2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benimki anladığım kadarıyla sırtını arkaya vermiş arada dizlerini tam göbek deliğimin hizasından iki yandan dışarı doğru bastırıyor, ayaklarıyla vurursa daha yukarıda hissediyorum, kasıklara doğru iki taraflı minik hareket oluyor bazen, o da kolları elleri herhalde. 🤔
Ay çok tatlı ya😍 dışardan hareketi belli oluyor mu?

Dun geceyi zor gecirdim ama bugün bıraz daha iyiyim, sık sık kalkıp yürüyorum, gaz çıkışında sorun yok şükür ama sıvı beslenmeme rağmen henüz büyük tuvalete çıkmadım, sabah toz bı ilaç verdiler suya katıp içtim, müshil gibi bişey ama ona rağmen hala cikmadim. Umarım taburcu olmaya engel değildir, yarın taburcu olmak istiyor
Yarın taburcu ederler inşallah. Bana dupfalac vermişlerdi kardşime de öyle. Sana vermediler mi?

İnşallah çabukça iyileşirsin, dualarım seninle🥰 bebişi uyandır ama sık sık olur mu, benim bu ikinci de uykucuydu uyandırmakta zorlandım az beslendi. Sarılıktan 1 gece fototerapi gördük, sütün gelicektir hiç merak etme ama mamasına dikkat et sarılık olmasın minnak 😍
2 saati geçirmiyoruz mama için, her 1.5-2 saatte bir 30 ml mama veriyoruz kaşık biberonla. Ama çok uyumaktan sarılık olur mu acaba diyorum

Ben ilk 2 hafta falan emzirebildim sadece, o ara arveles aldığımı duyan herkes çok şaşırmış ve zararlı olduğunu söylemişti ama doktorum tam tersini 🤪 ağrıların geçince süt işine baksrsin şimdi öncelik senin agrıların. Zaten ev ortamı daha rahat olacaktir
Bugün pompa ile sagmaya başladım, ben mu unutmusum yoksa bu pompa mı can yakıyor bilmiyorum ama baya canımı acıttı. Sütüm inseydi bı rahatlasaydim

Hiç ucu yok benim goguslerimin, ben hastane çantama da silikon uç koydum ama sütün gelmeden onlarla emzirme dedi hemşire. Süt gelince yine tutamazsa onlardan yardım alicam. İlk bebegimde kurtaricim olmuşlardı silikon uçlar
Benim ucum var canım hatta baya büyük ama yine de almadı. Ucum yok diye dert etme yani bende var da noluyor yine silikon uçla emiyor 😅
yine Allahtan böyle bir seçenek var tabi ki ama yşne de çok yorucu silikon uç kullanmak. Sütün kaliteli gelmesini de engelliyor gibi geliyor bana
Dun geceyi zor gecirdim ama bugün bıraz daha iyiyim, sık sık kalkıp yürüyorum, gaz çıkışında sorun yok şükür ama sıvı beslenmeme rağmen henüz büyük tuvalete çıkmadım, sabah toz bı ilaç verdiler suya katıp içtim, müshil gibi bişey ama ona rağmen hala cikmadim. Umarım taburcu olmaya engel değildir, yarın taburcu olmak istiyor
Ben 3. gün çıkabilmiştim anca . Önemli olan gaz demişti doktorum. Ama çıkana kadar akla karayı seçtim ne zaman çıkcam acaba dikişlere bir şey okur öu acaba diye diye
Ben varım canim meme ucum olmadigi için kullanıyorum bir bakiyorum güzel emiyor bir bakıyorum asla almıyor sütüm de azaldı sanki mama desteği veriyoruz haftaya kontrolumuz var umarım kilo almıştır
bende mama takviyesi veriyorum silikon uç bence sütün çok gelmesini engelliyor gibi ya
Canım bende silikon uç kullanıyorum, Benim göğüs uçlarım çok küçük biraz büyüyüp gçenesi güçlenene kadar alamaz daha 1 ayı geçmesi lazım .Bende aynı sorunu yaşıyorum, elleriyle çıkarıyor silikonu bazen, bir şekilde emiyor sonunda.İyi yönünden bakmaya çalışıyorum en azından bir şekilde emiyor, sütüm var hiç değilse diye düşünüyorum.İnternetten bak eğer göğüs ucun varsa futbolcu tutuşu denilen emzirme ozisoyonuyla meme ucunu daha rahat alıyormuş bebişler
ayy ilk kes duydum bakayım canım bir sağol . Ara ara deniyğeımama feryat figan sanki etini koparıyoeum gibi bağırıyor
Allah kolaylık versin canım. Silikondan donulüyor genelde. Bir de hastanede bebek hemşiresi 3,5 aylık bir bebeği biberondan dondurdüklerinden bahsetti. Hastaneye yatmış 3,5 aylık bebek. Annesi sağıp biberonla veriyormuş. Emmiyormus hic. Demiş ki nasılsa serumlardan besleniyor. Gel deneyelim. Bir günde alıştı. 3 günde tamamen dönmüş oldu. Hatta annesi daha sonra demisnki artık biberon almıyor. Bu hikaye çok hoşuma gitti. Hiçbir zaman geç değil
Ara ara denersin. Yeterince güclendiğini hissettiğinde alıştırırsın inşallah.
Ben silikon uç kullanmiyorum ama benimki de sağ gögsümü almak istemiyor. Solu güzel emiyor ama sağa sıra gelince ağlıyor. Yapısal fark mi var acaba dedim yok gibi. Tutusumla mi alakalı onu da aynı yapmaya calişıyorum. Sonunda emiyor kavga doğüş ama çabuk birakıyor. Goğüslerimin biri büyük biri küçük kalacak diye korkuyorum😊.
Ayy benimki de bırakır inşallah çok uğraşıyorum ama hiç alacak gibi değil. İnatlaşıyorum da ağlayınca hemen üzülüp silikonu takmıyorum ama o kadar şnat ki asla almıyor

