2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Selam hanımlar 28 Aralıkta 38+2de doğurdum oğluşumu. Yarı kırkımız çıktı ve kendi halimizde bir düzene girdik. Yalnız aklıma takılan bazı şeyleri danışmak istedim size

Bebeğim hep yarım kundaklı duruyor. Battaniyeyle sarıyorum. Çıkarsam üşüyecek gibi geliyor arada kollarını dışarı çıkarıyorum. serbest mi bırakmalıyım gelişimi için?

Gaz için kimyonlu şu içirdim bir çay kaşığı. Bırakmalı mıyım ya da ne sıklıkta olmalı?

Burun temizliği yapmadım hiç ne zaman yapmalıyım? Serum fizyoloji sıkmak sıkıntı olur mu?
Doğuran doğurmayan herkese kolaylıklar dilerim 🥰

Selam hanımlar 28 Aralıkta 38+2de doğurdum oğluşumu. Yarı kırkımız çıktı ve kendi halimizde bir düzene girdik. Yalnız aklıma takılan bazı şeyleri danışmak istedim size

Bebeğim hep yarım kundaklı duruyor. Battaniyeyle sarıyorum. Çıkarsam üşüyecek gibi geliyor arada kollarını dışarı çıkarıyorum. serbest mi bırakmalıyım gelişimi için?

Gaz için kimyonlu şu içirdim bir çay kaşığı. Bırakmalı mıyım ya da ne sıklıkta olmalı?

Burun temizliği yapmadım hiç ne zaman yapmalıyım? Serum fizyoloji sıkmak sıkıntı olur mu?
Hayırlı olsun sağlıkla büyüsün yavrunuz. 🥰

Aslında şöyle benim tuvaletim yok 😬 yani kabızlık yok ama bana yemek vermiyorlar yemeden nasıl yapicam diyorum. Sadece çorba içip sıvı besleniyorum su meyve suyu filan. Ama ben bunlarla anca çiş yaparim diyorum anlamıyorlar beni 😅
aman canım boş ver gelir illa 😅
ben iki tabak kuru fasulye pilav yedikten sknra suyum geldi 4-5 saat sonra sezeryan oldum. İçimdeki gaz ve kurufasulye artığı o kadar çoktu ki 3 gün canım çıktı tuvalete çıkana kadar 🤣🤣🤣

Kızlar şimdi benimki şöyle 1 buçuk saatte bi besleniyor ben de ne kadar süt verdigomden emin olmak için sagarak veriyorum. Ama bazen diyelim 60 cc sutun 45 ini iciyor gerisi kalıyor onu bir buçuk saat sonra verebilir miyim ? Şu ana kadar artanlari hep döktüm de bi sorayım dedim oda sıcaklığında kaç saat içinde verebiliriz

Kızlar ya bebiş emerken göğsüm çok acıyor her emişinde içim sızlıyor kolum sırtım her yerim çekiliyor normal mi sizde de oluyor mu
Aynısını yaşıyorum 4 gündür nerdeyse üstüne sol memeyi reddetme tam kavrayamama sorunu başladı silikon meme ucuna geçmeyi düşünüyorum artık emzirmekten soğudum resmen

Kızlar günaydın. Dün doğum yapanları tebrik ederim ♥️
Halâ doğurmayanlar bu mesajımı bir beğenin de sayımızı görelim. Şuan aklımda doğumu başlamayanlar @torro Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam @sunsea E Essa8619 B blimundacbn birkaç kişi daha vardı sanki unuttum. Neredeyse ocak bitiyor 🤣
Nstye girdim bende bgn sadece hiç sancı yok 1 2 ile başladık 20 ye çıktı en fazla duruyo benm tosbağ şimdilik ama anladığım şu arkdslardan hrlde anı sancı ousabiliyir doktor 1 haftalık belirler dedi bana aslnda ama belli olmuo bence bakalm haftaya Perşembe sabah 8 inş 🤲

Kızlar bebiş sağ tarafta benim resmen sol tarafım bom boş dutluk. Solda ellerini kollarını hissediyorum hatta geçen gece baya video çektim hareketlerini gece 2 de. Doğurmayan anneler sizin ne tarafta bebişleriniz?
Bnm kafa sol kasık yada tam ortada ayaklar mideme dayalı popo sağda dayalı genelde yoğunluk sağda esasen🤭

Kızlar şimdi benimki şöyle 1 buçuk saatte bi besleniyor ben de ne kadar süt verdigomden emin olmak için sagarak veriyorum. Ama bazen diyelim 60 cc sutun 45 ini iciyor gerisi kalıyor onu bir buçuk saat sonra verebilir miyim ? Şu ana kadar artanlari hep döktüm de bi sorayım dedim oda sıcaklığında kaç saat içinde verebiliriz
Oda ısısında 3 saat buzdolabında 3 gün buzlukta 3 ay bozulmuyormuş sen de buna göre hesaplayabilirsin. Bi de mesela 15 cc kaldı ya onun üzerine yenisini sağma ekleme bence karışmasın eski ile yeni

Merhaba, bebeğinizi sağlıkla güle güle büyütün inşallah. Bebeğin bacakları rahat hareket edebildiği takdirde ilk 2-3 ay kundak bebeğin uykuda güvende hissedip daha iyi ve uzun uyumasını sağlar endişelenmeyin. Yarım kundak işte diğer ismiyle. Dönmeye başlamadan bırakılmalı ama. Kimyon ve rezeneyi emziriyorsanız öncelikle kendiniz tüketin. Serum fizyolojik 2 cc kadar kullanabilirsiniz, ancak yapılışını mutlaka iyi öğrenin öğrenmeden yapmayın. Burnunu temizlemek de uyku ve beslenme kalitesini artırır.

Nisan oldugunu nasıl düşündün ? Kabaca tarif edebilir misin ? Olur da gelirse bileyim diye soruyorum .
Canım silerken peçeteye geldi pembe kahve bi akıntı. Sümüksü yapışkan bi yapısı var. Normal kan gibi olmuyor. Zaten mukus tıkacı da diyorlar ya. Mukuslu uzayan bi akıntı

Ben açılmam olduğunu hissetmiştim doktora gitmeden önce sanki ilişkiye girmişim de zorlanmışım gibi bi ağrı vardı belki denk gelmiştir ama yine de aklında bulunsun 😂 böyle bir ağrı olursa belki açılıyordur
Canım atlamışım bu yazdığını. Vajinal ağrım bi süredir var zaten. Zonklama yapıyor ara sıra. Ama doktorum bebeğin ağırlığından dolayı olduğunu söylemişti bilmiyorum ki senle aynı şey mi bahsettiğim 🤷🏼‍♀️☺️ Doğururken anlıycam sonuçta illaki 🤣

X