2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Napayım sarıucurtma ve Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam doğum yaptıktan sonra ben yapacağım demiştim 😂 sözümü geri alıyorum. Farkettin mi son kalan 3-5 kadınız hepimiz nerdeyse kız bekliyoruz normal bekleyenler. Bir de derler ki kız bebeği erken gelir. Alakası yok bence 😂
Hiç alakası yok gerçekten kız bebekler sona kaldık 😀

Yaa ne güzel, sen iyi hissediyorsun, bebişin keyfi yerinde, abi çok akıllı maaşallah. 🥰 Umarım herşey daha da iyiye gider. 🙏
Eve gidip duşa girmek istiyorum, burada giremedim, ağrılar sancilar sıcak derken çok terledim, bir an önce kendimi suyun altına bırakmak istiyorum. Dikislerim çok sızlıyor. Ben de ikinci kez sezaryen olanlara soracaktim, ilkinden daha mı acılı oldu diye. Hastanedekiler ikinciler daha zorluyor dedi hep, aynı yarayı tekrar destikleri için yıllar sonra bile olsa. İlki ya daha kolaydı ya da ben unuttum. Gerçi bu da şükür oyle çok sorunlu bı sezaryen olmadı ama işte bı dikişler biraz canımı yakıyor. İlkinde sanki ikinci güne çok ağrım sızım kalmamisti diye hatırlıyorum ben.

Kızlar son gelişmeleri aktarıyorum. Nstde sancım çıkmadı. Doktor yarın 9-9.30 gibi hastaneye çağırdı. Kendi sancım gelmezse doğumu biz başlatalım dedi. Normalde 41i bekleriz falan diyordu ama nişan gelince başlatmak istedi. Suni istemiyordum ama iş oraya gidiyor gibi. Hayırlısı artık umarım iyi olur

Kızlar son gelişmeleri aktarıyorum. Nstde sancım çıkmadı. Doktor yarın 9-9.30 gibi hastaneye çağırdı. Kendi sancım gelmezse doğumu biz başlatalım dedi. Normalde 41i bekleriz falan diyordu ama nişan gelince başlatmak istedi. Suni istemiyordum ama iş oraya gidiyor gibi. Hayırlısı artık umarım iyi olur
Senin ve bebeğinin hayrına nasıl olacaksa o şekilde olsun canım, dua ediyorum senin için de 🙏

Baştan sona her yerine ayrı güldüm🤣 Sonunda bebeğin ibrahim Tatlıses gibi doğması ve esmer değilim demesi 🤣🤣 bilinçaltına nasıl girmişim öyle 🤣 Bebek iri değil ya bugün de aynı kilosu aşağı yukarı 3600-3700 gibi bişey olacak ☺️
Yani bebek de denemezdi pek baya çocuk 😂😂 ay gerçekten çok komikti yazdıktan sonra başka ayrıntılar da geldi aklıma ama daha fazla yazmaacağım 😂 benim rüyalar zaten roman gibi olur hep.
İirilik de hani geriden gidiyordu öne geçti sen 4 kilo olsa doğurabilir miyim diyordun ya oradan işledi demek bilinçaltıma 😍

Hiiç korkma suniden, bence açılman da vardır senin inşallah su gibi geçecek bak görürsün, bu kadar eğlenceli bi rüyanın bi anlamı olmalı 🥰

Hadi bakalım inşallah nişan gelmesi gibi birdenbire düzenli aralıklarla kasılma hissetmeye başlar buraya yazarsın bunlar sancı mı şimdi diye. 🥰

Eve gidip duşa girmek istiyorum, burada giremedim, ağrılar sancilar sıcak derken çok terledim, bir an önce kendimi suyun altına bırakmak istiyorum. Dikislerim çok sızlıyor. Ben de ikinci kez sezaryen olanlara soracaktim, ilkinden daha mı acılı oldu diye. Hastanedekiler ikinciler daha zorluyor dedi hep, aynı yarayı tekrar destikleri için yıllar sonra bile olsa. İlki ya daha kolaydı ya da ben unuttum. Gerçi bu da şükür oyle çok sorunlu bı sezaryen olmadı ama işte bı dikişler biraz canımı yakıyor. İlkinde sanki ikinci güne çok ağrım sızım kalmamisti diye hatırlıyorum ben.
Ah canım ya Allah kolaylık versin. Adam akıllı bir ağrı kesici de vermediler sana. 😔 Evin rahatlığına kavuşunca kafan rahatlar, gerginlik azalır, ağrılar diner, sütün de gelir inşallah. 🥰

