2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İlgisi yok canım büyük tuvalete ben de çıkmamıştım beni taburcu ettiler ben de psikolojik olarak dikişlerim acır diye çıkamamıştım 3 gün sonunda çıkabildim 😔 ilkinde de böyle olmuştum hemoroid oldum hatta ilk hamileliğimden sonra malesef. Ama taburcu olursun evine gidince insan bi rahatlıyor o zaman herşey yoluna girer
Umarım canim, eve gidip kendi duzenime dönmek istiyorum bir an önce

Canların uzundur giremiyorum, doğum yapan bütün annelerimizi tebrik ediyorum. Rabbim bebeklerimizi güzel günlerde büyütmeyi nasip etsin. Bebeğini bekleyen annelerimizee bir an önce kavuşur inşallah. Hala şaka gibi geliyorlar bazen, neler neler konuşurken şimdi çoğumuz bebeğini kucağına aldı, Allah hiç birinin acısını göstermesin.

Şu an bebişimle ilgili en büyük sıkıntım emzirmek. Silikon uçsuz asla almıyor ama silikon uçta beni çok zorluyor. Sürekli elini getiriyor ağzını çekince düşüyor nasıl yapcam normal memeye geçicem bilmiyorum. Sizde durumlar nasıl? Var mı silikon uç kullanan
Allah kolaylık versin canım. Silikondan donulüyor genelde. Bir de hastanede bebek hemşiresi 3,5 aylık bir bebeği biberondan dondurdüklerinden bahsetti. Hastaneye yatmış 3,5 aylık bebek. Annesi sağıp biberonla veriyormuş. Emmiyormus hic. Demiş ki nasılsa serumlardan besleniyor. Gel deneyelim. Bir günde alıştı. 3 günde tamamen dönmüş oldu. Hatta annesi daha sonra demisnki artık biberon almıyor. Bu hikaye çok hoşuma gitti. Hiçbir zaman geç değil
Ara ara denersin. Yeterince güclendiğini hissettiğinde alıştırırsın inşallah.
Ben silikon uç kullanmiyorum ama benimki de sağ gögsümü almak istemiyor. Solu güzel emiyor ama sağa sıra gelince ağlıyor. Yapısal fark mi var acaba dedim yok gibi. Tutusumla mi alakalı onu da aynı yapmaya calişıyorum. Sonunda emiyor kavga doğüş ama çabuk birakıyor. Goğüslerimin biri büyük biri küçük kalacak diye korkuyorum😊.

Teşekkürler canım, bugün daha iyiyim, dikislerim acıyor biraz, gaz gelince zorluyor ama yavaş yavas azalacak inşallah
İnşallah çabukça iyileşirsin, dualarım seninle🥰 bebişi uyandır ama sık sık olur mu, benim bu ikinci de uykucuydu uyandırmakta zorlandım az beslendi. Sarılıktan 1 gece fototerapi gördük, sütün gelicektir hiç merak etme ama mamasına dikkat et sarılık olmasın minnak 😍

Kızlar bebiş sağ tarafta benim resmen sol tarafım bom boş dutluk. Solda ellerini kollarını hissediyorum hatta geçen gece baya video çektim hareketlerini gece 2 de. Doğurmayan anneler sizin ne tarafta bebişleriniz?
Benimki anladığım kadarıyla sırtını arkaya vermiş arada dizlerini tam göbek deliğimin hizasından iki yandan dışarı doğru bastırıyor, ayaklarıyla vurursa daha yukarıda hissediyorum, kasıklara doğru iki taraflı minik hareket oluyor bazen, o da kolları elleri herhalde. 🤔

Oo bol bol hem de 😍 biz kapatmadık aslında ama bi ara baskı hissedince kestik gibi bi süredir. Ebeyi dinlesek mi acabaa 🤪
Bu arada benim de bel ağrım sürekli bugün, kasığa vuran bi şey yok ama tam regl bel ağrısı gibi. Paso soluma da yatıyorum aslında.
Bir de benğm bebişim top gibi önümde, erkekler böyle dururmuş diyorlar hep :) bi ara asla sağıma yatamıyordum ama şimdi sağ sol gayet rahat yatıyorum.
Biz gebeliğin ilk 10 haftası dışında nerdeyse normal zamandaki gibi devam ettik ilişkiye. Sadece son zamanlarda hem eşim çok yoğun, hem de ben yorgun oluyorum, baya azaldı. Ama benim de aklımın bir tarafında hep, tam da bu günler buna ihtiyacım var, hem doğuma yardımcı olabilir, hem de doğumdan sonra bir süre hasret kalacağım şu birkaç günde ne yapsam kar diyorum.. 🙈

