2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de çok benzer, ağrı gibi bişey hiç hissetmiyorum, sadece NST kağıdına bakınca görüyorum bazen 60 - 70 sancılar olmuş. Yaklaşık bir haftadır da midem rahatlayınca kasıklara doğru ağırlık hissedince ben kendim farkettim karnım aşağı inmiş.
Benim de mide ekşiöem tamamen kayboldu bir haftadır. Sancı da var. İnşallah sağlıcakla gelirler bebişlerimiz.

Canların uzundur giremiyorum, doğum yapan bütün annelerimizi tebrik ediyorum. Rabbim bebeklerimizi güzel günlerde büyütmeyi nasip etsin. Bebeğini bekleyen annelerimizee bir an önce kavuşur inşallah. Hala şaka gibi geliyorlar bazen, neler neler konuşurken şimdi çoğumuz bebeğini kucağına aldı, Allah hiç birinin acısını göstermesin.

Şu an bebişimle ilgili en büyük sıkıntım emzirmek. Silikon uçsuz asla almıyor ama silikon uçta beni çok zorluyor. Sürekli elini getiriyor ağzını çekince düşüyor nasıl yapcam normal memeye geçicem bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl? Var mı silikon uç kullanan
Hiç ucu yok benim goguslerimin, ben hastane çantama da silikon uç koydum ama sütün gelmeden onlarla emzirme dedi hemşire. Süt gelince yine tutamazsa onlardan yardım alicam. İlk bebegimde kurtaricim olmuşlardı silikon uçlar

Her an sütün gelebilir kolostrum çok değerli ona kimyasal karistiramayiz, her gelen aynı cümleyi kuruyor. İyi de sancidan sütüm gelmiyor ki, ağrım geçse tansiyonum düşecek, gözüm açılacak ben de pompayla sağım yapicam. Ama işte ilk süte karışmaması lazım diye burada aglatiyorlar insanı. Sabaha karşı nefes alamıyorum diye uyandım, dehşet bı gaz ağrısı, hemen etkili bı ağrı kesici vurdular kalçadan. Biraz da ağlamak lazım demekki ciddiye almaları için.
Bana da ilk yürümeden önce kalçadan bi ağrı kesici yaptılar o kadar iyi gelmişti ki diklarondu yanlış hatırlamıyorsam sen kendini iyi hissetmeden süt nasıl gelecek haklısın ama ağrıların bugünden itibaren çok hafifleyecek sütün gelir kendini hep buna odakla beyne olumlu sinyal gönder ben geleceğine eminim. Gaz için de yürümek lazım iyi hiseettiğin zamanlarda yürümeye çalış 🙏🏻

Kızlar bebiş sağ tarafta benim resmen sol tarafım bom boş dutluk. Solda ellerini kollarını hissediyorum hatta geçen gece baya video çektim hareketlerini gece 2 de. Doğurmayan anneler sizin ne tarafta bebişleriniz?

Bana da ilk yürümeden önce kalçadan bi ağrı kesici yaptılar o kadar iyi gelmişti ki diklarondu yanlış hatırlamıyorsam sen kendini iyi hissetmeden süt nasıl gelecek haklısın ama ağrıların bugünden itibaren çok hafifleyecek sütün gelir kendini hep buna odakla beyne olumlu sinyal gönder ben geleceğine eminim. Gaz için de yürümek lazım iyi hiseettiğin zamanlarda yürümeye çalış 🙏🏻
Dun geceyi zor gecirdim ama bugün bıraz daha iyiyim, sık sık kalkıp yürüyorum, gaz çıkışında sorun yok şükür ama sıvı beslenmeme rağmen henüz büyük tuvalete çıkmadım, sabah toz bı ilaç verdiler suya katıp içtim, müshil gibi bişey ama ona rağmen hala cikmadim. Umarım taburcu olmaya engel değildir, yarın taburcu olmak istiyor

Dun geceyi zor gecirdim ama bugün bıraz daha iyiyim, sık sık kalkıp yürüyorum, gaz çıkışında sorun yok şükür ama sıvı beslenmeme rağmen henüz büyük tuvalete çıkmadım, sabah toz bı ilaç verdiler suya katıp içtim, müshil gibi bişey ama ona rağmen hala cikmadim. Umarım taburcu olmaya engel değildir, yarın taburcu olmak istiyor
İlgisi yok canım büyük tuvalete ben de çıkmamıştım beni taburcu ettiler ben de psikolojik olarak dikişlerim acır diye çıkamamıştım 3 gün sonunda çıkabildim 😔 ilkinde de böyle olmuştum hemoroid oldum hatta ilk hamileliğimden sonra malesef. Ama taburcu olursun evine gidince insan bi rahatlıyor o zaman herşey yoluna girer

Kızlar bebiş sağ tarafta benim resmen sol tarafım bom boş dutluk. Solda ellerini kollarını hissediyorum hatta geçen gece baya video çektim hareketlerini gece 2 de. Doğurmayan anneler sizin ne tarafta bebişleriniz?
Benim de sağımda sırtı var sanki. Solda çok hareket ediyor ayakları orada diye düşünüyorum 🥰

Canların uzundur giremiyorum, doğum yapan bütün annelerimizi tebrik ediyorum. Rabbim bebeklerimizi güzel günlerde büyütmeyi nasip etsin. Bebeğini bekleyen annelerimizee bir an önce kavuşur inşallah. Hala şaka gibi geliyorlar bazen, neler neler konuşurken şimdi çoğumuz bebeğini kucağına aldı, Allah hiç birinin acısını göstermesin.