Bebiş iyi, ilk gün pek uyanmadı beslenmek istemedi, dış dünyada hemen adapte olmakta zorlandı, ikinci gün artık kabullenise geçti, bundan sonraki hayatının burada geçeceğini idrak etmeye başladı, ışığı hiç sevmiyor, ışık yanikken asla gözlerini açmıyor, kapatıyoruz o zaman açmaya başlıyor. Sese karşı da aynı şekilde hassasiyeti var, gören de anne karnında hep çok sessiz ortamlarda bulundu sanir, halbuki son güne kadar okula gittim 😅 dün geceden beri biraz daha bebek gibi davranmaya başladı, arada ağlıyor, aciktigini hissettiriyor. Zamanla daha da adapte olur diye düşünüyorum. Büyük oğlum görünce çok sevdi, kıskançlık olacaktır büyük olasılıkla, daha hamileyken sinyallerini veriyordu ama yine de yüzünü görünce değişik duygular yaşadığını anladım. Okşadı, sevdi, yanagina dokundu (hamileyken nefret dolu söylemleri vardı, yüzüne bakacağını sanmıyordum) ama yanılttı beni, annem kucağına vermek istedi, korkuyorum sakin kucağıma verme dedi, zarar görmesinden endişe etti yani. Son olarak ben kendim kalkıp yatabiliyorum. Arada yürümeye cikiyorum koridora, bebeği de kendim alıp koyabiliyorum ama annem yanımda olduğu için genelde o ilgileniyor bebekle şuan. Anne yüreği işte, ah desem başımda bitiyor, her şey ayağıma geliyor. Annemi gönderince asıl konusalim nasıl olduğumu 😬😬 şuan keyfim yerinde kahvemi içiyorum. Eşim taburcu işlemlerini hallediyor, annem bebeği besliyor. Gerçeklere dönüş annem evine, eşim ise gittiginde olacak 😆
Paragrafın son cümlesi ne kadar da beni anlatıyor 😂 haftaya annem gidecek eşim de işe başlayacak bu prenseslik külkedisine dönüşecek nasıl baş edeceğim bilmiyorum 🤷‍♀️

Nişan gelmesi korkulacak bir durum değil ki ama suyun gelse evet bekletilmez ama nişanı gelip 1 hafta sonra doğuran da var 1 gün sonra doğuran da neden acele ediyor ki doktor ?

Nişan gelmesi korkulacak bir durum değil ki ama suyun gelse evet bekletilmez ama nişanı gelip 1 hafta sonra doğuran da var 1 gün sonra doğuran da neden acele ediyor ki doktor ?
Yok korkulacak bişey olduğu için değil canım. Aksine olumlu bişey olduğu için doğumu başlatmak istedi. Vücut doğuma hazır artık. Alttan uyarılma ve suniyle sonuç alabileceğimiz için başlatalım dedi doktor. Boşuna bebek beklemesin diye. 38-39 haftalarda nişan gelse beklerdi mutlaka. Benim de 40 hafta üstü beklemek çok içime sinmeyecekti. Her gün stres kaka yapacak kilo alacak diye ☺️

Kızlar selam sizlere bir sorum var.
37+4 deyim bugün çatı kontrolüm vardı doktor çatının açılmadığı rahim ağzınında açılmadığını söyledi 12 gün sonra tekrar görmek istedi eğer açıklık yoksa sezeryanla alırım dedi.
Bu haftalarda çatısı benim gibi olup normal doğum yapan var mı acaba ?

Kızlar bebişin burnu çok tıkalı baya bi 2 ucu dolduracak kadar çektim aspiratörle bi sabah bide şimdi acaba hasta mı ondan mı tıkanıyor burnu

Kızlar bebişin burnu çok tıkalı baya bi 2 ucu dolduracak kadar çektim aspiratörle bi sabah bide şimdi acaba hasta mı ondan mı tıkanıyor burnu
Benimki de sanki ateşi mi var anlayamadim atesolcerim de yok gidip alıcaz hastaneye gotrmek. İstemiyorum aşırı kalabalık ve salgın had sayfada. Kendim nasıl dusurebilirim acaba bilen varsa söylesin lutfen

X