2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben de 18 ocakta doğurdum. Hastaneye kontrole gitmiştim doktor suyu azaldı acilen doğuma alalım dedi dogumhaneye gittim 4.5 cm açıklık varmış yapay sancı verdiler yavaş yavaş sancı geldi saat 13 te yattim büyük sancı saat 18 de geldi tekme gibi bir şey hisettim ondan sonra belden aşağısı kopacak gibi oldu tabii orda sezeryan diye inledim ama ebe geldi dedi ki çok iyi gidiyorsun bıçak altına yatma. Benim yaptığım her sancı geldiğinde ikinmak oldu çok makale okumuştum ve sürekli sıcak suya dayadım belimi 18 den sonra büyük sancılarda daha çok ikindim korktum ebeler canımı acıtır diye tuvalete kaçtım kendim dogurayim dedim sonra tuvaletim geldi klozete oturdum ikiniyorum ebe geldi kız o tuvalet değil bebek dedi. Meğer bebegim kanala girmiş geliyor hemen acilen diğer personeller geldi masaya götürüldüm o kadar iyilerdi ki. Ebe kontrol etti çok güzel açılmış bebek ağzında hemen çıkar dedi ben var gücümle ikindim en son kesi yaptilar o dogum sancisindan da çok ağrıdı öyle bir ikindim ki bebeğim pat dedi çıktı yani aslında 45 dakika kadar çok sancı çektim sonrası ikinma ile geçti fazla zorlanmadim yapay sancı olmasina rağmen bir saatte doğurdum size tavsiyem bol bol ikinin ve makaleler okuyun doğumla ilgili neyse sonra dikişler atıldı bazı yerler acıdı ama erken bitirdi ebe hanım bizi hiç yormadin ne kadar kolay bir doğum oldu diye seviniyordu 😇
Maaşallah gözünüz aydın olsun sağlıkla büyüsün. 🥰

Kızlar bir soru daha ajhsshh🤣 sagdigim anne sutlerini dolaba koysam sonra çıkarıp isitip mi icirecegim ve neyde isitacagim?
Sulu dolu bir kap içinde ısıtabilirsin. Ama dolapta 3 gün kalabiliyor en fazla ona göre takip ederek verirsin. Eğerki sütün fazla ise süt paketlerine koyup dondurucuya koyabilirsin. Babby turco kullanmaya başlayınca yazarım

İlk gece zorlu geciryordu 30 dk uyuyabildim gözümden uyku akio resmen sürekli memede uyumak istiyor idrar çıkışı az olunca hemşire 30 CC mamada verdi yedirdik hep emse içse valla gündüz güzel uyumuştu geceleri böyle olucaz sanrm 🙈🙄 emzik vermeye başladım memeden ckijca aranio çığlığı basio hemen

Sulu dolu bir kap içinde ısıtabilirsin. Ama dolapta 3 gün kalabiliyor en fazla ona göre takip ederek verirsin. Eğerki sütün fazla ise süt paketlerine koyup dondurucuya koyabilirsin. Babby turco kullanmaya başlayınca yazarım
Emzirme danışmanı geldi bana anlatti sıcak su dolu kabta ilistir ama ocakta mikrodalgada fln asla ısıtma dedi

Ya kızlar bebem sarilik riski yüksek çıkınca ben emzirmeye guvenemeyip sagarak verdim bahsetmistim ve mama da takviye ettim. Şükür sarilik değeri düştü ama bu kez de meme reddi başladı ağzına sokmaya çalışsam çılgına donuyor kiyamet kopuyor ya biberondan içmek istiyor artık 😖 ne yapsam veya bu durumla karsilasip cozebilen oldu mu?
Benimki de öyle memeyi sevmiyor zorla vermeye çalışıyorum biberonu istiyor

Ya kızlar bebem sarilik riski yüksek çıkınca ben emzirmeye guvenemeyip sagarak verdim bahsetmistim ve mama da takviye ettim. Şükür sarilik değeri düştü ama bu kez de meme reddi başladı ağzına sokmaya çalışsam çılgına donuyor kiyamet kopuyor ya biberondan içmek istiyor artık 😖 ne yapsam veya bu durumla karsilasip cozebilen oldu mu?
Biberon kolayına geliyor artık ben çözüm bulamadım, arkadaş biberonla doyurduktan sonra memeye dayıyor

Kızlar bi de bez olarak be kullaniyorsunuz?? Molfix pure and soft almıştım o biraz pot duruyordu sleepy alayım dedim sleepy'de aşırı sizdiriyor😖 prima da dunyalar pahalısi diye eledim. Baby turco mu kaldı ya acaba bi tek?
Benim oğlumun cildi çok hassas, kıpkırmızı doğdu hemen kızarıp bozarıyor. Baby turco bize kötü geldi pişik yaptı hatta bacak arasında deri soyulması bile yaptı. Prima ile düzelttim, Molfix mavi paket kullanıyorum şuan bir iki paket bitsin fark ederim iyi gelip gelmediğini. Primaya can dayanmaz cidden 😂

Doğum yapan tüm anneler bebişleri sağlıkla büyütün inşallah 🌺 aktif olmasam da grubu takipliyordum ben de ocak annesiyim oğlum 18 günlük oldu. Sarılık 2. Günde başladı ve hala devam ediyor. Şakaklarında sarı renk geçti ama göz içi burun ve dudak çevresinde sarılığı geçmedi ten rengi de açılmadı vücudunda yok. Ab0 kan uyuşmazlığımız var. Beslenmesi en geç 2 2.5 saati buluyor o da derin gece uykusunda. Gündüzleri 1.5 saate acıkıp kendisi uyanıyor. Sütüm bol olmasına rağmen anne sütü ve mama destekli gidiyorum yine de. Ama bir türlü tamamen atlatamadı. Yarın sağlık ocağı kontrolümüz var. 8 günlükken doktora göründüğümüzde 13.8 çıkmıştı değeri. Tekrar gitmeli miyiz süre bana fazla geldi ne diyorsunuz?

