes etmicem.

aft için neler yapıyorsunuz kızlar ? Henüz daha patlamamış uçları ama beyaz beyaz ağzının iki tarafında da var. Napmalıyım
Gebe okulunda ebe şey demişti yumuşak tülbentle çok az karbonat eklenmiş suya batırıp silin demişti. Ama kaç aylık kaç günlükten sonra uygulanır hatırlamıyorum.

Canım. Check-in yaparken bankoya bildiriyorsun arabayı. Koruyucu poşet ve barkod veriyor. Arabayı yukarı kadar götürüp hosteslere teslim ediyorsun. Poşedi ve barkodu olmasa hostes almaz bilgin olsun. Bebeğin de kucağında ekstra bebek emniyet kemeri ile seyahat ediyor. Bebeğin koltuğu yok. Puseti kendi koltuğa kadar götüremezsin. (Havalimanında çalışıyorum) 💐
Arayıpda bulamadığım kişi senmişsin valla peki mama kutusunu alabilir miyim birde böyle ölçekli kullanmak için saklama kabımı almam gerekiyor ve son olarak deterjanını şampuanını vs bçyle 150 ml lik şişelere koyup poşetledim bunu kabin bagajına alabilir öiyim yoksa içeri mi vermem gerekiyor 750 ml matara içinde sıcak su alabilir miyim birde bu mamaları ve suyu xraydan geçmemesi lazımmış rica etsem kabul ederler mi

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    88,8 KB · Görüntüleme: 29
  • image.jpg
    image.jpg
    67,1 KB · Görüntüleme: 33
  • image.jpg
    image.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 34
Ben emziriyorum çocuğumu biraz su mu versem acaba bende . Aslında biri yazmıştı buraya sanki su verebiliyormusuz bebeğe ama doktorlar karnini suyla doldurmasin diye soylemiyorlarmis . Kakası sıvı normal zeytinyağina gerek var mı bilemedim . sizinkinin kakası sıvı formda mi ? Kulak çöpünü denedim bir kere çok etki etti. Bir kaç kere daha yaptım ama kakasını yapmadı . Birde niyeyse çok kötü bir şey yapiyormusum gibi hissettiriyor .

Göğüs pedim var ama hiç kullanmadım enfeksiyon riski oluşturuyormus diye. Gümüş kapak takiyordum zaten göğüs ucu çatlaklarim var ama o kapaklardan da sızıyor . Keşke göğüs kalkanı alsaymisim .

Bu arada bebek olunca sanki hiç ihtiyacımız bitmiyor gibi verdiğim boşa paralar bile gözüme batmıyor hemen etki edecek bir şey ise düşünmeden aliyorum . Müsrif birine döndüm iyice 😂

Yorumunuz için teşekkürler ❤️
Ben hem süt hem mama ile gidiyorum. Bebek kakası sıvı normalde ama kızım çok zor kaka yapıyordu. Bende günde 1-2 çay kaşığı su veriyorum. Bazende mamasının içine 1 çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum. Ama suyun baya faydası oldu eskisi kadar ıkınıp sıkıntı çekmiyor. Bazı annelerin sütleride yoğun olduğu için su vermek gerekebiliyormuş bence deneyebilirsin

Arayıpda bulamadığım kişi senmişsin valla peki mama kutusunu alabilir miyim birde böyle ölçekli kullanmak için saklama kabımı almam gerekiyor ve son olarak deterjanını şampuanını vs bçyle 150 ml lik şişelere koyup poşetledim bunu kabin bagajına alabilir öiyim yoksa içeri mi vermem gerekiyor 750 ml matara içinde sıcak su alabilir miyim birde bu mamaları ve suyu xraydan geçmemesi lazımmış rica etsem kabul ederler mi
100ml üstü sıvı ve gaz yukarı alınmaz onları aşağı bagaja verirsin, mamayı kabıyla çantana koysan daha iyi olur markası gözüksün yoksa tadına bakarlar 🙃 yasaklı madde mi diye. Ve xraydan geçirmeden içeri almaları ciddi bi insiyatif ister, nokta polisi karar verir ve sanırım risk almaz. Yine de belli olmaz şansını denersin. Ben hiç izin vereni görmedim. Verirse de içini iyice karıştırır.
Uçakta sıcak su var. Ya da mataranı boş alırsın yanına, arındırılmış salona geçtiğinde ordaki işletmelerden sıcak su doldurabilirsin, ordan sonrası için sıkıntı yok 100ml üstü uçağa alabilirsin. 💐

Kızlar sizde emzirirken aşırı su tüketme isteği duyuyor musunuz? Cidden hayatımda içmediğim kadar çok su içiyorum yaklaşık 3-4 litre kadar 😂 normal mi bilemedim
Ben doğum yapmadım henüz ama en çok süt yapan şeyin su olduğu söyleniyor . O yüzden ne kadar çok su o kadar iyi 😂
Yani çok iyi yapıyorsunuz .

