2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar bebeğinizin genelde günde bir veya iki kez kaka yaptığını yazmışsınız. 23 günlük olduk benim bebeğim de çok kaka yapıyor.Gazını çıkarmak için kendini çok sıkıyor ağlıyor kızarıp bozariyor sonra gürültülü gazla birlikte kakasını yapıyor.Günde 10 kez yaptığı oluyor. Çok yapması normal mi?
Benim de aynı durumda bebeğim, bir de altını açınca rahatlıyor yapıyor, ama buna da şükür yapamazsa uyumuyor, zorlanıyor bazen de kusuyor öyle olunca çok korkuyorum bişey olacak diye😥

Yok canim sancım yok. Biraz önce yine cok az gelmis ama sümüksü bi akıntıyla cok az pembelik vardi. Bekleyeyim dimi gitmeyeyim hastaneye
Daha yeni girebildim seni de merak ediyordum hala yok sanırım sancın 🤦🏻‍♀️ hastaneye gitmelik bir durum değil nişan gelmesi o yüzden gitme bence ama evde bol bol egzersiz yap sıcak suyla duş al eğil kalk yap hurma suyu içebilirsin bütün tuşlara bas belki hızlanır süreç

Sabaha kadar deliksiz uyumuşum. Şimdi uyandım ve nişanım geldi ve bel ağrım da başladı. Haftasonuna kalsın istemiyorum niyeyesr. Doktorla görüşüp bi gitsem mi diyorum. Bi de ağrı eşiğim epey yüksektir benim, 2. Doğum da olunca acele gitmeyi de hiç istemiyorum.
Ayy hadi inşallah 🙏 bence akşama kadar bekle hastaneye gitmek için. Ne kadar geç o kadar iyi gibi geliyor bana hastaneye gitmk şimdi nasılsın arttı mı sancılar

Benim de aynı durumda bebeğim, bir de altını açınca rahatlıyor yapıyor, ama buna da şükür yapamazsa uyumuyor, zorlanıyor bazen de kusuyor öyle olunca çok korkuyorum bişey olacak diye😥
Bizimki de kusuyor.Özellikle gece kusmasından korkuyorum.Yan yatıriyorum sürekli gözüm üstünde gece uyuyamıyorum o yüzden.Allah korusun bebeklerimizi bir şey olmaz inşallah.🙏

Hayırlı akşamlar kızlar sabah tam 40 hafta oluyorum suni sancı ile normal doğum başlatacaklar inşaallah sağlıkla alayım kucağıma dualarınıza talibim. Rabbim hepimizin evladını korusun bizlere bağışlasın.🥰🤲🏻 Doğum yapmayan kimse kalmadı sanırım grupta başka.
Ben varım bugün itibariyle 39 oldum :)

Kızlar bi de bez olarak be kullaniyorsunuz?? Molfix pure and soft almıştım o biraz pot duruyordu sleepy alayım dedim sleepy'de aşırı sizdiriyor😖 prima da dunyalar pahalısi diye eledim. Baby turco mu kaldı ya acaba bi tek?
Ben prima premium care kullanıyorum ama o bile sonuçta sürekli kapalı kaldığı için pişik yaptı sürekli kremlememe ve yıkamama rağmen. Bez mi değiştirsem diye düşünmeye başladım. Hastanede molfix vermişlerdi o da güzeldi ama baby turco iyi diyen varsa bir de onu denemek istiyorum. Günde 10 kere bez değiştiriyorum
Benim oğlumun cildi çok hassas, kıpkırmızı doğdu hemen kızarıp bozarıyor. Baby turco bize kötü geldi pişik yaptı hatta bacak arasında deri soyulması bile yaptı. Prima ile düzelttim, Molfix mavi paket kullanıyorum şuan bir iki paket bitsin fark ederim iyi gelip gelmediğini. Primaya can dayanmaz cidden 😂

Kızlar devletin anneye verdigi doğum parası için başvuru yapmayı unutmayın. Siz cikamazsaniz eşiniz de sizin kimliğiniz ile gidip başvuru yapabilir. Para yine sizin TC nize PTT den yatiyor. Yaşadığınız il ya da ilçedeki sosyal hizmet merkezine gidip doğum yardımı başvurusu için geldim diyorsunuz. Sizler de biliyorsunuzdur büyük ihtimalle ama hatırlatma yapayım dedim aklıma gelmişken.

Kaç haftalıksınız bu arada? Benim 39+4 bugün, artık gelsin istiyorum sağlıkla 🙏🏼
Bugün tam 40+0 doktordan geldim az önce nts sancı 40 50 arası çıktı ama hissettiğim kesinlikle daha fazla 1 cm açılma var dedi bugün yarın gelicek gibi duruyor dedi başı kanala girmiş eve geldiğimden beri dahada şiddetlendi sancılar

Kızlar devletin anneye verdigi doğum parası için başvuru yapmayı unutmayın. Siz cikamazsaniz eşiniz de sizin kimliğiniz ile gidip başvuru yapabilir. Para yine sizin TC bize PTT den yatiyor. Yaşadığınız il ya da ilçedeki sosyal hizmet merkezine gidip doğum yardımı başvurusu için geldim diyorsunuz. Sizler de biliyorsunuzdur büyük ihtimalle ama hatırlatma yapayım dedim aklıma gelmişken.
Çalışan kadınlar için geçerli değil mi bu ?