Şu an bebişimle ilgili en büyük sıkıntım emzirmek. Silikon uçsuz asla almıyor ama silikon uçta beni çok zorluyor. Sürekli elini getiriyor ağzını çekince düşüyor nasıl yapcam normal memeye geçicem bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl? Var mı silikon uç kullanan
Ben varım canim meme ucum olmadigi için kullanıyorum bir bakiyorum güzel emiyor bir bakıyorum asla almıyor sütüm de azaldı sanki mama desteği veriyoruz haftaya kontrolumuz var umarım kilo almıştır

Biz o olayları kapatalı oho baya oldu. Çok zor ya koca göbekle 🤣🤣 Becerebilene helal olsun diyorum sadece. Ebe son haftalarda bol bol ilişkiye girin diyor gebe okulundaki😀
Oo bol bol hem de 😍 biz kapatmadık aslında ama bi ara baskı hissedince kestik gibi bi süredir. Ebeyi dinlesek mi acabaa 🤪
Bu arada benim de bel ağrım sürekli bugün, kasığa vuran bi şey yok ama tam regl bel ağrısı gibi. Paso soluma da yatıyorum aslında.
Bir de benğm bebişim top gibi önümde, erkekler böyle dururmuş diyorlar hep :) bi ara asla sağıma yatamıyordum ama şimdi sağ sol gayet rahat yatıyorum.

kızlar bu arada eş ile ilişki durumları nasıldı acaba son haftalarda, normal doğum yapanlar için sorum özellikle :)
Gerçi açılması hızlı giden ama sezaryen olanlara da aynı zamanda 😁
Ben son hafta artık doğuracağım diye cılkını çıkarmıştım, adamı kullandım resmen 😂 vicdanım sızlamıyor değil, biraz biraz sancılarım vardı hissetmiyordum 3 cm açıklık vardı ,suni aldım ilerlemesi bebişim başı sezeryana döndük ,nasip kısmet işi .😅 Böyle bir koz var elimizde deniyoruz işte

İlk birkaç gün çok yordu emzirmeye çalışmak meğer ucunu emiyormuş . Yara oldu zaten sonra baya uğraştık , benim kanamam çok olup hemogramımda düşüş olunca fazladan kaldım hastanede. Bebek hemşireyileriyle baya uğraştık doğru tutturunca süt yeniden gelmeye başladı. Silikonu hiç denemedim, ama pozisyon almak konusunda ben de çok zorlanıyorum ter içinde kalıyorum
Aay , kıyamam ya ben de büyük tuvalete geç çıktım ,eve taburcu olduktan sonra .
Gaz çıkarıyorsan taburcu ederler bence

Canım bende silikon uç kullanıyorum, Benim göğüs uçlarım çok küçük biraz büyüyüp gçenesi güçlenene kadar alamaz daha 1 ayı geçmesi lazım .Bende aynı sorunu yaşıyorum, elleriyle çıkarıyor silikonu bazen, bir şekilde emiyor sonunda.İyi yönünden bakmaya çalışıyorum en azından bir şekilde emiyor, sütüm var hiç değilse diye düşünüyorum.İnternetten bak eğer göğüs ucun varsa futbolcu tutuşu denilen emzirme ozisoyonuyla meme ucunu daha rahat alıyormuş bebişler

Ben sağ omuzumda hissediyorum kafasi boynuma degiyor saclari yumusacik 😍 :-)

Kızlar hepinize teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. Alıntılayamadim ayrı ayrı kusura bakmayın. Sütüm gelmedi yine, ama moral bozmak yok yarına tuşlara basıyorum. Bugün tansiyonum ağrıdan dolayı çok yüksek seyretti 15 ten aşağı düşmedi. O yüzden süt olayına yoğunlaşmami istemedi doktorlar. Bugün tansiyonu gozlemleyelim yarın damla çay pompa ne istersen yaparız dediler. Tabi her mama öncesi meme teklif ediyoruz ama suan için tutturamadik memeyi, süt gelince tutar dedi çocuk hemşiresi. Boşta olsa veriyorum meme, yalnız bu büyük oğlan gibi değil hep uyuyor ve az mama içiyor. Tansiyonum da akşam 4 ten sonra düşmeye başladı burada, şimdi 13 civarı. Düşmeseydi kardiyoloji doktorunu çağıracaklardi, şükür düştü ağrılarım bı nebze hafifleyince
Çok geçmiş olsun canım benim. Sıkma canını. Benim de hastanedeyken gelmemişti. Eve geçince duş aldım uyudum. Uyanınca geldi. Allah kolaylık versin ikinize de🧿

Merhabalar güzel anneler nasılsınız ? Hepinize iyi bir doğum hikayesi diliyorum. Bebeğini kucağına alanlar içinde hayırlı olsun Rabbim analı babalı büyütsün demek istiyorum. Allah nasip ederse Eylül annesi olacağım. 5. Haftamdayım 1 2 damla ağrısız kramsız lekem gelmiş. Bir de 2 gün önce 1 damlayla karşılaştım. Siz tecrübelisinizdir akşam doktora gitsem de panik oldum. Bebeğim büyüdüğü için mi acaba ?

X