Gaz çıkartmış olman yeterli, bana da suya katılan ilaç verdiler, anüsten ilaç attılar, en son serum verdiler çıkayım diye. Ama benim gaz sancım eklem yerlerine vurmuştu o sebeple uğraştılar bu kadar. Gaz cikarttigim için çıkardılar gaz da çıkmamıs olsaydı salmazlardı
Benim de gaz sancım akşam omuzlarima çıktı, eklemleri tuttu, nefesim de kesilince henrn ağrı kesici vuruldu. Bugün iki kez suya katılan ilaçtan verdiler, şimdi de fitil getirdiler. Fitili koyunca gaita çıkışı olacak dediler.

Yarın taburcu ederler inşallah. Bana dupfalac vermişlerdi kardşime de öyle. Sana vermediler mi?
Yarın öğlen taburcu edeceklermis canım. Duphalac pek işe yaramıyor bende, o daha çok kıvam yumuşatıcı gibi hafif bı takviye sadece. Bana iki kez toz ilaç verildi, şimdi fitil getirildi. Gaz çıkışında sorun yok ama çok gaz üretiyor barsaklarim. Bebekten önce ben kolik oldum 😅

Yok kız nerdeee. Sancım vardı o da yok şimdi.
Sancım yok diyince aklıma geldi doğum anında ebe sancın geldikçe ıkın bağır dedi o ana kadar beni acıdan bağırtan sancı birden gidiverdi 😂 başımda ebe hemşire doktor hepimiz sancı bekliyoruz ama birden yok oldu şaka gibiydi zorla doğurdum 🤣🤣

Sancım yok diyince aklıma geldi doğum anında ebe sancın geldikçe ıkın bağır dedi o ana kadar beni acıdan bağırtan sancı birden gidiverdi 😂 başımda ebe hemşire doktor hepimiz sancı bekliyoruz ama birden yok oldu şaka gibiydi zorla doğurdum 🤣🤣
Ee sancı olmadan mı ıkınıp doğurdun? Alemsin valla😀 Oluyor biliyor musun. Hatta o an bir şey dikkatini dağıtsa da sancın gidebiliyormuş.

Yarın öğlen taburcu edeceklermis canım. Duphalac pek işe yaramıyor bende, o daha çok kıvam yumuşatıcı gibi hafif bı takviye sadece. Bana iki kez toz ilaç verildi, şimdi fitil getirildi. Gaz çıkışında sorun yok ama çok gaz üretiyor barsaklarim. Bebekten önce ben kolik oldum 😅
Ben de oğlumdan sonra kronik kabızlık çekiyordum çok şükür hamileliğimde 2-3 kere dışında olmadım. O zamanında çıkamamak çok kötü. Ben de ameliyatlardan sonra o kadar zorlanıyordum ki. Seninki çok daha zor ıkınamıyorsun sezeryandan dolayı. Çok geçmiş olsun.

Dinle tabi yapabiliyorsan. Açılmayı kolaylaştırıyor bir de bağdaş kurarak otur hurma ye pilates topu üzerinde hareket et zıpla 😀 ben bunları yapmaya çalışıyorum. Benimki de öyle top gibi. Regl ağrısı bence doğum yaklaştığının haberci.
Babası cumayı beklesin kızım diyor, hafta sonu babaanne geliyor, büyük teyzesi pazartesi gelebilecek Ankaradan. Ben de acele etmiyorum o yüzden 😂 yarın başlayayım hurma yemeye de.
Ay bi de ne duydum geçen, çok yakın arkadaşımın iş arkadaşı topun üstünde zıplaya zıplaya baş aşağı duran bebeği tepetaklak döndürmüş 😂 ay gülsek mi ağlasak mı bilemedik

Babası cumayı beklesin kızım diyor, hafta sonu babaanne geliyor, büyük teyzesi pazartesi gelebilecek Ankaradan. Ben de acele etmiyorum o yüzden 😂 yarın başlayayım hurma yemeye de.
Ay bi de ne duydum geçen, çok yakın arkadaşımın iş arkadaşı topun üstünde zıplaya zıplaya baş aşağı duran bebeği tepetaklak döndürmüş 😂 ay gülsek mi ağlasak mı bilemedik
Hurmayı yiyebilirsin aniden etki eden bir şey değil doğumunda açılmaya faydası oluyor.36-37 haftadan sonra günde 4-5 tane yemek lazımmış. Ben pek zıplayamıyorım sadece oturup yuvarlak çiziyorum topta. O nasıl öyle olmuş ya. Tekrar zıplasaymış tekrar başı aşağıya dönermiş sanki 😂

Hurmayı yiyebilirsin aniden etki eden bir şey değil doğumunda açılmaya faydası oluyor.36-37 haftadan sonra günde 4-5 tane yemek lazımmış. Ben pek zıplayamıyorım sadece oturup yuvarlak çiziyorum topta. O nasıl öyle olmuş ya. Tekrar zıplasaymış tekrar başı aşağıya dönermiş sanki 😂
Evet ya ilkinde yemiştim hep bunda bi türlü alamadık unutup duruyorum :KK43:
Bu kız bi de sporcu, hamileyken zirvelere tırmanmış filan aşırı aktifmiş. Bebek muhtemelen bi kaç kere dönmüştür 😂

X