İyiyim ya çok şükür, 2. Bebek rahatlığı yaşıyorum sanırım maşallah diyeyim ☺️ bebişim de iyi, bebek işte hepimizinkinden hallice :) yatır kaldır emzir geçti bile 2 gün.
Dediğin gibi kanama filan sıkıcı olay işte ama geçecek ☺️

Doğurmuş olmanın rahatlığı da var üzerimde, doğum insanın ölüme en yakın olduğu an derler ya, geride bir çocuğumun olması yalan yok beni çok strese sokuyordu. Şümdi böyle bir huzur var içimde 🙏🏼
Ohh iyi çok şükür iki çocuklu hayatın zorlamamasına sevindim 🤭gerçekten doğurduktan sonra gelen rahatlık başka bir şeyde yok

Kızlar sizde emzirirken aşırı su tüketme isteği duyuyor musunuz? Cidden hayatımda içmediğim kadar çok su içiyorum yaklaşık 3-4 litre kadar 😂 normal mi bilemedim
O bendede oluyor m emzirirken aşırı bir Susama isteği oluyor, dilim damağım kuruyor resmen yanımda kim varsa o an sürekli su istiyorum

Emzirdikten sonra su içme isteği oluyor ama sanki günden güne azalıyor su ihtiyacım. İlk günler daha çok içiyordum. Zorlamam lazım kendimi. Sütün artması için en önemli şey su çünkü

Evet ben normalde de çok su içerim ama emmeye başlayınca aşırı susama ya başladım, her emzirmede 3 - 4 bardak su içiyorum neredeyse. Hatta artık susadığımda anlıyorum ki sütü çekiyor. Çok garip gelmişti ilk gece böyle olunca. Bir arkadaşım da özellikle emzirmeden önce susamasan bile biraz su iç başla, sütün daha iyi gelir dedi.

Kızlar merhaba herkese, size birşey sormak istiyorum. Ben benim oğlumu önce emziriyor daha sonra mama veriyorum. Ama emzirdikten sonra kaç ml vermek gerektiğini bilmiyorum.Birde mesela Şuan beni emdi ardından mama verdim kaç saat sonra tekrar beni emmeli? Bana sağlık ocağındaki hemşire emdirdikten sonra 30 ml ver dedi. Veriyorum ama yetmiyor gibi geliyor. Bazen de emzirmeden mama veriyorum 70 ml 75 ml alıyor. Sizce fazla mı? Kusması filan olmuyor

Bir tek bende var sanıyordum bu susama hissi teşekkür ediyorum kızlar. artık eşim kavanozla su içen teyzeye döndün diye litre litre su tutuyor yanımızda 😅 sütüm daha çabuk iniyor artık muhtemelen bu hissi vücut kendi üretiyor ne kadar mükemmel bir sistem

Kızlar merhaba herkese, size birşey sormak istiyorum. Ben benim oğlumu önce emziriyor daha sonra mama veriyorum. Ama emzirdikten sonra kaç ml vermek gerektiğini bilmiyorum.Birde mesela Şuan beni emdi ardından mama verdim kaç saat sonra tekrar beni emmeli?
Doktor bana iyice emzirdikten sonra hemen mama ver kaç ml aldığını kontrol et, ne kadar alıyorsa o kadar sütün yetmiyor demektir dedi.
Eğer sütün varsa ve emzirdikçe artacağından ya da bebek büyüdükçe midesi genişleyeceğinden miktar hiç sabit kalmaz sürekli değişir. Ağzından biberonu atınca doymuş demektir.
Bebekler uykuda kımıldanınca açlıkları başlamış oluyormuş, ses çıkarınca bi derece artmış ağlayınca çok acıkmış olurlarmış. ( bu üç aşama benimkinde 1dk içinde oluyor 😂 )

Kızlar merhaba, elimde bi kere kullanılmış 30 ml aptamil mama var aptamil kullanan varsa göndermek istiyorum, boşa gitmesin

Doktor bana iyice emzirdikten sonra hemen mama ver kaç ml aldığını kontrol et, ne kadar alıyorsa o kadar sütün yetmiyor demektir dedi.
Eğer sütün varsa ve emzirdikçe artacağından ya da bebek büyüdükçe midesi genişleyeceğinden miktar hiç sabit kalmaz sürekli değişir. Ağzından biberonu atınca doymuş demektir.
Bebekler uykuda kımıldanınca açlıkları başlamış oluyormuş, ses çıkarınca bi derece artmış ağlayınca çok acıkmış olurlarmış. ( bu üç aşama benimkinde 1dk içinde oluyor 😂 )
Yani kaç ml yapmak lazım 90 ml yapıp ne kadar yediğini ağzından attığında mı anlayacağım

Yani kaç ml yapmak lazım 90 ml yapıp ne kadar yediğini ağzından attığında mı anlayacağım
Ben 90 ml ile başladım baktım çok az içiyo sonra ikincisinde 30ml mama verdim onu da neredeyse yarısınıı içiyordu. Sonra bi kaçkere 30ml devam ettim. Fazlasını içmedi daha içse bitirse ek yapardım. Deneme yanılma olacak ilk zamanlar.

Ben 90 ml ile başladım baktım çok az içiyo sonra ikincisinde 30ml mama verdim onu da neredeyse yarısınıı içiyordu. Sonra bi kaçkere 30ml devam ettim. Fazlasını içmedi daha içse bitirse ek yapardım. Deneme yanılma olacak ilk zamanlar.
Benimki 24 günlük anne sütü almasa Şuan kaç ml içmesi gerekir

X