Hastaneden çıkınca arveles kullanıcam da hastanede asla vermiyorlar, sabaha karşı ağrım oldu novalgine iğne vurdular yine. Sütüm de daha gelmedi halbuki
Ben ilk 2 hafta falan emzirebildim sadece, o ara arveles aldığımı duyan herkes çok şaşırmış ve zararlı olduğunu söylemişti ama doktorum tam tersini 🤪 ağrıların geçince süt işine baksrsin şimdi öncelik senin agrıların. Zaten ev ortamı daha rahat olacaktir

Dr tekrardan bebekle beraber kontrole çağırıyor ztn cnm cagirmadimi hiç seni bnm ilki yapistirmaydi dikiş yoktu bende bu durumdan korkuyorum ins dikiş atılmaz yine iplikler rahatsz edici sertlikte göbek fıtığı ameliyatım sonrasi epey zorlanmstm
Yoo ben bebekle gitmedim kadın dogumcuya sezeryan sonrası beşinci gün gittim bide kırktan sonra çağırdı. Ay inşallah tez zamanda düzelir herşey 🙏

Biz gebeliğin ilk 10 haftası dışında nerdeyse normal zamandaki gibi devam ettik ilişkiye. Sadece son zamanlarda hem eşim çok yoğun, hem de ben yorgun oluyorum, baya azaldı. Ama benim de aklımın bir tarafında hep, tam da bu günler buna ihtiyacım var, hem doğuma yardımcı olabilir, hem de doğumdan sonra bir süre hasret kalacağım şu birkaç günde ne yapsam kar diyorum.. 🙈

Bizim başlarda da kısıt olmadı hiç. Ne olduysa dediğin gibi şu tam olması gereken zamanda oldu. Yoğunluk ve yorgunluk kısmı da tamamen aynı 🤦🏽‍♀️
En iyisi tatlızerafetin ebesini dinleyelim biz 😂

Dun geceyi zor gecirdim ama bugün bıraz daha iyiyim, sık sık kalkıp yürüyorum, gaz çıkışında sorun yok şükür ama sıvı beslenmeme rağmen henüz büyük tuvalete çıkmadım, sabah toz bı ilaç verdiler suya katıp içtim, müshil gibi bişey ama ona rağmen hala cikmadim. Umarım taburcu olmaya engel değildir, yarın taburcu olmak istiyor
Gaz çıkartmış olman yeterli, bana da suya katılan ilaç verdiler, anüsten ilaç attılar, en son serum verdiler çıkayım diye. Ama benim gaz sancım eklem yerlerine vurmuştu o sebeple uğraştılar bu kadar. Gaz cikarttigim için çıkardılar gaz da çıkmamıs olsaydı salmazlardı

Oo bol bol hem de 😍 biz kapatmadık aslında ama bi ara baskı hissedince kestik gibi bi süredir. Ebeyi dinlesek mi acabaa 🤪
Bu arada benim de bel ağrım sürekli bugün, kasığa vuran bi şey yok ama tam regl bel ağrısı gibi. Paso soluma da yatıyorum aslında.
Bir de benğm bebişim top gibi önümde, erkekler böyle dururmuş diyorlar hep :) bi ara asla sağıma yatamıyordum ama şimdi sağ sol gayet rahat yatıyorum.
Dinle tabi yapabiliyorsan. Açılmayı kolaylaştırıyor bir de bağdaş kurarak otur hurma ye pilates topu üzerinde hareket et zıpla 😀 ben bunları yapmaya çalışıyorum. Benimki de öyle top gibi. Regl ağrısı bence doğum yaklaştığının haberci.

Yarın muayenede düzenli sancılarım çıksa. Doktor baksa şöyle 4-5 cm açıklık olsa. Akşama da kucağımda bebeğim olsa. Hayaller 🤣🤣
Ben açılmam olduğunu hissetmiştim doktora gitmeden önce sanki ilişkiye girmişim de zorlanmışım gibi bi ağrı vardı belki denk gelmiştir ama yine de aklında bulunsun 😂 böyle bir ağrı olursa belki açılıyordur

X