Günaydın kızlaar, 4 gibi tuvalete kalktım sonra yine kasıklarımda gaz ağrısı sandım ama bi dinledim kendimi baktım gelip gelip gidiyor. Dayanılmayacak bi ağrı değil hafif hafif ama 5-7 dk da bir gelip 1 dk ya yakın sürdü 6 ya kadar.
sabah ezanını bekleyeyim dediim annem telaş yapmasın diye, o ara yatıp uyumuşum 😂 geri kaçırdım çocuğu resmen😂
Benimde aynı şekilde dün sabaha kadar böyleydi ama dayanıkmıcak bi ağrı değildi ebeyle de konuştum yalancı sancı dedi şuan yine 5 dakikada gelip gidiyor ama sanki daha şiddetli sizin ne durumda şuan

4.5 yasi cnm valla sabah 7 de uyandı geldi bzmle annem ilgilendi sabah eşim beni ugurladi ameliyata ,birakalm dedk istemedi çok heyecan yaptı şükr sagsalim geldi oğlum 9 da doğdu yarın sabah taburcu olucaz inş kızımda 10 gibi gitti görüp rahatlayinca şimdi kuzenleriyle kalio aklımda onda ablam ilgilenio ama biri yanında biri ardinda neyse yarın sabah kavuşuruz inş annelik çok değişik bişey ya 2.Olunca daha farkli anliosun bide damar yolu açılınca bayginlk geçirdim bu sefer tam bayilmadm ama yere uzandm hemen geçen sene safra ameliyatmda direk gitmiştim damar yolu beni mafedio iğne içimde oynayinca kızım bı onda korktu ağladı kıyamam sonra o aglio dir hemen toparladım kendimi saçmalama Esra dedim of öyle işte neyse oldu geçti inş
Bende aynı şeyi yaşadım o gece çok zor uyudum babası yanındaydı benimkiler de abimde kaldı, sabah karşı anne krizi tutmuş baya ağlamış, benimki 2 yaşında daha, zor geçmiş o gece

Merhabalar sonucu paylaşabilir misiniz bana da bir tarafında koroid kisti var dediler çok kaygılandım
Merhaba,

Banada iki tarafında koroid pleksus kisti var dendi. Normal muayenede görüldü diğer gelişimlerimiz şükür iyi başka bir problemimiz yok. Ama detaylıya girmedim daha. İnşallah başka birşey çıkmaz İnşallah🙏
Sizde durumlar nasıl ikili tarama testi felan yaptırmış mıydınız.

Benimde aynı şekilde dün sabaha kadar böyleydi ama dayanıkmıcak bi ağrı değildi ebeyle de konuştum yalancı sancı dedi şuan yine 5 dakikada gelip gidiyor ama sanki daha şiddetli sizin ne durumda şuan
Sabaha kadar deliksiz uyumuşum. Şimdi uyandım ve nişanım geldi ve bel ağrım da başladı. Haftasonuna kalsın istemiyorum niyeyesr. Doktorla görüşüp bi gitsem mi diyorum. Bi de ağrı eşiğim epey yüksektir benim, 2. Doğum da olunca acele gitmeyi de hiç istemiyorum.

Doğum yapan tüm anneler bebişleri sağlıkla büyütün inşallah 🌺 aktif olmasam da grubu takipliyordum ben de ocak annesiyim oğlum 18 günlük oldu. Sarılık 2. Günde başladı ve hala devam ediyor. Şakaklarında sarı renk geçti ama göz içi burun ve dudak çevresinde sarılığı geçmedi ten rengi de açılmadı vücudunda yok. Ab0 kan uyuşmazlığımız var. Beslenmesi en geç 2 2.5 saati buluyor o da derin gece uykusunda. Gündüzleri 1.5 saate acıkıp kendisi uyanıyor. Sütüm bol olmasına rağmen anne sütü ve mama destekli gidiyorum yine de. Ama bir türlü tamamen atlatamadı. Yarın sağlık ocağı kontrolümüz var. 8 günlükken doktora göründüğümüzde 13.8 çıkmıştı değeri. Tekrar gitmeli miyiz süre bana fazla geldi ne diyorsunuz?
Canım geçmiş olsun benim bebişim de sarılık oldu 19 ile hastaneye yattık 5. Gün çıktığımızda 12 ydi. Aralarda ölçüme gittim en son 9 du aletle ölçüm değeri. Şu an 34 günlüğüz hala rengi sarı. Ben sadece anne sütüne gectigimde hafif sarılığı arttı. Muhtemelen anne sütü sarılığı çünkü doktor endişe etme dedi. Sarılık biraz geç gidiyor sanırım. Ama sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor. Eğer çok içine dert oluyorsa yenidoğana git. Zaten randevusuz çok bakılıyor bebekler. Ama ben artık bıraktım sarı olmasını

X