Kızlar çok uzun bir aradan sonra merhaba. 16. haftada bebeğimin beyninde koroid plexus kisti tanısı konmuş ve perinatoloji muayenesinde kalpte parlaklık eklenmişti. Amniyosentez yaptırmayıp doktor doktor gezmeden sadece sabırla bekledim. Tam 2 ay. Normal rutin kontrollerim dışında başka doktora görünmedim. Kendimi daha fazla üzmemek adına. Geçen hafta ayrıntılı ultrasona girdim çok şükür kistler tamamen kaybolmuş. Parlaklık devam ediyor ancak doktorum tek başına bir önemi olmadığını defalarca söyledi. Zor bir süreç olsa da çok şükür geçti. Şu an 25.haftamdayım ve Allah nasip ederse kızım olacak. Sizler de lütfen kalpte parlaklık vs.kafanıza takıp üzmeyin kendinizi. Bu durumda teslimiyet, dua en güzel ilaç.
Merhaba Gunes,
Şuan 19 haftalık hamileyim bir kızım olacak benimde. Ama senin gibi bende 18. Haftamda kızımın kafasında 2 tane kist olduğunu öğrendim duyunca şok oldum. İkili tarama testim temiz çıkmıştı çok sevinmiştim. Diğer tüm organları ile ilgilide herhangi bir sorunumuz yok gelişimi gayet iyi. Bende başka bir doktora gitmedim şuan yeni gelecek muayene haftamı bekliyorum. Detaylıyada daha girmedim. Benim için ne öneriyorsun ne yapmam gerek gidiyordu kapanıyor mu ku kistler.

Tüm kadınlar için geçerli, memur işçi ev hanımı, tek seferlik veriyor devlet. Ben oğlumda da almıştım, bunda henüz başvuru yapmadım, eşim izinden dönünce başvuracak.
Öyle mi ben bilmiyordum açıkçası . İse uzun zamandır ara verince alabileceğimi dusunmemistim 🤷
Tşk ederim bilgilendirme için . Ortalama ne kadardır ücret biliyor musun acaba ?

Öyle mi ben bilmiyordum açıkçası . İse uzun zamandır ara verince alabileceğimi dusunmemistim 🤷
Tşk ederim bilgilendirme için . Ortalama ne kadardır ücret biliyor musun acaba ?
Yok bunda gelire ya da çalışmaya bakılmıyor. Devletin tek seferlik anneye ödediği para bu. İlk çocuk ikinci çocuk yatan para değişiyor. Eşime sordum da kaç para olduğunu bilmiyormus, zam geldi en son kaç paraya çıktı hatırlamıyorum dedi. Bı de başvurudan sonra yoğunluğa göre 15-30 gün içinde yatıyor para.

Yok bunda gelire ya da çalışmaya bakılmıyor. Devletin tek seferlik anneye ödediği para bu. İlk çocuk ikinci çocuk yatan para değişiyor. Eşime sordum da kaç para olduğunu bilmiyormus, zam geldi en son kaç paraya çıktı hatırlamıyorum dedi. Bı de başvurudan sonra yoğunluğa göre 15-30 gün içinde yatıyor para.
Çok birşey değildir muhtemelen ama olsun yine de bez parası lazım sonuçta 😀
Bu arada özel hastanede doğum yapanlar faturalarını alıp devlete başvururlarsa doğum ücretinin bir kısmını geri alabilirler diye biliyorum . Bunu araştırmak isteyen de olabilir.

Ayy hadi inşallah 🙏 bence akşama kadar bekle hastaneye gitmek için. Ne kadar geç o kadar iyi gibi geliyor bana hastaneye gitmk şimdi nasılsın arttı mı sancılar
Hastaneye gittim öğlene doğru. 3.5-4 cm açılma var, bel ağrım devam. Eve git duş al toparlan 2.5 3 gibi gel akşama doğum olur inşallah dedi doktorum. Şimdi yoldayız sancılar devam ☺️
Okuyan herkesin dualarını bekliyorum 🙏🏼

Hastaneye gittim öğlene doğru. 3.5-4 cm açılma var, bel ağrım devam. Eve git duş al toparlan 2.5 3 gibi gel akşama doğum olur inşallah dedi doktorum. Şimdi yoldayız sancılar devam ☺️
Okuyan herkesin dualarını bekliyorum 🙏🏼
Benim hikayeme ne kadar da benziyor 🙃 inşallah bu gece bebişle geçecek 🥰 Allah yardımcın olsun kolay eylesin ❤️

Daha yeni girebildim seni de merak ediyordum hala yok sanırım sancın 🤦🏻‍♀️ hastaneye gitmelik bir durum değil nişan gelmesi o yüzden gitme bence ama evde bol bol egzersiz yap sıcak suyla duş al eğil kalk yap hurma suyu içebilirsin bütün tuşlara bas belki hızlanır süreç
Sürekli uyumak geliyor o kadar yoruldum ki hayirla bi geleydi minik kuş 🥺🥺 yok canim sancım da yok

X